s kakšno plačo bi bil/a zadovoljen/a?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
malindarina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a malindarina » 31. Jan. 2009 10:32

meni se zdi, da je od uradne dokončane izobrazbe in stopnje bolj pomembno kako se znajdete v času študija. s tem mislim na to, kako pridete v času študija do tega, da na koncu, po diplomi, imate možnosti za zaposlitev. preveč študentov misli, da če bodo končali ta-pa-ta študij, po možnosti visokozveneč, pa z dobimi ocenami, bodo službo lahko kar izbrali. če govorim o tistih, ki nimamo vez in poznanstev, potem je nujno, da čimprej ugotoviš kje bi rada delala in se tem podjetjem/ustanovam v času študija postopoma predstavljaš - delaš kot študentka, prostovoljka, asistentka, zastonj ali za nizko plačo, samo da te spoznajo in ti začnejo zaupati. čez več let sodelovanja imaš tako več možnosti za zaposlitev kot pa nekdo, ki je delodajalcu napisal prošnjo za zaposlitev. ja, čez več let, če imaš srečo pa seveda prej :))).

no, to je nekako moja izkušnja. imam 26 let, 4 leta raznovrstnih izkušenj (iz enega sektorja, ne kar vsepovprek in brez študentskih del), in lani, ko sem iskala zaposlitev, sem imela 3 na izbiro. ni namen, da se hvalim, ampak delodajalci imajo radi samoiniciativne osebe. jaz sem pred prvo zaposlitvijo delala 5 let kot prostovoljka (seveda ne 8 ur na dan, recimo po 2 ali 3 ure na teden), tam sem se potem zaposlila kot študentka, nato pa so zame odprli novo delovno mesto.

aja, da se še navežem na prvo misel, diplomirala sem iz družboslovne smeri, delam pa v spletnem marketingu :)). skratka, nekaj povsem drugega, definitivno pa to kar me veseli :)))

danes imam plačo solidno, višjo od povprečne, ki jo tu omenjate, zato sem prepričana, da lahko dosežete najmanj teh 1.000, samo vztajne in potrpežljive morate bit. :)))

:)
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 31. Jan. 2009 12:13

....
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 16:39, skupaj popravljeno 1 krat.
wistaria
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 1. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wistaria » 31. Jan. 2009 14:55

Jaz bi bila za prvi mesec zadovoljna s 1000 €, ampak bom delala na tem da bo nad 1800. Bom pa kemičarka me pa zanima tudi politika in te vode... bomo videli... :twisted: :lol:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 31. Jan. 2009 15:22

Če pogledam na vprašanje, s kakšno plačo bi bila zadovoljna, s tega stališča, da ni pomembna izobrazba, ampak zgolj moje potrebe - torej, koliko denarja na mesec potrebujem, da bi živela tako, kot si zamišljam, da bom, je moj odgovor: 1800 - 2000€. Toliko denarja na mesec bi mi zadoščalo, da bi živela brez skrbi, ne bi obračala vsakega evra in za večje nakupe ne bi rabla varčevat 10+ let ali si najemat kredita.

Ampak, glede na to, da moj poklic ni neki blazno iskan in da je dosti odvisno od iznajdljivosti in sposobnosti venbacanja, kar pomeni, da verjetno ne bom najbolj iskana delavka, pa mislim, da lahko računam na 1000 - 1500 € plače. Začetna bo verjetno 30 -50% nižja.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Feb. 2009 16:16

Hardstyler napisal/-a:Če še dodam, da poprečje dvigujejo miljonske plače (v SIT) raznih direktorjev, managerjev in politikov, potem je povprečna neto plača navadnih državljanov še nižja.
Ce iz statistike odstranis najvisje place se povprecje zniza? Pa ti si genij majkemi.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Feb. 2009 16:21

medvedka napisal/-a:Sem že zaposlena in preden sem dobila službo sem bila na kar nekaj razgovorih. Plača 1000€ neto je sicer realna za nekoga s 7. stopnjo izobrazbe vendar pa nikakor ne v prvi službi. Po mojih izkušnjah se neto plača za prvo zaposlitev giblje okrog 700€ neto, šele po kakšnem letu ali dveh se pa potem dvigne (odvisno tudi od podjetja). In ko boste hodili po razgovorih glejte, da na vprašanje o pričakovani plači ne boste odgovorili 1000€, ker potem boste še precej dolgo iskali zaposlitev.
Glede na to da kot student dobim 6eur/uro(ponekod se dobi tudi vec), kar znese * 160 ur = 960 eur, potem pricakujem nad 1000 eur z diplomo in vsem.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Vagabund
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 3. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Vagabund » 08. Feb. 2009 16:49

Mahagonij napisal/-a:
medvedka napisal/-a:Sem že zaposlena in preden sem dobila službo sem bila na kar nekaj razgovorih. Plača 1000€ neto je sicer realna za nekoga s 7. stopnjo izobrazbe vendar pa nikakor ne v prvi službi. Po mojih izkušnjah se neto plača za prvo zaposlitev giblje okrog 700€ neto, šele po kakšnem letu ali dveh se pa potem dvigne (odvisno tudi od podjetja). In ko boste hodili po razgovorih glejte, da na vprašanje o pričakovani plači ne boste odgovorili 1000€, ker potem boste še precej dolgo iskali zaposlitev.
Glede na to da kot student dobim 6eur/uro(ponekod se dobi tudi vec), kar znese * 160 ur = 960 eur, potem pricakujem nad 1000 eur z diplomo in vsem.


Hahahah. Welcome to a real word. Tukaj se pa konča pravljica. Ne veš, kako se folku prav kolca po študentskem delu. :D Boš prekleto vesel, če boš sploh dobil službo. Za določen čas. :lol:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 08. Feb. 2009 19:28

pričakujem plačo okol 1000 evrov neto za začetek. zdi se mi realno glede na moj poklic, ki je večinoma plačan dobro, ampak samo če VELIKO delaš, drugače ne. in mam kolegice, ki majo začetne plače skor vse nad 900 evrov neto ... pač odvisno od tvojega poklica in podjetja. če je bolj majhno podjetje, so plače temu primerne.
Kim77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Kim77 » 09. Feb. 2009 12:01

Mahagonij napisal/-a:
medvedka napisal/-a:Sem že zaposlena in preden sem dobila službo sem bila na kar nekaj razgovorih. Plača 1000€ neto je sicer realna za nekoga s 7. stopnjo izobrazbe vendar pa nikakor ne v prvi službi. Po mojih izkušnjah se neto plača za prvo zaposlitev giblje okrog 700€ neto, šele po kakšnem letu ali dveh se pa potem dvigne (odvisno tudi od podjetja). In ko boste hodili po razgovorih glejte, da na vprašanje o pričakovani plači ne boste odgovorili 1000€, ker potem boste še precej dolgo iskali zaposlitev.
Glede na to da kot student dobim 6eur/uro(ponekod se dobi tudi vec), kar znese * 160 ur = 960 eur, potem pricakujem nad 1000 eur z diplomo in vsem.


Hja, urna postavka študenta je lahko bistveno višja, kot postavka zaposlenega ;) Tako, da nas je šlo veliko iz visoke urne postavke študenta na isto ali nižjo postavko zaposlenega ;)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 09. Feb. 2009 16:13

Kim77 napisal/-a:Hja, urna postavka študenta je lahko bistveno višja, kot postavka zaposlenega ;) Tako, da nas je šlo veliko iz visoke urne postavke študenta na isto ali nižjo postavko zaposlenega ;)
No meni so ponujali redno zaposlitev, z isto urno postavko kot sem jo imel kot student.

Vagabund napisal/-a:Hahahah. Welcome to a real word. Tukaj se pa konča pravljica. Ne veš, kako se folku prav kolca po študentskem delu. :D Boš prekleto vesel, če boš sploh dobil službo. Za določen čas. :lol:
Imam vec ponudb za redno zaposlitev.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Ninč.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 28. 12. 2008
Kraj: Poljanska dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninč. » 09. Feb. 2009 17:39

Sicer ne vem koliko zaslužijo babice ampak, glede na moje razmišlanje 1000 - 1500 € tam vmes.
Take a little time to smile.
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 09. Feb. 2009 20:21

Mahagonij napisal/-a:
Kim77 napisal/-a:Hja, urna postavka študenta je lahko bistveno višja, kot postavka zaposlenega ;) Tako, da nas je šlo veliko iz visoke urne postavke študenta na isto ali nižjo postavko zaposlenega ;)
No meni so ponujali redno zaposlitev, z isto urno postavko kot sem jo imel kot student.


Mhm, samo ista urna postavka v tvojem primeru potem pomeni da bi kot zaposlen dobil 6€/h bruto. Pa si odštej potem vse prispevke (cca 250€ v tvojem primeru) pa potem vidiš kam prideš. Če bi želel zaslužit vsaj 950€ neto (brez dodatkov seveda) bi tvoja urna bruto postavka morala biti 8€.
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 10. Feb. 2009 9:26

Da bi lahko živela,kot si želim,bi mi prav pršlo 1500-2000eur mesečno.
In upam da mi bo z s.p.-jem in projekti zlaufal kot kaže...Sem interier dizajner...želim delat za nepremičninske agencije kot posrednik pri prodaji stanovanj.
Zadnjič spremenil *roxy*, dne 12. Feb. 2009 10:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Feb. 2009 0:13

medvedka napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:
Kim77 napisal/-a:Hja, urna postavka študenta je lahko bistveno višja, kot postavka zaposlenega ;) Tako, da nas je šlo veliko iz visoke urne postavke študenta na isto ali nižjo postavko zaposlenega ;)
No meni so ponujali redno zaposlitev, z isto urno postavko kot sem jo imel kot student.


Mhm, samo ista urna postavka v tvojem primeru potem pomeni da bi kot zaposlen dobil 6€/h bruto. Pa si odštej potem vse prispevke (cca 250€ v tvojem primeru) pa potem vidiš kam prideš. Če bi želel zaslužit vsaj 950€ neto (brez dodatkov seveda) bi tvoja urna bruto postavka morala biti 8€.
Menili smo se za isto neto placo. Seveda bi se to pol preracunalo tko da bi bila v pogodbi prava bruto vrednost. Do tega ni prislo, ker sm jst raje se odlocil da bom nezaposlen in raje koncal studij cimprej kot pa se redno zaposlil.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 22. Sep. 2010 7:57

Moja pričakovanja so med 20.000$-35.000$ na leto prvih 5-10let. Glede na to, da se tm izplačuje skor bruto, pol si pa sam rihtaj ostale pi*karije, se mi zdi da sem dost realna...
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov