s kakšno plačo bi bil/a zadovoljen/a?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 05. Sep. 2008 21:43

V eni zelo poznani in kao ugledni firmi v komerciali
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Sep. 2008 23:04

^^ VII. stopnja izobrazbe iz....? Če smem vprašat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 05. Sep. 2008 23:10

Čed bi delala v Sloveniji, bi mi bil cilj priti nad 2500€, v Ameriki pa za isto službo bi pričakovala ciljno plačo nad 5000$.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Sep. 2008 23:49

Zadnjič spremenil positive vibration, dne 30. Mar. 2010 18:15, skupaj popravljeno 1 krat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
nony
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 3. 8. 2008
Kraj: Nova Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a nony » 06. Sep. 2008 6:44

pozdravljeni;,vidim, da tukaj govorite o placah ....vendar tu tudi vsi studirate in pricakujete visoke place,ste kdaj pomislili kaksne place so dejansko v sloveniji...nekdo ,ki dela v vecjem trgovskem centru(interspar,mercator....)imajo po 520eur bruto to se pravi, da neto znese manj kot 400eur, na to se doda se malica in prevoz, ce imajo sreco jim znese 600eur...sama sem delala v proizvodnji in sem z nocnimi dobila 560 eur....hvala bogu sem zaposlena zdaj v domaci firmi in dobim 650 eur za dopoldansko delo...opazam tudi ,da bi vsi radi bili studirani in na visokih polozajih ampak a ste pomislili, da tudi ce pridete na visoki polozaj ,da bo za vas nekdo moral ''delat''. Kako placo bo imel on in kako vi...se mi zdite mal nerealni...upam, da nisem s tem koga uzalila.

lep dan
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 06. Sep. 2008 7:30

*mala* napisal/-a:^^ VII. stopnja izobrazbe iz....? Če smem vprašat.


Ekonomije.

Ampak nobena od mojih sošolk, ki smo se skupaj družile in za katere vem koliko zaslužijo, ne dobi 1000 uer pa smo vse zaposlene v LJ.
Tako, da ne vem kaj prištevate med plačo? Še dodatke zraven ali kako? To pa ni več plača.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 06. Sep. 2008 8:04

orhideja1 napisal/-a:
*mala* napisal/-a:^^ VII. stopnja izobrazbe iz....? Če smem vprašat.


Ekonomije.

Ampak nobena od mojih sošolk, ki smo se skupaj družile in za katere vem koliko zaslužijo, ne dobi 1000 uer pa smo vse zaposlene v LJ.
Tako, da ne vem kaj prištevate med plačo? Še dodatke zraven ali kako? To pa ni več plača.


ti verjetno misliš osnovno plačo. seveda z vsemi dodatki znese to kakih 200€ več. in po moje o tem tu govorimo.

sicer pa, jaz grem zdaj študirat. in ja, imam določene predstave o moji plači, ampak se zavedam, da brez truda tega ne bo.
imam veliko možnosti, da dobim kadrovsko štipendijo pri eni firmi, kjer bi se pozneje tudi zaposlila. in tam plače recimo niso tako slabe. sem pa realna in vem, da moja prva plača niti približno ne bo 1000€.

delam pa zdaj čez počitnice na enem vrtnarstvu. 4€/h. za študenta je to super, ampak če pogledam pa delavce tam, pa niti približno (ki imajo manj na uro). in no, take stvari mi dajejo še večje navdušenje nad učenjem in željo po uspehu in posledično tudi malo večji plači.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 06. Sep. 2008 8:21

orhideja1 napisal/-a:
*mala* napisal/-a:^^ VII. stopnja izobrazbe iz....? Če smem vprašat.


Ekonomije.

Ampak nobena od mojih sošolk, ki smo se skupaj družile in za katere vem koliko zaslužijo, ne dobi 1000 uer pa smo vse zaposlene v LJ.
Tako, da ne vem kaj prištevate med plačo? Še dodatke zraven ali kako? To pa ni več plača.


N vem,moj kolega ma 3 leta delovne dobe,diplomo iz ekonomije,dela na TR2, plače ma pa 1600€. Odvisno kako se znajdeš in kje se zaposliš,najbrž.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 06. Sep. 2008 10:23

Smetka ti povem tole, da imajo moški boljše plače. Da ženska npr. določene službe sploh ne more sprejeti zaradi delovnega urnika, če ima otroke. Da te še vedno v 50% firm zavrnejo, če imaš otroke. Ne podaljšajo pogodbe, če si noseča,...

In prevoz ter malica zame nista plača.

Nadure, ne spadajo k osnovni plači,..
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 05. Jan. 2009 22:31

Js bi bla najbolj srečna če bi bla od 1500 evrov naprej. Drugače pa upam da bo vsaj 1000 evrov.
Live your life like you want
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Jan. 2009 22:54

Mislm da bi blo fajn, če bi vsaka zdraven napisala še za kakšen poklic/ izobrazbo pričakuje/želi tako plačo.

No, js sm že na prejšnji strani napisala, da bi rada imela vsaj 1200 evrov za naziv: diplomirana matematičarka (UN).

Glede na to kar slišim od drugih zaposlenih s to izobrazbo zna bit pa kar nekaj več. Bi bla pa že s 1000 evrov za začetek zadovoljna.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Moa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 5. 2007
Kraj: Nekje na Štajerskem

Neprebrana objavaNapisal/-a Moa » 06. Jan. 2009 18:36

Jaz sem zaposlena dobre tri mesece z končano srednjo šolo. Osnovna plača je nekje 880 €, ven pa dobim okoli 680€ z malico in prevozom skupaj. Delam 8 ur na dan med delovniki. Delo sem sprejela zato, ker predvidevam, da bi po končanem faksu lahko prišla kam dalje. Gre za delo v javni upravi in je skorajda delo zagotovljeno do penzije, če me vzamejo za nedoločen čas. Pred zaposlitvijo sem tam delala že preko študenta (dobro leto) za borih 2,80€/h (veliko, glede na to, da so dijaki med počitnicami dobili le 0,85€/h in malo, glede na to, da sem edina v podjetju znala opravljat to delo).

Do diplome mi manjka še 1 izpit. Če bi želela ostat v podjetju, bi morala tako dolgo, dokler me ne vzamejo za nedoločen čas skrivati svojo diplomo (drugače bi letela) in vsaj 2 leti delati za plačo srednješolske izobrazbe. In nato še čakati, da se odpre delovno mesto za mojo stopnjo izobrazbe.

Kaj pričakujem?
Delala bom za mali denar, če pa napredujem, bi pa želela imeti vsaj 1500€ plače. Študiram za ekonomijo. Mogoče se pa kakšna druga priložnost pokaže.

LP
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 20:06

studiram arhitekturo - in se popolnoma zavedam da tu sploh ni takega bogastva kot ljudje mislijo, in da so place pravzaprav nizke :D ne vem se tocno kaj bom pocela, ampak
js bom neki dosegla in mela denarja za dokaj premozno zivljenje. torej ciljam na visoko placo, ker vem da sem sposobna. ambicioznost se kaze tut pri mojmu fantu, ki ma pri svojih 21ih placo tako, kot bi si jo marsikdo zelel :P - to tut pri svojem partnerju pricakujem oz. bom pricakovala. ne zarad denarja, ampak zarad tega kak clovek si in kako razmisljanje mas o doseganju ciljev, ce si uspesen :wink:

NIKOL se ne bom zadovoljila s povprecjem, ker me tam tut ne bodo vidli...

druga stvar je takoj po faksu, js govorim tako, na vrhuncu kariere :P

pa lep podzrav :D
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 06. Jan. 2009 20:21

ti si tok kul :D (to ni hec)



Pričakujem vsaj 1000€. Z manj ne bi bla zdovoljna. Bom pa gradbeni inženir.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 20:38

hehe, pa ja glej, ce si postavis nizke cilje se hitro zadovoljis, ce ciljas na visoke nimas kaj zgubit kot to da pristanes na istem, nevem zakaj se eni ne cenijo dovolj :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov