Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 27. Feb. 2014 0:35

Napisem samo relevantne. Sicer pa ne vem kaj je sonckica mislila s tem, da se da entry-level joba priucit v tednu, dveh. To velja izkljucno za nekvalificirana delovna mesta (administracija - limanje kuvert, posiljanje racunov in kuhanje kav ter recimo delo v retailu - prodaja v stacuni oz. zlaganje robe na police).
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 27. Feb. 2014 0:49

ti temu rečeš nekvalificirana delovna mesta, ampak za to se dandanes zahteva faks. :cool:

govorim o generalnih entry level mestih v stroki posameznika, glede na to da bi punce (koliko sem razumela) rade kandidirale za službo v svoji stroki, pa jih je strah ker nimajo relevantnih izkušenj. ne pa da se bo sociolog naučil programiranja v dveh tednih.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 27. Feb. 2014 5:48

Js sem sicer tud bolj pristaš tega, da se napiše samo zadeve, ki imajo kaj veze z želenim delovnim mestom. Samo mi je pa nazadnje kar malo žalostno zgledalo, ko sem imela pod delovne izkušnje napisano eno samo delo (sem bila pa ves čas pred tem pridna in se pač ukvarjala z 'brezveznimi' študentskimi deli) :/

A CV pišete po Europassovem muštru, al v wordu same skupaj spravite en sestavek?
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 01. Mar. 2014 14:51

s0nckic4 napisal/-a:ti temu rečeš nekvalificirana delovna mesta, ampak za to se dandanes zahteva faks. :cool:

To je pa kriza in preseravanje današnjega časa.
Včasih si s srednjo ekonomsko šolo lahko delal v banki, danes pa za to moraš imeti univeziterno diplomirano izobrazbo. Jaz sem mnenja, da bi za vsa administrativna in pisarniška dela morala biti dovolj srednja strokovna šola (ekonomija, ptt, upravna ipd.). Ne pa, da danes niti tajnica ne moreš biti, če nimaš ekonomskega faksa :/
Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 01. Mar. 2014 14:52

...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 02. Mar. 2014 10:04

Black Amber napisal/-a:
s0nckic4 napisal/-a:ti temu rečeš nekvalificirana delovna mesta, ampak za to se dandanes zahteva faks. :cool:

To je pa kriza in preseravanje današnjega časa.
Včasih si s srednjo ekonomsko šolo lahko delal v banki, danes pa za to moraš imeti univeziterno diplomirano izobrazbo. Jaz sem mnenja, da bi za vsa administrativna in pisarniška dela morala biti dovolj srednja strokovna šola (ekonomija, ptt, upravna ipd.). Ne pa, da danes niti tajnica ne moreš biti, če nimaš ekonomskega faksa :/


Včasih so na srednjo ekonomsko šli tisti, ki so imeli v OŠ prav dober uspeh. Danes grejo tisti, ki komaj zdelajo. Kakor poznam tiste, ki so šli na srednjo ekonomsko, jim ne bi zaupala upravljanja mojega denarja.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Mar. 2014 11:01

Ni ravno prošnja za delo, pa vseeno:

včeraj sem v živo malce povpraševala za delo v lekarni (sem bila slučajno tam), pa mi je šefica podružnice ful navdušeno dala podatke generalne direktorice in njen direktni službeni telefon. Pobrala je tudi moje podatke in rekla, da bo posredovala do nje (s kako dobro besedo zame), je pa rekla naj jo tudi sama pokličem, se predstavim in vprašam za poletno službo tudi njo.
Moje vprašanje - kdaj je primerno da pokličem? Je še kaj takega, kar bi bilo dobro da omenim?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Mar. 2014 11:17

Jaz bi kak dan, dva, tri počakala, da šefica podružnice res prej omeni generalni direktorici, ker bo sigurno direktorica bolj pozorna, kaj ji razlagaš, če bo vedela že vnaprej, za kaj gre :) Pokliči pa valjda med nekim normalnim službenim časom, saj če bo zasedena, bo že povedala, da pokliči kasneje.
Povej pa pač osnovne stvari, zakaj kličeš in to (omeni na začetku, kje si dobila številko). Te bo že sama vprašala, če jo bo še kaj zanimalo. Verjetno boš pa potem morala CV ali prošnjo na mail poslat.
Good luck! :)
sailer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a sailer » 07. Jun. 2014 11:13

Živjo!

Zanima me, če pod izkušnje napišemo tudi izkušnje, ki nimajo veze z delom za katerega se potegujemo. Npr. pošiljam prošnjo za delo v laboratoriju, dodam pa izkušnje, da sem delala kot telefonski anketar, prodajalka,...?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 07. Jun. 2014 11:20

^^Preberi poste nad sabo, je že bila debata o tem.
Moje mnenje je da napiši vse. Poudari predvsem tiste, ki so podobni delu na katerega se prijavljaš.
zmedenozmedena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a zmedenozmedena » 16. Jul. 2014 10:16

Zbrisal moderator Dioniz zaradi podvajanja: dovol je to napisat v eno primerno temo!
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 10. Sep. 2014 17:39

RABIM NASVET

Mislim, da je tale tema primerna tudi za tale problemček...če pa ne se pa opravičujem.
----
Bila sem na razgovoru za službo in je šlo super, čez nekaj dni bo 2.krog izbora kandidatov. Delovno mesto je v sosednjem kraju, oddaljenem cca 50km od mojega stalnega prebivališča.Vprašali so me, če mi razdalja predstavlja problem in sem odgovorila, da ne(vozila bi se že bilokam, samo da dobim šiht).
Zanima me, če bi imela(tisti ki ste sami delodajalci in imate več izkušenj s tem) več možnosti dejanske zaposlitve, če jim naknadno sporočim(pred naslednjim razgovorom čez nekaj dni), da si ravno urejam začasni naslov v mestu, kjer je ta služba? Ali raje držim jezik za zobmi in upam, da bodo krili tiste potne stroške, nevede za moj začasni naslov, in me vseeno vzeli?

Ravno danes mi je namreč prišlo na uho, da so potni stroški kar odločilen dejavnik...mogoče večji, kot mislim?
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Sep. 2014 15:38

Ja, sporoči. Kaj pa če dobiš službo ne glede na kraj bivanja in potem čez nekaj časa ugotovijo, da jih nateguješ za stroške prevoza?
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 12. Sep. 2014 6:59

jaz bi bla na tvojem mestu tiho, poznam enega ki že 2 leti to počne, sicer res da jim je on povedal ko se je prvič selil in so pac pozabli spremenit, zdaj ko se pa se je drugič selil pa je čist tiho ostal.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 12. Sep. 2014 20:42

hvala obema za odgovor :) so mi pa že sporočili da so izbrali drugo kandidatko, tako da je bilo "veliko hrupa za nič".
I am not an enigma, just a contradiction!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov