Prošnja za delo - nasveti

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
simona9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 25. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a simona9 » 25. Nov. 2013 13:51

Ima kdo kakšno izkušnjo z zapisom zgoraj? V zadnejm času sem slišala toliko zgodb o tistih, ki so odšli v tujino, pa je bilo na koncu še slabše kot tukaj.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Nov. 2013 13:08

Odvisn kam v tujino, s kako izobrazbo (in izkušnjami) ter na kakšen način.
Če se javiš na oglas ene jako izkušene in uspešne posredniške agencije z zastonjskim, neprofesionalnim email naslovom (ko bi vsaj ime firme dal v gmail, no...), pol je seveda možnost, da te bodo nategnili, večja.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 26. Nov. 2013 14:11

simona9 napisal/-a:Ima kdo kakšno izkušnjo z zapisom zgoraj? V zadnejm času sem slišala toliko zgodb o tistih, ki so odšli v tujino, pa je bilo na koncu še slabše kot tukaj.

Poznam par ljudi, ki so odšli delat v Švico, jim ni prav nič hudega. Eden dela v zdravstvu, en v hotelirstvu, tretji pa v proizvodnji mikročipov. Pridna in izobražena delovna sila se povsod išče.

Treba pa je pazit, ker je ogromno nategov dandanes, tako da nobenega denarja pošiljat nikamor dokler ne vidiš za kaj gre.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 10. Dec. 2013 19:13

Bom kar tukaj vprašala, da ne bom za brezveze odpirala nove teme. :) Je kdo naredil osnovni tečaj ruščine? Ponujeno imam delovno mesto v hotelu, kjer je večina gostov Rusov, zato je znanje osnov ruskega jezika obvezno in me zanima kam se na Štajerskem naj obrnem za čim prejšnjo usvojitev jezika?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Feb. 2014 13:44

NOVO

Zanima me kako se v CV-ju omenja prejšne delodajalce (oz tiste pri katerih si delal preko študentskega servisa). A napišeš samo delal sem v trgovini s kozmetiko ali moraš napisat celoten naslov podjetja?
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 26. Feb. 2014 0:39

če si bila npr prodajalka v zari, bi napisala pač zara. Ne bi pisala celega naslova.
če ima podjetje svojo spletno stran, potem pa sploh napišeš samo ime podjetja (pač prepoznavno ime) in ga hyperlinkaš
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 26. Feb. 2014 6:42

Če smo že pri CV mam tud js eno vprašanje- kako navajate delovne izkušnje? Samo za željeno delovno mesto relavantne, ali kompletno vse, kar ste do sedaj počeli?
(primer: se prijavljaš na delovno mesto recimo tajnice; a potem napišeš izkušnje še od vseh kelnarjenj, delom za blagajno in podobno?)
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Feb. 2014 8:59

Ne, jaz samo relevantne izkušnje. Če je kako tako na videz nepomembno delo, sicer razmislim, kako ga lahko naredim relevantnega. Ne vem, če si delala kot kelnerca, lahko ven potegneš, da si se tam naučila dela z ljudmi, timskega dela, natančnosti pri delu, kaj jaz vem. Če pa res ne moreš nič pametnega dobit ven, bi pa jaz spustila.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Feb. 2014 9:04

Jaz napišem vse. Se mi zdi, da se pri vsakem delu, da potegnit ven nekaj kar ti pride prov pri naslednjem delu.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Feb. 2014 11:58

Jaz vedno napišem samo izkušnje, ki so relevantne za delovno mesto, na katerega se prijavljam.
Nekako ne vidim smisla, da bi za delo v zdravstvenem domu navajala moje izkušnje v podjetju, kjer sem delala kot telefonistka.
Nobenemu kadrovniku (oz če ga podjetje nima-osebi, ki je za to odgovorna) se ne da brati vrstic in vrstic nepotrebnih podatkov.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Feb. 2014 20:35

Kaj pa recimo, če se prijavljaš za delo, ki je čisto v nasprotju s tvojimi prejšnimi delovnimi izkušnjami? Pa si star recimo 25 let, z diplomo in valda ne moreš kar prazno pustit kot da nimaš nobenih delovnih izkušenj. Meni se vseeno zdi boljše, da napišeš da si kelnaril in zlagal robo na police, da v podjetju vidijo da imaš vsaj neke delovne navade, ne pa da mislijo da si pri 25 letih len in nisi pripravljen delat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Feb. 2014 21:32

Ti bom dala praktični primer, glede na to, da sem nekaj dni prakse preživela tudi v tem delu podjetja, nedolgo nazaj.
Na naslov prispe ogromno prošenj. Za določeno delovno mesto res veliko in preko neta in preko pošte. In ko dobiš te papirje v roke, je milo rečeno zanimivo prebrati, ko kak do zdaj nezaposlen bivši študent ali srednješolec napiše, da je (primer) čez poletje delal v strežbi. Torej, se ti zdi, da ima delovno mesto železniškega premikača karkoli veze s strežbo? V vsakem primeru so delodajalcu (če že) pomembne izkušnje iz tega področja, ne pa iz xy. Jaz bi na vašem mestu, če že to napisala čisto mimogrede, da recimo zaposlena še nisem bila, sem se pa ukvarjala z raznoraznimi študentskimi deli (tudi v času, če že morate).
Na splošno pa mi je osebno pri 25 letih malo žalostno, če nimaš popolnoma nič izkušenj iz svojega področja.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 26. Feb. 2014 21:41

^ seveda ima vezo, kaže na karakter osebe, ki je prilagodljiva in ji ni problem poprijeti za vsako delo. kaže tudi, da je oseba proaktivna in niti slučajno ni lena. v praksi se pa ogromno stvari za neko entry level delovno mesto da lepo naučiti v tednu-dveh.

seveda se pa delodajalcem ne da s tem ukvarjat in raje kot nekoga svežega in zagnanega vzamejo nekoga, ki že dela nekaj časa eno in isto in mu je že dolgčas zaradi skos istega dela in bo pobegnil ob prvi priliki, ko se kaj boljšega pojavi. slovenska logika.

načeloma luknje v CV-ju niso dober znak. tako da bi jaz delovne izkušnje razdelila na relevantne in pa ostalo. in pod ostalo napisala predvsem kaj mi je tista izkušnaj dala. niti slučajno pa naj CV ne presega dveh strani: vštevši izkušnje, izobrazbo, kontakt in reference
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Feb. 2014 21:50

^^meni je to sicer čisto jasno, definitivno bi vsak raje izbral nekoga, ki je že poprijel za kakšno delo.
Govorila sem samo iz vidika delodajalca, ker sem imela prvič možnost opazovati dejanski potek od izbire kandidata do zaposlitve in hočeš nočeš, izbrani so bili tisti, ki imajo nekaj let dela za sabo, v smeri, ki jo iščejo, ostale izkušnje so bile spregledane.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Feb. 2014 22:04

s0nckic4 super napisano!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov