plače

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 25. Maj. 2012 13:25

Vidim, da še nimamo podobne teme, pa dajmo tule debatirat o plačah. Kdor želi lahko napiše kaj je po poklicu ter kaj oz. kje dela in kakšno plačo ima. Če kdo tega ne želi deliti, naj temo pač preskoči.
Morda kdo ve, kje se da pogledati glede na različne poklice, koliko je kateri plačan?

Zanima me predvsem za pravniške poklice, kot so državni tožilec, sodnik, odvetnik (tukaj je seveda odvisno od tega koliko si dober odvetnik, a me zanima tista fiksna plača, ki jo dobijo odvetniki), ter za (če prešaltam na stopnjo izobrazbe) dipl. ekonomista (uni) in dipl. socialnega delavca (uni).

No, jaz imam zaenkrat končano samo še V. stopnjo, delam pa preko študenta, in sicer v lokalu, kjer zaslužim cca. 600 eur.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 25. Maj. 2012 13:28

A za študentska dela tudi napišemo?
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 25. Maj. 2012 13:31

Ja, saj sem tudi sama napisala za študentsko delo. :wink: Pač napišeš katero delo, koliko je plačano ter ali gre za redno ali študentsko. V glavnem pa gre za to, da se pove okvirne plače za različne poklice, torej redna dela.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 25. Maj. 2012 13:37

Okej, razumem :) Jaz pač študentsko delo ne štejem za poklic, zato mi ni bilo jasno. Ker lahko delaš recimo samo občasno ob vikendih ali pa le nekaj tednov. Potem bi lahko napisali urno postavko, pri študentskem delu - se mi zdi smiselno.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Maj. 2012 13:40

Univ. dipl. ekonomist oz. po uvedbi bolonjca dipl. ekon. (UN) lahko zasluži v nekem manjšem in slabo stoječem podjetju 800eur neto, lahko pa tudi krepko čez jurja ali še več, sploh če si s.p. Konkretno ti lahko povem za kolega, ki še niti ni diplomiral na epf-u, da zasluži v eni srednje veliki firmi 1500eur neto, medtem ko ima fant od kolegice magisterij iz ekonomije, pa je njegova plača po dveh letih delovne dobe samo okoli 900eur kot je povedal sam.

Plača državnega tožilca je (osnova) 1419eur z dodatki, kot so dela ob nedeljah, praznikih itd., ter seveda z nekaj leti delovne dobe. Družinska prijateljica je tožilka že ene 10 let, pa ima plačo cca 2000eur. Osnovna plača odvetnika pa se giblje okoli 2000-2200eur. Če si dober, imaš lahko seveda plače tudi nekaj jurjev.

rokerca, saj tema je vglavnem o poklicih, a je avtorica teme napisala da se pač lahko napiše tudi za študentska dela koliko ste plačani - valda tukaj še ne govorimo o poklicu. :wink:
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 25. Maj. 2012 13:59

Sem prej malo površno prebrala, se opravičujem.

Čistilka v domu za ostarele (redno) - 580 eur neto (končana OŠ ali kakšna druga poklicna triletna) plus malico in stroške prevoza dobijo

Čistilka - študentka (enak dom) - 360 eur na mesec

Čistilka - študentka (lekarna) - 640 na mesec
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 25. Maj. 2012 17:25

Splaca se bit pravnik, zdravnik, ekonomist in pa kakrsnkoli poklic, kjer lahko ce imas kapital odpres svoj posel (razne poklicne in retail).

P.S. pa zobozdravnik. Pa vse javne sluzbe in vse kar je cehovskega in kar lahko opravljas isto delo celo zivljenje in vseeno napredujes.
Zadnjič spremenil Mahagonij, dne 25. Maj. 2012 17:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 25. Maj. 2012 17:28

moje trenutno delo- hostesa. plačano 7€/h + prevoz. Se pa dela ponoči
Don't worry, be happy!!
Kofe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 27. 3. 2011
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Kofe » 25. Maj. 2012 22:21

Jaz imam zanimiv šiht oz. sploh lahko temu ne bi rekel. Prej hobi kot služba. Greš pa lahko v krepak plus ali minus. Povprečje je še plus...lahko pa na dan narediš tudi 3 jurje ali še več, naslednji pa dvakrat toliko minusa. :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 25. Maj. 2012 23:24

Poker player. Also davcni utajevalec, ce temu lahko reces hobi.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 26. Maj. 2012 7:35

Za približno orientacijo:

http://www.finance.si/264206/Razkrivamo ... 0_poklicev

Da lahko sploh debatiraš o plači, moraš bit najprej zaposlen. Kar je danes že skoraj luksuz, če ne spadaš ravno med najiznajdljivešje ljudi.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Maj. 2012 10:22

Mahagonij napisal/-a:Also davcni utajevalec, ce temu lahko reces hobi.
:lach:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Maj. 2012 10:32

Pravniki na sodišču imajo dokaj bedne plače, diplomiran pravnik pripravnik okoli 800, pravnik s pravosodnim (pravniškim državnim) izpitom okoli 1000, okrajni sodnik okoli 1400 o.O Tisti višje imajo seveda na vsaki stopnji malo več, samo to rabiš leta in leta predpisanih izkušenj + mora ti ratat tja priti... na Vrhovnem imajo baje plače kar precej, samo so vsi stari kot Zemlja, pa samo par jih je lahko tam :D Pač vnučkom lahko dajejo keš al pa za terapije proti gubam :D

Tako da a-a, pravnik kot javni uslužbenec se ne splača bit prav zelo, pa še nasplošno so baje zdaj pravniki najteže zaposljivi, ker jih je smešno preveč v državi... No, odvetnikom gre verjetno bolje, samo tudi to ni zagotovilo, se moraš znajti :)
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 26. Maj. 2012 11:01

Ja, kot pravnik (tudi s PDI-jem) nimaš neke bajne plače, razen če si kak dober odvetnik. Ampak itak je tudi odvetnikov kot toče, na vsakem vogalu ena odvetniška pisarna, a le malo je zares dobrih.
Zadnjič spremenil Legally_blond, dne 09. Jan. 2014 18:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 26. Maj. 2012 12:30

Džeki napisal/-a:Za približno orientacijo:

http://www.finance.si/264206/Razkrivamo ... 0_poklicev

Da lahko sploh debatiraš o plači, moraš bit najprej zaposlen. Kar je danes že skoraj luksuz, če ne spadaš ravno med najiznajdljivešje ljudi.

Zdej si pa tko reku, kot da je boljs bit strojnik pa delat za 800 evrov, kot pa ekonomist, kjer tezje najdes sluzbo, ampak ko jo, delas pa za od 1200 navzgor. Raje dlje casa iscem sluzbo, kot da imam tok bedno placo kot jo imajo tehnicni poklici, kjer je sluzb dovolj.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov