Odprtje psarne

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sanna » 15. Sep. 2012 19:46

Jaz imam spet en problem namreč sem se preselila iz Kranja v Novo Gorico in so stroški povsem na fantu in to me resno moti zanima a me še nekaj sem spremenila stalno prebivališče in,ker finančno nisem zmožna trenutno pa me zanima če mi lahko kako svetujete imam določene sanje k žal trenutno sploh niso možne eno leto sem se ukvarjala z preučevanjem pasme določene pasme psa in bi rada odprla psarno,trenutno mi poteče status :( študentski in se odpravim drugi mesec na borzo pa me zanima glede mnenja fant nenehno dela in če bi šla delati se bi zelo malo videla :( ampak imam določene sanje k mi pomenijo več kot vsaka stvar odpreti psarno,vzrejati pa me zanima kaj mi svetujete kako bi začela rabim moje življenje nekako spraviti na zeleno vejo in na vsak način bi rada te sanje izpolnila sem se pozanimala če odpiraš vzrejno psarno,da plačaš registrirano psarno,da ni potrebno odpirati S.P firmo,da ni obdavčeno,rabim nujno pomoč,fant mi stoji ob strani in pravi,da je pripravlen na vse,da se mi to uresniči ampak nisem prepričana v tako trdno zvezo.Torej urediti moram zdravstveno zavarovanje itd.

nekaj časa sem delala preko študentca ampak druge stvari me ne zanimajo kot pa vzreja,mogoče bi mi kdo znal svetovati.

Kako začeti??


Čeprav sem finančno trenutno na dnu in moram najti službo ampak
resnično bi potrebovala mnenje,pomoč,ker je to vse kar me veseli
in karkoli se lotim se naveličam,vem,da so čudne sanje ..vsak ima svoje se mi zdi:)POMOČ?
Zadnjič spremenil sanna, dne 15. Sep. 2012 19:56, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2012 19:51

ti kar nabavi pse, bo vsaj kakšen pameten pri hiši! :D :D :D
sanna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sanna » 15. Sep. 2012 19:59

vse to že vem imam izkušnje z vzrejo ampak doma sem imela čudno situacijo,ker dejansko niso marali to kar počnem in zdaj je drugače začenjam čisto na novo ampak pomoč mi bi vseeno prišla prav.l.p
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Sep. 2012 21:00

Da podam nekaj dejstev-preko fb-ja sem si potrdila, da si resnična in da dejansko imaš pse. Khm....dalje.
Pse imaš v ogradah, imaš probleme sama s sabo, s tipom si očitno tako tako, nič ne štima v glavnem. Za pse pa vseeno potrebuješ nekaj zdrave pameti,prostor, denar!!! za preglede, če nastane problem pri kotitvi, kvalitetno prehrano, ne škodi niti, če ima kakšen naziv iz pasje razstave.
Priporočam ti, da tega ne odpreš in ne izkoriščaš pasje plodnosti namesto da bi dejansko iskala delo, sploh pa če greš s tipom narazen (jaz bi te majkemi že zdavnaj fuknila iz bajte, glede na tvojo mapo Luka, mili bože, sploh nisem mogla verjeti, da tvoj trenutni fant obstaja). ostaneš na cesti, s psi vred. V gl, za psarno potrebuješ malo več česa...zdrave pameti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2012 21:01

kako si pa ti njo preko FB izsledila? :eek: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Sep. 2012 21:02

Ok, sem si premislila. Nočem je do konca zaj... s tem da preveč povem.
Zadnjič spremenil emanuela, dne 15. Sep. 2012 21:12, skupaj popravljeno 1 krat.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2012 21:05

kot da me kdo pogreša... :D :D :D
sanna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sanna » 16. Sep. 2012 12:04

emanuela napisal/-a:Da podam nekaj dejstev-preko fb-ja sem si potrdila, da si resnična in da dejansko imaš pse. Khm....dalje.
Pse imaš v ogradah, imaš probleme sama s sabo, s tipom si očitno tako tako, nič ne štima v glavnem. Za pse pa vseeno potrebuješ nekaj zdrave pameti,prostor, denar!!! za preglede, če nastane problem pri kotitvi, kvalitetno prehrano, ne škodi niti, če ima kakšen naziv iz pasje razstave.
Priporočam ti, da tega ne odpreš in ne izkoriščaš pasje plodnosti namesto da bi dejansko iskala delo, sploh pa če greš s tipom narazen (jaz bi te majkemi že zdavnaj fuknila iz bajte, glede na tvojo mapo Luka, mili bože, sploh nisem mogla verjeti, da tvoj trenutni fant obstaja). ostaneš na cesti, s psi vred. V gl, za psarno potrebuješ malo več česa...zdrave pameti?


nimam pse....trenutno in psi niso v ogradi ampak so za ograjico na travi to je profesinalna ograjica posebno za pasje razstave itd posebaj za pse,pasje plodnosti...če ne bi bilo vzrediteljev tudi psov ne bi bilo...moramo ohranjati pasmo naprej in jo izbolšati...in če vzrediteljev ne bi bilo,da bi to počeli in ohranjali zdrave pse z vsemi dokumenti potem bi bilo še več psov pri veterinarju in na ulicah kar že danes gledamo preveč mešančkov,ki iščejo dom...zato obstajajo vzreditelji,da izbolšajo pasmo jo ohranjajo (ZDRAVE MLADIČKE)!

In nadaljujejo rod določene pasme naprej kot so Cavalier King charles spaniel,maltežan,nemški ovčar in druge pasme,ki jih vzreditelji ohranjajo in izbolšujejo!
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 16. Sep. 2012 13:18

ammm... ti še nihče ni povedal, da s tem bolj ali manj nič ne zaslužiš? Tega pač ne moreš delati zaradi zaslužka...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Sep. 2012 13:18

Zakaj pa jih imaš v hiši v ogradi?Popolnoma nepotrebno.
In vem kako gre to s pasmami, ampak če še psov sploh nimaš...katero pasmo bi imela?
Glede mešančkov...pasme so samo zato , ker si jih je človek podredil in je hotel psa za lov, psa za zganjanje živine, psa za družbo...in to je šlo preko vseh meja, ravno vzreditelji so krivi za veliko stvari v pasjem svetu (dedne bolezni itd). Ponavadi so mešančki bolj zdravi, roko na srce.
The world is as you are.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Sep. 2012 15:55

emanuela napisal/-a:Zakaj pa jih imaš v hiši v ogradi? Popolnoma nepotrebno..


Meni je tudi to čudno sicer, ampak mogoče je to pri tamalih psih navada.. moja kolegica je nameravala kupiti čivavico, pa so ji rekli, da bo morala nabavit še stajico / ogradico zanjo za v stanovanje (pa ni bilo to v trgovini, kjer bi ji hoteli prodati še vse mogoče, od neke ženske z leglom je kupovala psičko) :nixweiss:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Sep. 2012 17:10

^^to delajo, ker jim psi uničujejo stanovanje ali pa niso navajeni na čistočo. Tako da nimajo psi nič s tem, ampak lastniki, ker je pač lažje pobrati časopisni papir kot pa ga redno voziti na sprehode, da vse opravi zunaj.
Sama imam eno majhno in eno srednjo pasmo pa mi na pamet ne pade, da bi ju tlačila v ogradice.
In kot je fatalna napisala, se strinjam. Ker če delaš kot je treba, ti pokrije stroške in ti ostane le nekaj malega.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Sep. 2012 17:44

sanna napisal/-a:...če ne bi bilo vzrediteljev tudi psov ne bi bilo...


Ja, ker evolucijsko gledano je najprej bil človek, potem je človek ratal vzreditelj in šele nato so se na tem planetu pojavili psi.

sanna napisal/-a:In nadaljujejo rod določene pasme naprej kot so Cavalier King charles spaniel,maltežan,nemški ovčar in druge pasme,ki jih vzreditelji ohranjajo in izbolšujejo!


Ja odlično, s tem da ima 99%+ kavalirjev po 5. letu garant regurgitacijo mitralke, nemški ovčarji pa ratujejo vse bolj alergični na ivermektin. Ja, človeško podjarmljenje pasem psov dela res čudeže.

Se opravičujem če sem bila morda s tem OT.

Drugače pa popolnoma podpiram emanuelo v njenih besedah.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 17. Sep. 2012 13:16

No sama sem mnenja, da dobri vzreditelji izberejo samca/samico za parjenje na podlagi zunanjega izgleda psa (nepravilnosti v barvi, drži itd. torej odpadejo), značajskih lastnostih določene pasme in genetskega ozadja. Podrobno preučijo prednike psa, nagnjenja k dednim boleznim, da psa nista v ožjem sorodstvu in so za primernega kandidata na lastne stroške pripravljeni prepotovati velike razdalje.
Več škode dela neprofesionalno parjenje puhastih maltežančkov (in podobnega) brez rodovnika, tako imenovani 'puppy mills', črni trg (ja, tudi pri nas obstaja).. Obstaja razlog, zakaj starši mladičev niso dobili paritvenega dovojenja in zakaj so mladiči (lahko pa tudi starši) brez rodovnika..
sanna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sanna » 23. Okt. 2012 18:22

rodovnik dobijo vsi mladički v leglu če imata oče in mati vzrejno dovoljenje za dodatne informacije :D l.p

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron