Matura: Španščina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

neži
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a neži » 23. Mar. 2008 16:54

Ojla!
Meni je pa zelo všeč španski jezik in bi ga šla študirat. Sm 3. letnik srednje šole in pri nas nimamo španščine. Nimam veliko predznanja, znam nekaj prevajat in tudi slušno mi kr gre(telenovele) :D .Najprej bi šla na kakšn tečaj(nism bla še na nobenem) pa potem na priprave na maturo samo ne vem če bo to dovolj da naredim maturo in sm sprejeta na španščino.
Prosila bi za nasvete tiste, ki ste šli na maturo iz španščine in niste imeli ravno veliko predznanja, razen mogoče iz kakšnega tečaja. A je bla težka matura?Kaj pa potem študij, če ste bli sprejeti?Težko?
Ful bom hvaležna za nasvete ker mi je res fuul fajn španščina. :)
Lep dan! :wink:
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 23. Mar. 2008 17:18

glede na to da tvoja šola nima španščine je mislim da ne moreš met na maturi.

sicer nimam špa na maturi, ampak se je učim že tretje leto in sicer ni težki jezik, amapk za maturo brez predznanja pa mislim da ni. Boljše da si vzameš kaj drugega.
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
neži
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a neži » 23. Mar. 2008 18:12

Da se baje delat maturo tud če ni španščine na naši šoli samo na drugo šolo hodiš na priprave, pa poj morš ful urnike uskladovat pa je mal zakomplicirano. Moj sošolc misl it delat maturo iz italijanščine pa je tud ni na naši šoli. Sj jst sm mislila na tečaj hodit pa poj še na priprave na maturo. Brez predznanja res ni pametno it. Samo mi gre pa pomoje španščina slušno dost bolš k angleščina pa se jo učim že od 5. razreda,
tko da... Nekateri so šli baje študirat brez mature iz španščine pa so poj mogl pč več delat,sploh v 1. letniku, res pa je da nekaj let(npr. 4) nazaj ni blo še tok navala.
Uporabniški avatar
Mju
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 1. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mju » 23. Mar. 2008 18:18

na maturi imaš lahko špančino, kajti na maturi imaš ti lahko katerkoli maturitetni predmet želiš. ko imaš status maturantke, greš lahko na katerokoli šolo delat maturo iz česar koli hočeš. glede španščine ti ne znam povedat, kako je, ti pa svetujem, da storiš enako kot sem js (samo js sm za poredmet glasba) - pozanimaj se, na kateri šoli je to mogoče, pokliči, prosi za tajnika za maturo in vprašaj, kako je s tem, koliko se zahteva in podobno. lahko se pa potem še dogovoriš z ravnateljem svoje šole in če ti dovoli hospitacije, hodiš v 4. letniku samo na IP na izbrano šolo (js bom tako hodila npr. 1X na teden v MB na srednjo glasbeno).
neži
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a neži » 23. Mar. 2008 19:01

A greš na akademijo za glasbo? Jst hodim na srednjo glasbeno v Ljubljani! Poleg glasbe bi šla španščino študirat če bom sploh sprejeta na akademijo. Težko bo, samo poznam ljudi ki delajo akademijo pa še en faks. Sam je treba bit res fuuul pridn. Bom se pozanimala na drugi šoli sam me skrbi da ne bom mela dost znanja do mature.Letos npr. hodijo tri maturantke iz naše šole na drugo šolo na priprave iz psihologije, drugač pa imamo na naši srednji eno leto psihologije...
Hvala za nasvete! :wink:
Uporabniški avatar
NotYourToy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a NotYourToy » 08. Apr. 2008 21:28

Ne se zajebavat s španščino na maturi!!! Še posebej zato ker se je še nisi učila. Moja prijatlca je to hotla uzet in ji je ravnatelj rekel, da jo bojo na maturi obravnavnavali kot da je to njen materinski jezik (isto kot slovenščina in angleščina).. Menda je ena punca (to je pravu ravnatelj), to vzela na maturi in čeprav je imela sorodnike v španiji in jo imela tudi kot izbirni predmet, končala z zelo slabo oceno (z 2) :?
Pač js ti ne priporočam..

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov