Kaj naj počnem?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

lostgirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 7. 2. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a lostgirl » 07. Feb. 2018 23:12

Pozdravljeni

Sem punca stara 19 let z končano frizersko šolo in z 2 leti izkušenj v gostinstvu.
Nič od tega me res ne veseli,na frizersko šolo sem se vpisala na željo staršev v gostinstvu sem pa začela delati samo zaradi hitrega denarja ki sem ga nujno potrebovala.In vse stvari ki me veselijo nažalost nemorem delati ker nimam izkušenj in nimam prave izobrazb. Od nekdaj si želim delati z kakšno revijo kot asisentka ali kot bi pri nas rekli tajnica?..ampak nikjer nočejo niti poskusit ali bi mi mogoče res uspelo v tem poslu..Rabim pomoč od kogarkoli ker iskreno me nič drugega ne veseli in sem malo izgubljena.

Hvala za odgovore in pomoč :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Feb. 2018 10:27

Ok, to je zelo specificna zelja. Mogoce poskusi najti nekaj bolj sirokega? In potem lahko vedno gres nazaj v solo, konec koncev si se mlada, da dobis se formalno izobrazbo za to, kar te veseli. Vmes pa lahko poskusis najti dela preko studenta cim blize tvoji idealni sluzbi :wink:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Feb. 2018 12:07

Tudi jaz mislim da prideš k cilju ali pogruntaš kaj si želiš tako da grizeš nekaj drugega, greš se izobraževati, najdeš si neko delo, in ščasoma se ti odkrije kaj si želiš.

Samo premikati se moraš, ok, ne delaš šihta ki si ga želiš, menjaj...ok, si šla v srednjo šolo ki ti ni bila po želji, se greš izobraževati kar si sama želiš.

Stara si 19 let, imaš še ogromno časa.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Feb. 2018 20:48

Delat za neko revijo kot asistentka niti ni tako zelo bleščeče, kot v filmih mogoče zgleda.
Nima comso vsako leto nekega pripravništva? Mogoče lahko tako probaš.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 02. Jul. 2021 8:44

Živijo.

Definitivno ti svetujem, da sledi svojim sanjam. Je pa res, da si opisala poklic, za katerega je na trgu ogromno prostega in še preveč kvalificiranega kadra, prostih delovnih mest pa je na žalost premalo.

Ena opcija je, da poskusiš najprej s kakšnim prostovoljstvom, čeprav sem sama absolutno proti zastonjskemu delu. Ko sem še iskala službo, (sem tudi iz ekonomske smeri),sem enkrat nesla prošnjo tudi na en časopis, pa mi je gospa dejala, da kot prostovoljko me takoj vzamejo, ker jih je še premalo, ampak da plačano bom pa dobila samo z izkušnjami, ki mi jih bo delo prineslo.
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Jul. 2021 9:58

What :D 2,5 leti stara tema
Preseren
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 10. 3. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Preseren » 13. Jul. 2022 22:23

upam da si do sedaj že našla, sicer pa če komu pride prav, ali če tui še iščeš.... dokler ne prideš do tega, kar si najbolj želiš delaš kar lahko.. od kelnarjenja, do frizerstva.. morda te pa frizerstvo, kot poklic, še zamami, sedaj ko nisi več pod "prisilo" staršev. če padeš v dober kolektiv...

za tvojo željo pa sestavi prošnjo, naj ti jo nekdo iz stroke pregleda, skupaj c CV in razpošlji na vse možne revije.

srečno

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov