Falirani študentje

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kofe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 27. 3. 2011
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Kofe » 04. Mar. 2012 21:41

Zadeva je taka, prejšno leto se vpišem na faks, hodim pol leta ter se zadeve naveličam. Se vpišem na drugega a mi je še večja katastrofa kot prejšni.

Počutim se kot drek, nevem kaj narediti. Zapravljena sta 2 roka za redni vpis in 2 leti stran vrženega življenja.

Tko nizko še ni bilo nikoli v življenju. Je pa dost butasto, da sprašujem za nasvete, če še sam nevem kaj bi...

Kaj storiti? :(
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Mar. 2012 0:11

delat idi za par let za 800 evrov na mesec pa boš mel motivacijo študirat.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 05. Mar. 2012 0:26

Eni pac niso za faks jebat ga.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 05. Mar. 2012 8:14

^^Problem je ugodno študentsko delo. Zato se na faks množično vpisujejo osebki, ki tam sicer ne bi kaj iskati, da dobijo dostop do študentskega trga dela, ki je precej fleksibilnejši in ugodnejši od "navadnega".
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Mar. 2012 8:24

Dioniz napisal/-a:delat idi za par let za 800 evrov na mesec pa boš mel motivacijo študirat.

Potem dobiš kvečjemu motivacijo, da sploh nikol ne bi šel študirat. Glede na to, da imajo npr. neki monterji zelo soidne plače, fizično se sicer nadelajo, ampak ko mu je, pa vrže tisto brusilko v kot in gre na en špancir po hali...ne pride domov z napihnjeno glavo, nima odgovornosti, noben ga ne jeb* v bučo...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 05. Mar. 2012 8:33

Da ne govorimo o tem, da marsikdo s faksom dela za 800 eurov, marsikdo s faksom pa je tudi leta brez službe.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 05. Mar. 2012 9:36

Džeki napisal/-a:^^Problem je ugodno študentsko delo. Zato se na faks množično vpisujejo osebki, ki tam sicer ne bi kaj iskati, da dobijo dostop do študentskega trga dela, ki je precej fleksibilnejši in ugodnejši od "navadnega".
No, ampak tukaj je model spraseval glede poklicne poti, ne pa kako bi prisel do dela. Pa tudi sicer, ce ne more vpisat vec faksa lahko te srednje sole vpise. Sicer me pa to spomni na ameriski primer, kjer lahko placas 50 jurjev za faks (ali pa 120 jurjev za dober faks) in studiras 5 let potem pa odplacujes kredit ali pa placas od 500 do 3000 dolarjev za polletni HVAC trening in imas kr uredu job.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 05. Mar. 2012 11:34

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Mar. 2012 13:34

js ne razumem zakaj bi nekdo kdo sploh silu na faks, če na to očitno ni pripravljen in niti motiviran.

nikamor se ti ne mudi. izredno se lahko na faks vpišeš kadarkoli. pojdi delat, ugotovi kaj ti leži in kaj ne in če boš potem še čutil potrebo po nadaljnem izobraževanju, se vpiši na faks.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Mar. 2012 14:12

^^ tudi za redni študij zdaj ni več starostne omejitve.

Je pa res, da temu konkretnemu primeru, ki je odpru to temo ne preostane drugega kot izredni študij.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Mar. 2012 15:36

positive vibration napisal/-a:
Dioniz napisal/-a:delat idi za par let za 800 evrov na mesec pa boš mel motivacijo študirat.

Potem dobiš kvečjemu motivacijo, da sploh nikol ne bi šel študirat. Glede na to, da imajo npr. neki monterji zelo soidne plače, fizično se sicer nadelajo, ampak ko mu je, pa vrže tisto brusilko v kot in gre na en špancir po hali...ne pride domov z napihnjeno glavo, nima odgovornosti, noben ga ne jeb* v bučo...


Džeki napisal/-a:Da ne govorimo o tem, da marsikdo s faksom dela za 800 eurov, marsikdo s faksom pa je tudi leta brez službe.


tud vse to je res.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 09. Mar. 2012 13:20

vesna kako to mislš da ni več starostne omejitve za redni študij? če želim zamenjat smer študija pri 24 letih in grem izredno pa se pol nasledn let prepišem na redno a pol sm lahk redn študent do 28 leta?
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 09. Mar. 2012 14:14

Nehaj zažirat davkoplačevalce in pejd delat.
Potem pa lahko vpišeš+PLAČAŠ 200 različnih študijev.
Odžiraš mesta tistim, ki vedo kaj bi radi!
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 09. Mar. 2012 14:52

^ podpis, sploh pod zadnji stavek.

če me pa kaj bolj jezi kot poslušanje razvajenega folka, ki jamra kako mu je faks bedn potem, ko je prišel na željeni faks, ki ga je vpisal zgolj zaradi nekega "prestiža" (in ga na koncu itak zabluzi). kolegici, ki pa je sanjala celo srednjo šolo o tistem faksu pa zmanjka 1 pika. :mad:

pri nas je preveč tega forsiranja s faksom, sploh takoj po srednji šoli. ni hujšega, kot če se kdo odloči kako leto vmes malo delat pa premislit, kaj ga sploh veseli in nato vpisat smer študija. težko je že pri 18 vedet kaj hočeš od lajfa.
po mojih info redni študij ni starostno omejen, so pa omejene nekatere bonitete, ki ti pripadajo samo do 26 leta. ni nujno, da če greš delat je potem edina opcija samo izredno. res pa je, da ima redkokdo možno pri 30 vpisat redni študij in ga nekdo drug preživlja.
Vsak raj ima svojo kačo.
Kofe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 27. 3. 2011
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Kofe » 01. Apr. 2012 23:38

Em ene par postov zelo dobrih. Ja zadnje 2 leti sem se malce zgubil. Vpisal se bom izredno ter šel delat v družinsko podjetje. Kaj drugega mi niti ne preostane.

Priznam pa, da za šolo sem kar precejšen lenuh, najhuje je ohranjati motivacijo dalj časa. Ker kar sem zdej na faks hodil sem bolj samo zaradi družbe, zabav itd. Pa pol leta na izi učenja ravno tako, da je šel semester skozi, potlej pa tema, ni se mi dalo odpreti niti lista več.

Pa delal ne bom preko napotnice, da me ne boste preklinjali kako izkoriščam status ter razne fiktivne vpise na srednje šole, ker sem tudi jaz proti temu.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov