diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 10. Apr. 2009 15:18

Ja sej vem, da ni ista, ampak vseeno bi lahko delali na tem, da bi bila kakovstna oz. bi to spodbujali. Ker vsaj moja bo meni prestavljala nek portfolio za naprej - službo.

Na magisterij pa nas ne bo veliko šlo. Ker je prvič: zelo beden in večina zarad tega ne gre, drugič: ker je zelo omejeno število mest in jih veliko sploh ne more priti not. Poleg tega ima VSŠ pri nas za magisterij enako pogoje kot mi. Se prav, se lahko enako vpišejo naprej, na naš magiterij, ... brez kakšni diferencialnih testov.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 10. Apr. 2009 15:22

aha no pri nas pa pricakujejo nad 90% vpis naprej na magisterij (tako je zastavljen program) in nas ze zdaj vabijo k temu da gremo vsi naprej, ker je pac tak faks da po treh letih se nimas kaj pametnega za delat, ker preprosto ni dovolj. in je potem tudi s to ''diplomo'' vmes cisto drugace, je samo dosti bolj obsezna seminarska :)

no sej to se razlikuje od faksa do faksa. je pa verjetno problem ko so prenavljali stare programe in so zdaj nekaj cudnega skup zmiksali :D nasega so lepo ze napisali po bolonjskem in vse stima :)
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 17. Apr. 2009 7:40

A je imela ktera raziskavo pri diplomski? Npr. anketni vprašalnik? Me zanima kako ste dobile veliko odgovorov, kam se kej splača objavit, če imaš online vprašalnik ipd.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 17. Apr. 2009 8:15

BLUBABY napisal/-a:A je imela ktera raziskavo pri diplomski? Npr. anketni vprašalnik? Me zanima kako ste dobile veliko odgovorov, kam se kej splača objavit, če imaš online vprašalnik ipd.

objavi ga tukaj, pošlji ga vsem kontaktom na mejlu, prosi, da pošljejo oni anketo naprej, daš vsem sorodnikom, prijateljem, sošolcem ... ni da ni :wink:
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursa7 » 04. Maj. 2009 4:53

Mene pa zanima naslednje... kako je, če diplomiraš, ko ti status že poteče? So kaki drugačni pogoji (npr. je recimo zadeva plačljiva?) kot če diplomiraš v času statusa? Sicer bom imela diplomo v času statusa (do konca septembra namreč) 100% spisano, vendar me skrbi, da ne bom prišla pravočasno (v času statusa) na vrsto za zagovor. Kako je s tem? :)
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 04. Maj. 2009 8:48

No jaz pa morem napisat zdaj diplomo oz tako imenovani diplomski seminar, pa če hočem al nočem. Bolonjski program je meni en velik šmorn. Mi mormo napisat našo diplomo do konc tega semestra, kljub dejstvu, da imamo predavanja, vaje, tekoče seminrske naloge(3). No in potem bi naj imeli prvi teden v juniju zagovor našega dela, potem pa še lahko dalje delamo izpite. in ko opravimo zadnji izpit, se na uradno prizna, da smo diplomirali.Sicer bi naj naš diplomski seminar vseboval 20 strani manj kot klasična diploma, je vseeno kriza, ko moreš pisat to, pa hodit na predavanja pa še sprotne seminarske naloge pisat. Mičkeno ne-fer.
Ampak morem rečt, da sem menjala temo in sem se zdaj v novi našla in jo pišem z veseljem Včeraj sem ravno oddala dispozicijo, pa čakam, če bo ok.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 04. Maj. 2009 11:54

NOVO:
Hey.Mene pa zanima, kaj se ponavadi odnese na zagovor. Sošolka je nesla piškote, sok in 3 vrtnice za vsakega v komisiji po eno. Baje, da eni nosijo celo narezke..kako je pri vas??Lp.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 04. Maj. 2009 12:13

Ursa7, pri nas na faxu je tko, da če imaš v roku vse obveznosti na faxu opravljene (se pravi izpiti pa to) potem diplome še dve leti po tem, ko ti poteče status ni treba plačat.

*Penelope*, za narezke ali pa za kakršnokoli drugo hrano na zagovoru pa res prvič slišim :) Jst sem nesla eno malo pozornost članom komisije pa darilo mentorci (sej si ga ni zaslužila, ampak naj ji bo :) ). Mogoče pa je odvisno, na katerem faxu si...pri nas tega ni bilo.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 04. Maj. 2009 12:20

kaj pa si nesla za pozornost, če ni skrivnost? :D
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 04. Maj. 2009 13:57

aja? nest je treba nekaj na zagovor al kaj?
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursa7 » 04. Maj. 2009 18:32

GoldenEye napisal/-a:Ursa7, pri nas na faxu je tko, da če imaš v roku vse obveznosti na faxu opravljene (se pravi izpiti pa to) potem diplome še dve leti po tem, ko ti poteče status ni treba plačat.



Na kateri fax pa hodiš, če ni skrivnost? Jaz sem namreč na FDV-ju... upam, da pri nas velja enako. :)
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 04. Maj. 2009 19:35

*Penelope* napisal/-a:NOVO:
Hey.Mene pa zanima, kaj se ponavadi odnese na zagovor. Sošolka je nesla piškote, sok in 3 vrtnice za vsakega v komisiji po eno. Baje, da eni nosijo celo narezke..kako je pri vas??Lp.


Jaz sem imela s sabo 3 dekorirane cvete z malo zelenja za komisijo in vrtnico za sošolko, ki je takoj za mano diplomirala. Ne duha in ne sluha o kakšnih piškotih, soku ali celo narezku. So pa najine sošolke vžgale foro za to sošolko - prinesle so ji 1kg domačega kruha. Ko je bila v pripravah za maturo, se je zaklela, da do diplome ne poskusi kosa kruha, če ji uspe naredit maturo. In se je držala.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 04. Maj. 2009 20:45

Ursa7, hodila sem na pedagoško - upam, da je tud pri vas tko...

Drugač tista mala pozornost so bli pa stekleni angelčki sreče v taki lepi škatlci. Cenovno poceni in lepo :)
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 04. Maj. 2009 22:35

small_star napisal/-a:
*Penelope* napisal/-a:NOVO:
Hey.Mene pa zanima, kaj se ponavadi odnese na zagovor. Sošolka je nesla piškote, sok in 3 vrtnice za vsakega v komisiji po eno. Baje, da eni nosijo celo narezke..kako je pri vas??Lp.


Jaz sem imela s sabo 3 dekorirane cvete z malo zelenja za komisijo in vrtnico za sošolko, ki je takoj za mano diplomirala. Ne duha in ne sluha o kakšnih piškotih, soku ali celo narezku. So pa najine sošolke vžgale foro za to sošolko - prinesle so ji 1kg domačega kruha. Ko je bila v pripravah za maturo, se je zaklela, da do diplome ne poskusi kosa kruha, če ji uspe naredit maturo. In se je držala.


Od kdaj se pa prinaša komisiji darila?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 04. Maj. 2009 22:49

lelija napisal/-a:
small_star napisal/-a:
*Penelope* napisal/-a:NOVO:
Hey.Mene pa zanima, kaj se ponavadi odnese na zagovor. Sošolka je nesla piškote, sok in 3 vrtnice za vsakega v komisiji po eno. Baje, da eni nosijo celo narezke..kako je pri vas??Lp.


Jaz sem imela s sabo 3 dekorirane cvete z malo zelenja za komisijo in vrtnico za sošolko, ki je takoj za mano diplomirala. Ne duha in ne sluha o kakšnih piškotih, soku ali celo narezku. So pa najine sošolke vžgale foro za to sošolko - prinesle so ji 1kg domačega kruha. Ko je bila v pripravah za maturo, se je zaklela, da do diplome ne poskusi kosa kruha, če ji uspe naredit maturo. In se je držala.


Od kdaj se pa prinaša komisiji darila?


Ja tole o darilih tudi jaz prvič slišim... :roll:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov