diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Maj. 2007 14:24

js pa končujem 4. letnik in sem mela že seminarske pri sociologiji čez glavo :D use sem nardila sama, prevajala, brskala, analizirala itd... meni se zdi ogromno dela. pa tolko ur za računalnikom, meni se je fuzljalo. sošolki je pa en tip naredu 40 strani za 40€. ne vem kaj mu ni jasno, za tolk mal dnarja...
kolko more sploh bit dolga diplomska? predstavljam si da je to še bolj obsežno. potem jo moreš še zagovarjat, kako to zgleda?
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 17. Maj. 2007 15:16

Dolžina diplomske je odvisna od faxa do faxa. Sigurno pa obstaja nek normativ. Pri nas je od 20 - 50 strani, določena je tudi velikost pisave, itd.

Podokončni oddaji sledi še zagovor, kjer v nekaj minutah (spet imaš določeno) predstaviš svoje delo. Komisija te nekaj stvari vpraša iz diplomske in to je vse,
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 17. Maj. 2007 16:30

glede na to, da imam čez en mesec zagovor diplomskega dela, sem v tej "zadevi" še zelo sveža...meni se ni zdel problem lotit pisanja, je pa pri tem seveda nekaj zelo pomembnih stvari:
1.ugotovila sem, da če hočem diplomirat enostavno ne morem delat vsak dan po 8 ur in več, ker pridem domov čist povožena in se nekako spravljam skupaj do 8h, 9h zvečer, potem pa je dan že praktično mimo, prav tako je to problem, ko moraš skakti po faksu in raznih knjižnicah
2. z mentorjem je potrebno natančno spisati dispozicijo same naloge, kaj točno naj bi diploma obsegala, kakšni so tvoj icilji, na kakšen način se to lotit...
3. izbrati si moraš temo za katero literatura dejansko obstaja!

no, ko se rešiš teh treh dejavnikov, moraš enostavno začeti! meni je največ težav povzročala literatura, ker je praktično ni v splošnih knjižnicah, ampak sem mogla hodit po raznoraznih inštitucijah, predvsem pa na mol, kar se lahko precej zavleče, saj večkrat naletiš na ljudi, ki ti nočejo pomagati (sploh taki, ki so na višjih položajih mislijo, da so glavni jacki)

ni mi pa čisto jasno kako ne uspete na določenih faksih spacati diplomo, ko moraš vse skupaj napisati 30 strani ali malo več. tako obsežna je bila pri nas skoraj vsaka pisna vaja pri čisto vsakem predmetu. pri nas enostavno moraš napisati tam okrog 100 strani (in to z enojnim razmikom med vrsticami), da o terenskem, kartografskem in še kakšnem delu sploh ne govorim. in nastajanje diplome se tako zavleče v kar nekaj mesecev, zato punce dajte se spravt k stvari, ker verjemite, da boste na večini faksov kar hitro ustvarile to vašo mojstrovino, samo če se vsaj malo potrudite...

aja, še kar se zagovora tiče...kot je bilo že omenjeno, razlikuje se od faksa do faksa, npr. na filo faksu od oddelka do oddelka. ponekod je to samo formalnost, pri nas npr. lahko tudi rukneš. v glavnem...faks sestavi komisijo pred katero v 20 minutah predstaviš svoje delo, nato sledijo vprašanja. v komisiji sedi tvoj mentor + pri nas še 2 profesorja. za nekatere fakse sem že slišala, da je komisija sestavljena iz precej različnih področij, tako da se lahko zgodi druga dva člana komisije nimata pojma o čem sploh govoriš in je zagovor precej lahek, pri nas seveda (kolk je ta filo faks super :? ) vsi vse obvladajo in te lahko precej mučijo, lahko pa imaš srečo in ni preveč težko.
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 25. Jul. 2007 15:48

Pozdravljeni!
Nujno rabim kakšnen nasvet,

in sicer pišem diplomo in med iskanjem virov in prebiranju literature naletin na diplomsko nalogo ki je bila napisana 2 leti nazaj in sicer z zelo podobnim naslovom le da se gre za različna podjetja. U bistvu naslov je isti le da ga je vsaka po svoje oblikovala. Dispozicijo mi je komisija odobrila.Zdaj pa mene zanima koliko sta si lahko diplomski nalogi podobni? Da me ne bi slučajno zavrnili zaradi plgiata. Ne misli je kopirat ali preoblikovati saj se zavedam da je diplomska naloga v bistvu na koncu samo potrdilo za ves moj vložen trud v študij. Vendar pa bom uporabljala iste knjige kot predhodnica in obravnavala isti problem. In ni mi jasno kako naj vse skupaj obrnem da ne bi izpadlo da sem hotela kar koli kopirat od predhodnice. Torej kako v ekonomiji odkriti na novo toplo vodo? :?

Je imel kdo podobno izkušnjo?
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 25. Jul. 2007 19:32

Odvisno je tudi kako široka je tema o kateri boš pisala. Če se je tvoja predhodnica osredotočila oz. dala poudarek na eno stvar, se ti osredotoči na drugo (nekaj, kar je ona le bežno omenila). Ali pa naredi raziskavo na drugačen način (npr. če je ona dala poudarek teoretičnemu delu, ga ti daj raziskovalnemu), piši na drugačen način... Vsebina se lahko razlikuje ne glede na to, da so uporabljeni enaki viri. Dodaj nekaj svojega, izpostavi določene stvari, ki jih nato povežeš s sorodnimi področji.
Malo vprašaj mentorja, saj zato ga pa imaš :)
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 25. Jul. 2007 20:38

Težava je v tem ker se žal z mentorjem nisva pravočasno zmenila kdaj gre kdo na dopust :D in sva oba naenkrat samo da jaz dopust uporabljam za pisanje diplome on pa verjetno s pirom v roki cel vesel skače nekje za morjem. Njegov odgovor dobim šele čez slaba 2 tedna ampak me je kr groza postala ko sem to odkrila in sem hotela vedet če je mogoče kdo na našem forum s podobno izkušnjo
Alhambra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Alhambra » 17. Avg. 2007 20:31

Smreka, kolko časa is pa ti dejansko pisala?
vidim da obstajajo zelo različni pristopi :D . meni se tut zdej mudi, pa imam praktično vso literaturo skoraj predelano (ok, v pondelk končam), pa izpisano mam vse (tko sm vedno delala), pol pa moram samo še vprašanja za intervjuje nrdit pa napisat vse. analiza na koncu, recimo da me ta tolko ne skrbi. moram pa oddat do konca septembra v referat, kar pomeni, da imam manj kot en mesec da vse nrdim in pač oddam mentorici da pregleda :? . sej mi je kr slabo ko to pišem :roll:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 17. Avg. 2007 20:57

Jst sem ravno danes zaključla s pisanje diplomske. Pisala sem jo dober mesec vsak dan med tednom po nekj ur. Narejeno mam vse, le prevod izvlečka me še čaka. V ponedeljek grem k mentorci pokazat, upam da bo čim manj popravkov, potem pa še čakamo na zagovor :D

Pri moji temi je zares veliko literature tko da s tem nisem imela nobenga problema, prej sem se mogla odločat kaj vse NE bom dala not, ker je tok napisanga. Na mojo temo oz zelo podobno je napisanih že nekaj diplomskih, več al manj so si podobne. Jst sem hotla mal drugač in upam da mi bo tudi ratal.
Alhambra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Alhambra » 17. Avg. 2007 21:06

Angel girl: čestitam :wink: . na katerem faxu pa si?
ma eni so pol ko so imeli vse že preštudirano v tednu, dveh spisali. samo ne vem kako, razen če delaš nonstop. je pa vse odvisno od tega, kako bo dolga, pa tudi čeje človek tak perfekcionist kot sem jaz so sami problemi :D
Uporabniški avatar
Hed Kandi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 20. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Hed Kandi » 20. Avg. 2007 10:50

meni se je diploma zdela kot malo obsežnejša seminarska naloga, ki smo jih v 3. in 4. letniku itak imeli ogromno. zagovora me je bilo ful strah, v eno sem se pripravljala nanj, na koncu pa je blo vse skupaj zelo enostavno in hitro mimo. zagovor je itak bolj formalnost in naenkrat se iz najhujšega straha sprevrže v najsrečnejši dan v tvojem življenju
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 20. Avg. 2007 20:25

Angel girl ti si moj vzor in moje upanje... :D V enem mescu pravš... :D Js sm aprila nardila zadnji izpit, pa nč ni od mene... literature z interneta mam na kile, sam kaj ko nimam nč uporbnga... Zdej sm šele končno najdla enga tacga, da ma neke hude veze in bom saj pršla do podatkov... Kr pomen konc izgovora za mojo lenobo in se bom mogla spravt pisat... Sam je pa res en problem in sicer to da vsak dan delam vsaj 8 ur in da mam super službo... ki me pa žal ne bo čakala če za en mesc ali dva enostavno zginem... So mi pa obubl da me zaposlijo ko diplomiram tko da bom med unih 0,0000001% politologov k bodo dobil službo ko bodo diplomiral. Najbolš da res vsak dan med tednom saj dve urci pišem... pol pa bo kr bo...
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 21. Avg. 2007 10:09

jaz sem z izpiti končala že junija, pa se do zdaj nisem spravila pisat diplomske. in moj izgovor je (polek lenobe) dopust. sem bila dvakrat na dopustu v razmaku 14 dni in se zato med tem časom nisem spravila nekaj na pol delat. do začetka septembra še pazim doma sestrico, potem pa gre v vrtec in tako nimam več izgovorov. lotim se torej septembra, čeprav priznam, da nekak nimam volje. sem pa ziher, da ko bom enkrat v tem, se bom zadevi posvetila 100%.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 22. Avg. 2007 16:06

Dagi napisal/-a:Angel girl ti si moj vzor in moje upanje... :D
:rofl: A res haha. Ja lej vse se da, jst sm pa živ dokaz za to ;)

Je pa res, da sem mela pa pred tem kar nekaj dela z anketo, da sem vse spisala, razdelila, zbrala in potem analiza podatkov itd. Pa seveda zbiranje literature. Če imaš literaturo vso na kupu pol moraš met v 1 mesecu definitivno narejeno. Pr teb je sicer mal drugač, ker hodš v službo. Jst sm namreč doma in sem pač pisala kokr se mi je ljubilo vsak dan kake 3urce no, ampak res tko na izi. Predvsem je zelo važno, da veš kaj pišeš, da maš en okvir, fajn si je pred napisat okvirno kazalo.

Pa še predlog za vse ki se spravljate pisat: vsak fax ima neke svoje zahteve glede oblike same diplomske - pač razmak med vrsticami, velikost črk v prvem, drugem, tretjem naslovu, velikost črk besedila, koliko roba je na levi in koliko na desni strani, ter še kar nekaj drugih stvari. Predlagam vam, da si sloge naredite takoj predno začnete, da se ves čas pisanja držite teh navodil, ker boste prihranil veliiiko časa z urejanjem kasneje.
Plus pri citiranju si vsakič na poseben list ali fajl zapisujte vire, ker na koncu je nemogoče to najdt.
Pa še neki: dnevno si shranjujte na mail, ker če vam crkne računalnik ste v riti :D

Jst sm jo v ponedeljek oddala (sem pa na Visoki šoli za zdravstvo), popravljeno dobim naslednji teden. Je pa rekla mentorca da če je dobro narejeno, potem ni problema, bom hitro lahko diplomirala. Če pa je dost za popravljat se pa zna zavlčt, ker popraviš pa daš nazaj pa ona spet popravi itd. Plus mene ima pa še kar nekaj diplomantov, tako da je kar nekaj dela z njene strani. Upam na najboljš in da bom lahko kmalu dipl :D
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 23. Avg. 2007 9:01

Angel girl, tudi moj vzor si :)

Jz sem sicer šele pri naslovu, ampak potem nameravam dat v peto prestavo. Super tema za malo pojamrat tuki. Se bomo lahko spodbujale :razz:
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 23. Avg. 2007 9:35

Angel girl napisal/-a:Plus pri citiranju si vsakič na poseben list ali fajl zapisujte vire, ker na koncu je nemogoče to najdt.


a lah sam en mejhn primerčič ker si ne predstavljam točn kaj mislš s tem...

Drugač pa ja... ful fajn tema... Js mam res slabo vest na fertik ker nism še čist nč začela... ampak očitno še nimam dost veliko... :evil:
Always look on the bright side of life!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov