Delo v Londonu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Dec. 2013 15:28

Ja vem ja, sej pravim, da poznam ful folka, ki je živelo vsaj določen čas v Londonu :D Sylhet, tretje največje mesto v Deshu, je zgrajeno praktično na denarju iz East Enda.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Dec. 2013 15:33

Ugl, iz neznanega razloga mi je ful všeč razgled iz tvoje sobe. Tak, pristen london :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 07. Jan. 2014 20:30

Mja, Sarissima, veš kako glasno je tukaj? Slišim vsako plastenko, ki jo zvečer premetava veter po pločniku, uspeva mi celo slišat telefon v sosednji hiši :D

Sicer pa nekaj nove nakladancije je prišlo včeraj, danes sem nadaljeval, če se vam bo zdelo bv, počekirajte vsaj video ognjemeta, ki sem ga uspel posnet.. :)

Sicer pa bi bil vesel kakega kritičnega komentarja, predloga, kaj vam je všeč, kaj bi lahko spremenil..? :))

http://muvin2uk.blogspot.co.uk/
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Jan. 2014 20:40

Sem ga prečekirala in imaš všečen blog :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
kana_bis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a kana_bis » 07. Jan. 2014 21:57

mastermind, men je ful všeč tvoj blog... Tko sproščeno pa zanimivo napisan :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Jan. 2014 23:29

Tudi jaz rada preberem, kul blog :)

Edina majhna kritika.. sama bi se mal izogibala temu mesanju anglescine v slovenscino, à la:

Hmm, fak off, kje je moj novoletni poljub? Sanja svinja kukuruz, bi rekel Pavliha, en od pain in the ass mojih srednješolskih profesorjev..


.. odkar me je nekdo opozoril na to, da mam isto navado, to ful hitro opazim pri drugih :oops: :D

pa kjut -khm..- lustna uniforma :)
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 14. Jan. 2014 10:21

emanuela napisal/-a:No vidiš, ti si ti. Ti je všeč, da nekam greš in pridobiš izkušnje itd itd itd. Ne jemlji pa sveta kot črno-belega, ker ni. Navsezadnje tudi London ni višek avanturizma, če smo že pri primerjanju z all inclusive dopustom v Egiptu.
In ker si ti ti, jaz pa jaz, bi zagotovo bila ekstra preračunljiva in bi raje delala v svoji stroki pri nas, si obenem našparala nekaj več kot 50€ in šla v London samo na več dnevni izlet.
Ljudje smo si pa različni in vsakomur svoje.


Draga Emanuela!
Tvoj post mi je pa kr pognal kri po žilah. Malce zato, ker "omg kako tipično slovenska izjava", drugo pa zato, ker sem še do pred kratkim bila popolnoma enakega mnenja kot ti.
Veš, sit lačnega ne razume in če je tebi ratalo dobit službo v svoji stroki in kej prišparat, oz. upaš, da ti bo, svaka ti čast!
Sama se nikoli nisem nameravala izseliti iz Slovenije, pa je tako usoda nanesla, da sem "ponesreči" pristala v tujini za 1 leto. Delala sem čisto običajna, najnižje plačana dela in ne boste verjeli - živela sem! Ne preživela, temveč živela. Na koncu meseca mi je denar kar ostal, kljub temu, da sem živela sama v 25m2 garsonjeri, si sama plačevala hrano in kupovala obleke, ter potovanja! Nekaj, kar mi v Sloveniji, ko so mi še starši finančno pomagali med študijem NIKOLI ni ratalo.
Po 1 letu sem se vrnila domov, ker sem seveda, bila takega mnenja kot TI.
In zdaj sedim doma, brezposelna, delam tu pa tam po 2, 3 meseca, firme nimajo zaslužka, vse se zapirajo in že standard izjava je, da ne vejo če bo pisarna še delala, naj bom doma, pa me pokličejo. In spet čakam, doma. Brez prebite pare. In si mislim, kaj mi je tega bilo treba, zakaj nisem kar tam ostala.
Imam visoko izobrazbo in dober CV, veliko delovnih izkušenj. V Ljubljani me šiht sicer čaka, ampak dokler plačam oderuške najemnine, kupim hrano in bencin, sem spet v minusu.
Veš kaj, raje grem nekam ven v velemesto, pa poskusim srečo tam.
Letos avgusta, se, če gre vse po sreči, selim nazaj, saj sem spet dobila en šiht. Ni Bog ve kaj, bom potrpela eno leto, dve in počasi bom TAM dobila službo v svoji stroki ali vsaj nekaj podobnega.

Tako, to je moja zgodbica. Drage moje, če se le da, v tujino popihat in to čim prej! In zapomnite si, da se je le malokdo vrnil...
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 16. Jan. 2014 18:30

Nameravam se preseliti v London in me zanima kakšna je pravilna oblika CV-ja v angleščini (za njihove pojme), da ga sploh pogledajo; na kaj je treba biti pozoren, da se posebej omeni, kaj se lahko spusti ipd.. Poznajo vlogo v takem smislu kot mi, ali je ne pišejo? V Avstriji recimo o tem niso vedeli nič ...
Zadnjič spremenil Leonessa, dne 18. Jan. 2014 13:03, skupaj popravljeno 1 krat.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 18. Jan. 2014 4:01

Nekaj novih postov, hvala za mnenja vsem!

Po mojem se v Sloveniji splača samo doštudirat in pa hodit na dopust. Službo se trikrat hitreje dobi zunaj, sploh z ambicioznostjo in izkušnjami.

Glede CVja pa se jst ne bi preveč sekiral v kakšni obliki ga oddaš. Ne preveč pisat, samo najpomembnejše stvari, tudi ne vseh služb in vseh izobraževanj pisat.

Spodaj je oblika mojega cvja, malo za občutek.

Slika Slika
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 18. Jan. 2014 13:05

mastermind, hvala ti! Sem šla malo brat tudi tvojega bloga. Upam, da mi kaj od tega pride zelo kmalu prav ...

:)
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 18. Feb. 2014 8:55

Po nekaj časa spet nekaj novih fotk, tokrat v vzdušju valentinovega in izleta na jug VB. :cool:
http://muvin2uk.blogspot.co.uk/

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Mar. 2014 1:00

Dej kej updejti blog! :) Lepo zgledajo tele plazice.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 17. Mar. 2014 8:02

LiEn napisal/-a: Tvoj post mi je pa kr pognal kri po žilah. Malce zato, ker "omg kako tipično slovenska izjava", drugo pa zato, ker sem še do pred kratkim bila popolnoma enakega mnenja kot ti.



ah dej dej, to pa meni požene kri po žilah. Lej če ti ne rata v Sloveniji, to ne pomeni da nikomur ne rata. Sama imam flat, službo ki mi je všeč in vse to brez pomoči staršev. Živim sama, kupujem hrano sama, plačujem položnice sama, potujem (s prijatelji :D ) , ampak potovanje plačam sama, vse skratka naredim sama.

Pa veš zakaj, zato ker v študijskem času nisem jamrala, da ne bom delala, ker drugače ne bom doštudirala, in nisem si šla v tujino nabirat izkušnje, pač pa sem delala in si jih nabirala v Sloveniji. To je bistvena razlika. Delala pa sem na začetku vse možno, sem bila pa povsod uspešna, ker sem vsako delo opravljala 100 % in predano, kot da bi bilo podjetje moja last. Redno zaposlitev sem dobila zaradi študentskega dela.

In ja živim dobro - ne boš verjela - v Sloveniji. Ni bilo vmes nobenih vez in poznanstev, sem pa marsikateri študentski dan, ki so ga ostali prespali, delala.

Tako da kar me res pogreje je ta izjava, kako je v SLoveniji vse težko. In ja poznam tudi primere, ki so se z dolgimi nosovi vrnili iz tujine. Upam da so ugotovili, da ni problem v službah v Sloveniji, ampak v njih samih.

Mastermind,tvoj blog je pa všečen in želim ti veliko sreče v Londonu. Brke pa le daj dol, imaš luškan babyface, ampak brki ga pokvarijo. Pa babyface mislim v pozitivnem smislu. :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Mar. 2014 9:11

Nesanica napisal/-a: Brke pa le daj dol, imaš luškan babyface, ampak brki ga pokvarijo. Pa babyface mislim v pozitivnem smislu. :D



Točno to sem hotela napisat tudi js :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 19. Mar. 2014 13:40

Madona, vidim, da noben ne lajka mojih bejbi brkic.. Se sam men zdijo fajn No, bojo šle pa pol danes dol, moram bit lep za kratek obisk Slovenije tale teden :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov