delo v lokalu če si mladoleten

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

beeciii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a beeciii » 06. Jul. 2014 20:03

živjo! mene pa samo zanima ali lahko jaz kot mladoledna oseba sama delam v lokalu, strežem alkoholne pijače,,,itd. prosim za odgovor :) hvala :D
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Jul. 2014 8:50

Mi smo mel v enem lokalu, kjer sem delala, dva mladoletna. Ocitno z alkoholom ni bil problem (sej ga strezes, ne pijes :D ), je bil pa problem s prepovedjo nocnega dela za mladoletne, kar je nam ostalim povzrocalo glavobole, ker je mularija tri ure pred zaprtjem morala iti domov, pa ce smo se utapljali ali ne. Tako da gostinjci niso najbolj veseli mladoletnikov. Dosti jih ima na studenstkih servis pri oglasu pripisano, da moras biti 18 (ali celo 21)+ Ma poskusi, vec kot reci ne ti ne morejo.
beeciii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a beeciii » 07. Jul. 2014 20:54

do kdaj pa potem najdlje lahko delam.? in hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 07. Jul. 2014 21:51

Moji tamali je inšpekcija prepovedala stežt alkohol in cigarete...


dodajam: sem šla mal preučit zakon o alkoholu, pa nikjer nič ne piše, torej ga lahko prodajaš. Tobačnih izdelkov ne.
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 08. Jul. 2014 1:06

Ce si mladoletna in delas v lokalu lah kr ornk najebes ti in tvoj sef od inspekcije, ampak tko al pa drgac te nebi niti v startu uzel ker se vecalmn vsi zavedajo visokih kazni. Razlog je baje da, kot mladoletntna oseba bolj verjetno posredujes alkohol pa cike drugim mladoletnim osebam, skratka neki na to foro :tot:
Edina opcija je, da bi delala v kkem lokalcku, kao kokr praksa, al pa na crno prek vez
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Jul. 2014 9:29

Ampak je sla Green Cookie v zakon pogledat, da ne pise, da mladoletna oseba ne sme alkohola prodajat. Tole "Bolj verjetno" glede strezbe alkohola mladoletnim je pa pac ocena gostinca, jbg :D
Je pa potem zakonsko gledano problem s tobacnimi izdelki (spet, according to Green Cookie, men se ne da preverjat :P ), ker kafici prakticno vsi prodajajo cigarete. V mojem zgoraj omenjenem primeru jih nismo in ocitno to ni bil problem.
Aja, maldoletni se mi zdi da ne smejo delat po deseti uri (pac, kar se smatra za manj ugodni delovni cas). Ampak, kot receno, ne da se mi zdej dobesedno po zakonih iskat.
beeciii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 31. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a beeciii » 08. Jul. 2014 17:55

huala :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 08. Jul. 2014 21:26

Zakon o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov (ZOUTI) v 14. člen določa, da je prepovedana prodaja tobačnih izdelkov osebam, mlajšim od 18 let. Tobačnih izdelkov ne smejo prodajati osebe, mlajše od 18 let. 15. člen ZOUTI nadalje določa, da sme prodajalec od vsake osebe, ki kupuje tobačne izdelke in za katero domneva, da še ni stara 18 let, zahtevati, da izkaže svojo starost z javno listino. Če oseba to odkloni, se ji tobačnega izdelka ne sme prodati.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]