Delo: Strežba / delo natakarice [Združene teme]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 20. Jun. 2005 9:53

Ah, jst sem pa preveč štorasta, da bi sploh lahko delala kot natakarica, zato niti nikoli nisem poskusila... :?
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 20. Jun. 2005 11:08

Jest to nikol ne bi mogla delat.
Nism tak tip človeka.
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 20. Jun. 2005 13:23

Jst sm delala v lokalu 3 mesece in mi je totalno dopizdilo delat z obupanimi in nagravžnimi moškimi. Na začetku sm mislila, da bo use skupaj zabavno, ampak se je izkazalo da ni. Po mojm je tudi odvisno kje delaš. Pa noge te bolijo, moraš imeti dober spomin, da kaj ne pozabiš in "prijaznost" ti mora biti v krvi. Nikoli več se ne bom znašla za šankom:)!

LP
Uporabniški avatar
reimi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 29. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a reimi » 21. Jun. 2005 0:39

eno par pravil (iz izkušenj):

1. vse se da naučit in to v kratkem času, samo voljo moraš imeti!
2. ne išči načine, da boš delala čimmanj! taki zelo hitro letijo!
3. verjemi, tudi če šef ni prisoten, izve vse!
4. bodi hitra!
5. bodi čimmanj nerodna in površna!
6. bodi v dobrih odnosih s sodelavkami, drugače ure minijo zeloo počasi!
7. dobra volja je najbolja!

ugotovitev vsake natakarice: 100 ljuda-100čuda!

upam, da sem ti kaj pomagala! srečno! :wink:
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 21. Jun. 2005 6:28

ja ne ceri je mene ena nadobudna kelnarca v mb kr polila ...štor...no ce kdaj to nardite se vsaj opravičite. :roll: cerai res ni biu moi dan :?
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 07. Jul. 2005 12:07

No, zdej pa mam izkušnjo, ki sm jo hotla met... pa ste mi dale prov fajn nasvete... Glede dela, kul, ni panike, se da vse hitr naučit, kave kuhat, blagajno uporabljat, dnat vračat, bla, bla, bla... je pa bistveno KJE delaš. Je blo prov bedno, ker me brez izkušenj niso nikamor hotl vzet in pol sm pristala v enem do konca bednem lokalu, kjer zvečer rata grozno. Nikada više v ta lokal. :? :razz:
Še dobr, da sva bli dve, ker sama ne vem, kako bi spravla ven tistih nekaj zoprnih strank, ki so ble itak eno uro čez delovni čas za šankom... A ma kera izkušnje s takimi scenami? A ni bedno, a ?
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 07. Jul. 2005 16:20

jaz pa neb nikol delala v kakšnem lokalu...res raje ceste pometam..sam tam pa neb....
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 07. Jul. 2005 16:39

To sm si tut jst rekla, sam kaj čm, če pa včasih kej vseen probam, da sm pol zihr, da to ni zame, da ne zmorem. Jeba.
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 28. Dec. 2006 19:11

Združena tema

odpiram novo temo ..... upam da ni podobne...in sicer....
zanima me, tiste punce, ki ste delale ali pa delate kot natakarice, kako pri svojem delu kominicirate s strankami...do kakšne meje se spuščate v debate - če sploh se, koliko poveste o sebi,....
kako reagirate če vas kdo "pošlata" za tazadnjo oziroma vam izreče kakšno grdo besedo?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 29. Dec. 2006 2:27

Jaz delam dva meseca...sem začela prvič...tako, da sta sedaj za mano dva prva meseca dela v lokalu...mi imamo kar redne stranke malo starejše stranke pa tudi mladi se najdejo vmes...

Ja prijazna moraš biti so strank čeprav ti bodo včasih tok težile da je joj še posebej če bodo malo pjano ali fejst pjane...lokali so kraji za doživet vse...od pretepov do šlatanja...jaz hvala bogu nism še do sedaj doživela šlatanja v tem lokalu sem ga pa ko sem bila hostesa...ampak sem jih lepo opozorila...če ni zaleglo sem šla takrat do varnostnika oz.varnostnik je prej že sam opazil, da nekaj ne štima ane... pač lepo uvidevno mu poveš, da naj neha....da tega sploh ne maraš da to kdo počne...hm koliko poveš o sebi? Do neke meje...če te kak že tk ne pozna...Veliko spraševanja je ali imaš fanta in podobno...pa bodi preprosta in vedno nasmejana saj je grozno vidit kelnarco k čudn oz. grdo gleda....
Redno pospravljej mize in naredi vse sproti, da ti na koncu nebo preveč ostalo in sproti skrbi za čistočo...ko se naročajo runde se posebej računajo. Če imaš gužvo je najlažje da runde poračunaš kar sproti...da ti nebo kak račun ostal viška...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Dec. 2006 11:26

raš :)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 04. Dec. 2010 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Jan. 2007 23:57

sicer ne delam več v gostinstvu, ker se mi je zagravžal, lahko pa povem tole, da morš zmerm vzpostavt eno mejo med tabo in vsemi strankami...že na pogled moraš dat vedet do kam se lahko spustijo..ne zdej da grdo gledaš, ampak se mi zdi najboljš da maš nek profesonalen služben odnos in en navezuješ kakega pretiranega prijatelstva z okoliškimi pjančki...te pol začnejo morit in ne nehajo :?
če te pa za rit pošlata...hja, rečeš mu da naj si tega ne drzne več :) preverjeno..no, sam pri kšnih pijanihpa ne prime to...
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 07. Jan. 2007 14:13

Jst nism se nikol delala v gostinstvu,bi si pa zlo zelela letos delat v ksnem mirnem lokalcku,kjer bi stregla predvsem kavice itd...Nikol si ne predstavljam sebe v ksne pubu,ker se sploh ne bi vidl mojih 162 cm velikosti :lol:
Ce ma kdo veze,lahko pove... :oops:
Uporabniški avatar
irisina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 8. 2006
Kraj: =)

Neprebrana objavaNapisal/-a irisina » 07. Jan. 2007 18:28

slamca - jst sm tud skupi s kolegico iskala službo natakarce takrat ko sem začela :D nevem no, se mi zdi da mi je blo velik lažje začet, ker sem mela nekakšno oporo ob seb :)

drgač pa delam že skori 4 leta kot natakarca, začela sem konec 3.letnika v gimnaziji..sem rekla da bi probala, pa takrat so me vzel, čeprov nisem mela izkušenj, k se jim ni to zdel nič tacga ker sem bla "tko mlada" :D
no in od takrat še nisem zamenjala delovnega mesta :wink:

men je drgač ful všeč, ker srečaš res ogrooomn različnega folka pa se naučiš kako odreagirat ob različnih karakterjih ljudi:)
sej maš kdaj slab dan, sam okej.. te pač morjo tud oni kdaj razumet

delam pa vsako poletje (celo poletje), med letom pa kakor je - med vikendi ziher, med tednom pa kadar mam pač čas, se s šefico zmenim..
pa ful mi je dobr k sm že tolk časa tam, se da vse fajn zment!

velik minus se mi zdi pa edin to, da je ves čas zakajeno :? in js sm tko mal občutliva na te zadeve in mam dostkrat težave pol z glasom.. no to je men edini minus, drugač se mi zdi pa ta job res kul - ni sanjski, mi je pa všeč :wink:
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 07. Jan. 2007 21:48

Kar se tiče folka, mam že ful izkušn, kr delam že par let med poletjem, zadne cajte tud med vikendi, u trgovini. Tko da vem kok je folk zahtevn, tečn, svojeglav... :roll:

Irisina, pa a sta obe duble skupi pol službo al so sam eno vzel? Pa k sta šle na razgovor - a sta povedale, da bi rade skupi delale al sta pršle posebi? :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov