Delo: promocije, degustacije, hostese, animatorke [ZT]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

noele
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 6. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a noele » 09. Nov. 2005 17:17

Ciao punce!
Evo rabim eno vašo malo pomoč in ker se mi zdi, da bi ble ve prave za odgovorit vas moram vprašat nekaj pomembnega! :wink:
No v kratkem naj bi začela delat na promocijah in ker je že kar nekaj časa odkar so nam na sestanku razložili kakšen je proces, ko prideš na delovno mesto (izgubili so namreč podatke na rač. :evil: )me zanima kako vse skupaj sploh poteka ko pridem na delovno mesto? Mislim promocije sem že delala vendar vedno v paru in ker je tista punca ponavadi prišla prej ko jaz na delovno mesto(je imela avto) je ona opravila že vso prijavo itd.Tako, da nebi rada kaj zamučkala že prvi dan. :wink: Mi lahko katera pove podrobnosti...kam se gre ko prideš kaj rečeš?
Hvala!
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 09. Nov. 2005 17:47

čisto odvisno od trgovine, kje boš delala! najlažje ti je da prideš 30 min prej tja in poiščeš poslovodkinjo!...povsod majo mal drugačno organizacijo!

LP
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 09. Nov. 2005 18:11

Ko je že ravno ta tema odprta, me zanima, kako sploh postaneš promotorka, predvsem promotorka kozmetike?! Na koga se obrneš?
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 10. Nov. 2005 0:02

Ponavad je na študentu dost oglasov!
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 10. Nov. 2005 12:52

Ja, največ oglasov je na študentu in ponavad ni kakšne hude selekcije, čeprav promocije prav kozmetike je bol melo. Razen kakih pralnih praškov in podobno. Sam jaz sem ugotovila, da je vseeno bolš delat promocije po trgovinah za hrano, ker se več ljudi zanima za to in je več komunikacije in prej mine.
pa pa
Uporabniški avatar
Tanja__
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 10. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tanja__ » 10. Nov. 2005 18:56

Degustacije so nekako boljše kot same promocije... ker če maš ti kaj za jest poleg sebe, pridejo stranke kar same probat, pri promocijah pa moraš po večini ti hodit do njih in jih gnjavit. :)
katrin21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 30. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a katrin21 » 12. Feb. 2006 17:32

Mmm pa se vam na splošno zdi težko delo? Zanima me kako se spopadate s težkimi strankami, ker sm slišala, da moraš včasih imet kar trdo kožo. Me pravzaprav v to delo prav nič ne vleče ampak v sili hudič še muhe žre...vsaj tako pravijo. :?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 12. Feb. 2006 19:36

Jst mam neki izkušenj na tem področju, sicer je šlo za degustacije kave.
Men je blo fajn, delala sem ob petkih in sobotah, ne vsak vikend, ali pa le en dan v vikendu npr.
Delaš pa cel dan, vmes si vzameš frej za malico (tako je blo vsaj pr men), najbolj zoprno je blo v bistvu to, da sem morala s sabo vozit stroj in mizo, pa vse postavt sama, ampak se navadiš.
Men tle ni blo nikol dolgčas, ampak to je verjetno malo pogojeno tudi s tem, da sem ponujala kavo (pa nič nisem bila obremenjena s prodajo), kar ljudje zelo radi sprejmejo, mal smo poklepetal in je šel dan mimo.
Plačali so pred kakimi 3 ali 4 leti, ko je to bilo, 1000sit/h in potne stroške.
Ko so nehal s tem, mi je blo prov mal žal, no, men je blo fajn.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 12. Feb. 2006 19:44

xy
Zadnjič spremenil **SiMoN@**, dne 03. Mar. 2008 9:43, skupaj popravljeno 1 krat.
kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 12. Feb. 2006 19:48

Jaz sem delala promocije za Kolinsko. Blo pa je čist odvisno kje si delal, če je blo to v kaki manjši trgovini sploh ni blo ljudi in je blo prav dolgočasno. Pa tudi ljudje so bli prav zagrejenjeni. Sem pa tudi delala v večjem trgovskem centru, pa je blo čist drugače, ljudje so bli komunikatuvni in dan je minil kot bi mignil.
Res pa je tudi, da smo mogle bit oblečene v ful kratke majčke, sicer je blo bolj poleti sam stati zraven kakega hladilnika cel dan v tistem mrazu....

Sem pa delala tudi kot hostesa kar mi je bilo tudi najbolj všeč; če so bile kake prireditve sem pomagala, pa kake delavnice za otroke... To mi je bilo bolj všeč... pa tudi plačano je bilo lepše...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 12. Feb. 2006 19:49

No, jst takrat nisem rabila nobenega potrdila, sem takoj začela.

Aja, ful dobro se mi je zdelo enkrat na promociji kave, ko je k men pršla ena ženska in mi ponudila, da bi delala tudi zanje, ker ji je bil všeč moj nastop tam, kako pritegnem stranke, haha, samo takrat sem jst s tem zaključila potem.
Uporabniški avatar
_Le`Ona_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: MS/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a _Le`Ona_ » 12. Feb. 2006 21:59

sissly napisal/-a:jst sm se na študentskem servisu prjavla na dela in sm napisala tm da me zanimajo promocije in pol sm 1× dobila sms da je delo prosto sm poklicala so mi dal cifro od ene Miše sm jo poklicala in smo se zmenile da me pokliče nazaj in me je res če 5 minut poklicala povedala kdaj je predavanje za začetnike pa kje in pol sm šla na predavnje in grem in tm srečam nikogar drugega kot sanjasko Mišo.. :lol:

sm se začela režat ku nevem kaj...kdu se nebi...pol sm pa tm poslušala na konc je pa do mene pršla kaku mi je blu sm rekla da je ok pol sm dobila potrdilo da sm opravla nek tečaj za promotorje in sm lahk začela delat...in sm delala petk popoldne, sobota cel dan po Sparu in Mercatorju pa Tušu in podobne trgovine..pa ful je plačan..zdej pa nečem več tega delat..nevem zakaj..


a je šlo za podjetje Epa?
Kdor upa, vztraja, kdor vztraja, zmaguje...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 01. Mar. 2006 10:39

No jaz delam promocije in degustacije in moram prioznati, da sem zelo zadovoljna.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 02. Mar. 2006 20:27

Jaz sem tud delala promocije in degustacije...

Nacin dela je pa odvisen od organizacije v podjetju...
Med drugim sem delala tudi za eno podjetje (placano je blo zelo dobr), ki je imelo postavljeno kvoto prodanih izdelkov tist dan k sm degustirala... Sefica je bla cist grozna, skus neki nergala, pa vedno sem vse prodala (med redkimi), sm res zatezila cist vsakmu k je mim prsu... Uglavnm, totaln teror, ni blo sprosceno.
Sem pa delala tudi za eno drugo podjetje, sefica ful prjazna, bla ful zadovoljna z mano ipd.

Drgac pa na splosno: moras bit komunikativen, samozavesten, iznajdljiv, zelo dobr je, ce mas na voljo prevozno sredstvo (itak ti placajo stroske). Ce delas degustacije moras met tecaj zivilskega minimua al nekj podobnga (to ti mora itak delodajalec uredit-po novem). S sabo moras met vse dokumente (napotnico, zivilski minimum...), ker je dost inspekcije (zelo visoke kazni zate in za podjetje). Drgac pa zlo enostavno, zjutraj prides pol ure preden se odpre trgovina (ali kakor si zmenjen), poisces poslovodjo, se zmenis in zacnes delat. Preprosto. Fajn je delat v trgovinah, kjer je ful ljudi - ti hitreje mine. Eni so prjazni, eni ti znajo zamorit, eni so pa zlo zabavni in ti lahko polepsajo dan :D
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 04. Mar. 2006 11:50

_Le`Ona_ napisal/-a:
sissly napisal/-a:jst sm se na študentskem servisu prjavla na dela in sm napisala tm da me zanimajo promocije in pol sm 1× dobila sms da je delo prosto sm poklicala so mi dal cifro od ene Miše sm jo poklicala in smo se zmenile da me pokliče nazaj in me je res če 5 minut poklicala povedala kdaj je predavanje za začetnike pa kje in pol sm šla na predavnje in grem in tm srečam nikogar drugega kot sanjasko Mišo.. :lol:

sm se začela režat ku nevem kaj...kdu se nebi...pol sm pa tm poslušala na konc je pa do mene pršla kaku mi je blu sm rekla da je ok pol sm dobila potrdilo da sm opravla nek tečaj za promotorje in sm lahk začela delat...in sm delala petk popoldne, sobota cel dan po Sparu in Mercatorju pa Tušu in podobne trgovine..pa ful je plačan..zdej pa nečem več tega delat..nevem zakaj..


a je šlo za podjetje Epa?


sorry..mal kasno sm vidla..jp za to podjetje je šlo :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov