Tujci - kje?

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 15:17

Sem malo brskala po internetu, če je kaj na to temo, pa me je prineslo na ta forum in sem se odločila kar registrirati.

Sem v sredini dvajsetih in že nekaj časa samska. Razlog ni v tem, da bi izgledala neprivlačno ali bi bil problem v mojem karakterju. Enostavno sem si vzela premor od moških, da se posvetim sebi in se nekoliko distanciram od nepravih moških, s katerimi sem se dnevno srečevala v različnih okoliščinah (samci brez nekih posebnih osebnostnih kvalitet). Dejstvo je, da mi je malo kdo zares všeč. Nisem ravno tip ženske, ki bi bila za avanture, zato si upam trditi, da imam še manj možnosti koga spoznati, ker večina odnosov med mladimi 25+ bazira na tem principu.
Tisti, ki niso samo za one night stand ali ff odnos, pa so že v zvezah ali pa niso po mojem okusu. Nisem toliko izbirčna pri videzu, bolj pri karakterju, saj ne želim nekega babjeka kakor tudi ne copate. Tiste zlate sredine, ki bi mi bil hkrati tudi vizualno všeč in bi bila kompatibilna v življenjskih nazorih, pa kar ne najdem. :?

Tako se že nekaj časa spogledujem z mislijo, da bi šla kam v svet ali pa najprej poskusila online, če se najde kak tujec, s katerim bi se ujela. Na naših online straneh sem že poskusila, a se pri nas tovrstnega načina spoznavanja drži bolj negativen sloves, saj se ga dojema kot nekaj, česar se poslužujejo grdi in nekomunikativni ljudje, kar ni nujno res. Glede na to, da sem na forumu in anonimna, se mi ne zdi napačno omeniti, da sem pri moških precej zaželena, saj dobro izgledam, pa tudi karakterno sem močna oseba, ki ima neka svoja načela od katerih ne odstopam, nisem pa zakomplicirana kot večina žensk, ki jih poznam in začuda imajo vse take partnerje. (tukaj se bo najbrž vsul plaz komentarjev o moji samovšečnosti ali nasprotno - pumpanju ega, a brez skrbi - imam samo normalno samozavestno "držo" oz. pozitivno samopodobo) :)

Sicer imam pri nas res prej slabe kot dobre izkušnje, a še vedno gojim upanje, da se da najti partnerja (četudi za začetek samo prijatelja) tudi online. Kar me je zmotilo na slovenskih online straneh, je to, da je gor kar precej znancev, zato nisem imela želje objavljati slik, sem pa poskusila zoožati izbor kandidatov in se z nekaj (sprva primernimi) tudi dobila. Žal brez uspeha. Večina jih je obupanih in željnih seksa, in priznam, v slednjem se najdem tudi jaz, vendar nisem tako obupana, da bom pobrala prvega kolikor toliko normalnega kandidata, če ne bo nekega obojestranskega interesa in nečesa več kot samo "Dobro izgledaš in prijetno se je pogovarjati s teboj, nadaljujeva pri meni?". :rolleyes: Spet drugi so bili dosti manj zgovorni kot preko mailov, tretji pa enostavno preveč polni samih sebe, tako da še do besede nisem prišla. No, tazadnji pa se je že na prvem srečanju nacedil kot kak pijanec, da ga kmalu več nisem mogla prenašati in sem odšla. :flop:

Da številnih kiksov zunaj, ko sem z družbo, sploh ne omenjam. Ker se mi zdi nesmiselno vpisovati v dnevne aktivnosti, ki me ne zanimajo, samo zato, da bom morda spoznala koga normalnega, se spet vračam k online spoznavanju, a tokrat na kakšni tuji strani (pa ne kakšni azijski ali arabski, ker me prevelike kulturne in verske razlike ravno ne privlačijo). No, zanima me, ali je tukaj kdo, ki ima kakšne izkušnje s spoznavanjem tujcev/tujk? Obstajajo kakšni preverjeni portali, kjer so pretežno normalni ljudje iz različnih držav Evrope ali ZDA, ki prav tako želijo poskusiti najti partnerja na ta način?

Včasih moraš za to, da najdeš sebi primerno osebo, tudi kaj narediti, predvsem pa spremeniti način iskanja, ne samo čakati in hoditi na iste kraje. Jaz sem do sedaj bila že precej aktivna, a ne v obupanem smislu, da bi vsakemu dala vedeti že na začetku da iščem partnerja in nič drugega. Odprta sem tudi samo za prijateljevanje, a tudi za to mora moški izpolnjevati določene lastnosti, sicer je izguba časa za oba. Enostavno se nisem pripravljena ustaliti z nekom na brzino, samo zato, ker družba narekuje, da moramo pri teh letih imeti že vsaj partnerja, če ne družine.
Hkrati pa si že naveličan družbe, kjer so popolnoma vsi poparčkani ali z otroci, ker ne gre samo za razliko statusa, pač pa tudi za to, da se spremenijo teme za pogovor in naenkrat več ni dosti tem o katerih bi se lahko pogovarjali, ker se vse vrti okoli tega kam gre kdo s partnerjem na dopust/praznovanje novega leta, kateri par bosta vzela s sabo (jaz kot samska oseba sem pač težko primerna družba), kaj rabi otrok, kam ga vpisati v vrtec ipd.

Jaz pa ne samo, da tukaj očitno ne morem najti nekega sebi primernega moškega, problem je tudi v tem, kako najti takega, ki si ne želi družine, saj se sama ne vidim v klasični vlogi ženske gospodinje in mame. No, z gospodinjenjem nimam problemov, a v vlogi mame se ne vidim niti čez 5 ali 10 let.

Tako da je morda čas, da se razgledam še zunaj naših meja, če ne drugo, doživim kaj novega izven naše dežele, ker pri nas srečujem več ali manj isti vzorec moških, ki pa žal mojim pričakovanjem ne ustrezajo. In preden si moje pisanje kdo prehitro razlaga po svoje ... :) Ne, ne smatram se za nobeno princesko, ki živi v vzporednem svetu in sanjari o popolnem moškem. Daleč od tega. Imam pa neke svoje zahteve, ki jih je do sedaj tukaj izpolnil malo kateri moški, zato sem se nehala oprijemati poslednje bilke upanja, da pa morda le najdem koga v domačih logih. Očitno je dosti stvar mentalitete in meni naša slovenska zaplankana mentaliteta ne sede najbolj.

Kakršne koli izkušnje so dobrodošle, ker me zanima, če imamo tukaj koga, ki je skupaj/se poročil s tujcem/ko, kako funkcionira ipd. :)
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 12. Dec. 2013 18:51

Točno za spoznavanje potencialnih partnerjev nimam pojma.. ampak jaz bi ti vseeno priporočala couchsurfing. Sicer ni za ta namen, ampak to je en izmed načinov, da si razširiš krog poznanstev, doživiš kaj zanimivega, spoznaš ljudi z drugačno mentaliteto, če ti naša slovenska ne odgovarja (čeprav mislim, da nimajo meje tu nobene veze).. Saj veš, dobiš prijatelje, oni imajo svoje prijatelje, itd.

Če pa iščeš prav dating site, potem ti pa žal ne morem pomagat. In bi rekla, da če v celi sloveniji ni enega samskega fanta, ki bi ti ustrezal, moraš razmislit če ni mogoče problem v tebi. Brez zamere (nič osebnega, ker te ne poznam) ampak samo v razmislek :) pa srečno!
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 19:15

Za to varianto že vem. Morda res ni slaba ideja. Hvala vseeno. :wink:

Ja razumem kaj hočeš povedat. Saj ne gre za to, da v celi Sloveniji ni niti enega takega, s katerim bi se ujela na ravni resne zveze, samo ne morem se preseliti na drug konec Slovenije, da bi naletela ravno na njega, ker ne vem kje se nahaja in kaj trenutno počne. :D Ne pravim, da sem jaz top ženska ali da iščem top tipa, sama pa nimam v smislu zveze kaj ponudit in se slepim, da pri nas ni idealnega zame, a žal med vsemi moškimi pri nas, s katerimi sem prišla do zdaj v stik, pač nisem našla tistega The one.

Preseneča me kako se nekateri vedno znova zaljubljajo, pa spet odljubijo, skratka skačejo iz zveze v zvezo, ko pa jaz komaj tam na leto do dve spoznam nekoga po svojem okusu, s katerim začutim neko povezavo na kateri bi se dalo kaj delat. :) Pa sem zelo družabna, sem en tak social butterfly, a ne hodim več toliko po žurih (vsaj ne v diskoteke), pač pa se zadržujem v različnih družbah na različnih dogodkih v različnih krajih. Tudi preko dosedanjega dela sem spoznala ogromno ljudi, zato lahko mirne volje rečem, da sem aktivna iskalka (pa ne očitno :D ) moškega zase, a še vedno nič.

Mislim, da do neke mere na to kako hitro in ali sploh najdeš partnerja, sigurno vpliva mentaliteta, kajti ko sem potovala kam po svetu, sem opazila razliko tako v pristopih ljudi, načinu pogovora kot tudi življenjskih nazorih. Več imaš šans, če greš kam v svet kot pri nas, ker spoznaš malo morje različnih mentalitet in so možnosti, da najdeš svojo sorodno dušo, s katero bi lahko začrtal skupno življenjsko pot, podvojene, če ne celo potrojene.

:)
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 12. Dec. 2013 19:30

No, na drugi konec Slovenije ne, na naprimer Švedsko pa? :P

Ok, razumem te.. ampak stvar je taka.. jaz precej potujem, se precej tut poslužujem spoznavanja ljudi preko couchsurfinga, in imam malo morje prijateljev iz tujine, pa sem svojega trenutnega partnerja našla v dolgoletnem prijatelju oddaljenem 3km od mojega doma.
Če ti tvoja družba ne odgovarja, išči drugo.. najdeš isto misleče tudi v Sloveniji, tako kot boš v Angliji najdla totalne idiote, ali v Bosni ljudi, ki ne vidijo dlje od svojega nosu.
Pač ljudje ki jih srečuješ na potovanjih so eno - ker so velikokrat sami tudi popotniki in imaš takoj neko skupno stvar, obenem je večja verjetnost, da so odprti, itd. Če pa se dejansko preseliš nekam v drugo državo, boš videla, da razlik dejansko ni. Samo to, kar si omenila, da je površina večja, ljudi več, in zato večja šansa da najdeš več takih s kterimi se boš ujela.

Če te zanima, lahko za začetek greš naslednjo sredo v Ljubljano na couchsurfing meeting.. tam je precej tujcev, ki tukaj živijo, kot tudi slovencev, ki so odprti, radi potujejo in so all around zanimivi ljudje.
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 19:39

Pri nas se mi ne zdi smiselno selit (ali pogosto potovat) na drug konec naše države ravno s tem razlogom, ker živim tukaj že dobri dve desetletji, zamenjala domači kraj tudi z Ljubljano, kjer sem pred leti študirala, a sem spoznavala večinoma podoben vzorec ljudi, navkljub različnim družbam in okoljem, kamor sem zahajala. Ravno zato imam vse pogostejše prebliske o begu srca v tujino, v kolikor bi na kakem daljšem potovanju kje koga spoznala. Nimam se namena kar preselit nekam, niti ni tako preprosto, je pa lažje izvedljivo, če se podaš na obširnejše potovanje po različnih državah in povsod preživiš nekaj časa. Ne vem, samo primer. :wink:

In ja, verjamem, da se da spoznati bodočega partnerja par km vstran od doma, samo da ga še jaz nisem, v tem je ravno razlog, zakaj sploh pišem tukaj. :) Nisi ne prva in verjetno ne zadnja, ki mi to razlagaš, ker vsak dan, brez da sama načnem to temo, poslušam od kolegic kako se lahko pravi zame skriva par hiš vstran od mene. No ja, če do zdaj še tega nisem ugotovila, pa sem z mladimi iz mojega konca v stikih, potem pa tudi ne vem ... prisiliti se pač ne morem, da mi bo všeč Marko Novak iz sosednjega mesta, ne?

Zanimivo bi bilo slišati še koga, ki je dal kaj takega že skozi, kako se je obneslo, kje sta se spoznala ipd. Enkrat sem na enem forumu (že dalj časa nazaj) brala zgodbo punce, ki se je preko neke tuje spletne strani za zmenkarije spoznala z Američanom, h kateremu je šla potem na obisk, a bolj iz zabave in želje po potovanju, kot z velikimi pričakovanji in sta se v času njene turistične vize zaljubila, nakar sta se čez slabo leto poročila in kasneje ustvarila družino. Je bilo prav lepo prebrat kaj takega, kot balzam za dušo, da se to dejansko dogaja. :)
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 12. Dec. 2013 20:01

Ne vem no.. meni se pa selitev nekam v tujino zaradi nekoga zdi totalna bedarija. Selitev in življenje v tujini je samo po sebi dovolj težko (ker si vedno razdeljen med dvema krajema), in se mi zdi, da samo lušten & kompatibilen Matthew, ni dovolj, da se odločiš za tak korak.
Če želiš zbežat v tujino - kudos, tudi sama o tem že nekaj časa razmišljam - ampak to stori, ker si našla kraj, kjer bi želela živeti, ker si našla popolno službo, ali pa karkoli, ki ima veze samo s tabo. Potem pa pač v tem novem okolju delaš na tem, da spoznaš nekoga, ki je zate. Ne pa, da najprej poiščeš nekoga, ki bo potem soodgovoren za tvojo odločitev.

Čeprav mislim, da boš v primeru da se preseliš nekam, slej ko prej spoznala, da je povsod isto. Da svojo srečo kuješ sam, ne ljudje okoli tebe, ki nikoli in nikjer ne bodo popolni.
Poznam preveč ljudi, ki so šli od doma iskat svojo srečo, pa ti samo posredujem njihove modrosti, ki se mi zdijo precej logične. Zdi se mi, da preveč idealiziraš tujino :)

Vglavnem, je to vse kar ti lahko pomagam.. couchsurfing.org - ki nima veze z iskanjem fanta v tujini. Upam, da ti lahko kakšna druga punca pomaga kaj več :) zdaj se odmikam od računalnika, preden preveč zabredem z deljenjem modrosti. Še enkrat srečno!
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 20:16

Mah, mislim, da lahko zase rečem, da sem dala že nekaj skozi, da se zavedam, da nikjer na svetu ni moškega, s katerim bi 100% funkcioniralo, ker je vedno treba negovati odnos, kakor se tudi povsod lahko sfiži, če se kasneje ta interes po zdravem odnosu nekam izgubi ... To mi je itak jasno, ker ne iščem pravljice. A zakaj bi vztrajala v Sloveniji, če mi ni treba in če imamo možnosti ravno toliko kot si jih ustvarimo, saj živimo samo enkrat. :) Lahko tukaj spoznavam moške še nekaj let, da bom stara nekaj čez 30, a še vedno brez česa oprijemljivega in brez nekega občutka pripadnosti ter varnosti. Brez védenja, da me doma čaka nekdo, ki me bo stisnil k sebi. Ampak potem bo izbira še siromašnejša, zato si je za iskanje partnerja treba vzeti čas že nekoliko prej kot okoli 30., ko vse tiste samske zagrabi panika, sploh tiste z željo po otroku. :/

Imam odprto eno opcijo z enoletno delovno vizo v Kanadi, a tudi drugih opcij zaenkrat še ne izključujem. Ne zdi se mi napačno niti to, kar se tebi ne zdi najboljša poteza - iti v svet in se ustaliti tam, kjer slučajno spoznaš svojo sorodno dušo. Zakaj pa ne. Kako že pravijo - home is where the heart is. :) V tem je vsekakor delček, če ne kar precej resnice - odvisno od posameznika kako gleda na te stvari. Če so tam, kjer bi našla svojega bodočega moža, možnosti za zaposlitev in lagodno življenje, mi ni mar ali je to katera od skandinavskih držav ali Oklahoma. Ne pustim si delati nekih načrtov v glavi kako bi moralo potekati moje življenje. Če najdeš osebo, s katero se ujameš na neki višji ravni, je to na koncu edino pomembno. Potem si lahko tudi življenje lažje krojiš, kot če se omejuješ z določenimi mejami, ki so samo v glavi.

Bom pa se poslužila te strani. Sem že nekaj časa registrirana tam gor, a se iskanju "kavča" nisem ravno posvetila, zato je morda zdaj pravi čas za to.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Dec. 2013 21:04

Takole bom rekel, imam CS profil...pa sem imel tudi že ženske pri sebi, pa v nobeni še nisem našel potencialne žene :D

CS če nimaš stanovanja v LJ, traja sam kako noč, greš ven in žuraš, in je to to...in če boš ti kot ženska imale profil in boš to zastavila kot neko iskanje partnerja, ne bo izgledalo ravno tako kot bi si ti predstavljala.

Kvačjemu boš razveselila enega Francoza ali Američana, to pridejo iz danes na jutri in je to to.

Za potovanja v tujino, se mi zdi pa takole...v tujini se ti vse zdi super, počutiš se da si kot neka druga oseba, tujcem si zanimiv ker si drugačen in vsakogar zanimaš...samo mene bi skrbelo, če sem nekomu všeč, res zato ker sem mu kul oseba, ne samo nek zanimiv človeček.
In še to, potovanja so nek nerealen svet, ki ima bolj malo skupnega z normalnim življenjem, in kako boš daj enega iz potovanja pripravil da gre živeti s tabo, ali ti z njim in bo zapustil svoje življenje.

Pa sem največji romantik tukaj, sam te scene in Before Sunset...so mi pa tako in tako.
Poznam več zgodb s slabim koncem kot tistih z dobrim, pa verjemi bi tudi jaz imel kako Čehinjo ali kako Švedinjo...sam, ne moreš kar tako na silo :D.

Prijavi se na kake forume, ali strani in klepetaj...pa boš videla, samo to pomeni da boš morala obiskati, ali on tebe..tista 2 tedna bo lahko super, kaj pa potem? Boš rekla naj spakira in gre?

Jaz verjamem da so ti tujci neka zanimiva opcija, samo možnost da najdeš nekaj pristnega, je veliko slabša kot da bi slovenca kasirala...pa verjemi ne promoviram nas slovenskih pubecov.

To s kom boš preživela življenje se ne obremenjuj, ljubezen vedno pride takrat ko jo najmanj pričakuješ, do takrat boš pa morala trpeti nas...slovenske pobe.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 21:20

Se strinjam glede določenih stvari, a težko vnaprej karkoli govorim ... Glede profila - nimam izdelanih alinej kaj mora imeti moj potencialni mož. :D Imam samo neka določena pričakovanja od moškega, ki pa jih ne mislim radirati niti tukaj niti na drugem koncu sveta, ker brez tega pri meni veza ne more funkcionirati oz. niti priti do te točke. Vizualno so si bivši do zdaj bili precej različni, tako da nimam neke določene podobe v glavi, mora pa biti tisti obojestranski klik, da si ga želim čim hitreje spet videti, preživljati čas z njim in da me tudi fizično privlači, sicer je to bolj "meeeh".

Sem strica googla vprašala in mi je podal nekaj takih strani, tako da sem že na delu. :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Dec. 2013 21:41

No, če boš našla kaj...kar povej.

Ampak sam nekaj, a ni res da če se tip prijavi na stran da najde tujko, a ne pomeni da je potem tak butelj da ne najde v lastni državi. :D

Saj veš, moški se ponujamo...ve izbirate.

Sam včasih fantaziram, da bi nekje srečal ala Julie Delpy iz Before Sunset na vlaku ko se peljem v tujino.
Do zdaj sem pa vedno sedel na nekih pobruhanih zicih, zraven tipa ki je bil skoraj ziher pimp.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 12. Dec. 2013 22:14

Zakaj bi bil butelj? :D Potem smo vsi butlji, če ne najdemo nekoga dalj časa v resničnem življenju (in v svoji državi) in pač poskusimo še v virtualnem svetu (kakor tudi vsi samski ljudje nasploh?). Ne delam razlik med spoloma, ker vsakega lahko splet okoliščin pripelje do tega, da želi poskusiti spoznavati nasproten spol še po drugi poti.

Saj pravim, pri nas velja tovrstno iskanje partnerja kot nekaj, česar se človek, ki je vešč komuniciranja in navezovanja stikov v živo, ne poslužuje, a ni vedno tako ... Jaz sem dober primer tega ( :D ) in verjamem da še kdo, samo da se taki med sabo ne najdemo in potem online spoznavanje pride na slab glas.

Btw, jaz pa upam, da najdem nekje Ethan Hawka ( :D ), čeprav mi je v samem filmu bilo čisto preveč govorjenja in premalo dogajanja, pa sem drugače ljubiteljica romantičnih dram.

Hja, tudi moja dosedanja potovanja niso bila ravno izrezan odlomek iz kakšnega filma, a ne pravijo zaman, da upanje umre zadnje. Sicer pa ne iščem nečesa nerealnega, snubitve pod Eifflovim stolpom ipd. zlizanih for, samo nekoga, s katerim bi se resnično ujela. :)
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 13. Dec. 2013 2:26

Veš vseeno se mi zdi, da če boš šla s takim odnosem nekam v tujino, da boš gladko razočarana.. js pravim, da tujina ma vedno nek appeal, dokler tam ne doživiš monotonosti vsakodnevnega življenja. Skozi tvoj govor se mi zdi, kot da ful romantiziraš celotno zadevo. Da ne govorim o tem, da je internet dating povsod sprejet precej podobno. Ne nas imet za tako nazadnjaške.. mi samo sledimo svetovnim trendom.

Na svojih potovanjih sem pa že dvakrat mela priložnost, da sem spoznala nekoga, za katerega bi - če bi bil iz Slovenije, takoj zagrabila. Tako pa nisem.. zakaj? ker bolj ko se začneš pogovarjat o stvareh, bolj vidiš da za seboj potegne preveč stvari. In jaz za seboj v nobenem primeru nisem pripravljena pustit mojega življenja zarad enega fletnega fanta, s katerim sva se en teden lepo imela. Ker to ni Hollywood, ampak real life, in možnosti, da je nekdo od tih dveh bil pravi zame, so resnično resnično majhne. Je pa zelo lep spomin in lepa izkušnja :)

Se pa tudi meni zdi, da si mogoče malo preveč aktivna pri tem iskanju popolnega samca.. to lahko po svoje oddaja napačne signale in odbija sicer potencialne kandidate. Pa spet.. samo neosebna opazka :)
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 13. Dec. 2013 10:01

Samo pohecala sem se v tem stilu kot se je Led Zeppelin in v isti sapi pojasnila, da ne iščem pravljice, že je treba vzeti vse skupaj kot točno to - da iščem nemogoče in idealiziram tujino kot Hollywood ipd. Mislim, da ni potrebe po ocenjevanju mojega značaja kot zasanjanega, ker se sama dovolj dobro poznam. Imaš drugače tudi dosti Slovenk, ki (s to razliko, da pač pri nas) sanjajo o nekem princu in sanjskem poteku življenja, tako da ni treba mene dojemati kot tako samo zato, ker sem se odločila spoznavati moške še kje drugje kot v Sloveniji. :wink:

Ne vem zakaj potreba po vsej tej razlagi kako je in ni drugod po svetu. What`s the point? Ne, res me zanima. :)

Roberta napisal/-a:Na svojih potovanjih sem pa že dvakrat mela priložnost, da sem spoznala nekoga, za katerega bi - če bi bil iz Slovenije, takoj zagrabila. Tako pa nisem.. zakaj? ker bolj ko se začneš pogovarjat o stvareh, bolj vidiš da za seboj potegne preveč stvari. In jaz za seboj v nobenem primeru nisem pripravljena pustit mojega življenja zarad enega fletnega fanta, s katerim sva se en teden lepo imela. Ker to ni Hollywood, ampak real life, in možnosti, da je nekdo od tih dveh bil pravi zame, so resnično resnično majhne.

Roberta, to si ti, ne jaz. Po čem sklepaš, da sva midve primerljivi osebnosti? Mene ne veže na moj dom oz. Slovenijo prav nič, zaradi česar bi ob pravem moškem v tujini imela pomisleke ali ostati tam. Kaj je pa tu toliko boljšega, sploh ta čas, ki traja že nekaj časa in imaš na razpolago res malo zaposlitvenih možnosti ter možnosti napredka, širjenja obzorij in nabiranja izkušenj? Kaj me bo čakalo tu, če bom nekoga spoznala na drugem koncu sveta? Prav nič. Vsak ima svojo zgodbo in drugačne prioritete, predvsem pa - drugačno osebnost, zato vse tole pisanje kaj me lahko čaka tam zunaj in kako bom razočarana, nima prav nobenega smisla.

Aja, in vse skupaj je bilo napisano v dobronamernem smislu. :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 13. Dec. 2013 10:07

Res ne vem, zakaj ljudje pri nas (zlasti na tem forumu) čutijo tolikšno potrebo po tem, da zatrejo vse kar si nekdo prizadeva ali zgolj želi? Zakaj je treba skos vmešati v temo neke vaše poglede na določeno zadevo, ki (vsaj v tej temi) nimajo kaj dosti teže, ker Daphne ni spraševala o tem kaj si mislite o tem, pač pa je želela prebrati zgodbo koga, ki je kaj takega že doživel ali pa ji pomagal s predlogi na katerih straneh naj išče.

Dajte se malo sprostit no, ker tale zategnjenost postaja že precej nadležna. :)
Daphne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Daphne » 13. Dec. 2013 10:14

:)

Tamala mrha, ravno o tem sem govorila čisto na začetku. Sprva sem bila vesela nekega odziva, potem se je pa spreobrnilo v ponavljanje enih in istih stvari. Da tujina ni nujno tisto, kar si predstavljam, mi je jasno. Ampak saj tudi Slovenija ni to, kar sem pričakovala, da bo, ko sem bila še otrok in mislila, da bom pri teh letih že živela skupaj s partnerjem.

Zakaj torej vso to razlaganje, da nima smisla niti poskusiti? Roberta, a zdaj je že moje aktivno iskanje problem? :) A misliš, da je nekdo, ki ne išče partnerja online, pač pa zunaj, kaj manj obupan, ko pa lahko začutiš njegovo obupano energijo že samo, če ga zagledaš, kaj šele, če pride tudi k tebi poskusit srečo in ti že ob prvi pijači naklada kako išče samo nekaj resnega in se želi čim prej ustaliti? Iščem tako kot vsak normalen človek, a nisem očitna in obupana. Pač nisem ena izmed večine žensk tukaj, ki samo čakajo, da bo pravi tip našel njih in ne obratno. Saj tudi do mene pristopi marsikdo, a če ni to to, se pač ne mislim zadovoljiti s tem. Fair enough, a ni? :wink:

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov