Stroški poroke

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 18:58

Res pri cenah nisem pretiravala. Midva sva raje malo več planirala da nama ne bi slučajno potem zmanjkalo. In poudarjam ni nama žal niti tolarja. Če bi naredila drugače ne bi bilo tako popolno kot je bilo.
Uporabniški avatar
Petra5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 14. 4. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Petra5 » 27. Maj. 2005 7:45

Tolko denarja za 50 ljudi kriza, zdaj pa sem začela malo mislit :? , moj lubi ma namreč ful veliko družino tistih res najožjih sorodnikov, ki jih nekako moraš povebit na poroko, samo njih je 50, pol pa še moja družina, pa še nekaj res najožjih prijateljev brez katerih se nočem poročit.
Ja kot zgleda se še nebomo tolko hitro ženili.
Zadnjič sva si nekaj računala kolko ljudi bi bilo, pa res tisto najožje nas je 90. :eek: .
Pol bi najina poroka znesla čez 2.000.000, kriza :eek: .
Qualis vita finish ita
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 7:51

Petra5 napisal/-a:Tolko denarja za 50 ljudi kriza, zdaj pa sem začela malo mislit :? , moj lubi ma namreč ful veliko družino tistih res najožjih sorodnikov, ki jih nekako moraš povebit na poroko, samo njih je 50, pol pa še moja družina, pa še nekaj res najožjih prijateljev brez katerih se nočem poročit.
Ja kot zgleda se še nebomo tolko hitro ženili.
Zadnjič sva si nekaj računala kolko ljudi bi bilo, pa res tisto najožje nas je 90. :eek: .
Pol bi najina poroka znesla čez 2.000.000, kriza :eek: .


Pa naredi piknik! Zakaj pa ne, najameš kak šotor, to ni tako drago, hrana in pijača te bo pa vseeno ceneje prišla kot v gostilni.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 27. Maj. 2005 8:37

zato pa so dekliscine in fantovscine.
Na poroko povabis res izbrance, ostali pa naj zurajo prej. Jst sem izbranka in bom na obeh zadevah-jupii
Vsaj tako je bilo meni razlozeno s strani prijateljice ki se zeni cez 3 tedne, cez 1teden ima pa dekliscino.
Pa bo imela na poroki cca.80 ljudi
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
Aemene
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 16. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Aemene » 27. Maj. 2005 9:46

moj poročni šopek in tistega ki sem ga vrgla


Sem vedno mislila, da nevesta vrže svoj šopek :roll:

Če najdeš sliko od torte pa jo kar prilepi (daj prej opozorilo, da punce na dieti ne gledajo, da ne bo kakega pizdenja) :)

Drugače pa tiste poročene, katere poročne salone priporočate? Ste bile oz. bili zadovoljni s svojim? In kako dolgo potekajo same priprave na eno poroko?

Lp!
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Maj. 2005 9:59

Hjah, če si tak frik kot jest, je to eno leto prej. LARIKA ti lahko pove, da imam jaz že izbran in napol rezerviran bend za julij 2006, hihi.
Drugače pa, minimalno pol leta, če hočeš da vse klapa. Ker če odlašaš, je lahko gostilna zasedena za željeni datum, ali pa matičar, ali pa bend in si potem prisiljen, da vzameš tisto, kar pač je, čeprav se ne sklada z željami.
Uporabniški avatar
kiana
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 9. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kiana » 27. Maj. 2005 10:16

ja, poroka zna kr stat... posebi če maš ful gostov... :eek:
samo kaj je pa s pričami? nekje sm slišala, da priče tut neki plačajo. je to res? :rolleyes:
have I told you how good it feels to be me...
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 10:49

Aemene napisal/-a:Vidim, da je bilo nekaj govora o porokah...
Sedaj pa še druga plat tega dogodka - finance. Tisti, ki ste že poročeni, koliko ste odšteli za svojo poroko (slavje, obred, torta, obleke...skratka vse, kar ste meli), če seveda ni skrivnost?
Strošek je odvisen tudi od števila povabljenih...ste jih imeli veliko ali ste zaradi financ katerega daljnega znanca črtali iz seznama?
Na katere stroške je treba vse računati pri poroki?

Zanima me, kakšne izkušnje imate vsi tisti, ki ste že poročeni? Ste imeli sive lase, ko ste zvedli, koliko boste odšteli za vse? Kaj pa tisti, ki se želite poročiti? Koliko denarja ste pripravljeni odšteti?

Lep sončkast dan vsem! :wink:


No, midva z možem sva še mladoporočenca (poročila sva se v soboto) in ti lahko iz prve roke povem koliko je stala najina poroka. Cena porok je odvisna predvsem od števila svatov, ponudbe gostilne, ansambla itd. - to so tudi najdražje stvari. Midva sva imela na civilni in cerkveni poroki približno 150 svatov (tu se je streglo vino, šampanjec, prigrizki in pecivo), zvečer v gostilni pa okrog 100 svatov. Imela sva srečo, ker so najini starši sodelovali in tudi sami krili vse stroške poroke. Cena najine poroke je bila okrog 2 mio - sliši se ogromno, ampak že samo gostilna je prišla skoraj 1 mio... :?
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 10:54

Aemene napisal/-a:Drugače pa tiste poročene, katere poročne salone priporočate? Ste bile oz. bili zadovoljni s svojim? In kako dolgo potekajo same priprave na eno poroko?

Lp!


Poročnih salonov je ogromno in midva na primer sva celotno poroko planirala sama, seveda ob pomoči staršev. Vabila, zahvale in priponke za svate pa sva naročila in tiskala pri različnih salonih. Priporočam ogled sejma Poroka, ki je vsako leto - tu je na enem mestu ogromno koristnih informacij...
Glede same priprave - midva sva se na poroko začela pripravljati relativno pozno - 5 mesecev prej. Pomembno je, da si čimprej rezervirate gostilno, ansambel, uro in dan civilne (in cerkvene) poroke, obleko, ker ponekod rezervacije sprejemajo že skoraj leto dni prej. Za vse ostale drobnarije pa je še čas....
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 27. Maj. 2005 11:06

ha, še dobr da nimam velik sorodstva in prjatlov... tko da bo moja poroka (če se bo kdaj zgodila seveda) čist čip :D
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 27. Maj. 2005 11:54

glede prič:čisto odvisno je kako se zmeniš!
pred 4leti se je poročila moja prijateljica,jaz sem bila priča.
druga-ženinova priča je bil njegov prijatelj.
midva sva plačala poročno torto,ansambel,slike na matičnem
uradu,snemanje,..(vsak cca.200.000),potem so mi še nevesto
ukradli-odkup 85.000-pogajanja!!
gre dosti denarja,darilo-dala sva jima kuverto-vsak 100.000.
priča sem bila takrat pa nikdar več... :?
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 27. Maj. 2005 12:23

o bedno...
no pol pa si ti isto prjatlco zberi za prico :D :D
drugace pa ponavadi placajo starsi od obeh ne...vsaj jz sm tak mislila? :)
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 27. Maj. 2005 12:35

*~LUCIFER~* napisal/-a:
satan28 napisal/-a:glede prič:čisto odvisno je kako se zmeniš!
pred 4leti se je poročila moja prijateljica,jaz sem bila priča.
druga-ženinova priča je bil njegov prijatelj.
midva sva plačala poročno torto,ansambel,slike na matičnem
uradu,snemanje,..(vsak cca.200.000),potem so mi še nevesto
ukradli-odkup 85.000-pogajanja!!
gre dosti denarja,darilo-dala sva jima kuverto-vsak 100.000.
priča sem bila takrat pa nikdar več... :?


o bed. Čudn da vama niso kr cele poroke obesl za plačat... :roll:


sej če mal bl prebereš vidš da so jima jo (torta, ansambel, slike itd.)... če je to eno splošno pravilo pol svečano izjavljam, da jst nočm bit nobenmu priča... so back off :D
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 27. Maj. 2005 12:41

Midva sva celotno poroko plačala sama. Glede prič: najini priči sta spraševali kaj želiva da plačata, najin odgovor je bil preprost NIČ,ker sva si njiju izbrala ker sta nama res dobra prijatelja in ker želiva da to tudi ostanemo, nisva želela bremeniti njunih financ. Vsak od njiju je dal kuverto z denarjem ki sta ga nama namenila- ni bilo veliko vendar sva ga bila vesela ker noben od njiju nima bajnih dohodkov. Meni osebno je največ pomenilo da mi je bila priča najboljša prijateljica, ker jo imam od vseh prijateljic najraje in ker sem želela da je z mano ko bom obljubila zvestobo lubiju- in tako je tudi bilo.
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 27. Maj. 2005 12:43

Jaz bom pa decembra priča svoji sestri... :? Bolš, da že kar začnem dajat vsak mesec nekaj na stran....

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]