Družabne igre

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
NotYourToy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a NotYourToy » 12. Apr. 2008 14:13

Zdravo
S prijatlco danes praznujema rojstni dan in nama primankuje idej kako popestriti celotno dogajanje.
In me zanima če vete za kake družabne (smešne) igre.. Mislim take družabne igre kot so na brucovanjih, in fazaniranjih (le da so mal manj umazane). Mogoč kake karaoke, ples, izmenjava ledu iz ena usta v druga... nevm take podobne da se jim mal nasmejiš in s tem zamotiš družbo. Povablenih imama okol 50 ljudi, tak da upoštevite to .
Najlepša hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
_ninchyka_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 324
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: *paradiž*

Neprebrana objavaNapisal/-a _ninchyka_ » 07. Avg. 2008 19:23

Mi največkrat igramo karte Ena... mam pa tut igro Ugani kdo, vendar se mi zdaj zdi že prelahka...
Drugače mam pa še polno drugih kart in igric, vendar se jih ne igramo več...
Človek ne jezi se pa občasno odigram prek neta :wink: :razz:
Kdor išče nebesa na zemlji je med zemljepisom spal
Uporabniški avatar
Pika-20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika-20 » 24. Avg. 2008 16:11

Mene pa zanima, če kdo igra oz. pozna igro ne zbudi očka? Nameravamo jo kupit bratu za rojstni dan, pa me zanima, če ima kdo izkušnje s to igro, da bi mi povedal, če je res tak fajn?
Uporabniški avatar
evahunnie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 15. 2. 2008
Kraj: Tihomorsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a evahunnie » 24. Avg. 2008 16:57

Pika-20 napisal/-a:Mene pa zanima, če kdo igra oz. pozna igro ne zbudi očka? Nameravamo jo kupit bratu za rojstni dan, pa me zanima, če ima kdo izkušnje s to igro, da bi mi povedal, če je res tak fajn?


haha ja to je simpatična igrica, mela sem jo pred leeeti :D
Uporabniški avatar
Pika-20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika-20 » 24. Avg. 2008 17:03

Evahunnie, pa se te igrice hitro naveličaš? Je odvisna od sreče ali moraš tud kaj mislit zraven?
Uporabniški avatar
evahunnie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 15. 2. 2008
Kraj: Tihomorsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a evahunnie » 24. Avg. 2008 17:08

Pika-20 napisal/-a:Evahunnie, pa se te igrice hitro naveličaš? Je odvisna od sreče ali moraš tud kaj mislit zraven?


hmm, no ja, ni ravno za razmišljat, je pa zabavna. na trenutke se prav prestrašiš :P
Uporabniški avatar
Pika-20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika-20 » 24. Avg. 2008 18:18

UUU super. bomo sprobali :D
Uporabniški avatar
mojamadonna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 15. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mojamadonna » 25. Avg. 2008 6:30

Jaz sem pristaš družabnih iger, sploh namiznih, že od otroških let. Čez leta se je nabralo kar nekaj izkušenj. Imam eno super družbo, ki kljub naši starosti, še vedno rada poseže po tovrstni zabavi.
Zadnje čase se velikokrat igramo:

Mesto Modrega Meseca (Igralci se boste postavili v vlogo graditeljev porušenega mesta Modrega meseca. Tega sestavlja kar 24 stavb in osrednji trg z obeliskom. Vse to, skupaj z obeliskom, tvori igralno površino. Stavbe je potrebno zgraditi na novo. Pri tem boste uporabili karte ljudstev, ki imajo poleg gradbenih funkcij tudi svoje posebne zmožnosti. To bo igri dodalo nepredvidljivi karakter. Ko je stavba zgrajena, boste za svoje delo nagrajeni s kristalnimi delci in te boste na trgu darovali obelisku. Tisti igralec, ki bo najhitreje opravil določeno število daritev, zmaga. Do zmage vam bodo pomagali trije zmaji, ki vas bodo pri gradnji nagradili s svojimi luskami. Če jih zberete dovolj, tudi za luske dobite kristalne delce, ki jih kasneje lahko darujete).

Catan (Igra za 3 do 4 igralce. Čas igranja je približno 75 minut. S pomočjo kocke in kart naselite neobljudeni otok Catan.
V igri naseljujete neobljudeni otok Catan. Pridobivate si pokrajine, ki dajejo ustrezne donose surovin. S surovinami trgujete na različne načine, saj jih potrebujete, da lahko zidate ceste, naselja in mesta. Z njimi krepite viteško moč, dograjujete trgovske ceste, skrbite za razvoj in podpirate izume. Igra, pri kateri potrebujete trgovske spretnosti in smisel za taktiko, ko boste ob njej uživali dolga leta. Da se je ne boste naveličali, skrbi vsakič drugače sestavljena igralna plošča in kasnejše razširitve. Igra doživlja tako izjemne uspehe po vsem svetu tudi zaradi odlično napisanih, preprosto razloženih in z razumljivo podobo predstavljenih navodil).

Cluedo (V veličastni graščini daleč na deželi se zgodi skrivnostni umor. Gostje v graščini so zagreti amaterski detektivi, ki želijo odkriti storilca. Kdo je zagrešil umor? Katero orožje je uporabil? Prvi, ki prepozna morilca in ugotovi orožje ter kraj zločina je zmagovalec).

Igra življenja (Lahko tvegate vse in zaslužite veliko denarja, lahko pa ustvarite boljši svet za vse. Le kaj vas čaka v tej vznemerljivi igri naključij? Izberite si avto, vstopite in se zavrtite skozi življenje. Pametno se odločajte, izogibajte se težavam in ob upokojitvi boste lahko nadvse premožni. Peljite se po igralni plošči, zbirajte vrednostne žetone, ustvarite si premoženje in morda tudi družino! Če pa boste pristali na napačnem polju, lahko na en mah izgubite vse! Igra je vsakič drugačna. Le kam vas bo vodilo življenje tokrat? Boste zadeli na loteriji? Boste rešili Zemljo? Ali pa boste imeli smolo in izgubili ves denar ob polomu na borzi. Zavrtite vrtavko in kmalu bo jasno. Če boste zbrali največ premoženja, boste zmagali.
Igra je namenjena vsem, ki so starejši od osem let, hkrati pa jo lahko igra 2-6 igralcev. Igri so priložena slovenska navodila.)

Monopoly (Monopoly je klasična igra trgovanja in prekupčevanja z denarjem, nepremičninami in drugim imetjem. Tvoj uspeh je odvisen od prevdarnega razmisleka, previdnega investiranja in pametnega sklepanja kupčij. Primerno za starost: 8 +, Število igralcev: 2 – 8).

Hotel (Kupite zemljo! Zgradite letovišče! Odločajte in trgujte! Postanite lastnik vsega! Pomerite se v namizni igri poslovanja, kjer na vaš uspeh ne bodo vplivale le številke na kocki, temveč tudi strateška in poslovna žilica).
Sometimes you have to be a bitch to get things done (Madonna)
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 25. Avg. 2008 10:24

clovek ne jezi se... se vedno mi je najljubsa... :)
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 25. Avg. 2008 10:36

človek ne jezi se, tarok, enka, remi, poker, monopoli :)

Odvisn od družbe & časa:) največkrat tarok/remi :)
Zadnjič spremenil Trouble, dne 25. Avg. 2008 11:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mju
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 1. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mju » 25. Avg. 2008 10:51

CATAN! najboljša družabna igra ever... mi jo zadnje čase igramo vedno, ko se z družbo vidimo :D

durgač pa še tarok afkors, pa človek ne jezi se, monopoli (ko je dost časa), othelo...
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 25. Avg. 2008 12:31

pictionary, yamb
Uporabniški avatar
bucka_*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 8. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bucka_* » 25. Avg. 2008 14:43

oo monopoly je tk kul.. sma zadnič si kupla 2 sixpacka pira pa sma šla vn pa sma igrala 5 ur monopolya :) ful je blo zakon pa smeha teko da brezveze!
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 25. Avg. 2008 14:49

cluedo, monopoly, remi, bridge in človek ne jezi se - najljubše :oops:
Leilani.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 11. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Leilani. » 25. Avg. 2008 15:03

jst pa fuuul rada igram poker! Ne za denar, ampak tko, za sprostitev :D
Drgač pa tud monopoly, enko in človek ne jezi se.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov