Zidanje hiše, da ali ne? Vaše mnenje glede situacije.

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

plantron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 23. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a plantron » 24. Apr. 2015 11:54

somebody napisal/-a:Mi je pa všeč, da naša mnenja sprejemaš kot nasvete in ne kot napadanje :D Odločitev bo na koncu itak tvoja in upam, da boš zaradi te diskusije bolj prepričan v svojo odločitev, kakršnakoli že bo :D


Stanovanje ni slaba ideja, sploh iz naložbenega vidika. Nisem pa siguren če se mi da ukvarjat s najemniki, kupovanjem, opremljanjem, in kasneje še prodajo, ker življenje v mestu ali stanovanju preprosto ni zame (rabim garažo, avtodvigalo, itd za moje hobije :) ). Vsekakor za razmislit, denar ki sedi na banki je mrtev denar in se mora vrteti.

Drugače pa ja, sprejemam nasvete, ker če bi se želel branit napadov nebi te teme niti odpiral :D
plantron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 23. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a plantron » 24. Apr. 2015 12:31

haley napisal/-a:
floribunda napisal/-a:+ če tvoja bodoča partnerka ne bo imela istih pogledov na to kje bi živela bla bla, bosta mela problem.


Tole je tudi najprej meni padlo na pamet, ko sem prebrala tvojo objavo!

Ti rajši še uživaj in potuj, pa se potem čez par let obremenjuj s hišami in podobno. :)


To je res glavni argument proti temu, da ne začnem z zbiranjem papirjev in dovoljenj jutri. Hkrati pa vem, da želim nekoč živet na podobni lokaciji kot je ta blizu staršev, torej v naravi in vsekakor izven mesta.

Težko bi me katerakoli prepričala v drugačen način življenja, konec koncev je cilj, da si s partnerjem želita enake stvari (sploh pri takih pomembnih odločitvah), drugače je itak zveza obsojena na propad.


Moj glaven problem je, da težko mirujem, in se sprijaznem da imam še 5 let časa preden začnem z velikim projektom na osebnem področju, sploh sedaj, ko sem skoraj zaključil študij in imam dosti več časa :D Konstantno imam občutek, da če ne napredujem in ne delam, da stagniram, nevem kako bi drugače to opisal. Mogoče zaradi tega, ker do sedaj nisem imel pretirano veliko prostega časa, in čutim, da je sedaj čas, da nekaj naredim zase. Upam, da ne kompliciram preveč, mi je zabavno to pisat, ker teh zadev ne povem nikomur.

Fotr je mi je podal najboljši nasvet; "najd si žensko in bo hitro zmanjkalo časa ter denarja :P"
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 24. Apr. 2015 15:07

plantron napisal/-a: Vsekakor za razmislit, denar ki sedi na banki je mrtev denar in se mora vrteti.


Čedalje bolj se mi dozdeva da si še en trol na strani ... Po eni strani pišeš kot da imaš dosti po drugi strani ti je težko dodat 10k da si kupiš svojo parcelo, hm.. :evil:. Glede denarja pa ne vem od kje tako neumna izjava če imaš dosti denarja ga daj vezat in stvar za klučena, ti bo vsak mesec kaplalo tistih 2-3% in basta. Samo čedalje bolj se mi dozdeva da si napraskal tam max 20k pa sedaj malo po slovensko trolaš, kakor koli škoda časa v tvoji temi. Uživi in po pameti, za uporabnike pa don't feed the troll.
plantron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 23. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a plantron » 24. Apr. 2015 15:58

capo di banda napisal/-a:
plantron napisal/-a: Vsekakor za razmislit, denar ki sedi na banki je mrtev denar in se mora vrteti.


Čedalje bolj se mi dozdeva da si še en trol na strani ... Po eni strani pišeš kot da imaš dosti po drugi strani ti je težko dodat 10k da si kupiš svojo parcelo, hm.. :evil:. Glede denarja pa ne vem od kje tako neumna izjava če imaš dosti denarja ga daj vezat in stvar za klučena, ti bo vsak mesec kaplalo tistih 2-3% in basta. Samo čedalje bolj se mi dozdeva da si napraskal tam max 20k pa sedaj malo po slovensko trolaš, kakor koli škoda časa v tvoji temi. Uživi in po pameti, za uporabnike pa don't feed the troll.


Ok, sem pričakoval tak odgovor dosti prej ampak naj ti bo, odgovarjam.

"Težko dodat 10K" parcela na dobri lokaciji z urejeno dokumentacijo ni 10K ampak hitro 50K, kolikor je vredna tudi ta od staršev.

Drugo, za svoj denar in investicije bom skrbel sam in ne banka, jasno da sem o vezavi razmislil, tudi ponudbe večih bank sem zbral. Nekaj denarja investiram tudi naprej, medtem ko mi določena vsota pač sedi, to nameravam spremenit, zato ta tema, štekaš?

O tem koliko sem "napraskal" in kako sem do tega prišel nebom razpravljal, ker to tudi ni prvotni namen te teme.

S tvoje strani sem že od začetka čutil neko nastrojenost in sem samo pričakoval tako objavo, lepo se imej.
Zadnjič spremenil plantron, dne 24. Apr. 2015 16:16, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Apr. 2015 16:03

from the bright side, čez 5 let boš lahko imel dosti bolj eko, pasivno in samozadostno bajto :)

10 jurjev dej na stran za opremo, da ne boš pol pri osvetlitvi in bistvenih kosih stavbne opreme in drugega šparal.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 08. Maj. 2015 19:57

Plantron. Ti kr zidaj.
;)

Verjamem, da boš spoznal žensko svojih sanj tako, ki si bo želela enake stvari kot ti, to je point, kot si sam omenil.
Prizidka ne delaj, raje sam vse svoje samostojno - nikoli ne veš kdaj se bo starim utrgalo. Konec koncev boš, nekega dne, če boš želel, lažje prodal samostojno bajto.
Potuješ in uživaš lahko še vedno zraven!
Edini nasvet, ki se mi zdi smiselen je ta, da bi mora kupil stanovanje in dal noter podnajemnika. Cene so sedaj res nizke, pa še znižat se da ceno. Pobiraš najemnino in našparaš še več. Potem pa se odločiš, s punco/ženo, a bi zidala in kje bi zidala, ter kako ;)
Je pa tudi res, da so delavci spustili cene, tako da tudi zidanje je cenejše ;)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 16. Maj. 2015 23:23

Naprej ne morm verjet da nekdo pri 21-ih razmišlja o gradnji hiše, fino fajn, ampak si še zelo mlad in ne veš kje boš čez 10 let...

Poznam folk, k je star 35+, ki za svojo bajto še špara pa jim ne gre slabo, lepo zaslužijo...
Isto bi kupla en flat in bi ga oddajala in bi nato vidla kak pa kaj.
Odlično da ti znese šparat denar in še potovat, večini ne. In še nekaj, nimam pojma s čem se ukvarjaš, ampak res kapo dol če je res da si v petih letih našparal za hišo.

Poznam pare, ki zaslužijo dobro, pa vseeno imajo kredit za hišo. Drgače pa poznam tut folk, ki jim je cilj življenja met svojo hišo, men to ni glavno, tut če svoje ne bom imela, bom pač kupila stanovanje in podedovala hišo...
Skratka ful si še mlad, raje se še zabavaj in išči partnerko pa uživaj. Ker ko pridejo otroci in ostalo, neprespane noči, stroški in ostalo, ti bo žal da nisi vse max. izkorstil. Drgače pa sm starejša kot ti in ne razmišljam še niti o svoji hiši, niti o družini. Parcele so res drage, kolegica je kupla eno in me je sezula cena. Ne vem zakaj bi gradnja tak dolgo tralala če imaš denar.
Uporabniški avatar
kakadu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 17. 8. 2015
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kakadu » 18. Avg. 2015 8:43

Tudi sama nebi nikoli živela v "svoji" hiši tik zraven staršev. Veliko bolje je, da si v hiši urediš svoje stanovanje z ločenim vhodom in si pravzaprav na istem. Če se misliš seliti je bolje, da se odseliš malce dlje, razen, če se s starši izredno dobro razumete, kar pa je redkost.

Midva sva s fantom kupila stanovanje, ki je trenutno v zadnjih fazah prenove. Že to je bil velik strošek, kakšen je strošek gradnje hiše si sploh ne predstavljam.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov