Vaše bivališče - stanovanje zdaj in v bodoče?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 29. Okt. 2009 18:50

To je neto plača?
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 18:51

red_rose napisal/-a:
matejka** napisal/-a:Upam da mata vsaj dobor službo z super plačama :D


saj ce nimas neke dokaj vredu place sploh ne dobis takega kredita :D sploh pa ce to razdelimo na dva - 250€ na mesec sploh ni toliko. isto kot poceni najemnina ce bi vsak sam zivel :nixweiss:


Res je, je pa to relativna stvar, kaj je dobra plača :D Jaz imam 1000 neto, ko mam dober mesec :D , pa se mi ne zdi tolko dobra plača :D
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 18:51

Mimi_M napisal/-a:To je neto plača?

ne ne, vsi prilivi
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Okt. 2009 21:18

-----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Avg. 2010 12:34, skupaj popravljeno 1 krat.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 29. Okt. 2009 23:04

Pyrexia napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:To je neto plača?

ne ne, vsi prilivi


Samo za kredit moraš podati neto plačo za banko.
Itak pa jaz ne bi upala vzeti poroka, da komu kaj ne naprtim slabega. Hipoteke za zastavit tudi nimava.

Sicer pa se z njegovimi dobro razumeva in mi je všeč takole živeti. Vredu je, ker imava zgoraj svoje stanovanje. V istem stanovanju pa tudi jaz ne bi živela.
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 30. Okt. 2009 6:52

cvetkaaa napisal/-a:
Pyrexia napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:To je neto plača?

ne ne, vsi prilivi


Samo za kredit moraš podati neto plačo za banko.
Itak pa jaz ne bi upala vzeti poroka, da komu kaj ne naprtim slabega. Hipoteke za zastavit tudi nimava.


Jaz sem govorila o tem, kako plačo imava midva skupaj, ne o tem, kako plačo sem morala tam imet za kredit. Sicer pa je od banke odvisno, kaj upošteva pri kreditni sposobnosti. Na nekaterih bankah upoštevajo tudi vse druge prilive.

Jaz imam poroka za vrednost 6000€, to je razlika od vrednosti stanovanja do zneska kredita, to pa imam v enem letu odplačano in takrat poroka umaknemo. Hipoteko pa vzameš na stanovanje, ki ga kupuješ, ni potrebno zastavit drugega stanovanja.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 30. Okt. 2009 8:52

Živim v NL z možem, v najinem stanovanju...za v bodoče bomo tukaj naprej živeli ( v NL ) :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 30. Okt. 2009 11:19

mateja79 napisal/-a:
renatka_ napisal/-a:V "svojem" stanovanju, s fantom (sva podnajemnika). Plan je pa da si zrihtava stanovanje v novi hiši, ki jo gradimo doma - pri meni.


A tvoja starša gradita novo hišo?


Opala, pardon za tako pozen odgovor, nisem brala te teme. Ja, pravzaprav je hiša že zgrajena, zdaj se samo še notr rihta. Prva dva štuka mata moja dva, zadnji je pa najin. In si ga bova lepo počasi zrihtala čisto po najinih željah. :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 30. Okt. 2009 11:42

red_rose napisal/-a:nima nobena punca tu gor svojega stanovanja?


jst ga mam... čist svoje lastno malo kraljevstvo samo zase + enga dlakavga in enga pernatga sostanovalca, k se pa u glavnm brigata bl sama zase tko da čist fajn sobivamo :D ...

glede tega kako sm ga dobila... kupla ga gotov nism, ker mi nit pod razno ne bi znesl... mati so se odselili k možu in mi velikodušno podarili dotedaj skupno stanovanje... če se to ne bi zgodilo, bi bla verjetno primorana najt neki najemniškega ker sva z mojo mamo čist nekompatibilne in bi prej al slej ena pristala u polju če mogle še kej dle skp živet...

sicer si pa dolgoročno gledano usekakor želim preselit v kšno hiško na obrobju, ker me niti pod razno nima da bi živela u mestu...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 30. Okt. 2009 13:39

Redno (med študijem samo med vikendi, pa še to ne vsak vikend) živim doma, v manjšem naselju, kjer imamo ogromno hišo (staro preurejeno na novo od zunaj in znotraj + prizidek "nova" hiša, ki pa je zdaj že tudi stara nekaj več kot 20 let, a po gradnji je pač novejša kot prva) z veliko zelenice naokrog kar pomeni tudi ogrooomno vzdrževanja in urejanja. :wink: Glede na to, da je hiša zelo ampak res zelo prostorna, si želim ostati doma, ker je placa dovolj zame IN za sestro, če bi slučajno obe ostali doma IN za najine starše. Saj pravim, glede na velikost hiše bi bilo škoda, če ne bi bili vsi prostori izkoriščeni, ker bi lahko v prihodnosti tako jaz kot sestra vsaka s svojo družino nemoteno živele doma in bi bilo več kot dovolj prostora za vse, pa se ne bi dosti srečevali. :D Ampak vseeno mislim, da bo samo ena ostala doma, ker bom sama zaradi področja dela primorana ostati v Lj. V tem primeru smo se pogovarjali o nakupu stanovanja, a je vse skupaj še odprta tema. :) Če že, potem se bo to zgodilo čez cca leto ali dve.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 04. Nov. 2009 22:42

Trenutno živim doma, ampak čez nekaj časa se misliva seliti k meni (najverjetneje, on zelo za hišo navija). Ne vidim razloga, da ne bi bla pri meni, imela zgornje stanovanje, ki je čez 120 m2 veliko in si zgradila lasten vhod. Že tako bodo stroški ogromni s stanovanjem, ne znam si predstavljati, da bi šla hišo graditi :eek: . No, no honey, not me.
A goal without a plan is just a wish.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov