Vasa soba

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Jan. 2009 15:56

Hvala. :wink: Soba je v starem delu hiše (ne v prizidku) in ima okoli 45 m2, tako da tedensko čiščenje in sesanje vzameta kar precej časa. Ker je starejša soba, ima tudi še vedno starinska vrata, ki pa smo jih pobarvali belo. Zdaj je prostor vsaj izkoriščen, prej je bil prazen. :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 16. Jan. 2009 16:24

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Jan. 2009 18:32

Tamala_mrha, sem ti kar fouš za tako veliko sobo. :D Čeprav tudi moja ni med manjšimi, verjetno ...
Mogoče edino nasvet za boljšo izkoriščenost velikega prostora - ne imeti vsega pohištva ob stenah, ker se 'porazgubi' ampak recimo kakšno mizo ali kavč kje bolj na sredini sobe.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Jan. 2009 18:39

To je res ja. Saj bom zdaj kupila črno veliko vrečo za sedet od Harley Davidson in jo bom mela v tistem koncu, kjer je bolj prazno - tista slika, na kateri je porcelanasta kamela iz Tunizije, na njej pa lonček z rastlino. :D Moram še kar nekaj stvari postavit na svoje mesto in še kaj dokupit (drobnarij), ker še v zadnjih dveh mesecih odkar mam to sobo, nisem uspela vsega razporediti. :)
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 16. Jan. 2009 19:26

Joj jaz bi tud mela tko velko postlo. :(
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Jan. 2009 19:31

Ua, res je ogromna. Jst se bom v kratkem selila v večjo sobo, pa sm mislla, da bo tist velko, še trosed si bom lahko not postavla, pa zakonsko postlo, ampak v primerjavi s tvojo je nična :D Ti si lahk ene par pregradnih sten not postavš pa maš stanovanje :D
In res so mi huda tvoja vrata.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Jan. 2009 19:35

Vrata se odpirajo drgač sam ena polovica (če veste kaj mislim). :D So pa tudi meni všeč ja, čeprav mi na začetku niso bla najbolj. Drugače pa sem že od nekdaj želela imeti ta pregradna vrata, ki si jih ti sončk omenla (taka pregradna s kitajskimi črkami), sam moram mal dnara pršparat, ker vsega naenkrat ne morem kupit (mam že splaniran Harley vrečo pa preprogo pred postlo). :? :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Feb. 2009 13:02

ojla.za vas imam eno vpr.zdaj ko bo prišla pomlad bi si rada preuredila sobo.soba je kvadratne oblike, je srednje velika(nimam pojma koliko kvadratov je, moram vpr:).na tleh imamo lakirani les-ne parket, bolj zgleda kot deske-bom poslikala. in zdaj sem prišla na idejo, da bi si kupila posteljo-malo večjo, npr 200x160 ter eno komodo za oblačila in za tv gor dat, če me razumete.ne rabim več mize, tako da bi to bila bolj kot dnevna spalnica :D ima katera kako idejo za barve itd?najprej sem se navduševala nad svetlo zeleno-belo kombinacijo, ampak me skrbi zaradi lesa na tleh, da ne bo pasalo.vesela bom vsakega predolga in za pohištvo in za barve itd :D
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 12. Feb. 2009 13:13

^^ jojojojoj, kaka soba, Tamala_mrha Slika
Ne moreš si predstavljat, kako ti jo zavidam!
Drugače res res enkratna! Slika

emanuela

Svetla zelena se zelo lepo sliši, ampak jaz je nebi dala. Jaz imam sobo poslikano v svetlo oker barvo, potleh pa je parket. Da je bolj "pestra" pa imam rdeče-oranžne zavese.

Za pohištvo ti svetujem da se odpelješ v Ikeo, ker imajo najboljšo izbiro in so poceni.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 12. Feb. 2009 13:14

Predlagam, da izbereš pohištvo v naravnih barvah. Če imaš manjšo sobo, naj bo malce svetlejše. Postelja in komoda naj bosta enake barve.

Z barvami si daj duška raje na stenah in na dodatkih (posteljnina, povštri,...), a še vedno upoštrevaj: na stene morda manj intenzivno barvo (za v spalnice so primerne modra, zelena, bela, bež, rumena, violična), potem pa si daj duška z dodatki.
Kasneje, ko si boš želela spremembe boš namreč samo dodatke zamenjala in bo soba čisto drugačna. ;)

Predlagam, da pobrskaš po spletni strani od Ikee, ker imajo tam res neverjetne stvari na neverjetno malo denarja. Naše lesnine in rutarji se lahko lih skrijejo.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
AniMaLisTik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 6. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a AniMaLisTik » 12. Feb. 2009 13:27

Tamala_mrha napisal/-a:Hvala. :wink: Soba je v starem delu hiše (ne v prizidku) in ima okoli 45 m2


A se zezaš 45 kvadratnih metrov :grosseaugen: , če ti je keri šport kul si lahko pozimi polovico sobe kr spremeniš v igrišče pa maš notranjo dvorano..
____AniMaLisTik____
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Jun. 2010 15:38

jaz sem si pa danes pospravla police z uhani, zapestnicami in pa še eno z verižicami in prstani :)

Za v omaro pa sem si naredila (zaenkrat) 2 obešalnika :)

par slikc iz moje sobe: :razz:

en del moje pospravljene omare :)
Šele zdaj sem videla kako rozno je vse skupaj :roll:
http://www.shrani.si/?1A/xJ/2FTusnI1/p6270107.jpg

en del (najstarejši) moje stene polepljene z mojim življenjem :)
http://www.shrani.si/?3Z/Vb/2EQ2Oaad/p1290021.jpg

in moj novi obešalniček s katerim sem se ubadala dobro uro
:oops:
http://www.shrani.si/?2E/r7/3kcJLGmp/p6270104.jpg
http://www.shrani.si/?2K/yk/4YuLlaKI/p6270105.jpg
Don't worry, be happy!!
orhidejicaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 30. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a orhidejicaa » 29. Jun. 2010 20:02

Jaz imam pa v bistvu dve sobi eno pri mojem, ki sva si jo skupaj uredila in eno doma.
Soba, ki si jo delim z mojim ima modre stene, modra stikala, rumen strop, rumene obrobe okoli stikal, modre lučke, posteljo, omaro za oblačila, pisalno mizo, nočno omarčko in regal, ter veliko okensko polico na kateri so 4 orhideje. Je skoraj, da malo premajhna, za vse stvari:)

Doma pri sebi , pa za enkrat še nimam dokončane sobe, ker smo se pred kratkim preselili, jaz pa sem tako večinoma časa pri njem. Si bom pa v naslednjem mesecu pričela urejat sobo še doma :) Že imam plane kaj in kako, ampak bom poročala, ko bo gotova.
...Bodi to kar si....
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 23. Jul. 2010 21:41

tole je pa moja soba v študentskem domu.

Slika
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Jul. 2010 21:57

Prosila bi za pomoč...
Že nekaj let načrtujem pleskanje svoje sobe, sedaj pa sem se odločila, da to poletje končno speljem. Ne vem pa katero barvo naj zberem. Večina mojih stvari v sobi je v rjavih tonih - miza, dva polici, omare in omarice (ki imajo bela vrata), imam lesen strop in po tleh laminat. Dve polici sta v rdeči barvi, prav tako imam rdečo posteljo.
Torej katera barva bi bila najbolj primerna? Ne bi rada kake močne barve, ampak kakšno bolj nežno. Prosim za kak predlog, mogoče kako sliko, link...

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov