vaša selitev v nov kraj

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Lady_T_Bee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 3. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T_Bee » 29. Apr. 2011 21:01

cosmobejbe in cosmotipi :D resno me zanima koliko vas je, ki ste se iz domačega kraja preselili v drug kraj? oz regijo (predvsem regijo.. npr. Štajerska-LJ, Gorenjska-Obala,...) zakaj ste šli drugam, koliko časa že živite drugje?
Je kdo po določenem času ugotovil, da tam kamor je šel mu ni več všeč, se je naveličal, dobil domotožje? Ste šli novim dogodivščinam naproti in izbrali nov kraj, ste se vrnli nazaj v domač kraj ali vztrajate tam kamor ste šli in upate, da bo boljše (menjava službe, stanovanja,...)? Mislim je kdo že bil zbegan če je to kamor ste šli res to, kar ste hoteli?
Predsem mislim na študente, ki ste šli študirat na drugi konec slovenije, tiste, ki so še in tiste ki niso več, pa so študirali stran od doma? Ste ostali v kraju študija? Je imel kdo/ima kdo obdobje, ko ne ve ali bi nadeljeval študij ali ne oz bi še bil v nekem kraju ali ne...?
Sigurno je kdo v življenju imel obdobje, ko ni vedel kaj in kako naprej, zato me zanimajo vaše izkušnje z odhodom v drug kraj iz kakršnihkoli razlogov. Torej kje ste sedaj, kaj vas je prineslo tja kjer ste sedaj,..?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Apr. 2011 21:09

To bo pri meni še zanimivo,ko končam s študijem.Iz štajerske sem prišla v prestolnico in se čisto navadila, zagotovo bom lažje dobila službo, ampak kaj,ko je tukaj domotožje, najboljše se le počutim na štajerskem.
Jaz ne vem kako bo, ko pride čas za odločitev.Zadnjič sem prvič opazila, da tudi domače skrbi, da bom ostala v Lj, čeprav vem, da mi nasprotovali ne bodo na noben način.
Drugače imam v Lj "svoj" mali prostor, kjer sem sama svoj šef, tako da ne vem kako bi bilo, da bi se spet mogla prilagajati ves čas in ne samo čez vikend.
Bomo videli kako in kaj, navsezadnje tudi če si kasneje premisliš, lahko še vedno greš domov.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 29. Apr. 2011 21:23

komaj sem čakala, da grem. pa mi ni bilo slabo doma, me je vlekla svoboda, pomoje zaradi precej strogih staršev. in zdaj ne grem za živo glavo več domov živet. prav živčna postanem, če morem bit predolg doma (več kot 1 teden skupaj), kljub temu, da zdaj nimam nobenih omejitev. je pa luštno prit na obisk, na mamino kosilo, pozdravt prijatelje.. ampak za to mi je 1 dan/teden dovolj.
Zadnjič spremenil s0nckic4, dne 29. Apr. 2011 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 29. Apr. 2011 21:24

Zase lahko rečem, da sem 120% prepričan, da ko končam študij, ne bom ostal v Ljubljani... :)
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Chloe~°°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 18. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Chloe~°° » 29. Apr. 2011 21:25

Jst pa ne bi šla več nazaj domov, mi je na obali preveč lepo :)
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 29. Apr. 2011 21:37

Jaz sem se preselila v prestolnico zaradi študija, zaenkrat pa kaže, da bom tu tudi ostala (v stanovanju od fantovih staršev, ki sva ga prenovila in uredila). Še vedno se pa najbolj doma počutim na podeželju :) in še ni nič dorečeno, kje bom čez 5, 10 let ... če jaz ne dobim službe v LJ, ali pa če on po izteku pogodbe dobi zaposlitev kje drugje, se kar hitro zna zgoditi, da bova šla kam drugam.

V LJ sem sicer že 4 leta ... kako gre hitro čas :)
Every rose has its thorn
spuko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 19. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a spuko » 29. Apr. 2011 21:42

*SunFlower* napisal/-a:Jaz sem se preselila v prestolnico zaradi študija, zaenkrat pa kaže, da bom tu tudi ostala (v stanovanju od fantovih staršev, ki sva ga prenovila in uredila). Še vedno se pa najbolj doma počutim na podeželju :) in še ni nič dorečeno, kje bom čez 5, 10 let ... če jaz ne dobim službe v LJ, ali pa če on po izteku pogodbe dobi zaposlitev kje drugje, se kar hitro zna zgoditi, da bova šla kam drugam.

V LJ sem sicer že 4 leta ... kako gre hitro čas :)


ko boš končala faks boš pustila tega tipa :P
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 29. Apr. 2011 21:48

spuko, dej prosim nehaj s citiranjem predhodnika, ker je to res iber nadležno in totalno nepotrebno.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 29. Apr. 2011 22:00

jaz se že cel lajf nekaj selim.. najhuje je bilo, ko sem se pri 12ih preselila iz Frankfurta v bližino Ptuja.. đizs. obdobje po prihodu je bilo verjetno eno hujših, ki jih bom kdaj mogla prestat. ful sem se težko navadila na ene čist drugačne poglede na določene stvari.. na to, da sem bila kr naenkrat strgana stran od mojih prijateljic (ki ti v tem obdobju pomenijo svet!) in bila vržena med popolne tujce.. ni lep spomin :? in vbistvu mi cel čas, do moje selitve v Ljubljano (pred pribl. 5 leti) ni bilo preveč prijetno.. bila sem vajena velikega mesta, tega na štajerskem pač ni bilo.
tu mi je pa čist dbest :) lajf sem si uredila po svojem okusu, lahko sem sama, tukaj ni tistega zakompleksanega mišljenja, strah pred drugačnim.. lahko sem, kar hočem! na štajerski konec me ne vleče nič, razen ena dobra frendica pa občasno zapogrešanje mame in sestre.. tja se vračam pribl. 1x na 2,3 mesce in upam, da se nebom rabila nikoli več vrnit. pomoje bom ostala vsaj tukaj.. čeprav me fuuuuul vleče še kam naprej. ampak zaenkrat bom v moji prelepi Ljubljani.. kjer se počutim prvič po desetih letih prav doma :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
soncica21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 20. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a soncica21 » 30. Apr. 2011 8:08

...sigurno ne ostanem v Lj., že tako komaj čakam da grem iz nje... in ker sem že štri leta tukaj, bo to kmalu :D ...potem pa kamorkoli samo ven iz mesta, a najbolj vleče domača Štajerska =)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 30. Apr. 2011 11:15

jz sm se preselila v lj zaradi študija in tu ostala. Ampak zdej obstaja velika verjetnost da se v naslednjih dveh letih preselim v tujino. Zaenkrat je še vse vpovojih bom pa videla kako bo.

Iskreno nimam prevelike želje zapustiti Slovenijo.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 30. Apr. 2011 13:40

spuko napisal/-a:ko boš končala faks boš pustila tega tipa :P


O, zastonj vedeževanje ... daj povej mi še, a bom bogata, a bom imela lepega moža, a bom imela pridne otroke? :lol:
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 30. Apr. 2011 13:56

Jaz sem se preselila iz Maribora v Graz. Dejansko sem vedla že praktično v OŠ, da se bom lepega dne preselila v tujino ker mi pač v slo. ni blo nikoli všeč. Na začetku je seveda bil kulturni šok, sploh ker nisem znala nemško, ampak po približno pol leta je blo vse ok, jezik sem se tudi hitro naučila. Nikoli nisem pomislila niti za sekundo da bi šla nazaj, gori namreč študiram in imam zagotovljeno službo tako da mi niti na kraj pameti ne pride da bi šla delat nazaj v slo. Verjetno pa ne bom dolgo v Avstriji ker bi rada živela kje drugje (Španija, Anglija), čeprav je Avstrija super ampak jaz se ne počutim čisto domača tam (v slo. pa še manj).
V glavnem jaz nikoli nisem mela pomislekov glede tega, vedno sem hotla v tujini študirat, nikoli mi ni bilo žal in tudi nikoli nisem mela obdobja ko nebi vedla kako naprej.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
spuko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 19. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a spuko » 30. Apr. 2011 20:57

*SunFlower* napisal/-a:
spuko napisal/-a:ko boš končala faks boš pustila tega tipa :P


O, zastonj vedeževanje ... daj povej mi še, a bom bogata, a bom imela lepega moža, a bom imela pridne otroke? :lol:


prva dva vprašanja so odvisna od tvoje zunanjosti. otroci pa odvisno od katerega očeta bodo bli :twisted:
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 01. Maj. 2011 11:43

Sama sem se tudi v času študija iz podeželja preselila v Ljubljano. Pa mi nikoli ni bila prijeten kraj za bivanje - preveč gužve in neotesanih ljudi. Vedno sem vedela, da v LJ ne bom živela (razen pač za čas študija). Potem pa sva se s fantom preselila skupaj in sem odpeketala na gorenjsko, kjer sem še danes (že skoraj 2 leti) in moram reči, da mi je veliko bolj prijetno to bivanje kot pa bivanje v LJ (super je tudi, ker imava oba službe tam blizu, tako da se vse poklapa). Sicer sva še vedno v mestu, kar mi ne ustreza najbolj, ker pogrešam naravo (čeprav imava naravo še vedno blizu).
Kjer sva sedaj, je prehodno obdobje, saj živiva dejansko res v naselju samih blokov in to nobenemu od naju ni ravno po godu - ko bo prišel najin čas se bova odmaknila v kako gorenjsko vasico in to bo upam to.

Lahko bi se preselila tudi v mojo domačo vas in si tam ustvarila dom, bi bilo fajn, ampak bi potem imela dolgoo pot do službe, ni pa mi do tega, da bi vsak dan samo za vožnjo v službo in iz službe domov porabila 3ure. Je dan prekratek. Tudi mojemu ni do tega. Ker tudi če bova vmes kaj menjala službe, bodo še vedno na tistem koncu, kjer so zdaj ali še dlje (kaka Ljubljana), tako da bi bilo še slabše.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov