Stroški študentskega življenja

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 22. Nov. 2010 22:58

hehe zveniš čist tko kot en moj sošolc :D
Our passion is our strength <3
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 22. Nov. 2010 23:13

Mah tko to je. Dostkat mi kdo reče v smislu, da sm razvajen pa da mi doma preveč plačajo. Sam pa tut kej konkretnga nardim in si to zaslužm. Overall so doma z mano v plusu zadnje čase.

Tisto da pa nič ne narediš ne zase pa ne za druge in nič ni s tebe pa ti je vse prinešeno k riti je pa itak samodestrukcija na obroke.
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursa7 » 23. Nov. 2010 8:29

jullia_ napisal/-a:To, da te preživljajo in ti ni treba dajat za stroške, je drugo. Ampak da imaš v bistvu žepnino pri 22, 23 letih, je pa precej smešno.


Kako pa naj se po tvojem potem preživlja nekdo, ki recimo ne prejema nobene štipendije in dela faks ob katerem delo ni možno (po moje si lahko priznamo, da niso vsi faksi enako težki). Jaz sem bolj za to, da v takih primerih študent prejema žepnino od staršev kot pa da zaradi dela študira do tridesetega leta.
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 23. Nov. 2010 15:55

ok, v tej situaciji se spodobi da te starši financirajo. ampak to so pač izjeme, medicinci, nisem še slišala za noben drug fax ki bi bil tolk zahteven da se ne bi dal za vikend saj mal podelat.
Our passion is our strength <3
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 23. Nov. 2010 19:36

Bože mili, kaj pa počitek?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 23. Nov. 2010 19:52

Dita- napisal/-a:ok, v tej situaciji se spodobi da te starši financirajo. ampak to so pač izjeme, medicinci, nisem še slišala za noben drug fax ki bi bil tolk zahteven da se ne bi dal za vikend saj mal podelat.


Nočem sprožit spet krega glede težavnosti faksov, ampak ti res misliš, da so ostali naravoslovni faksi toliko lažji od medicine?

Drugače pa mi letos žal vse financirajo starši (najemnina, internet, žepnina), ker sem ostala brez štipendije. Tako da jih po moje mesečno pridem okrog...400 evrov...tu nekje.
Se pa trudim, da bi si našla kakšno delo (primarno nekaj v moji stroki...mhm good luck with that) ali pa kaj za dan ali dva, ker mi več faks ne dopušča (je težko najt delo, kjer bi se mi zelo prilagajali glede na urnik na faksu...al pa sam jaz na napačnih mestih gledam :D ).
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 23. Nov. 2010 21:31

ne, ne mislim tko, sam res sem se matrala da bi se spovnla še kakšen res zahteven fax, ampak vedno sem našla kakšnega kolega/ico, ki dela ta fax in zravn dela še preko študenca :D zato sem pač napisala samo medicino.

mah kaj jz vem, mogoče sm samo jaz v takem krogu ljudi da mi je to čudno :)

mam pa znanko, doma imajo firmo, ampak prikazujejo minimalne dohodke (mami je kao brezposelna, fotr si nakazuje minimalno plačo) in zato tamala dobiva štipendijo. faxa od znotraj še vidla pomoje ni, dela pravo in je cca. 10 ur vsak dan za knjigami (btw: v treh letih je spacala skupaj EN CEL LETNIK). in ostalo kar ne krije štipendija ji vse fotr plača. pol mi pa joka ker ne more delat zravn faxa (vikende pa gleda v luft), ko ji pa rečem nej gre vsak dan firmo pomest pa pomit po tleh zvečer ko se zapre, mi pa reče če sm bolana.


eni si veliko počitka pač ne moremo privoščiti :D sej pravim, bodi vesel da maš tako situacijo da ti ni treba. še odnos in hvaležnost ti manjkata ;)
Our passion is our strength <3
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 23. Nov. 2010 22:40

Nevem. Meni doma pač tumbajo, da je moj in edin šiht sedaj šola. Se nekaj dela čez počitnice, med letom naj se pa nebi. Človek med tednom študira - hodi na predavanja in se uči. Greš sem ter tja kdaj ven med tednom, čez vikend če se je treba kaj učiti se naučiš, postoriš kaj malega doma drugače se pa malo spočiješ. Tako naj bi bilo najbolj "kvalitetno" študirati.

Nevem povprečnemu človeku med LETOM naj ne bi bilo treba delati. Če imaš nizke dohodke dobiš štipendijo, greš v študenca malo čez počitnice delaš za svoj luksuz pa je. Če si pa velika potrošnica, da popušiš nenormalno veliko € za kozmetiko, kofetke, cunjice in ostale pizdarije je pa drug problem.

Kakšne pa so kaj štipendije? Republiške, Zoisove in kadrovske? Kolikor vem so edino visoke kadrovske (če so sploh še)?! Študenc je pa itak 50 al 60 € nekaj takega.

Če imaš štipendije 200 € na mesec ni vraga da ne prideš skozi. Študenc te pride toliko pa nekaj hrana ter prevoz, ne vidim nobenih problemov, da bi bilo garati ter študirati obenem. Če zaslužiš cca 1600 € v dveh mesecih poleti, pa če se kaj med letom znajdeš za kake parsto € pa če imaš štipendijo...

Po eni strani kar razumljivo zakaj hoče vlada ukiniti študentsko delo takšno kakršno je sedaj. Vse to se zelo izkorišča, zapostavlja se študij itd. Itak pa od kakega kelnarjenja nimaš NIČ. Grem pa takoj delati tudi med letom nekaj kar bom delal v prihodnosti oz. kar študiram. Pa tudi za male pare!
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 24. Nov. 2010 0:35

Meni se pa zdi, da tukaj skače fovšija vmes.. Pa bodimo realni, katera med vami pa bi delala zraven študija če ji nebi bilo treba?
In ne, mojih dohodkov in tudi nepotrebnega zapravljanja ne bom tukaj naštevala. Mi pa ni treba delat in dokler bo stanje ostalo nespremenjeno, se sigurno nebom šla med vikendi ali pa popoldan naganjat po nekem lokalu in kelnarit za tistih bogih 300e na mesec. Nerabim. Dokler delam faks in so me starši sposobni financirat imam vse bonitere. Če mi bo treba pa seveda bom. In če mi bo treba bom tudi omejila svoj (v primerjavi z nekaterimi tukaj, ki se jim še vedno čudim) amoralen konzum denarja. Res pa je, da delam celo poletje. Vsako poletje. Mam možnost, da delam v mojem bodočem poklicu. Čez leto mi pač to ni omogočeno (razen izjemoma) - predvsemi ker se sterši (ki mi to tud "omogočijo")ne strinjajo s tem. Zakaj zapravim denar, ki ga s tem zasližim? Ponavadi za kakšno potovanje, en res konkretn šoping itd.
No zdaj pa pridejo velike ideje o samostojnosti in neodvisnosti bla bla bla.. pri tem pa prosim ne pozabite zanemarit dejstva, da nam vsem starši solijo pamet, se vtikujejo v naše življenje in navspoloh nam še pri naših 60ih govorijo da je treba manj kadit, pit in več delat - ne glede na to ali nas financirajo ali ne. Aja točno, zdaj se bo našla ena zafrustrirana z svojo mamo vrjetno skregana uporabnica in pribila da pa tega pri njej ni in da grozno iskoriščam svoje starše.. Ahja.. ne o tem ne mislim debatirat..
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 24. Nov. 2010 6:56

jah, tut meni starši pravjo, prvo je šola. pol če lahko je fino če kj delaš (mn bedarije hodjo po glav) in potem ostalo.

pač, so na referatu ekonomske fakultete carji in so mi za zadnji letnik sestavl tak urnik, da sem na faxu 2 dni (cel dan z luknami sicer), tri dni delam, vikend delam za fax. ampak to je zdej šele 2 meseca. ko sm bla v sredni šoli sem dobima 5000sit žepnine za cel mesec (nimam premožnih staršev), zato takoj ko sm bla polnoletna sm šla delat, da mam svoj denar in si lahko kaj privoščim. od takrat naprej mi je to rata taka rutina (delala sem namreč vsak vikend), da mi je zdej med vikendi kar čudno. in ja, zaslužim dobrih 300€, včasih še kaj prišparam, meni se to ne zdi preseravanje.

glede štipendije, če se ne motim se pri štipendiji gleda dohodek gospodinjstva... starša imata majhno plačo, brat, ki bi se lahko že zdavnaj odselil pa zasluži neto 1500€, včasih tudi več (dela veliko nadur še zraven). tako da štipendijo lahko pozabim :)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Nov. 2010 18:09

Ursa7 napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:To, da te preživljajo in ti ni treba dajat za stroške, je drugo. Ampak da imaš v bistvu žepnino pri 22, 23 letih, je pa precej smešno.


Kako pa naj se po tvojem potem preživlja nekdo, ki recimo ne prejema nobene štipendije in dela faks ob katerem delo ni možno (po moje si lahko priznamo, da niso vsi faksi enako težki). Jaz sem bolj za to, da v takih primerih študent prejema žepnino od staršev kot pa da zaradi dela študira do tridesetega leta.


A znaš brat?
Eno je, da te starši preživljajo. To se mi zdi čisto ok.
Drugo je, da ti kupujejo čike in financirajo žuriranje. Sori, če imaš cajt hodit ven, imaš tudi cajt narest dve promociji mesečno.
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 24. Nov. 2010 21:19

:flehan:
Our passion is our strength <3
Trnovcan
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 22. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovcan » 24. Nov. 2010 22:35

Dita- napisal/-a:jah, tut meni starši pravjo, prvo je šola. pol če lahko je fino če kj delaš (mn bedarije hodjo po glav) in potem ostalo.

pač, so na referatu ekonomske fakultete carji in so mi za zadnji letnik sestavl tak urnik, da sem na faxu 2 dni (cel dan z luknami sicer), tri dni delam, vikend delam za fax. ampak to je zdej šele 2 meseca. ko sm bla v sredni šoli sem dobima 5000sit žepnine za cel mesec (nimam premožnih staršev), zato takoj ko sm bla polnoletna sm šla delat, da mam svoj denar in si lahko kaj privoščim. od takrat naprej mi je to rata taka rutina (delala sem namreč vsak vikend), da mi je zdej med vikendi kar čudno. in ja, zaslužim dobrih 300€, včasih še kaj prišparam, meni se to ne zdi preseravanje.

glede štipendije, če se ne motim se pri štipendiji gleda dohodek gospodinjstva... starša imata majhno plačo, brat, ki bi se lahko že zdavnaj odselil pa zasluži neto 1500€, včasih tudi več (dela veliko nadur še zraven). tako da štipendijo lahko pozabim :)


Zakaj pa potem štejete brata kot člana gospodinjstva?!?! Daj v vlogo pač samo tebe, mater in očeta. Ali si pa v skrajnem primeru kako kadrovsko zrihtaj, samo pri kaki dobri firmi.

Sicer se pa vse da. Državo nategniti namreč. Starša naj se na papirju ločita, tisti ko najmanj zasluži naj bo tvoj skrbnik, preživnina naj bo minimalna. Štipendija je tvoja.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Nov. 2010 22:41

^^ja, to je pa čisto normalno, da se starša ločita zaradi štipendije.Pa si ti res ena cvetka, jao :ditto:
Ijeej, novi smeškoti prav pridejooo :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Nov. 2010 22:57

Trnovcan, ti si eden najbolj sebičnih ljudi, kar sem jih imela v življenju čast spoznat.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov