Razlika med odraščanjem v mestu in na vasi

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Katero okolje je po vašem mnenju bolj ugodno za odraščanje, vas ali mesto?

Mesto
15
34%
Vas
29
66%
Skupaj glasov : 44

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Mar. 2011 11:30

Veš kaj je minus?Sneg.Ko sneži, se ponavadi ne spluži takoj in je potrebno čakati, da si spet mobilen.To je npr minus,če si v zares odročnem kraju.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Mar. 2011 11:36

Julia_, zakaj bi mi pa sploh moralo kaj predstavljati problem?
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Mar. 2011 11:36

Seveda so tudi na vasi minusi. Kot je emanuela rekla, je mobilnost omejena recimo ob sneženju, žledu in podobnem...pač traja nekaj časa da "odkidajo". Ni pa to nek problem nevem kakšen. Potem pa še pač ni določenih luksuzov, ki so v mestu ne...ni 20 in 50 mega neta, ni trgovine, kamor bi lahko skočil po tisto, kar si pač zaželiš v tistem trenutku, ni avtobusa vsakih 10 min, ni železnice... Ampak to vse skupaj še vedno ne odtehta vseh plusov, ki jih ima vas pred mestom. Življenje na vasi>>>>>>>življenje v mestu...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Mar. 2011 11:36

Kot so že nekatere opozorile... Pa saj v Slo nimamo nekih omembe vrednih mest. Še v Lj živim 10 minut s trolo od centra mesta, 10 minut peš mam pa travnike pa hosto pa vse, kar paše v naravo. V mojem domačem mestu, kjer sem odraščala pa sploh... Za bajto smo mel ogromen travnik z malim gozdičem (še staro pokopališče za povrh :) ), kjer smo se lahk preganjal. V osnovno šolo sem pa hodla v ene 15 minut (še to ne) oddaljeno blokovsko naselje, kjer smo se podili med bloki, plezali po tistih štangah za tepihe stepat in zvonili na domofone tečnim sosedam. Pa noben nas ni nadzoroval, prosto smo se podili okoli.
Večina vaščanov pa tud ni odraščala nek bogu za hrbtom, da bi se zarad oddaljenosti moral po internetu šolat, tak da so vse prednosti mesta blizu, če jih hočejo. Tak da po moje ni bistvene razlike, kje odraščaš.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Mar. 2011 13:38

nanamiša napisal/-a:Julia_, zakaj bi mi pa sploh moralo kaj predstavljati problem?


Zato, ker nobena stvar nikoli ni tako popolna, da ne bi bilo nobenega minusa.

Minus življenja v mestu je meni recimo večna drama s parkplaci. Ampak tu res govorim o centru Lj in bloku. Če si nekje na obrobju v hiši z lastnim vrtom in parkiriščem je stvar drugačna.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Mar. 2011 14:03

Lej žal, ampak res ne najdem nobenega minusa oziroma nobene tako slabe stvari, da bi zaradi tega raje živela v mestu kot na vasi.
Kar se tiče sneženja..mogoče je res hudo v tistih zares oddaljenih krajih, ampak tle v naših vaseh nam to ni nikoli predstavljalo problema. Tudi če je bilo spluženo malo pozneje...
Luksusa ( stvari, ki jih je pod to McLarnovc naštel) ne potrebujem in mi celo paše biti brez tega.

Ne vem zakaj bi morala eno negativno stvar povedati, če pa je res nimam. Všeč mi je takšen način življenja. In če nekomu ni všeč, da nima trgovine pred nosom, še ne pomeni, da je to tudi meni groza. Na vasi sem živela 18 let in niti enkrat nisem jamrala zaradi kakšne stvari. In ko sem po bližje spoznala mesto sem vedela, da to ni za mene in da celo življenje ne bom živela tako.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Mar. 2011 14:45

nanamiša napisal/-a:Lej žal, ampak res ne najdem nobenega minusa oziroma nobene tako slabe stvari, da bi zaradi tega raje živela v mestu kot na vasi.
Kar se tiče sneženja..mogoče je res hudo v tistih zares oddaljenih krajih, ampak tle v naših vaseh nam to ni nikoli predstavljalo problema. Tudi če je bilo spluženo malo pozneje...
Luksusa ( stvari, ki jih je pod to McLarnovc naštel) ne potrebujem in mi celo paše biti brez tega.

Ne vem zakaj bi morala eno negativno stvar povedati, če pa je res nimam. Všeč mi je takšen način življenja. In če nekomu ni všeč, da nima trgovine pred nosom, še ne pomeni, da je to tudi meni groza. Na vasi sem živela 18 let in niti enkrat nisem jamrala zaradi kakšne stvari. In ko sem po bližje spoznala mesto sem vedela, da to ni za mene in da celo življenje ne bom živela tako.

:gut:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 27. Mar. 2011 18:31

Ja pa sej ni tuki pravilnega odgovora... enim paše mesto, drugim paše vas, tretjim predmestje, četrtim pa nevemkaj... odvisno od človeka in kaj ma ta človek rad/ kaj mu bolj paše. Tako imajo nekateri prelepe spomine na otroštvo, pa ne glede a so iz mesta ali vasi. Vse ma svoje pluse pa minuse.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Mar. 2011 18:32

Tammy_De napisal/-a:Vse ma svoje pluse pa minuse.


Ne, življenje na vasi nima minusov!!!
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Mar. 2011 19:04

A ti julija slučajno malo slabo dojemaš stvari? Spet imaš neumne pripombe...
Js sem govorila za sebe. In če nekdo pač ne vidi kakšnega minusa v neki stvari, hvala bogu... Najbrž bodo pa veliko negativnih stvari našli tisti, ki ne živijo na vasi ali pa jim vas ni všeč, ker ne želijo živeti na takšen način...
torej ja, vsaka stvar ima pozitivne in negativne stvari ( tega nisem nikjer zanikala) Govorim le da jih jaz v vasi ne vidim. Nekdo drug pač jih...

Mislim, kako grozno je, ko se nekomu nekaj zdi okej. Je treba po vsej sili tistega prepričat, da bo ziher našel eno slabo stvar zato ker si jo ti tudi ane.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Mar. 2011 19:08

Lej, jaz pač ne verjamem v popolnost. Nikjer. Lahko imaš super fanta, pa ima ziher vsaj eno napako. Lahko se za izpit naučiš vse, pa še vedno obstaja možnost, da na vprašanje ne boš znala odgovorit.
In trdit, da te v 20 letih življenja na podeželju ena stvar ni zmotila,... no, tega pač ne verjamem.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Mar. 2011 19:11

Hm..skoda. Mogoč pa doživiš kdaj kaj takšnega :D
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Mar. 2011 19:15

A da bom zaradi otročje tekmovalnosti in lokalpatriotizma v neki debati trdila povsem nerazumne stvari?
Dvomim :D
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 27. Mar. 2011 19:15

Aja, še to bi dodala: Ful se mi zdi lepo, ko vsi govorite o svojem idiličnem otroštvu. Fajn je videti take ljudi. Jaz sem se mela tudi prelepo :)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Mar. 2011 19:32

Zanimivo, da si v mojih postih videla otročjo tekmovalnost :D

Meni je malo mar kakšno mnenje imajo drugi o življenju na vasi in v mestu in tle se iz moje strani ne gre za nobeno tekmovalnost.

Js sm ti samo odgovorila na tvoje vprašanje. In ker odgovor očitno ni bil takšen, kot si si ga želela, si začela neke svoje finte o popolnosti...
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov