Račun za elektriko

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 19. Nov. 2008 10:19

Evo, moji doma plačujejo 100€ (pa nas je 3-6 ali več.. poleti pač... davek, ki ga plačaš, če živiš ob morju in maš eno sobo fraj). :eek:

Za tak račun mati krivi zamrzovalno omaro (ki ne dela tako kot je treba in baje skozi laufa na 100) in ta malega, ki ima bojler skozi na max in električni radiator na max (za mu dat dve okoli uh).
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 19. Nov. 2008 17:11

Nas je 5, račun okoli 40€. Dosti prišparamo pri kurjavi (drva, olje), sproti ugašamo luči in podobno. Računalnik sicer gori ves čas, pa hladilnik in podobno. Ostalo izklapljamo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 19. Nov. 2008 17:38

Midve z mami pa živiva v bloku in mesečno plačujeva okrog 50€, kar je čisto nenormalno :twisted: :eek: .
Zdaj sva se odločili, da bove vn dale glavno varovalko in pogledale, če e števec še vrti..
Že v Ljubljani, ko smo živeli, so nam kradli elektriko, očitno nama jo še v Škofji Loki :roll: :evil:
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 19. Nov. 2008 18:32

naša 4 članska družin = 120 €
:? :(
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 21. Nov. 2008 9:06

Punce, si lahko mal izposodim tole temo - saj ste šle že same v to smer. Midva se januarja seliva, pa že sedaj razmišljava pač, kako bova ob kreditih in temu, da bo stanovanje potrebno vsaj za silo opremiti, prišla skozi še s položnicami. Ok, mal se tolaživa, ker bova res grozno malo doma, ker sva po 12 ur v službi vsak dan. To bi se moralo poznati ...

aja, pozabila sem napisat, kaj hočem: NASVETE ZA ZNIŽANJE PORABE ELEKTRIKE. :D Kakšen štor sem ...

Torej jasno nama je, da bova morala čimprej investirati v varčen hladilnik, kmalu tudi skrinjo, ok, pa žarnice so kot na dlani, ampak naj kaj naj še paziva?
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Nov. 2008 9:37

Napisala bom vsega kar se spomnim, zelo verjetno pa je, da skoraj vse nasvete itak že vsi poznamo na pamet.

- ugašanje luči (sicer bi na to temo lahko odprli kar novo debato glede na to, da (nekatere?) varčne žarnice, če gorijo kratek čas, niso energijsko učinkovite)
- ugašanje vseh električnih naprav, torej izogibanje "stand by" stanja, ugašanje monitorja, če PC ni v uporabi (res je, čez čas se sam ugasne, a vsak dan seštej kolikokrat takole "čaka" da se ugasne, pa je na koncu mesca poraba še nekoliko višja)
- če se bosta grela na elektriko, vzdržujta kolikor se da nizko temperaturo, ta pa naj bo konstantna (en dan kurit, dva dni ne ni učinkovito)
- hladilnik na "nizki" stopnji, bojler na "eko"
- likanje, pranje in sušenje v času nizke tarife (ponoči in čez vikend)
- čim manj odpiranja hladilnika in skrinje "za brezveze"
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 21. Nov. 2008 9:59

A mi lahko kdo (kepka mogoče, če se bo kaj v tej temi oglasila?) okvirno pove, koliko res v enem mesecu prišparaš z rednim ugašanjem računalnika? In kakšne posledice to pusti na računalniku.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Nov. 2008 10:56

^^ To tudi mene zanima, ja. Ugašanje čez noč je najbrž za PC neškodljivo, prižiganje in ugašanje na vsake par uric (čez dan) pa ne vem koliko je učinkovito.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 21. Nov. 2008 11:47

eko gumb

samo je precej drag
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Nov. 2008 12:25

Nas je 5, včasih 6, živimo v hiši, imamo dva hladilnika, zamrzovalno omaro, tri računalnike (večinoma prižgani od poznih popoldanskih do večernih ur, čez noč ugasnjeni), dva televizorja, pa plačujemo 50 € elektrike, kar se mi ne zdi dosti.
Pa nimamo vačevalnih žarnic, niti "poceni" obdobji el. toka :wink: ...
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 21. Nov. 2008 12:48

mi mamo ful preveč elektrike 60-70€, grejemo na olje, pomivalc in pralni stroj laufata sam ponoči, likamo tud k je cenejši tok, luči tud ne gorijo po celi hiši.
aja pa 4-je smo :?
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 21. Nov. 2008 21:47

Smo 4 cimre v 3-sobnem stanovanju, čez vikende ni nikogar, čez dan smo, sam nikol nismo res skoz doma, vsaka mamo svoj računalnik + 1 TV pa plačamo 12€ na mesec....

men se že 20 zdi ful velik, zdej pa ko vidim kakšne račune mate/jo drugi se kr zgrozim.

Pri nas doma mamo 3nadstropno hišo pa majo 40€ elektrike, živijo res sam trije ampak majo doma velik obiskov, 3računalnike, 2 tvja, žarnic kukr čte, res pa da mami skoz samo ponoči pere. Tko da nevem kako vam rata tok velike položnice met? A skoz puščate luči prižgane al kaj?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Nov. 2008 12:01

Dejstvo je, da je še enkrat več cunj treba prat in likat, če živi v hiši 6 ljudi, ne pa trije. Tudi mikrovalovka nam zato toliko več laufa, ker pri vas večerjajo trije, pri nas pa 6. In pri tem pač ne moremo šparat, ker so naše obveznosti tako različne, da jemo praktično vsak posebej in si tako sproti grejemo kosilo. Žarnice so v bistvu res malenkostni prispevek pri vseh ostalih električnih napravah.
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 27. Nov. 2008 10:59

Kaj pa pogrevanje na štedilniku? Midva si tako grejeva, kadar grejeva, mikro imava res samo za hitro odtajevanje, če se mudi. Samo to tudi upam, da bova na samamem vnaprej mislila - sedaj je pa tako, da si mami zmisli, da bi kaj odmrznili, pa pol se mudi ...

Tistile eko gumb bom pa preučila, hvala! :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Nov. 2008 15:17

Kakšna je pa razlika med pogrevanjem na štedilniku in v mikrovalovki? Za oboje kuriš elektriko. Razen če imaš štedilnik na plin, v tem primeru pa z elektriko šparaš in trošiš plin, kar se mi pa spet ne zdi nikakršen profit :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov