Račun za elektriko

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 11:07

Greš osebno tja, se obrneš na Zvezo Potrošnikov,... večina rešitev je boljših od klicarjenja medijev, ker s tem ne "zajebeš njih", ampak ti izpadeš kot tečnoba. Se pa strinjam, da obstajajo oddaje, ki bodo takšno senzacionalno zgodbo z veseljem pograbile.
Pač, nisem pristaš obračanja na novinarje. Zaradi mene lahko kličete Nedeljsko oko vsakič, ko bo sosed z enim kolesom zapeljal čez vašo travo in snemate prispevke za Preverjeno, kadar boste več kot eno uro čakali pri zobarju, ampak jst se bom še vedno takšnim "novicam" samo smejala.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 11:07

Greš osebno tja, se obrneš na Zvezo Potrošnikov,... večina rešitev je boljših od klicarjenja medijev, ker s tem ne "zajebeš njih", ampak ti izpadeš kot tečnoba. Se pa strinjam, da obstajajo oddaje, ki bodo takšno senzacionalno zgodbo z veseljem pograbile.
Pač, nisem pristaš obračanja na novinarje. Zaradi mene lahko kličete Nedeljsko oko vsakič, ko bo sosed z enim kolesom zapeljal čez vašo travo in snemate prispevke za Preverjeno, kadar boste več kot eno uro čakali pri zobarju, ampak jst se bom še vedno takšnim "novicam" samo smejala.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 16. Okt. 2008 11:30

tebi se zdi smešno da si eno tako podjetje kot je elektro dovoli jebat folk, nam pa pač ne :nixweiss: oni se lepo smejijo takim ubogim ljudem ki jim po nešteto klicih ne preostane drugega kot da plačajo tako položnico .. in vse to ostane skrito ... in kaj misliš pol nardijo? valda, spet isto, sej noben ne ve za to kaj delajo ...
Let's swim to the moon .....
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Okt. 2008 11:35

kamis napisal/-a:
matjazd napisal/-a:
kamis napisal/-a:Aha,ok.Ja nč pol pa klič al pa faks,meil pošl.Karkol,al pa če kje na kakšnem forumu drugem najdeš o tem.Al pa na njihovi spletni strani,če jo sploh majo.


Piše, da je že klicala!!


Ja sm nism slepa nooo,sej nism napisala nej samo kliče.Kaj pa če bi mogoče poklicala kakšno fermo k se z eletktiko ukvarja al pa kej?Kogarkol,sploh če je račun gromozanski.Pa da ji pride pogledat napeljavo če je use uredu,pa pol naprej.Sej bo že zrihtala,sploh če je račun took velik.


Ne se kregat, ker nisem slabo mislil. Ne moreš pa račun reklamirati kar eni x firmi. Svoje napake more odpravljat Elektro, ne nekdo drug, da bodo potem še razlog navedli, da oni niso nič kriva, ker se je pač tale in tale vtikal zraven.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 11:43

Libido. napisal/-a:tebi se zdi smešno da si eno tako podjetje kot je elektro dovoli jebat folk, nam pa pač ne :nixweiss: oni se lepo smejijo takim ubogim ljudem ki jim po nešteto klicih ne preostane drugega kot da plačajo tako položnico .. in vse to ostane skrito ... in kaj misliš pol nardijo? valda, spet isto, sej noben ne ve za to kaj delajo ...


No ne obračaj mojih besed. Ne zdi se mi zmešno, da Elektro nateguje folk, smešni se mi zdijo prispevki v medijih, kjer se človek razburja pred kamero, kaže položnice in se pizdi.
Takšne stvari so za prijavo. Prijavijo pa naj se uztreznim organom, ne pa POP TV-ju.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 16. Okt. 2008 11:46

okej, sej jst tudi nism mislila da more zdej to lih v trenjih objavit in se pol eno uro pa pol kregat in pizdit v kamero ... kratka objava v časopisu al pa kej takega, to ja .. samo kot javna pritožba, če na zasebne pritožbe nočejo odgovarjat ..
Let's swim to the moon .....
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 16. Okt. 2008 11:47

jullia_ napisal/-a:Greš osebno tja, se obrneš na Zvezo Potrošnikov,... večina rešitev je boljših od klicarjenja medijev, ker s tem ne "zajebeš njih", ampak ti izpadeš kot tečnoba. Se pa strinjam, da obstajajo oddaje, ki bodo takšno senzacionalno zgodbo z veseljem pograbile.
Pač, nisem pristaš obračanja na novinarje. Zaradi mene lahko kličete Nedeljsko oko vsakič, ko bo sosed z enim kolesom zapeljal čez vašo travo in snemate prispevke za Preverjeno, kadar boste več kot eno uro čakali pri zobarju, ampak jst se bom še vedno takšnim "novicam" samo smejala.


Ne vem, če bi se smejala, ko bi ti poslali račun za 400 eur? Mislim, da to ni primerljivo s tem, če ti sosed gre čez travo in če pri zobarju čakaš eno uro - kar je meni povsem normalno.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 11:48

Niti malo ne mislim še enkrat pisat obrazložitve. Beri moje poste zgoraj.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Okt. 2008 11:52

jullia_ napisal/-a:
Libido. napisal/-a:tebi se zdi smešno da si eno tako podjetje kot je elektro dovoli jebat folk, nam pa pač ne :nixweiss: oni se lepo smejijo takim ubogim ljudem ki jim po nešteto klicih ne preostane drugega kot da plačajo tako položnico .. in vse to ostane skrito ... in kaj misliš pol nardijo? valda, spet isto, sej noben ne ve za to kaj delajo ...


No ne obračaj mojih besed. Ne zdi se mi zmešno, da Elektro nateguje folk, smešni se mi zdijo prispevki v medijih, kjer se človek razburja pred kamero, kaže položnice in se pizdi.
Takšne stvari so za prijavo. Prijavijo pa naj se uztreznim organom, ne pa POP TV-ju.


Kaj se ne bo razburjal? Meni je normalno, da se ob takšnem nategovanju razburja. In to je objava za v medije, da so ljudje bolj pozorni kaj se dogaja. Če ne bodo takšne zadeve prišle v javnost, se bo to stalno dogajalo.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 16. Okt. 2008 12:07

Jah kar se medijev tiče,ne vem kaj narest.Če se nočjo javt,pošl meil,magar priporočeno pismo s fotokopijo položnce in obrazložitev.Če se ti ne bodo oglasili nazaj maš usja potrdilo da si jim pisala,al pa napisala faks karkol.Če jih kličeš ti bojo čez en mesec rekl da jih nisi nikol klicala.Drgač enga električarja da ti usaj prever če ti kje elektrika uhaja al pa kej,al pa če ti jo kdo drug v hiši,bloku krade.Ker se to tud ful dogaja.Če ti pa elektrika kje u prazno teče,pa mislm da ne boš mogla nič narest ampak boš mogla plačat položnico.Ker kr tko najbrž glih ne dobiš tok velke položnice,sploh pa ne za 400€,kar je res full velik.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 12:10

Jst se strinjam s kamis. Vsaj to preveri, da ti elektrika kje ne uhaja (karkoli naj bi že to pomenilo, prvič slišim), da ne boš na koncu budala izpadla, ko boš v pismih bralcev blatila firmo, pa se bo izkazalo, da je pri vas napaka.
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 16. Okt. 2008 12:26

jullia_ napisal/-a:Jst se strinjam s kamis. Vsaj to preveri, da ti elektrika kje ne uhaja (karkoli naj bi že to pomenilo, prvič slišim), da ne boš na koncu budala izpadla, ko boš v pismih bralcev blatila firmo, pa se bo izkazalo, da je pri vas napaka.


Sami so prišli na novo nekaj montirat in od takrat naprej ne šteje vredu. Na klice odgovarjajo, da bodo prišli preverit kaj so narobe naredili, a nobenega ni. Pomoje v to ne sme posegat en tretji električar.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 16. Okt. 2008 12:58

jullia_ napisal/-a:Jst sem pa proti objavi v medijih, ker se mi ljudje, ki kličejo novinarje s takimi "aferami" vedno zdijo neumni, prepirljivi in hkrati ne vem, kaj bodo s tem dosegli.
Hkrati tudi ne verjamem v teorijo zarote, da Elektro to dela nalašč, zato bi stvar urejala direktno z njimi, ne pa preko Marka Potrča.


Se strinjam. Ce bi hoteli goljufat, bi vsakega za 5 eurov na mesec, bi se jim bolj splacalo.

Kaj pravi elektro ljubljana:

http://213.157.225.15/slo/Spremljaj%20svojo%20porabo

http://www.elektro-ljubljana.si/vpra%C5%A1anja/3

Previsok obračun za elektriko - Moj obračun za elektriko je previsok. V našem gospodinjstvu ne porabimo toliko elektrike, kolikor nam je zaračunate. Kaj je narobe?
Najprej bomo preverili ali je vaša pripomba upravičena. Svetujemo vam, da zapisano porabo (odčitek) na računu primerjate s stanjem na vašem števcu. Če se podatka razlikujeta, gre za napako, ki jo bomo odpravili mi. Če pa se podatka ujemata, premislite, ali imate morda letos v svojem gospodinjstvu kak nov električni aparat, zaradi katerega se je poraba povečala. Dnevno porabo elektrike lahko preverite tudi tako, da dan ali dva spremljate stanje na števcu in podatek tudi zapišete. Če imate dvotarifni števec, vam svetujemo, da zapišete stanje večje (dražji ali tako imenovani dnevni tok) in manjše tarife (cenejši ali tako imenovani nočni tok). Na višino računa namreč vpliva tudi razmerje med porabo dražjega in cenejšega toka. Če porabite več elektrike v času večje kot v času manjše tarife, pomeni, da tudi to oziroma vaše navade vplivajo na višino računa.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 16. Okt. 2008 13:17

kepka napisal/-a:Se strinjam. Ce bi hoteli goljufat, bi vsakega za 5 eurov na mesec, bi se jim bolj splacalo.


Jaz se pa ne strinjam, ker kaj je težje kot vsakemu spreminjat kar se avtomatsko beleži. To se je že večkrat dogajalo, da so ljudje prejemali gromozanske račune. Ko jim javiš ti pridejo montirat neko napravco za odčitavanje, ki jo blazno plačaš. Potem pa je začuda vse vredu, oz. nič narobe, računi pa naprej takšni kot je potrebno. Pa to je goljufija. Zadnji čas, da se jim najde kakšna konkurenca.
Uporabniški avatar
OrangeLady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 25. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a OrangeLady » 16. Okt. 2008 16:02

podji na elektro, poiskusi rešiti težavo na čim bolj miren način...če ne bo tako šlo pa daj v medije..ker najvejerjetneje nisi edina, ki so jo takole nategnili

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov