Preureditev sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 02. Jul. 2008 7:52

vestina napisal/-a:Čaw

Ker imam eno vprašanje v zvezi s sobo, sem spet malo obudila to temo :D

U bistvu rabim eno pomoč. Jaz imam sobo v kombinaciji bukev-bela. Zdaj sem dobila en kos pohištva ki mi je fuuul všeč. Vendar je problem, da ne paša v mojo sobo, ker je temno rjave barve (ja pri določenih stvareh znam zelo komplicirat :wink: ). Ko sem razmišljala, kaj naj naredim, sem se spomnla, da mi je enkrat nekdo razlagal o tem, da je svoje pohištvo enostavno prelepil. Mislim da je blo govora o tem, da obstajajo neke posebne tapete za pohištvo.

Ali ima kdo izkušnje s takimi tapetami? Ali jih je težko prilepiti, ne da bi pri tem ostal spodaj zrak?

Vsakega nasveta, izkušnje, mnenja bom zelo vesela. Če pa veste še približno ceno, pa toliko bolje :D hvala že v naprej

Tvoj kolega je verjetno mel v mislih tiste plastificirane tapete. Dobi se jih v Merkurju, Mercator tehniki, pač tam kjer je dovolj velika izbira.

Z oblačenjem je pa jeba. Moraš že fino obvladat, da se ti ne naredijo mehurčki in gube.

Če pa uspeš oblečt, znaš met potem komplikacije s čiščenjem. SPloh enkrat, ko bo ta prevleka obrabljena....

Jaz bi na tvojem mestu raje premislila kako kos - v taki barvi kot je - umestit v prostor. Ni estetsko samo tisto kar je enakih barv. ;)
Mogoče bi lahko z nekaj blazinami in novim pregrinjalom na postelji naredila tako, da bi novi kos lepo spadal v prostor.

(Sploh pa je zadnja leta moderno imeti moderno pohištvo (enakih barv, seveda, ki paše skupaj) in vmes en drugačen kos (recimo starino), da poživi vse skupaj ;) )
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 02. Jul. 2008 17:26

trapa napisal/-a:Feng Shui razlaga, da mora biti postelja obrnjena tako, da boš imel noge proti severu, glavo pa proti jugu. (Zaradi pretoka energije)


Potem bi jaz morala imeti posteljo počez po sobi, tko diagonalno, iz kota v kot :D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 16. Jul. 2008 19:56

Jst bi pa rada, da mi neki svetujete. Kmal bom dobila novo sobo bukev-vanilija. In ker sm že naveličana teh mojih snežno belih sten, bom zidove mal pobarvala, sam ne vem v kero barvo?! Najprej sm bla čist navdušena nad rumeno, ma zdej več ne tako, ker bo pol vse neki bež-rumeno-vanilijevo. Kr neki. Vse rumenkasto. Pol sm hotla modro, pa mi je zdej preveč hladna k sm jo vidla v enmu prospektu in mi sploh ni všeč. Mogoče bi zeleno (tako pistacijevo barvo), ampak ne vem če mi bo čez neki časa še všeč..isto je z rdečo.
Vijole, oranžne ne bi. Pobarvala bi pa dve steni...lahko tud z različnima barvama, sam da se ujemata. A ma kdo kakšno idejo?? A mate kej pobarvane sobe in kako zgleda? Kaj bi pasalo zraven bukev-vanilija sobe? Tnx! :D
Uporabniški avatar
izzie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 6. 7. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a izzie » 16. Jul. 2008 20:06

trapa napisal/-a:
vestina napisal/-a:Čaw

Ker imam eno vprašanje v zvezi s sobo, sem spet malo obudila to temo :D

U bistvu rabim eno pomoč. Jaz imam sobo v kombinaciji bukev-bela. Zdaj sem dobila en kos pohištva ki mi je fuuul všeč. Vendar je problem, da ne paša v mojo sobo, ker je temno rjave barve (ja pri določenih stvareh znam zelo komplicirat :wink: ). Ko sem razmišljala, kaj naj naredim, sem se spomnla, da mi je enkrat nekdo razlagal o tem, da je svoje pohištvo enostavno prelepil. Mislim da je blo govora o tem, da obstajajo neke posebne tapete za pohištvo.

Ali ima kdo izkušnje s takimi tapetami? Ali jih je težko prilepiti, ne da bi pri tem ostal spodaj zrak?

Vsakega nasveta, izkušnje, mnenja bom zelo vesela. Če pa veste še približno ceno, pa toliko bolje :D hvala že v naprej

Tvoj kolega je verjetno mel v mislih tiste plastificirane tapete. Dobi se jih v Merkurju, Mercator tehniki, pač tam kjer je dovolj velika izbira.

Z oblačenjem je pa jeba. Moraš že fino obvladat, da se ti ne naredijo mehurčki in gube.

Če pa uspeš oblečt, znaš met potem komplikacije s čiščenjem. SPloh enkrat, ko bo ta prevleka obrabljena....

Jaz bi na tvojem mestu raje premislila kako kos - v taki barvi kot je - umestit v prostor. Ni estetsko samo tisto kar je enakih barv. ;)
Mogoče bi lahko z nekaj blazinami in novim pregrinjalom na postelji naredila tako, da bi novi kos lepo spadal v prostor.

(Sploh pa je zadnja leta moderno imeti moderno pohištvo (enakih barv, seveda, ki paše skupaj) in vmes en drugačen kos (recimo starino), da poživi vse skupaj ;) )


Mi smo kar z navadnimi tapetami prelepili po navadi.. Ko sem bila še manjša, sta mami pa ata cele omare, ko sem si pa lani sama, sem si pa samo dele z modro tapeto.. Res moraš ful pazit, najboljše je, da ravnaš z ravnilom, sproti..
"Smo stroji za preživetje - robotski posredniki, slepo programirani za ohranjanje sebičnih molekul, znanih kot geni." (Richard Dawkins)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 16. Jul. 2008 20:10

red*cherry napisal/-a:Kaj bi pasalo zraven bukev-vanilija sobe? Tnx! :D


Čokolada, jagoda? :D

Pr teh barvah je men osebno najpomembnejš to, da se js ob njih dobr počutm (no, pa seveda se morjo ujemat s celotno podobo).

Kar si vidla u prospektu ni nujno tisto, kar bi (mogoče) vidla pr seb. Oprema, svetloba, velikost prostora, odtenki barve, use to upliva na končni rezultat.

Js u modro ne bi barvala nč (razn če bi se šla mediteransko belo-moder stil), lih tko se ne bi igrala s presvetlimi odtenki zelene (kr me prehit spominjajo na tisto "kopalniško" al pa "bolniško" zeleno :? ), rdeče se tut mal bojim (mi deluje preveč agresiuno).
Sama se bl nagibam h sončnim barvam, u kompletu s temno rjavim pohištvom, z dodatki živih barv (moje stanvanje nekoč :P ).

Eksperimentiraj, če ti pa res ne bo ušeč, pa še zmer lahko prebarvaš u kej drucga :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 16. Jul. 2008 23:08

Jest vem za Autocad, ampak ta je bolj arhitekturen, mogoče preveč strokoven
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Jul. 2008 23:24

maš archicad (KLIK), sam je kr dost zajeban :?
potem maš program Dream house 3D (KLIK) sam ga je v sloveniji kot v štcuni težko dobit usaj jst še nisem nikjer zasledila pa iščem že dlje časa.
Pa TLELE jih maš tud ene par.
Nevem, jst sm si uspela staknt Land designer 3D, pa je kr luštn programček, sam lohk delaš sam vrt.home designerja pa na netu sploh ne morem dobit, al pa ne znam najdt :? Kupt se pa hudičev tud nikjer ne da, sam preko neta, Amazon recimo te programe prodaja.

drgač pa tko.pri teh programih si omejen na pohištvo in vse kar ti oni dajo na izbiro.Pri archicadu nardiš pa sam svega in svašta lahko.sam znat morš, program je dost za*eban.

če najdeš slučajno kšnga od teh kje za "imeti!"...zs prosim... :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 17. Jul. 2008 9:34

be?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 20:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Jul. 2008 9:56

~NIA~ napisal/-a:jst mam najlepšo sobo, k jo je mama kr naročila in mi pol ni šla originalno v sobo in smo mogl elemente razstavt in pol mi je fotr use postavu kokr se je njemu zdelo :)

btw.. kje je tema o slikah vaše sobe?


Tukej :wink:

ni za kej buuubika :)
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 05. Avg. 2008 8:12

helou

am...js si bom zdej prepleskala sobo in nevem na kakšno barvo. a se mogoče kdo na to spozna al pa pozna kšn link, kjer bi kej pisalo o vplivu barve sten na človeka, energija... a la feng šui. sm že brala o feng šuju ampak nism našla nič konkretnega. feng govori bolj o postavitvi pohištva se mi zdi. bi bila vesela če mi kdo pomaga.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 05. Avg. 2008 8:19

Če v Google odtipkaš "colours in the house", najde polno enih uporabnih zadetkov...
Uporabniški avatar
*little girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 11. 5. 2008
Kraj: Where the streets have no name

Neprebrana objavaNapisal/-a *little girl* » 05. Avg. 2008 9:47

en PROBLEMČEEK: jaz pa že zloo dolgo iščem eno polico.ampak je problem v tem,da nočem lesene,pač pa polico iz kovine.želim pa da je malo zavita,ne ravna. ali poznate mogoče kakšno trgovino kjer bi se dalo to kupit? v trgovinah s pohištvom tega enostavno ne dobiš :?
hvala za pomoč :) naslove trgovin mi pa lahko pošljete tudi na ZS.
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 15. Avg. 2008 21:15

tisti ki delajo ograje in aluminijska okna ti ziher lahko nardijo eno po meri...
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Maj. 2009 11:15

Mene pa neki zanima!


In sicer, jeseni nej bi se selila v veliko sobo v zgornjem nadstropju. Jst sm pa zelo picajzlasta in me neki hudo moti. In sicer tisto steklo nad vrati. Ker je isto steklo nad vrati v celem štuku, menda ni možnosti, da bi se zamenjalo ane? To bi mogu najbrž vrata podrt al pa kj. :?

Recimo, v moji trenutni sobi mam tako steklo, k je kul, pa lepo, ker je strop rjav, pa tako lepo valovito:

Slika

Tm, v prvem štuku, je pa tako:

Slika:buhu:

In zdej mene zanima, s čim bi lahko polepšala tole ogabo od stekla? (zakaj more to sploh bit?) Tko, da bi blo estetično. Razmišlala sm o kšni barvni foliji. A bi se to dal, a je folija barvna iz obeh strani? A pa gre dol, ko hočš da gre dol? Kaj pa kšne barve za steklo, k grejo dol? Sam to je preveč kičasto ane? Mah, kompliciram. Ja no.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 24. Maj. 2009 11:20

Če nočeš tega gledat, kupi kakšno kratko zaveso za ta del vrat oz. steklo (ker ni ravno estetsko) ali pa kakšne viseče zvezdice ali nekaj pač, če veš kaj mislim. :wink: Pojdi v Rutar, IKEO ali nekam, kjer boš dobila kakšno idejo.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov