Opremljanje stanovanja

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Nelaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 277
Na forumu od: 27. 8. 2007
Kraj: Wien

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelaa » 10. Sep. 2007 12:41

Jaz si pa tudi stanovanje rihtam, pa bom sla po pohistvo v Ikeo samo tu na Dunaju. Me pa zanima kaj predlagate katero barvo za strihanje? Sama sem neke tuhtala o svetlo rumeni za hodnik, ampak za prostor spalnica+dnevna soba pa se glih nimam ideje..... :gruebel:

A mate kaksen predlog?
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 10. Sep. 2007 12:44

jaz bi najprej našel pohištvo, potem bi pa stene, zavese in ostale "cenejše" zadeve prilagodil barvi in stilu pohištva...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 10. Sep. 2007 12:45

Jaz mam v kuhinji in sobi oranžno-temno roza kombinacijo. Sicer sta močni barvi, ampak usklajeni, tako da me čisto nič ne moti...je pa pohištvo v svetlem lesu, da malo umiri vse skupaj... Meni je ful všeč. Če hočeš, ti pošlem slikce na zs...
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 10. Sep. 2007 12:58

Midva imava spalnico v belo-rdeči kombinaciji in mi je prav hudo. Pa posteljnino vedno kupim v takih rdečih tonih. Predsoba je v roza, ampak ne tko živa. Prav luštn zgleda, pa še s tako barvo je, da lahko obrišem in se ne vidi, če se kej po steni poribsa. Dnevno in kuhinjo sva pa prebila, da je zdej en prostor. Stene so tle bele. Kuhinja svetla, dnevna je bla do zdej v modrem, ampak ker sva sedežno menjala in je zdej bela, bi mal preuredila vse skupi. Ampak to s sabo potegne še 100 stvari in na konc ne pride glih tko pocen. Soba od tamale je pa rdeča, stene pa marelične.



Pa še glede cen in kvalitete pohištva. Ma sej če bi mel keš, bi verjetno vsi kupl ful kvalitetno in oh in sploh pohištvo. Ampak ko sva se midva selila, sva hotla met že dokaj opremljeno stanovanje. Že tko sva ogromno keša vložla not, da sva menjala celo el. napeljavo, vodovod, parket sva dala na novo... Jst ne morem žvet v napol stanovanju. Morem met kopalnico, kuhno, dnevno, vse stroje... Ne pa da jemljem vse na kredit oz trajnik vsako leto neki.
Pa tut to, s časom se vsake stvari naveličaš in mal pomenjaš. No vsaj jst sem taka.
Uporabniški avatar
Nelaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 277
Na forumu od: 27. 8. 2007
Kraj: Wien

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelaa » 10. Sep. 2007 13:08

Lejla86 napisal/-a:Jaz mam v kuhinji in sobi oranžno-temno roza kombinacijo. Sicer sta močni barvi, ampak usklajeni, tako da me čisto nič ne moti...je pa pohištvo v svetlem lesu, da malo umiri vse skupaj... Meni je ful všeč. Če hočeš, ti pošlem slikce na zs...


Ja poslji.....hvala ti!
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 10. Sep. 2007 13:09

Morm še slikat prej...dobiš čimprej...oblubm :D !
Uporabniški avatar
Nelaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 277
Na forumu od: 27. 8. 2007
Kraj: Wien

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelaa » 10. Sep. 2007 13:15

Superca!

Nekej sem tuhtala dnevno sobo da bi bla v kombinaciji rjave in bez.....samo nevem nemren se odlociti :nixweiss: sicer mam se cejt toti teden, si se 5x premislim :freude:
chocholate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 2. 2006
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a chocholate » 10. Sep. 2007 16:04

Mi mamo pa iz Ikee sam parčarije ker moja mat pravi da da rajse mal vec pa je bol kvalitetno! Sam mislim da ni res to, ker ko smo dnevno pa spalnco renoviral smo pohištvo kupl pri Marosu kjer majo res nabite cene in smo vzel kar nam je všeč in ne kar je poceni, in so ročaji na omarah se čist skrhal, o postli pa sploh da ne govrim..vsake 14dni neki odpade in je mat že čist besna pa je postla stara komaj eno leto..tko da ko naslednič kej pade stran hočmo novo postlo celo ne pa sam tist del da namontirajo na nov..po moje najbolš da ti mizar vse nardi..tak najbol 100% deluje =)
Stojim pred oknom, se vrtim...
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 11. Sep. 2007 14:17

Lejla86 napisal/-a:Jaz mam v kuhinji in sobi oranžno-temno roza kombinacijo. Sicer sta močni barvi, ampak usklajeni, tako da me čisto nič ne moti...je pa pohištvo v svetlem lesu, da malo umiri vse skupaj... Meni je ful všeč. Če hočeš, ti pošlem slikce na zs...


:P Jaz imam tudi kuhinjo in sobo v oranžni kombinaciji.. Ampak soba se bo kmalu pobarvala na zeleno-modro (za pomiritev).. Dnevno bom pa pobarvala na modro.. Komaj čakam :D
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 11. Sep. 2007 14:35

Midva bova mela tud verjetno spalnico v oranžno rumeni, dnevno sobo pa v modri. že komaj čakam da do beljenja prideva - ah, kje si november.... :wink:

Drugače pa, če ktera rabi mikrovalovko, majo eno čist hudo v Merkurju v akciji za 150 EUR, ta teden jih je sicer že zmanjkal, dobijo pa drug tedn novo zalogo. Ena bo moja! :D
Uporabniški avatar
sweetyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweetyka » 13. Sep. 2007 15:41

Jst mam pa dnevno sobo u temno rjavi in oranžni kombinaciji in zgleda kr kul. Regal je tak nizek, moderen v rjavo beli barvi, sedežna pa je rjava z oranžnimi blazinami, stene so pa barve pomaranče. večino pohištva imava iz gorenja, nekaj iz rutarja pa tudi lesnine!
Kdor gleda proti soncu ima senco vedno za sabo
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 13. Sep. 2007 18:42

najslabše je mešat več barv v prostoru ... predvsem glede podobnih barv ... če odtenki niso isti, zgleda v sobi kot v cirkusu ... drugače je pa letos resnično in minimalizem in kombinacija sive in bele barve ... pri sivi se lahko poigramo z aluminijem ... glede barve lesa - naravni toni ...
drugače so pa močni in agresivni toni včasih lahko zelo problematični ... vidim, da ste vse nagnjene k oranžni barvi ... oranžna je barva, kjer se ne sme pretiravat ... če vzamemo dnevni prostor je dovolj, če je samo sedežna oranžna ... se pa odlično ujame z barvo čokolade, kar je že dekle nad menoj napisalo ...
resnično z barvami se ni dobro igrat, če se ne znate in si ne znate predstavljat kako nekaj izgleda ... ker se zna zgodit, da ne boste mogle bivati v določenem prostoru ravno zaradi te barvne katastrofe ... tako, da če si ne znaš predstavljat, kaj kako izgleda, potem vzemi belo ... k beli vse paše ;) ... skoraj vse
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 13. Sep. 2007 21:35

e..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 14. Sep. 2007 8:49

Jaz sm pristaš osnovnih barv, pač tko mi je všeč...imam večinoma vse v svetlem lesu potem pa v dnevni eno steno svetlo rumeno..kavč je rumen, moder in rdeč. tepih je rdeč...men je super :) Zdj edino iščem kje bi mel police za na steno ampak take da so zaprte in v bistvu zgledajo kot kvadrat.

Drugje so stene bele, ker je majhen prostor...pa tud prenavljal še nismo. Drugače bi imela v kuhinji pisane ploščice (s5 v osnovnih barvah) in bele stene.

Za v spalnico pa zaenkrat nimam idej..mogoče taka terakota oranžna al pa kej podobnga..ne vem, ni mi še nč padl na pamet trenutno neki na silo pa nočem.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 14. Sep. 2007 8:54

*QueenBitch* napisal/-a: Zdj edino iščem kje bi mel police za na steno ampak take da so zaprte in v bistvu zgledajo kot kvadrat.


Jaz mam tud take police. Mi jih je naredu mizar, tko k vse ostalo. Grem pa drug teden v Ikeo in če bom vidla kej podobnega, sporočim. :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov