Obnova sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 29. Jul. 2009 11:45

Jaz imam v dnevni sobi eno steno svetlo rumeno, ostale so bele...potem pa rdeč tepih in belo-modro-rumeno-rdeč kavč :D
Mi je ful všeč in bom naslednjič verjetno tud barvala v rumeno.

Drgač me pa zanima, če ima kera kakšne izkušnje z balkoni k so tko staromodno zastekljeni kar je blo dodano naknadno. Pač tiste šipe so niso kt okna, zdj bi jaz rada vedla, če lahko to in kako lahko to vse skp odstraniš, ker mi je obupno plus da se bojim da bo enkrat ena šipa dol padla na koga ker je že staro.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 29. Jul. 2009 14:32

Tamarra* napisal/-a:A se da strop prebarvat, oz. to vredu zgleda, če je recimo z rumeno? :)

Sicer pa, sama imam trenutno svoj prostorček v roumeno-modri barvi, pohištvo pa svetlo rjavo, bi pa rada nekaj spremenila, ker je ena stena zelo visoka in mi gre na živce, da je cela temno modra, ker deluje zelo pusto. Sem imela na začetku v mislih, da bi prebarvala spodnji del modro, zgornji rumeno, pa med tistim robom med obema barvama dala nekaj slikc z rumenimi in modrimi okvirji, zdaj pa se mi zdi, da bi mogoče še kaj bolj posebnega, nenavadnega. Tako da, če ima kdo kakšno idejo, kr povedat :D

Jaz sem brala, da naj bi bil strop bele barve, sicer se lahko počutiš kot da bi bil v kletki.
Če imaš visoke stene, pa je priporočljivo pobarvati recimo bel strop in potem zgornje dele sten tudi belo (če razumeš); recimo 40cm debelo belo črto zgoraj po stenah. Tako dobiš občutek, da je strop nižje oz. da stene niso tako visoke.

Glede ideje, da bi razpolovila steno z modro in rumeno ... Moje mnenje je, da bi ravna horizontala bolj slabo izgledala, lahko pa poskusiš s kakšnimi asimetričnimi zadevami. Ali pa imaš enobarvno steno in jo poživiš z veliko sliko oz. fotografijo. Imaš tudi različne tehnike, ko lahko pobarvaš vzorce na steno ali pa lahko uporabiš tapete.
In glede tega, da bi na robu/črti dala gor slike ... nah, raje recimo na modri podlagi rumene okvirje in na rumeni modre; na črti pa nič, ker je že sama po sebi dovolj stimulativna.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 02. Sep. 2009 17:05

katera ve kje bi lahko hupila kaksen lep tepih ki ne bi bil prevec drag?
:razz:
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Sep. 2009 17:39

g00fy_qa, komaj zdaj sem videla, da si mi odgovorila. No, odločitev je skoraj zagotovo že padla, in sicer bosta dve steni temno modri. Potem pa je stena, kjer je okno - levo od okna bo bela linija (ali pa zelo zelo svetlo modra) , tam ko je okno, bo temno modra linija (ista barva kot na tistih dveh stenah, ki sta obe temno modri), desno od okna bo pa zelo zelo svetlo modra linija, isti vzore bo potem tudi na steni pri vratih. Upam, da bo vredu izpadlo, nekaj novega :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
powerpuf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 11. 5. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuf » 02. Sep. 2009 18:08

SWEETprinces napisal/-a:katera ve kje bi lahko hupila kaksen lep tepih ki ne bi bil prevec drag?
:razz:



eii to tudi mene zanima, sem že spraševala v drugi temi, pa ni noben ogovoril. mogoče ve kakšna? grem pogledati še v ikeo če bo čas.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 02. Sep. 2009 20:52

^^ Jaz sem enega kupila v JYSKu in sem zelo zadovoljna z njim.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Sep. 2009 17:24

Tega je povsod veliko na izbiro. Jaz sem našla dva primerna za mojo sobo v Rutarju, drugje niti nisem kaj dosti gledala. Rabim pa še enega velikega, da bo optično malo zmanjšal prostor, ker je soba dokaj velika. V Rutarju sem že gledala, pa nisem zasledila nobenega po mojih željah, zato me zanima, če ve katera kje se dobijo kakšne lepe in kvalitetne preproge v beli barvi (lahko s kakšnimi kontrasti črne ali sive)? Važno je samo, da material ni znucan že po enem čiščenju ali sesanju. :roll:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 07. Sep. 2009 20:05

g00fy_qa napisal/-a:Jaz sem brala, da naj bi bil strop bele barve, sicer se lahko počutiš kot da bi bil v kletki.
Če imaš visoke stene, pa je priporočljivo pobarvati recimo bel strop in potem zgornje dele sten tudi belo (če razumeš); recimo 40cm debelo belo črto zgoraj po stenah. Tako dobiš občutek, da je strop nižje oz. da stene niso tako visoke.


Če je strop zelo visok, potem se ga lahko pobarva v temnejši odtenek, ker se ga tako optično zniža. Če pobarvaš stene temno, strop pa ostane bel, imaš občutek kot da je strop 10 metrov nad teboj. Za optični dvig stropa se pa uporablja ta tehnika, ki si jo ti opisala. Belo barvo stropa potegneš po stenah horizontalno, tako dobiš dodatno višino. Svetle barve se vedno uporabljajo pri optični povečavi prostorov, medtem ko ga s temnimi toni pomanjšamo, skrajšamo, znižamo. Tako v sobah, ki so dolge, nikoli ne barvamo v temne tone daljših stranic, ampak vedno krajše, da sobo omejimo in ji dodamo širino.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 08. Sep. 2009 9:48

powerpuf napisal/-a:
SWEETprinces napisal/-a:katera ve kje bi lahko hupila kaksen lep tepih ki ne bi bil prevec drag?
:razz:



eii to tudi mene zanima, sem že spraševala v drugi temi, pa ni noben ogovoril. mogoče ve kakšna? grem pogledati še v ikeo če bo čas.


Jaz sem svojega kupila v Ikei pred dvema letoma...stal je 100€ in je volnen. Jaz ne maram sintetike tko da je bla volna edina opcija pa tud 100€ ni velik. Še zdj je ful lep, počas ga bom sicer dala čistit ampak to je pa to.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 23. Sep. 2009 14:37

No, imam na novo prebarvano sobo v marelicno-svetlo oker barvo, in sem kupila ze doolgo zeljene stare reklame, ki jih bom obesla :hearts:

Slika Slika
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 06. Okt. 2009 7:11

(s)mej se
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 06. Okt. 2009 8:37

Mene pa zanima, če katera mogoče ve kje bi se dalo kupit take kao letvice za na omarce prilimat? Prej so bile na mojih omarcah v kuhni ene take gnusne rjave, zdj sm jih pa dol pobrala pa bi rada dala nove. Niso to take letvice kot recimo za v kot sobe k so lesene pa bolj debele, te so ble iz neke umetne mase, debele kakšen milimeter al pa dva in prilepljene na omarce.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov