Obnova sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Moa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 5. 2007
Kraj: Nekje na Štajerskem

Neprebrana objavaNapisal/-a Moa » 02. Jul. 2009 19:23

Teiia....glede na to, da so fasade (rdeča/siva), svinjsko lepa kombinacija, verjamem, da bi tudi v sobi dobro pasalo. Lahko si pa tudi eno steno naprimer po diagonali pobavaš.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2009 20:04

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 02. Jul. 2009 20:41

Ja... meni je sivo-rdeča tudi obup. Enostavno ne gre.

Rdeča pri stenah gre za moje pojme najboljše skupaj z belo in "roza" (beli dodaš malo rdeče, taka belo-pastelno-roza). Še črna je boljša od sive. Siva enostavno ni za stene in fasade.
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 02. Jul. 2009 21:07

Jaz imam v sobi rumene (pastelno) stene, zdaj pa razmišljam o barvanju ene stene na temno rdeče. Mogoče ni najbolj kompatibilno, se mi pa zdi, da bi glede na temno rdeč plakat, ki trenutno visi na rumeni steni, lahko izpadlo dobro.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2009 21:15

....
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Jul. 2009 21:26

MsN napisal/-a:Jaz imam v sobi rumene (pastelno) stene, zdaj pa razmišljam o barvanju ene stene na temno rdeče. Mogoče ni najbolj kompatibilno, se mi pa zdi, da bi glede na temno rdeč plakat, ki trenutno visi na rumeni steni, lahko izpadlo dobro.


Slika

Slika

v istih odtenkih bi znali barvi ful pasat, pastelno rumena in prevec temno rdeca pa (po moje) ne :gruebel: pazi, kr je sigurno drugace en mali plakat al pa cela stena =)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Jul. 2009 21:27

a pazte, da kera kaj takega ne nardi iz sobe:

Slika


hahah :D
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 02. Jul. 2009 21:32

Prijateljica si je enkrat pobarvala sobo s tema barvama, imela je močen odtenek rdeče na stropu in močno rumeno na stenah in je izpadlo zelo energično in kul.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2009 21:32

o beeeed :D
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 02. Jul. 2009 21:43

Ooo kriza, pri oni celi rdeči me je prav stisnilo pri srcu. To dobiš napad panike če v takem živiš.

Rdeča je ful močna barva, zato jo potrebno previdno kombinirati. Če jo kombiniraš z rumeno je (če zadaneš prave odtenke) lahko kul, ampak je spet ful energično, ker sta rumena in rdeča obe topli barvi.
Tudi kombinacija rumena-oranžna je lahko preveč agresivna za spalnico. So pa takšne kombinacije boljše za dnevne prostore.
Saj v bistvu je za nas, ki še nimamo svoje hiše, naša spalnica tudi dnevni prostor. Zato sem jaz pristaš močnih barv, ampak jih je vseeno potrebno znati malo umiriti.
Recimo k rumeni je ful lepa tudi jabolčno zelena. Ali pa rjava. Tudi olivna. Ful vsega. :) Jaz osebno ne bi kombinirala rdeče z rumeno v spalnici.
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 02. Jul. 2009 21:46

Meni sta obe fotki od red_rose všeč - kombinaciji rumeno-rdeča seveda. Bom premislila in našla kaj ujemajočega. Itak gre za eno samo steno ... soba je majhna, se ne bojim, da bo pretirano energično, pa tudi če bo, mi prej koristi :D
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 03. Jul. 2009 11:07

g00fy_qa napisal/-a:Ja... meni je sivo-rdeča tudi obup. Enostavno ne gre.

Rdeča pri stenah gre za moje pojme najboljše skupaj z belo in "roza" (beli dodaš malo rdeče, taka belo-pastelno-roza). Še črna je boljša od sive. Siva enostavno ni za stene in fasade.


No jst sm tud prej to napisala, pa me ni nobena poslušala. :) Siva je res k v mlaki krvi en mišji drekec.
Jst če že bi dajala rdečo bi sam kombinirala z odtenki rdeče -se pravi temno rdeča, svetlo rd, skor roza itd.
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 15. Jul. 2009 14:20

Najdla neki o barvah za interier, če bo komu pršlo prov:

Notranji vzgibi in čustva, ki se nam porajajo ob določenih barvah, naj bodo tisti kazalci, ki nas usmerjajo pri njihovi izbiri.

Stene, strop in tla so največje površine v prostoru in zato so njihove barve najbolj pomembne. Svetle, pastelne barve prostor odpirajo in optično povečujejo, temni odtenki iste barve pa ga zapirajo in optično zmanjšujejo. Zato se za temne ali močne barve sten, tal in stropa odločamo le pri velikih prostorih. Prostor bo višji, če je strop nekoliko svetlejši od sten. Če so stene obarvane, je treba vse druge barve v prostoru kombinirati z barvo sten.

Razlikujemo med toplimi in hladnimi barvami. Tople barve (rdeča, rumena, oranžna, rjava...) že po samem imenu ustvarjajo občutek toplote. Nasprotno hladne barve (modra, bela, nekateri odtenki zelene, vijolična) delujejo bolj umirjeno in hladno. So nevsiljive, zato se za širjenje in večanje prostora raje odločamo za njih, kakor za tople barve. Temne barve delujejo kot "težke", zato nas lahko potlačijo (te vsebujejo nekaj črne in rdeče), medtem ko so svetle barve "lahke" in nas dvigajo, dajejo pa nam občutek, da prostor diha.

Kadar za stene izberemo oranžno ali rdečo, previdnost ne bo odveč. V tem primeru vztrajamo, da so talne obloge (parket ali preproge) nevtralne barve.

V prostore, ki so na severni, torej hladni strani našega stanovanja ali stanovanjske hiše, vnesemo tople barve, ki uravnotežijo mračnost samega prostora. V prostore, ki pa gledajo na južno stran, vnesemo hladnejše barve, ki se tako upirajo vročim sončnim žarkom in s tem "ohladijo" naš prostor. V prostorih na vzhodni in zahodni pa uporabimo bolj pastelne odtenke tople ali hladne barve.

Določena barva lahko na temnem ozadju izgleda svetlejša, kot ne svetlem ozadju. Izbira barve pa je zagotovo odvisna tudi od atmosfere, ki jo želimo v nekem prostoru ustvariti.

Posebno pozornost namenimo mansardnim stanovanjem s poševnimi stenami. Če je površina nad kolenčnim zidom dolga, jo pobarvamo z enako barvo kot stene, da bo prostor videti višji. Če je poševnina kratka, bo manj moteča, če jo bomo pobarvali z enako barvo kot strop.

Vplivi barv

- Oranžna - daje energijo in vzburja našo domišljijo (uporabite jo v kuhinjaj in dnevnih sobah)

- Zelena (travnata in olivna) - osveži, pomirja in sprošča

- Rdeča - vzbuja apetit, stimulira živčni sistem in povečuje pritisk (uporabite jo le kot dodatek)

- Svetlo modra - pomirja in daje občutek svobode, čistosti (primerna za splalnice in sobe, kjer se učite)

- Vijolična - spiritualnost, mističnost (primerna za mlada dekleta)

- Rjava in drugi zemeljski odtenki - dajejo občutek varnosti in topline (primerna za vse prostore)

Ne pozabite na vse dodatke v prostoru, kamor sodijo pohištvo, slike, svetila, rastline in na vse tisto, ki se v prostoru še nahaja. Njihove osnovne barve (če jih ne mislite zamenjati) bodo vplivale tudi na izbiro barve ali vsaj njenega pravega odtenka. In obvezno upoštevajte količino svetlobe!
Tekst: Saša Pustovrh
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Jul. 2009 15:55

111
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 20:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 15. Jul. 2009 19:06

A se da strop prebarvat, oz. to vredu zgleda, če je recimo z rumeno? :)

Sicer pa, sama imam trenutno svoj prostorček v roumeno-modri barvi, pohištvo pa svetlo rjavo, bi pa rada nekaj spremenila, ker je ena stena zelo visoka in mi gre na živce, da je cela temno modra, ker deluje zelo pusto. Sem imela na začetku v mislih, da bi prebarvala spodnji del modro, zgornji rumeno, pa med tistim robom med obema barvama dala nekaj slikc z rumenimi in modrimi okvirji, zdaj pa se mi zdi, da bi mogoče še kaj bolj posebnega, nenavadnega. Tako da, če ima kdo kakšno idejo, kr povedat :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov