Obnova sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 30. Jun. 2009 16:30

Jaz grem to poletje v prenovo sobe. Čim hitreje.
In sploh nevem česa naj se lotim. Želim pa vse nekako na novo. Joj, to bo še zanimivo :D


Pa po petih letih materinih obljub končno dobim novo pohištvo! :)
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 30. Jun. 2009 17:18

Geena, lahko posreduješ kakšne zamisli. Bo še meni pomagalo. :D
Uporabniški avatar
Geena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 6. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Geena » 30. Jun. 2009 17:25

Vsekakor bo morala it tale roza stena, ki si jo lastim. Verjetno bo kakšen odtenek rumene, ker sem ravnokar dobila fejk Andy Warhol Marilyn Monroe sliko v rumeni in oranžni barvi :)
And I'd give up forever to touch you
Cause I know that you feel me somehow
You're the closest to heaven that I'll ever be
And I don't want to go home right now
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 01. Jul. 2009 13:18

g00fy_qa ne vem, če se da laminat barvat, nekak mi ni logično no, ker je zihr prelakiran pa bi potem morala to brusit in vse pa je mogoče potem bolje novega takega kot si želiš.

Drgča izkušenj z raznoraznim barvanjem ta 3 leta odkar sama živim je en kup :lol:
Najprej beljenje sten, to nam je ful lepo ratal nč ni lisast al pa kej (bo pa kmal treba že spet) sam je pa zelo dragocen nasvet to, da prej natančno vse oblepi ne potem spotoma ali pa da sploh ne bi, ker potem maš 3x tok dela s pucanjem kot s čim drugim.

Barvala sem vhodna vrata, najprej brušenje, pol kitanje luknjic in potem najprej nek podnanos (so mi sve to strokovno svetoval) potem pa še barvat. Sam to pa ni tok lepo izpadl, ker moraš ful pazit kako barvaš ker barva teče dol in se potem vidjo kapljice, če je daš pa premal pa s5 ni dobr.

Zdj sm se spomnla še neki, akrilne barve bi pa mogoče šle tud na laminat, ker prekrijejo vse z novo tako ornk plastjo (ko se strdi je ne spraviš več nikamor) ampak ne bo prišlo čist ravno, če delaš s čopičem ker se bodo vidle sledi vlečenja.

Se pa pripravljam pobarvat dve omarici na balkonu pa eno polico, za omari že imam barvo (bela) za polico pa ne - bi pa rada tako ful živo modro (grško modro), da mal popestrim tist obup od balkona.

Aja pa še en nasvet za vse opremljanje. Če imate sobo čisto prazno (recimo se selite na novo) in že najdete vse pohištvo pa ne veste kako bo pasal oz. če ne bo preveč natlačen. Iz kosov belega al pa časopisnega papirja izrežite kose, ki so tako veliki kot kosi pohišva, npr. 100 x 50 za omaro in jih položite po tleh točno tja kamor bi radi dal pohištvo. Tko si je ful lažje predstavljat in vidiš koliko je kje prostora za prehode ali za kakšne manjše stvari. :D
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 01. Jul. 2009 13:29

Jst sm zdej prvič vidla to temo in na prvih dveh straneh ste nekatere ble proti, da se punca sama loti dela... Pa bom povedala svojo izkušnjo, mogoče komu še prav pride.

S fantom sva se odločila prebarvat stanovanje njegove mame. Prebarvat sva mogla kuhinjo in dnevno sobo s tem, da so bile stene v obupnem stanju (plesen, spokane stene, več plasti starih barv, vse odkrušeno, poflekano...). Najprej naj povem, da moj fant še hmal žebla ne zna zabit (odraščal je brez očeta), medtem, ko sem pa jst bl tak tehnični in ustavrjalni tip, tako da sva se znašla s pomočjo mojega očeta. Pa še oborožila sem se s knjigami (hišni mojster, popravila na domu...) iz knjižnice.
Začelo se je z nakupom barve in podobnih pripomočkov. Ko sva začela luščit s špohtlom dol vso barvo (stanovanje je veliko) sva mislila, da to bo pa en-dva-tri. Ja vraga!! :) mal oz. kr fajn sva se namatrala, sam ratalo nama pa je. Ko sva to počela sva videla, da je na veliko krajih popokana stena...kupit sva šla gips maso in se ponovno posvetovala kako in kaj. Začelo se je barvanje...Tle ne bom šla v detajle sam povedala bom, da sva mislila, da bova to naredila v dveh dneh pa se je samo barvanje zavleklo na ceu tedn (kr zmeri je blo treba še ker gipsirat, špohtlat in ponovno barvat).
Pa še polaganjem tapisona da komentiram: To je pa res najlažje delo EVER! Zmerš stanovanje, greš kupit tapison, ga doma razviješ po tleh, malo nameriš in tam kjer je odveč (v kotku stene), kjer pač štrli v zrak ga odrežeš z močnim olfa nožem (mi2 sva ga rezala z močnimi škarjami za meso rezat hahaha)...nakoncu pribiješ še tiste lesene letvice. Simpl as that!
Končni sklep: Blo je kreganja, tud jokanja :D, šlo je ful živcev (predvsem z moje strani, ker sem tela vse pomoje da je :cool: ) sam zdej vsaj veva kako stvar poteka, na kaj vse moraš pazit in podobne tehnične zadeve... tko, da zdej sediva v kuhni in en druzga hvaliva kako lepo nama je uspelo uredit stanovanjce. :D Tko, da nič bat! kr lotiti se zadeve, mi2 sva se itak tolažila, da slabš k tko itak ne more bit. :lol:


Srečno vsem, ki se boste lotevali takih del in verjemte, da boste bl cenili tisto steno, ki ste jo sami pobarvali ...pa še izkušnje pridejo prav.
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 01. Jul. 2009 13:39

*QueenBitch* napisal/-a: sam je pa zelo dragocen nasvet to, da prej natančno vse oblepi ne potem spotoma ali pa da sploh ne bi, ker potem maš 3x tok dela s pucanjem kot s čim drugim.


Ja to pa itak! Z unim širokim, belim, papirnatem lepilnim trakom robove in kljuke oblepiš. Medtem, ko pohištvo pregrneš s tankim, velikim polivinilom, ki ga kupiš skor povsod (obi, merkur, agrarije...). Pa še smešno poceni je.
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
teiia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 16. 6. 2008
Kraj: Maribor*

Neprebrana objavaNapisal/-a teiia » 01. Jul. 2009 14:49

Mene pa nekaj zanima. Jaz si bom sobo prebarvala na rdečo, ampak nebi mela cele sobe rdeče, ker se mi zdi da bo pol vse pretemno. S katero barvo naj kombiniram? Z belo ali kakšno sivo? :? Neupam pa kr nekaj, ker pol tak vem da mi nebo všeč :) . Tako da vas lepo prosim za nasvete :D
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 01. Jul. 2009 22:15

rdečo in sivo?? :eek: da ne boš pol kšnga samomora delala? :wink:

Ne vem kaj lih paše k rdeči ... poglej si v barvni krog - komplementarne in harmonične barve. Sploh pa se mi zdi zelo pomemben podatek kakšen odtenek rdeče sploh bo to: bo krvavo rdeča, bordo rdeča, roza-rdeča??
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 01. Jul. 2009 22:19

teiia napisal/-a:Mene pa nekaj zanima. Jaz si bom sobo prebarvala na rdečo, ampak nebi mela cele sobe rdeče, ker se mi zdi da bo pol vse pretemno. S katero barvo naj kombiniram? Z belo ali kakšno sivo? :? Neupam pa kr nekaj, ker pol tak vem da mi nebo všeč :) . Tako da vas lepo prosim za nasvete :D


js mam celo sobo rdeco pa ni nc pretemno, prav noro je...seveda mors kombinirat s svetlejsim pohistvom :D mam pa tri odtenke rdece - tretjina stene, pas pri tleh je svetlejsi, skoraj temno roza ze, srednji je taka prava rdeca, zgornji pas pri stropu - zgornja tretjina sten - je pa temno rdeca, skoraj rjava...ful noro :D
teiia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 16. 6. 2008
Kraj: Maribor*

Neprebrana objavaNapisal/-a teiia » 01. Jul. 2009 22:25

borboletta napisal/-a:rdečo in sivo?? :eek: da ne boš pol kšnga samomora delala? :wink:

Ne vem kaj lih paše k rdeči ... poglej si v barvni krog - komplementarne in harmonične barve. Sploh pa se mi zdi zelo pomemben podatek kakšen odtenek rdeče sploh bo to: bo krvavo rdeča, bordo rdeča, roza-rdeča??



Ja nekje sem že videla rdečo-sivo kombinacijo pa ni blo tak slabo :). drugače pa bi mela bol bordo rdeče :). Nekak bom že, je pa tud red_rose dala pameten predlog.
Hvala vama :)
teiia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 16. 6. 2008
Kraj: Maribor*

Neprebrana objavaNapisal/-a teiia » 01. Jul. 2009 22:28

borboletta za samomor pa se ni treba bat, mi gre lepo v življenju :).

Se opravičujem za OT
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 02. Jul. 2009 11:26

*QueenBitch*, hvala za nasvete. Ljudje, v kolikor poslušam zadnje dni, so ful skeptični glede barvanja laminata. Meni pa se zdi nekako logično, da se vsaka podlaga da pobarvati. Saj zato pa so barve.
Bom se pozanimala glede akrilnih barv. Za to možnost zdaj prvič slišim, ampak se mi zdi dobra. :) Vidni potegi čopiča me verjetno ne bi motili, mogoče bi bilo tako še lepše, ker bi izgledalo bolj naravno in surovo.

Glede rdečih sten: tudi jaz jih nameravam imeti. Celotna soba bi (po trenutni viziji) naj bila v belo-črno-rdeči kombinaciji. Postelja in omara črno-beli, pisalna miza bela. Knjižna omara bela znotraj, črni zunanji okvir in en random notranji del rdeč. Udoben bel oblazinjen stol. Verjetno dve mini mizici/tabureja v rdeči in v črni barvi. Pa še kakšni kos v podobnem izgledu.
Potem stene: stena pri postelji bela, nad posteljo my artwork v prevladujoče rdeči barvi. Nasprotna stena rdeča. Ena stena črtasto rdeče-bela, nepravilne velikosti črt. Zadnja stena spet rdeča, v enem koncu z belimi pikami/mehurčki. Nekaj takega.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 02. Jul. 2009 15:24

uuu to se bo seksalo! :D (rdeča v sobi ti vzbuja poželenje...željo po seksu) :wink:
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Jul. 2009 16:25

^^Uf ornk strastna soba bo to! :D :lol:
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 02. Jul. 2009 18:13

Haha, bo treba en mini eksperiment naredit, da vidimo, če je (bo) to res. :P

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov