Obnova sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 29. Feb. 2008 10:43

^^ hvala... nisem vedela...


drugač pa lolika 69 jz ti svetujem da se kr sama lotiš če ni potrebno da je v nulno natančno in strokovno narejeno... glasujem za kreativnost :D wish you luck ;)
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 29. Feb. 2008 11:30

Eh, veš kaj če sem jest lahko sama z eno frendico prebarvala stanovanje in to v precej konkretnih odtenkih (npr. temno rdečo dnevno ), pa če je moj dragi lahko sam položu laminat pa še nikdar prej ni vijaka privil, pol bo tud teb čist super ratal..

Pa velik užitkov želim :wink:

Predlagam, da si pa sposodiš kakšno delovno literaturo za mogoča vprašanja...
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 29. Feb. 2008 19:43

Wau..pa je le nekaj ljudi k majo o tem mal pojma :)

Kar se tiče pomoči od drugih je takole: Soba ni treba, da je perfektno orihtana in do potankosti u nulo narejena. Ravno zato se upam nad njo spravit sama. Treba je samo, da jo do neke mere naredim prijazno, vanjo vnesem malo svežine in zamenam že dobro doterana tla. Pač jo naredim primerno za to, da bo tudi moja mami kdaj imela kakšen obisk-kavice. No ja, tud fant mi je reku da mi bo pomagal ampak tud on ravno ne ve veliko. Kokr berem stvari niso tok težke.

Tla: Kar se tiče predlogov, naj postavim rajše laminat- sem mela v misli tudi to ampak mi je bolj všeč tapison. Že sedaj je v sobi tapison in sobi daje eno toplino. Osebno mi laminat ni tako všeč, čeprav bi si ga upala položiti(teoretično o njegovem polaganju vem vse). Tako da v tem premiru pride v poštev samo tapison(pa četudi je živ roj nesnage). Nekako mi je jasno kako ga položiti ampak ne vem s čim bi porezala robove? Kakšne škarje ali nož je potrebno za to?

Stene: Kokr vidmi iz vaših mnenj in izkušenj sem se odločila, da bi bilo pametno najprej porihtati stene in potem iti na tla. Moj načrt je tak: Najprej "pošpohtlat" debele sloje barve, nato z izravnalno maso zaflikat luknje od žebljev in od odkrušene barve in nato pošmirglat kakšne finese. In na koncu dvakrat prebarvat stene. Upam, da je moje mišljenje dokaj pravo.

Ne vem pa koliko časa naj si vzamem za to prenovo. Soba je velika 16 m2 in je pravilne oblike. Dve steni pa sta zelo bogi(to pomeni veliko "šphtlanja"). Kaj mislite, da bi bilo en teden dovolj? Nekako bi rada naredila vse naenkrat, samo pojma nimam koliko časa bi mi vzele stene (zaradi sušenja). Koliko časa se sploh suši izravnalna masa in potem barva?
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 29. Feb. 2008 20:18

lolika69 napisal/-a:. Kokr berem stvari niso tok težke.

no ja, to sicer NE drži, ampak ok. Za opremljanje prostorov moraš imeti neverjeten občutek za prostor. Ker večina ljudi si stvari ne zna predstavljat in misli, da gre v 2x2 sobo zakonska postelja pa še 3-delna omara. Ja, pa dobra vila, ki bo vse to spravila noter.
Če se lotiš opremljanja sama, ti toplo priporočam, da si z neta potegneš dol zastonj verzijo Room Arrangerja, zmeri sobo, noter vstaviš mere in zraven so vsi osnovni elementi, plus tega je še v 3D za lažjo predstavo. Zelo hitro se lahko ušteješ pri samem opremljanju. ;)

lolika69 napisal/-a:Tla: Kar se tiče predlogov, naj postavim rajše laminat- sem mela v misli tudi to ampak mi je bolj všeč tapison. Že sedaj je v sobi tapison in sobi daje eno toplino. Osebno mi laminat ni tako všeč, čeprav bi si ga upala položiti(teoretično o njegovem polaganju vem vse). Tako da v tem premiru pride v poštev samo tapison(pa četudi je živ roj nesnage). Nekako mi je jasno kako ga položiti ampak ne vem s čim bi porezala robove? Kakšne škarje ali nož je potrebno za to?

PLAČAJ tistih par evrov, pa naj to stori strokovnjak. Ker bo na koncu strošek 2x večji. Ne delaj stvari, ki jih ne obvladaš. Mogoče je enemu to preprosto, ampak ni. Zato so ljudje naučeni.

lolika69 napisal/-a:Stene: Kokr vidmi iz vaših mnenj in izkušenj sem se odločila, da bi bilo pametno najprej porihtati stene in potem iti na tla. Moj načrt je tak: Najprej "pošpohtlat" debele sloje barve, nato z izravnalno maso zaflikat luknje od žebljev in od odkrušene barve in nato pošmirglat kakšne finese. In na koncu dvakrat prebarvat stene. Upam, da je moje mišljenje dokaj pravo.

Ne, ni potrebno. stene lahko beliš tudi po tem, ko bo položen parket/laminat/tapison. Vsaj samo beljenje. Zelo pazi pri izbiri barve. Dajem ti brezplačen nasvet :lach: (šala) - vzemi A3 list papirja in ga pobarvaj v barvi, kakršno želiš imeti steno. Ta list nalepi na sredino stene in se pomakni stran od nje. Zri v list papirja in boš dobila občutek, da je celotna stena v tej barvi. Kmalu boš ugotovila, če je izbira barve pravilna. Pa stran od agresivnih tonov, posebno, če misliš celoten prostor prebarvati v eno samo barvo.

lolika69 napisal/-a:Ne vem pa koliko časa naj si vzamem za to prenovo. Soba je velika 16 m2 in je pravilne oblike. Dve steni pa sta zelo bogi(to pomeni veliko "šphtlanja"). Kaj mislite, da bi bilo en teden dovolj? Nekako bi rada naredila vse naenkrat, samo pojma nimam koliko časa bi mi vzele stene (zaradi sušenja). Koliko časa se sploh suši izravnalna masa in potem barva?

Vse skupaj ti bo vzelo nekaj dni. Ampak raje mojstre kot pa delat nekaj, kar ne znaš ;)
In sem prepričana, da polaganja tapisona pač ne znaš ;)
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 29. Feb. 2008 20:25

Kar se tiče opreme stanovanja nekako nimam problemov, ker sem že skoraj vse premerila in si v trgovinah pregledala pohištvo (kavče, omare) in nekako sestavila načrt, moram ga samo še zrisat.

Barva sten bo kar bela-klasična. Ker želim zračen, svež prostor in bom barvitost raje dodala z izbiro pohištva in dodatkov. Drugače pa super ideja to z A4 listom.

Ma še zmeraj sem mnenja, da ne rabim strokovnjakov. To mi je v veselje in izziv, da bom lahko sama nakeja naredila (s pomočjo fanta in tud mami bo pomagala). Bom strokovnjake poklicala ko bom gradila svoje stanovanje, tukaj pa gre res le za eno sobo, ki je potrebna malo obnove (in to ne profesionalne). To se mi zdi enkratna priložnost, da neredim tudi nekaj, kar nisem delala nikoli.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 01. Mar. 2008 15:00

:D Te bomo po koncu prenove vprašali, če bi drugič raje poklicala strokovnjake..

Midva sva letos čisto na novo naredila dnevno sobo in je bilo potrebno še pa još dela.. Na koncu si že utrujen in se ti preprosto ne da več.. Pričakuješ, da boš v roku enega meseca konec, pa se ti problemi nabirajo in se ti vse zavleče.. Ne znam ti povedati koliko živcev gre za brezveze..

Kar se beljenja tiče bi bila že jezna, če bi poklicala strokovnjaka, ker to zna še 5 letni otrok.. Vendar ti ga pa resno svetujem za polaganje tla (vsaj če nihče od vas nima izkušenj s tem)..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 01. Mar. 2008 15:26

ANGELgirl napisal/-a:Kar se beljenja tiče bi bila že jezna, če bi poklicala strokovnjaka, ker to zna še 5 letni otrok.. Vendar ti ga pa resno svetujem za polaganje tla (vsaj če nihče od vas nima izkušenj s tem)..

definitivno ... posebno pri tapisonu ... ampak vsak osel gre samo 1x na led .. poleg tega, ker gre za dokaj majhno površino, je cena polaganja skoraj simbolična. Ne mešat polaganje tapisona s polaganjem laminata. Laminat lahko res vsak položi. No, kot je ANGELgirl rekla, javi, ko ga boš položila, pa priloži slike, kako ravno in nevalovito je izpadlo :rofl:

Drugače pa super ideja to z A4 listom.

to ni nobena ideja, to dizajnerji svetujejo vsem strankam ;) - zato sem napisala, da je zastonj nasvet ;)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Mar. 2008 18:14

ANGELgirl napisal/-a::D Te bomo po koncu prenove vprašali, če bi drugič raje poklicala strokovnjake..

Kar se beljenja tiče bi bila že jezna, če bi poklicala strokovnjaka, ker to zna še 5 letni otrok.. Vendar ti ga pa resno svetujem za polaganje tla (vsaj če nihče od vas nima izkušenj s tem)..


hja, beljenje resda ni težko, ampak če se malček zmotiš in nanosiš na enem koncu preveč barve se ti lahko to precej pozna, poleg tega se ti lahko pa hitro začne krušit.

drgač se pa strinjam, da se za take stvari (brušenje, ravnanje stene, polaganje tapisona...) pokliče strokovnjaka oziroma nekoga ki to zares zna.
ker stene in tla so pa res zelo vidne in rabijo največ pazljivosti pri izvedbi.
pa tudi polaganje samega laminata...laminat res lahko položi vsak, ampak vprašanje pa je če je to zares stoodstotno dobro narjeno.mojedva sta ga tud polagala par let nazaj in ko je moj dragi ki se tudi s tem ukvarja pri tišlerstvu, položil pri meni doma laminat je bila velika razlika.In v same postopku kot v končnem izdelku.je pa tud zato dobro da to naredi ekdo ki zna, ker če je ajcena špranja v laminatu in je premalo stisnjen, se ti lahko zlo hitr dvigne in odstopi.verjetno pa nima noben želje vsake dve leti nov laminat polagat.
tapison je pa kukr sm rekla, leglo svinjarije.tistga nkol ne morš ornk spucat.poleg tega se pa tok praha gor nabira, da če ga ne sesaš vsak drug dan, se res ne splača.vwlik lepši je parket/laminat in pa en tepih gor.

je pa tko kot je ANGElgirl rekla..Ko enkrat začneš, ni konca :D
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 01. Mar. 2008 19:03

no glede sten si dobla kar ogromno nasvetov, ap se kar srinjam z njimi... lepo pošpohtlaj, zbrusi, luknje zaflikaj z gibsom, če treba mislim da se dobi neka poravnalna masa da pač lepo narediš celotno steno enakomerno ravno... no nekaj v tem smislu...

amm glede tapisona pa... jaz ga mam v sobi in se spomnim, da smo najprej na tla položili stiropor (ne vem točno koliko cm debel) vrh tega pa take pravokotne ilovnate plošče, potem pa smo samo dali še na vrh tapison, odrezali da je vse fajn štimalo, ob straneh pa se prišravfajo leseni robi...

drugače sem bolj kot ne samo opazovala delavce pri delu, tako da se opravičujem, da ti nisem podala čisto natančnih podatkov...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 30. Jun. 2009 15:27

NOVO

Ne bom odpirala nove teme, ker je ta zelo podobna. Rabim vašo pomoč.

Preurejam si sobo in bi rada prebarvala tla. Na tleh imam laminat, laminatne plošče, ki izgledajo tako: kvadratki, ob straneh kvadratka so svetlo rjave/naravno lesene barve, znotraj kvadratka pa je modro z nekimi dodatki podobnih barv. Ful mi niso všeč kvadratkast izgled in barve, sploh pa nikakor ne gre zraven želenega videza nove sobe.

Kar bi torej rada naredila, je, da bi prebarvala moj laminat na belo. Je to sploh mogoče?? :) Videla sem barvanje lesenih desk na tleh, ampak laminat ni povsem isto kot les.

In če bi barvala - kolikšna bi bila prekrivnost; 100%? Kolikšna je verjetnost, da bi se tekom uporabe sobe barva na tleh uničila oz. poškodovala? Kakšno barvo sploh uporabiti?

V trgovini so mi kazali neke barvne lake za lesena tla, ki baje delujejo, ampak ne vem, če lahko povsem zaupam tisti prodajalki.

Kaj mislite?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 30. Jun. 2009 15:33

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 30. Jun. 2009 15:35

g00fy_qa... Upam, da ti bo Tole kaj pomagalo.

;)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 30. Jun. 2009 15:43

~NIA~, Sem bila v OBIju, tam mi je kazala različne barve lakov, ampak ni delovala kot stokovno usposobljena oseba za svetovanje česarkoli drugega ... Tja se bom verjetno kar vrnila in še malo zatežila. :)

ciber_girl, hvala. Je mogoče, ampak bo malo težje, kot sem predvidevala ...

V bistvu sploh ne vem kakšno vrsto laminata imam. :eek: :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 30. Jun. 2009 15:54

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 21:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 30. Jun. 2009 16:23

Ne vem kaj misliš. :D Bom pa pofotkala prej, ja.


BTW, imate kakšne izkušnje z barvanjem lesenega pohištva? :)

Jaz se bom letos očitno povsem na barvanje vrgla ... barvanje laminata, sten, stropa, novega lesenega pohištva, radiatorja, še kakšne kovine če bo potrebno, morda tudi okenskih okvirjev in vrat ... vse.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov