Notarski stroški ob nakupu nepremičnine (hipoteka)

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 23. Feb. 2014 13:27

Pozdravljene punce. S fantom sva kupila hišo, zanimajo me notarski stroški in stroški odvetnika izbrane banke (ta pride zraven k podpisu).

Sva vzela 31.000e hipotekarnega kredita in 15.000 navadnega kredita, skupaj torej 46.000e. Cena hiše znaša toliko kot kredit (46.000e). Sva na SKB banki, kjer mi je rečeno, da bodo stroški znašali okrog 1.000e, po forumih pa berem, da je okrog 400e. Hiša ima pritličje (75 kvadratnih metrov) in mansardo (prav tako 75 kvad. metrov). Se katera spozna malo bolje in bi mi lahko povedala kako je s tem? :)

Lp punce! :)
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 27. Feb. 2014 20:01

Notarski stroški so delno odvisni od višine kredita. Če bo notar delal sporazum o zavarovanju denarne terjatve za vseh 46.000 EUR (verjetno ne, ker imata samo 31.000 EUR hipotekarnega kredita, ampak sem že malo pozabila, kako je z navadnim kreditom) bo sporazum cca 220 EUR + odpravki okrog 70 EUR, potem je pa še predlog za vpis hipoteke v zemljiško knjigo okrog 60 EUR in pa taksa (mislim, da) 50 EUR, tako da ja, okrog 400 EUR bojo notarski stroški. Če bo delal notar sporazum samo za 31.000 EUR, pa bojo stroški še malo nižji.

Potem pa še banka zaračuna stroške kredita. Za te ne vem koliko znašajo, ampak ti piše v kreditni pogodbi. Nekatere banke ti jih kar odštejejo od kredita in ti potem manj nakažejo.

To je samo za kredit in hipoteko, če ti bo notar hkrati delal še prodajno pogodbo, bo pa še malo zraven.
Live. Love. Surf.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov