Nora na vrtnarjenje ...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 21. Feb. 2008 18:32

mislim, da so rože ers nekaj nepogrešljivega. zelo grdo mi zgleda hiša, katera na oknih nima nobene rože. tako prazno deluje.

drugače pa mamo ogromen vrt in posebi pol še rože. mami to ureja. mene to pretirano ne veseli. vendar se bom nekoč le morala naučiti osnovnih "prijemov" :D presajanje rožic pa posejati osnovno zelenjavo!
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 21. Feb. 2008 23:26

astra_mb napisal/-a:
amital napisal/-a:Jochie, tvojo pomoč bi potrebovala.
imam zamio, zalivam jo enkrat na 10 dni, po malem. vrh enega "stebla" se je začel sušiti, 4 listi so čisto posušeni, 5. in 6. sta rumenkasta.. ima pa dovolj svetlobe, ker je na polici pred steklenimi balkonskimi vrati, na sobni temperaturi.

bi lahko te rjave liste porezala?


ti bom jaz svoje izkušnje povedala...sama imam 2 zamii...zalivam jih 1x na mesec...ko sta res čisto suhi...potem pa jima fajn vode nalijem v lonček, da se napijeta...eno imam na okenski polici..ji zgleda full paše svetloba...drugo imam bolj v temi oziroma ne na direktni svetlobi...ker se je kislo držala na svetlobi...celo nekaj stebelc je odpadlo...sedaj pa je na novem prostoru pognala dva nova...res full lepa stebla...
morda pa tvoji tudi ne paše svetloba...ali pa pač samo odmira...če gre samo za eno stebelce...
sama sicer nisem strokovnjakinja...ampak sta ti dve moji rastlinici res lepi..in sem zelo ponosna na njih... :flower:
mi pa je ena cvetličarka svetovala, da ne sme biti na direktni svetlobi..pa da se je res malokrat zaliva...


oo hvala :)

zgleda preveč zalivam. bom pa eno prestavila v en kot, pa preverla kateri kaj paše.

drugače so pa res nezahtevne rastline, pa ful dobro zgledajo :)
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 22. Feb. 2008 6:16

Punce, pojdite pogledat na

mojforum.rastline.com

- tam je že marsikater odogovor na vaša vprašanja.


Slika


Sekhmet, Yucca tako raste in se ne da nič narediti.

Rastline za okno brez sonca? Z dodatno žarnico za osvetljevanje katerakoli ... Več o žarnicah:

http://rastline.mojforum.si/rastline-po ... hlight=#41
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 27. Feb. 2008 14:08

Shannon napisal/-a:Men crkne vse razen kaktusov.


Slika

Pošteno povedano, tudi meni, v glavnem.... Nimam namreč nekega reda, kar se tiče zalivanja.

Zato v glavnem uspešno vzgajam rastline, ki niso nič slabe volje, če z zalivanjem zamudim za kak teden, dva ali tri ...

Z orhidejami pa še bijem bitko!
morissette
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 29. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a morissette » 11. Mar. 2008 14:00

Mene pa zanima kako se vzdržuje vrtnice. Dobila sem jih ene par v lončku in jih zalivala, zdaj pa hočejo kar uvenet. :cry:

Kaj jih moram kaj presedit na prosto al se lahko vzdržujejo tudi v stanovanju?

hvala
Uporabniški avatar
Kala*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kala* » 15. Mar. 2008 21:11

Moja mama je obsedena z rožami. Vsako leto jih naštima polno, po vseh oknih imamo pravo grmovje. Potem reče da drugo leto pa bo tole malo zmanjšala, pa jih spet naštima, ponavadi še več. :)

Drugače se pa jaz ponašam z mini zbirko kaktusov (pribl. 30 vrst) in nekaj netreski.

morissette, kakšne vrtnice pa imaš? A so tiste male drobnocvetne? Drugače jim bo verjetno bolje ustrezalo v vrtu.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Mar. 2008 21:23

morissette napisal/-a:Mene pa zanima kako se vzdržuje vrtnice. Dobila sem jih ene par v lončku in jih zalivala, zdaj pa hočejo kar uvenet. :cry:

Kaj jih moram kaj presedit na prosto al se lahko vzdržujejo tudi v stanovanju?

hvala


kukr se men zdi bi jih mogla presadit? :? sicer nisem sigurna, bomo počakal Jochiea, bo on povedal :)

drgač sm si pa jst tud nakupla enih rožc za na mojo teraso.ma ni da ni, od raznih Lilij, begonij, Irisk, pa nevem, ful jih je.
Pa letos bom mela spet sončnice, ker smo jih mogli lani ven populit.sam da jih bom za razliko letos sama sadila, lani jih je namreč mami.Upam, da mi rata :D
pa delam take mešane lončke malih trajnic.Pa pride ven prava in lepa barvna paleta.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Mar. 2008 16:49

No jaz bom pa ven ruknla akvarij in bi dala v kot enga benjamina al pa kej oz. rastlino ki samo zeleno uspeva in bi bila lahko v kotu ob oknu...poleti pa cel dan sije sonce v sobo ampak v levem kotu bi bla pa ta rastlina...nekaj takega bi mogla najdt...



Kako kaj grobove uredite oz. vaše mame?
Od fanta mami je tako lepo ikebano nardila...nasredi so umetne rože ob straneh trije nageljni nato pa okoli zelenje in je zelo lepo razbila umetne rože v sredini in je zelo lepo izpadlo...
Kako idejo bi pa tudi jaz rada dobila...da je lep grob...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 03. Apr. 2008 8:28

Jaz imam na grobu netreske, ker jih ni treba zalivati.
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 06. Apr. 2008 23:10

Jaz pa bi rabila en nasvet kaj je boljse narediti. Doma imam namrec en vrticek, kjer imam posejane razne vrste narcis, tulipane, hijacinte, iriske, žafrane - za pomladni čas in lilije in gladiole (cebulic se ni v zemlji) za poletni čas. Sedaj pa me zanima kaj je bolje, ko odcvetijo te pomladanske roze:
- dati vse čebulice ven in jih spraviti do jeseni ali
- jih pustiti noter in posaditi cebulice gladiol vmes

Sem v rahli dilemi kaj je boljse za cvetlice. Lansko leto sem dala vse cebulice ven, letos so ene narcise ratale lepe, druge se niso se pokazale, hijacint je bilo letos krepko manj kot lani pa tudi niso bile take lepe kosate, tudi tulipani so bolj bogi kot lani. Na enem drugem koncu kjer sem lani posadila samo tulipane, sem jih pa pustila noter, letos pa ne kaze da bo kej dosti iz njih. Preprosto nevem kaj bi se odlocila, da bi bilo bolje.
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 07. Apr. 2008 7:00

Nekaj nasvetov o čebulicah lahko najdeš tukaj:

http://rastline.mojforum.si/rastline-forum-58.html

Če ti pa še kaj ni jasno, pa vprašaj na forumu, tam je ene par res "norih vrtnarjev".
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 07. Apr. 2008 12:17

Hvala, bom pogledala. :)
Uporabniški avatar
sanck
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 16. 9. 2004
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a sanck » 07. Apr. 2008 16:35

renee napisal/-a:Imam okoli 2000 različnih rož...


svaka ti čast! :eek: maš rastlinjak? :lol:

jz nism te sreče..mi vsaka umre.. al zgnije, al se posuši.. predniki so bli kmetje, jz pa žal tega nimam v krvi. :roll: ..umetne tut niso švoh..hihi
"Zivljenje naj ne bo potovanje, v katerem do konca tezimo za privlacnostjo in ohranjanjem vecno mladega telesa. Raje si zazelimo skozenj potovati s kosckom cokolade v eni roki, martinijem v drugi, vpijoc "Wow, kaksna voznja!"
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 08. Apr. 2008 3:49

Ne, nima rastlinjaka. Trajnice so itak zunaj, sočnic pa je polna hiša, ko jih prezimujem od oktobra do aprila.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 08. Apr. 2008 7:14

Sama se tudi ukvarjam z rastlinah na ta način, da pomagam sosedi v vrtnarstvu, ker je ogromno dela.

Posledica tega, da sem v bližini vrtnarstva pa je to, da mama vsak dan prinese domov kakšno rastlino.

Poletji rabiš ker nekaj časa da zaliješ vse, dokler je ona na morju.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov