lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 19. Jan. 2005 14:33

Že dolgo časa razmišljam, da bi se odselila, da bi končno mela svoj mir zato me zanima:
kdo živi sam? Koliko dajete za najemnino? Koliko za račune? Ste zadovoljne s svojim stanovanjem in na kateri lokaciji ste?
Če pa ste si kuple stanovanja, me zanima kako ste prišla do kredita (men ga nočjo dat!)?
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 19. Jan. 2005 14:55

Jst mam svoje stanovanje v Lj :) in sem ga na veliiiiiiko srečo dobila od mame, ki se je odselila v hišo. Velikost je cca. 64m2, znesek položnic je pa vsak mesec večji :aerger: , cca. 70 jurjev vse skupej. Moram rečt, da sem zlo zadovoljna, ker je skoraj na periferiji in mam zato krasen razgled...nikol ne bi hotla stanovat v centru mesta.
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 19. Jan. 2005 17:29

Jaz sicer nimam svojega stanovanja, ga pa ima moj dragi. Kakšni so stroški ne vem, za kredit pa vem da ga je dobil pri Hipo, kjer so precej ugodni in dajo več kredita kot večina drugih bank, tako da če si kreditno sposobna pokukaj še tam, če nisi kreditno sposobna ti ga lahko vzamejo starši.
Vem pa da so cene stanovanj v Ljubljani čisto nehumane in da si boš verjetno sama stanovanje težko privoščila. Če se pa sprijazniš s tem da greš malo dlje se pa da dobit kar precej za precej ugodno ceno.
Kočevje naprimer ali pa Litija so cene stanovanj tam recimo 60 kvadratov 8 miljonov, v Ljubljani pa jih za to ceno ne dobiš niti 30. To vem zdaj iz glave ampak ko sva lani kupovala je to zgledalo nekako tako.
Sicer pa o točnih cenah najbol da sama pogledaš.

ps.
S staniovenjem sem zeeeeelo zadovolna, je sicer malo daleč od velemesta ampak je čudovito. In ful je dober občutek ko enkrat barvaš svoje stene in študiraš kam boš kaj postavil in ko prvič opereš svoje krožnike. Dobr res.
pa pa
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 19. Jan. 2005 17:53

Dalila napisal/-a:Kakšni so stroški ne vem... S staniovenjem sem zeeeeelo zadovolna

kok je teb lepo :lol: :cool:
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 19. Jan. 2005 19:47

opium napisal/-a:
Dalila napisal/-a:Kakšni so stroški ne vem... S staniovenjem sem zeeeeelo zadovolna

kok je teb lepo :lol: :cool:


Jah dokler dejansko ne živim tam in predvsem dokler študiram in ne nekontrolirano zapravlam ampak denar pametno nalagam sem oproščena vseh stroškov s strani svojega dragega (razen hrane) in da, dejansko se mi ne godi nič slabega. :gut: Priznam moje življenje je lepo. trkam trkam trkam
pa pa
Uporabniški avatar
fiona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 245
Na forumu od: 6. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a fiona » 20. Jan. 2005 7:51

Dalila napisal/-a:
opium napisal/-a:
Dalila napisal/-a:Kakšni so stroški ne vem... S staniovenjem sem zeeeeelo zadovolna

kok je teb lepo :lol: :cool:


Jah dokler dejansko ne živim tam in predvsem dokler študiram in ne nekontrolirano zapravlam ampak denar pametno nalagam sem oproščena vseh stroškov s strani svojega dragega (razen hrane) in da, dejansko se mi ne godi nič slabega. :gut: Priznam moje življenje je lepo. trkam trkam trkam


kako lepo, pa sladko od tvojega dragega...hihi....da ne zapravlas prevec....
Uporabniški avatar
_n_j_i_n_s_a_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: Ljubljana-Fužine

Neprebrana objavaNapisal/-a _n_j_i_n_s_a_ » 20. Jan. 2005 8:34

jst imam tudi svoje stanovanje, velikost 88m2, stroski so pa okrog 100.000 na mesec, lokacija-fuzine
...ja nemam vise razloga zivjeti bez tvoga imena... 14/8/2005
pepa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: korošica

Neprebrana objavaNapisal/-a pepa » 20. Jan. 2005 9:21

Živijo, jaz imam svoje stanovanje. Kupila sva ga skupaj z mojim bivšim 50-50. Pol ko sva šla narazen pa sem odkupila njegovo polovico. Tako da sedaj plačujem cca 40.000 sit kredita na mesec. Kredit sem dobila pri svoji banki in sicer stanovanjski kredit.
Ne vem kako si zaposlena (za določen ali za nedoločen čas). Če si za določen bo s kreditom hudič, ker ti ga nobena banka ne bo hotela dati, z zaposlitvijo za nedoločen čas pa ne bi smelo biti problemov. Obstaja tudi ena varianta pri Bank Austria v navezi z zavarovalnico Grawe, da skleneš zavarovanje in dobiš kredit nato pa plačuješ zavarovanje in ko se ti zavarovanje izteče, se kredit poplača iz tega denarja. Vmes pa ti banki plačuješ samo obresti. Točnih pogojev ne vem, lahko pa ti jih posredujem, če bi te zanimalo.
Moje stanovanje je v centru SG, veliko 45 m2 in celo prenovljeno (ne sprašuj koliko denarja in živcev je šlo še tu!). Drugače je pa blok star 27 let in zelo lepo vzdrževan. Stroškov se nabere cca 40.000 sit na mesec s tem, da stacionarnega telefona sploh nimam, samo gsm. Stroški so hudič, pa če še ne vem koliko šparaš te komunala in elektro oskubita.
Če te še kaj bolj natančno zanima pa kr upraši...
Drugače je pa živeti v svojem stanovanju zakon!!!! Ne bi šla več nazaj k starim, pa če moram zadnje gate prodat, da stanovanje obdržim. Sploh je pa vlaganje v stanovanje samo dobra naložba, ki se ti z leti obrestuje.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 20. Jan. 2005 9:48

pepa napisal/-a:Drugače je pa živeti v svojem stanovanju zakon!!!! Ne bi šla več nazaj k starim, pa če moram zadnje gate prodat, da stanovanje obdržim. Sploh je pa vlaganje v stanovanje samo dobra naložba, ki se ti z leti obrestuje.


:gut: se strinjam... in tud ne vem, če bi lahk z dedcm skupi živela trenutno, mi pač paše bit sama svoj gospodar...šit je edin če se ti kej pokvar :(
pepa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: korošica

Neprebrana objavaNapisal/-a pepa » 20. Jan. 2005 10:09

Ja, maš prav. Takrat pač kakšnega dedca angažiraš! :wink:
Al pa atija... ;D Pol me pa vedno zajebava naj si že enga pravega deda najdem. :/
Uporabniški avatar
fr3ya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fr3ya » 20. Jan. 2005 11:17

uff, mene tud caka iskanje stanovanja... ce mogoce kera pozna koga k bi kej oddaju al pa se izselu iz kje, nej mi prosm napise :) ... a je huda sprememba, ko gres stran od doma pa na svoje? jz se trenutno ful veselim tega, ampak a se kdaj zgodi, da vas "zvije" po domu?
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 20. Jan. 2005 11:25

fr3ya napisal/-a:a je huda sprememba, ko gres stran od doma pa na svoje? jz se trenutno ful veselim tega, ampak a se kdaj zgodi, da vas "zvije" po domu?


Jst sm se k fantu preselila pred 5 meseci. Na začetku ni blo tko lahko, ker sm mela kar precej domotožja (življenje se ti res čist spremeni), pol sm pa začela uživat v skupnem življenju in zdej ne zamenjam za nič na svetu....
Uporabniški avatar
jagoda77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda77 » 20. Jan. 2005 12:29

Midva sva zaenkrat v najemu... nov vlok v Sentvidu cca 40 kvadratov, prostorno in udobno, stroski 15 jurjev, ker je vse na stevce, se da dost prsparat pa tud ne placujes za sosede, tako kot v marsikaterem bloku v Ljubljani.
Nacrtujeva dvosobno stanovanje nekje v okolici Ljubljane, mogoce Domzale.... bomo vidli :) mogoce pa tudi kaksno hisco :)
Always Tutty Frutty
Uporabniški avatar
zamišljena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 13. 1. 2005
Kraj: dežela nenavadnih ljudi

Neprebrana objavaNapisal/-a zamišljena » 20. Jan. 2005 14:43

pepa napisal/-a:Ja, maš prav. Takrat pač kakšnega dedca angažiraš! :wink:
Al pa atija... ;D Pol me pa vedno zajebava naj si že enga pravega deda najdem. :/

Moj tud nima blage o ničemer, pa ga vedno zezam naj bo vsaj pol tak kot tatko;)) Je pa zato na drugih področjih fajn :oops:
Drgač pa jaz že 5 let (odkar sem šla študirat) živim sama pa mi je ful fajn. Domov grem 1X na dva meseca - pa se doma vsi fajn razumemo, da ne bo pomote.
Stroški so shit - najhuj je, če si res v takem stanovanju, da pol še za vse sosede plačuješ. Drgač se pa v LJ najemnine gibljejo okoli 30.000 sit, pol pa še stroški (če si še s kom zravn, si jih deliš kar je od 10.000sit navzgor). :?
If you make people think they're thinking, they'll love you. But, if you really make them think, they'll hate you.
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 20. Jan. 2005 14:50

Glede stanovanja je res čist odvisno. V centru so tko najemnine kot kupnine obupno drage, tko da morš met kar fajn dohodek da si lahko zadevo privoščiš. Kar se mi osebno zdi škandalozno, ampak kaj čmo dokler ne bo država posegla in nardila red na trgu z nepremičninami bo tko.

Drgač pa mal ven iz Lj so pa zadeve malo cenejše. Tko da najbolj da mal posurfaš, povprašaš... mogoče dobiš kakšnega cimra/cimro bo mal cenejš :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov