lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 22. Sep. 2008 15:20

^Cena v primerjavi z Evropo visoka? :?
Pod kaj pa misliš Evropo? S kakšno Nemčijo ali VB se sploh ne moremo primerjati, ker so zanje nepremičnine smešno poceni (rekel en Anglež, ki je kupil hišo poleg moje znanke :wink: )!

Bi rekla, da so po Evropi dražje cene nepremičnin, glede na to, da je že kar nekaj tujcev kupilo hišo/vikend/kmetijo v Sloveniji.

Ali si mislila z ''Evropo'' katero drugo državo?
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 22. Sep. 2008 15:31

Verjetno je mislila, da so cene nepremicnin pri nas glede na standard absolutno previsoke.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Sep. 2008 20:55

slovenske cene nepremičnin so na vrhu evrope. :wink: Plače pa na dnu evrope :?
Živa bedarija je tole, ampak sma zato ker pustijo :?
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 23. Sep. 2008 6:42

no sej,če mi bodo starši zemljo kupili,mi bo pa še ratal kdaj bajto postavit...

mal gledam cene... tm okol 600 kvadratov maš za 90k€... Super :roll: :x
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Sep. 2008 9:51

^^sej praktično se ti zemlje kupovat in pol gor bajte gradit sploh več ne splača.
Bolj se splača kupt eno hiško narjeno že nekje, pa je.

evo prenovljena hiška v okolici vrhnike
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 23. Sep. 2008 16:06

Ja, mislila sem v primerjavi s standardom. Pa nekje sm brala da smo kar visoko glede teh cen tudi nasplošno... Ok, Nemčija pa VB sta sigurn dražji, še posebej stanovanja v centrih...


S kakšno Nemčijo ali VB se sploh ne moremo primerjati, ker so zanje nepremičnine smešno poceni (rekel en Anglež, ki je kupil hišo poleg moje znanke )!


Ja, njim je poceni ker majo višje plače. Je pa tud razlika; v lj so veliko dražja stanovanja kot npr v kakšnem manjšem mestu; vsaj kakor jaz spremljam te zadeve.

Je pa res da tujci na veliko kupujejo zemljo v Slo... :o Jaz sem pred kratkim zvedla da so eni Rusi pokupili 3 parcele zdraven dedovega vinograda. :eek: pa tko vsa začudena vprašam kak to da Rusi tu kupujejo zemljo... Pa je kolega ki se ukvarja s prodajo nepremičnin povedal da pridejo sem, jim je všeč in hočjo kupit ponavadi še isti dan. Denar jim pa tko in tko ni problem...
Uporabniški avatar
_vampirk'ca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _vampirk'ca » 23. Sep. 2008 17:44

sej to je noro....tut jz si ne predstavljam kam se bom dala ko se bo treba nekam dat.
pa še neki na temo stanovanja za mlade družine: neke parcele v bližini našega mesta so na novo označili kot zazidljive, potem pa jih malo ceneje prodajali...čestitke, lepo od občine...a naslednji šok: kupili so jih bogataši ki živijo v našem mestu, zgradili bloke ali pa jih nezazidane prodali naprej...za velike vsote seveda in mlade družine so še vedno na istem...barabe!!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 26. Sep. 2008 10:24

Tudi jaz si ne predstavljam kam naj se dam in s čim :cry:
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 26. Sep. 2008 11:06

naju nasledn tedn obišče en predstavnik neke deželne banke + neka tuja ( po telefonu so klical) in nama bodo predstavl neki ugodni stanovanjski kredit..me prov zanima kok je to za njih ugodno..bom pol sporočila.
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 26. Sep. 2008 11:07

midva bova mogoče, ko bo pač prišel čas za to, najela vojaško stanovanje za nekaj časa, če bi ga pač dobila. ali bi pri njemu spodaj garažo spremenila v kuhinjo in dnevno 2v1. drugače pa upava, da bova nekoč imela svojo bajtico, mogoče prizidek na njihovi parceli ali pa pač nekje drugje.

kaj takega bi midva imela: http://www.montazne-hise.com/reference. ... encecms=29


:flower:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Sep. 2008 13:31

rammsteingirl napisal/-a:
kaj takega bi midva imela: http://www.montazne-hise.com/reference. ... encecms=29


:flower:


jaaaaaa :hearts: tele kučice so ful ful lepe.
Moj je mizar pa sva se tud pogovarjala, da nama bo eno tako naredu :D sej veste, ko bova velika in bogata :lach:
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 27. Sep. 2008 19:50

S kakšno Nemčijo ali VB se sploh ne moremo primerjati, ker so zanje nepremičnine smešno poceni (rekel en Anglež, ki je kupil hišo poleg moje znanke )!


Ok, to, da so na podeželju pa tudi nasploh izven večjih mest(glavnega mesta) cene hiš ful poceni je res. Za eno že narejeno hišo z vrtom boste dali tolko al pa še celo manj denarja kot za dvosobno stanovanje v Lj.
In kar se tiče teh stanovanj v Lj. Moj znanec iz Francije, ki ima svoje podjetje z nepremičninami, je rekel, da z denarjem ki ga odšteješ za dvosobno stanovanje v centru Lj, kupiš garsoniero v centru Pariza. Zdej pa poglejte plače. Se vam res zdi da se lahko primerjamo s standardom Francozov, Nemcev itd...?
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Sep. 2008 20:34

Malo naivno je pričakovat, da se bomo v kratkem lahko primerjali z njihovim standardom. Tranzicija pobira svoj davek.
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 27. Sep. 2008 21:43

*purple* napisal/-a:
rammsteingirl napisal/-a:
kaj takega bi midva imela: http://www.montazne-hise.com/reference. ... encecms=29


:flower:


jaaaaaa :hearts: tele kučice so ful ful lepe.
Moj je mizar pa sva se tud pogovarjala, da nama bo eno tako naredu :D sej veste, ko bova velika in bogata :lach:


midva sva se že 1x malo zanimala za ceno prav te Honka firme, pa pride okrog 1000e en kvadratni meter. ti pa pripeljejo les s finske, vse naredijo, mislim, da so v ceno tudi všteta že okna in vrata. samo ne me čisto za besedo držat glede cene.

drugače bi pa tudi tukaj bilo kaj pametnega: http://www.brunarica.net/
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 27. Sep. 2008 22:05

OMG. Mogoče malo neumno vprašanje, ampak koliko kvadratnih metrov pa ima povprečna enodružinska hiša? Da vidim, če si bom sploh kdaj lahko privoščila pobegnit od doma :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron