Koliko zapravite oz. kako razpolagate z denarjem?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 21. Apr. 2008 21:35

Mislim, da imam več šans, da zgradim hišo, kot odkrijem zdravilo za zdravljenje raka. Nisem zdravnik. Sicer zidar tudi ne, a jih vseeno poznam več, kot tistih, ki odkrivajo zdravila.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Apr. 2008 16:26

Pa sej to z zdravilom proti raku ni bilo mišljeno dobesedno. Samo smešna se mi zdi ta slovenska logika z zapuščino, da moraš za seboj obvezno pustiti en manjši podeželski dvorec, za katerega se bodo potomci verjetno nato do svoje smrti kregali na zapuščinskih razpravah.
Če pa nimaš nepremičnine, pa kao nič nimaš. Pa kje to piše? Lahko imaš zbirko umetniških del, lahko imaš tisoče evrov v vrednostnih papirjih,... Niso vsi najemniki reveži.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 22. Apr. 2008 19:54

Se popolnoma strinjam z Ano27. Skrajno odgovorno si je ustvarit 4 otroke, brez, da imaš pogoje za to. Ker to si pač lahko ustvariš (saj si ja plodna), stanovanja pa ne moreš kupit, ker to preveč stane. 4 otroci so pa zastonj.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 22. Apr. 2008 22:16

jullia_ napisal/-a:Pa sej to z zdravilom proti raku ni bilo mišljeno dobesedno. Samo smešna se mi zdi ta slovenska logika z zapuščino, da moraš za seboj obvezno pustiti en manjši podeželski dvorec, za katerega se bodo potomci verjetno nato do svoje smrti kregali na zapuščinskih razpravah.
Če pa nimaš nepremičnine, pa kao nič nimaš. Pa kje to piše? Lahko imaš zbirko umetniških del, lahko imaš tisoče evrov v vrednostnih papirjih,... Niso vsi najemniki reveži.


A za vrednostne papirje se ne bi kregali :roll:
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 23. Apr. 2008 6:35

Načeloma je človeška logika taka, da imaš svoje otroke RAD, in jim ŽELIŠ nekaj zapustit. Ne pa da jim MORAŠ.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Apr. 2008 11:18

Evo, različno gledamo na to. Ker jst pa želim svojim (potencialno bodočim) otrokom nekaj nudit že za časa življenja, ne pa da se bomo prebijali iz meseca v mesec zaradi kreditov in s tolažbo, da čez 20 let bomo pa nekaj imeli.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 23. Apr. 2008 16:45

Ja, saj jaz jim tudi zelim nekaj nudit za casa zivljenja, zato pa sem hodila v solo in imam zdaj tako sluzbo, da lahko ne glede na to, ce bi imela kredita 700€ mesecno se vedno svojim otrokom (ce bi jih imela) nudim vse in se vec kot marsikdo drug. Zato pa jih se nimam, ker jih zelim rodit v svoje stanovanje, ne pa npr. k starsem. Marsikdo pa se takoj po koncani srednji s placo 400-600€ odloci, da bi pa imel otroka in se pol sverca na izposojene stvari in seveda tudi na cim cenejso resitev stanovanjskega problema. Tudi ne obsojam takih ljudi, pravim samo, da svojim otrokom privoscim kaj boljsega :)
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Maj. 2008 16:57

In kaj delaš,da imaš tako dobro plačo? Imam precej kolegic z visoko izobrazbo in dobro službo, ampak nobena ne zasluži toliko.
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 01. Maj. 2008 18:52

Med 500 in 550 € neto mesečno; odvisno od tega, koliko delam. Preko študenta...zaenkrat.
Odkar delam, gre za večino zadev denar iz mojega žepa. Mami pa dajem družinsko pokojnino, da lažje sfura čez mesec.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 02. Maj. 2008 11:01

sanjaanja napisal/-a:In kaj delaš,da imaš tako dobro plačo? Imam precej kolegic z visoko izobrazbo in dobro službo, ampak nobena ne zasluži toliko.


Saj ni ogromna plača, ampak dovolj, da se da lepo živet :) Sploh pa vsak sam razpolaga s svojim denarjem, ce si nekdo želi zapravit 500€ mesečno za čevlje ali pa za najemnino stanovanja ali pa za kredit, ga v nobenem primeru ne obsojam.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 06. Mar. 2009 14:53

bom kar tukaj vprašala ker je brezveze odpirat novo temo.
torej,že lani sem prijateljici posodila denar (300€),ker je pač mela krizo, jest pa sem imela možnost ta denar posodit. rekla mi je,da mi bo vrnila do jeseni,ampak mi ga še do sedaj ni. tega ji ne omenjam,ker vem da ravno pride iz meseca v mesec,samo jaz bi tud rada ta denar že nazaj. bojim se,da se bo to kar nekako pozabilo. nočem ji težit,ker vem,da mi niti ni zmožna sedaj vrniti (vsaj naenkrat ne) ampak, ne vem kako naj se tega lotim.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 06. Mar. 2009 15:17

jez bi se lotila nekak v smislu 'oo, veš da sm gledala ponudbe za prvomajske počitnice! Res bi rada nekam šla.... btw, kdaj ti bo ratalo vrnit tisto ko sem ti posodla?'
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Mar. 2009 15:20

^^bed...zato se pa jst ne spuscam u te posle z denarjem - posojanje/izposojanje...

js mislim da ce si ti bla tok dobra da si ji posodla, more bit zdej pac ona tok dobra da bo razumela ce ji ti lepo reces da bi rada denar nazaj (sej je tvoj?! v bistvu karkol zapravi, je zapravla tvoj denar, ker bi ga mogla teb vrnt :roll: ).

js bi ji pac lepo razlozla, brez kakega ovinkarjenja, sej tega se ne da olepsat, pac 300€ ti naj vrne, mogoce ce ma probleme, po obrokih..to se bota pa potem zmenile ane.

pri posojanju denarja se tok hitr pokaze hinavscina ljudi in se odnosi kr naenkrat obrnejo :roll: sej ne pravim tega zate ampak na splosno...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Mar. 2009 15:26

Jaz bi ji tudi direktno rekla. Nisem taka, da bi sitnarila za vsak evro, ampak 300 evrov pa verjetno tudi zate ni vsota, ki bi jo lahko kar pozabila in odpisala.
Pomoje ne boš nič grdo izpadla, če ji boš naravnost povedala, da te zanima, kdaj ti bo vrnila denar in ponudila, da ti lahko vrne po obrokih, če v enkratnem znesku ne more.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 06. Mar. 2009 15:27

Tudi jaz se posodila 2.500 eurov kolegu in sedaj lahko pozabim na njih. Zato od takrat neprej ne posojam več nikomur, pa če me prosi mama ali znenec, od mene več ne bo dobil noben denarja.
(s)mej se

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov