Koliko zapravite mesečno?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Sep. 2010 11:36

1. hrana + pijača ter kje največkrat kupujete?
Cca. 80€, če štejem še zraven hrano za živali. Kupujem v Lidlu, Hoferju, Sparu.

2. obleke in čevlje? Katera je vaša naj trgovina? Kaj od oblek najraje kupujete?
Bi rekla da letno cca. 80€. Oblačila kupujem v C&A, Mani, H&M, New Yorkerju, obutev pa Yello, Deichmann, Alpina (vedno industrijska prodajalna, kjer iščem znižane zadnje kose).

3. modne dodatke? Katera je vaša naj trgovina? Kaj najraje kupujete? Kakšne modne dodatke?
Ne kupujem. Mogoče letno 5€ zapravim na kakšnih štantit.

4. kozmetiko? Za katero kozmetiko več porabite dekorativno ali negovalno? Kje največkrat kupujete oz. katera je vaša naj trgovina?
Definitvno več za negovalno, kupujem pa skorajda izključno v DM, včasih tudi v Müllerju. Mesečno recimo 20€ v povprečju (osnovne potrebščine + na vsaka dva meseca barvo za lase). Za dekorativno letno porabim 10€, me ne gane preveč in si kupim kaj novega le, ko starega zmanjka.

5. žuriranje + alkohol?
10 € na mesec. Sem cheap bastard varijanta in ne zapravljam po gostilnah. Če pa štejem vstopnine za koncerte pa zapravim recimo 100€ letno.

6. cigarete (če kadite)?
10€.

7. dnevne pijačke (kavo in podobno)? s kom ponavadi hodite na pijačo?
15-20€ mesečno, če častim. Na kavicah se dobivam s kolegicami iz faksa kadar sem v Ljubljani, pa kdaj s kako iz osnovne, srednje šole, ki smo še v stikih.

8. bencin al avtobus, tiste katere se vozite z njim?
100€ za bencin.

9. revija? katera ja vaša naj revija?
Ne kupujem revij, ker obstaja Internet. d00h :D

10. frizerja? kolikokrat mesečno hodite k njemu?
K frizerju grem na vsake 3-4 mesece, povprečno 3x letno na striženje konic, kar me znese 18€.

11. morje? (letno)
50€. Na morje grem samo za dan ali dva letno, imam pa tam sorodnike pri katerih prenočim, tako da je v to vštet bencin, parkirnina, hrana,...

Ostali stroški pa so še najemnina + stroški stanovanja, zavarovanje in registracija avta 1x letno, popravila avta (ker mam že bolj staro kripo, letos sem se kar precej skeširala, ampak je pa čist obnovljen), to pa je bolj kot ne to.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 30. Sep. 2010 12:01

Tearjerker napisal/-a:
2. obleke in čevlje? Katera je vaša naj trgovina? Kaj od oblek najraje kupujete?
Bi rekla da letno cca. 80€. Oblačila kupujem v C&A, Mani, H&M, New Yorkerju, obutev pa Yello, Deichmann, Alpina (vedno industrijska prodajalna, kjer iščem znižane zadnje kose).



OMG samo?! :eek: :eek:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Sep. 2010 12:48

^^Jap. Sovražim šopingiranje. Jaz si letno kupim ene nove superge, mogoče 3-4 majice, spodnjice in zokne (ker jih skoz zgubljam in te vedno kupujem v paketih), zimske škornje na vsakih nekaj let, enako hlače, bunde, zimski plašč.... Nosim tudi 10 let stara oblačila, če so še zgledna, nesprana in neraztrgana.

Tako da recimo sprotno letno mi gre 50-60€, tistih 20-30€ pa sem prištela če štejem noter stvari, v katere na primer malo več investiram (npr. zimski škornji, bunda, plašč), pa jih potem nosim tudi do 5 ali več let. Pa še za te imam res standarde, na primer jaz ne dam 50€ za par čevljev, škornjev, pa če so iz zlata. Pri 20, maksimalno 30 potegnem črto. Za majice ne grem preko 10€, za hlače ne preko 20€. Pa sem za tak denar ujagala cote, ki jih nosim že leta in ne kar en ščiš :)
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 30. Sep. 2010 13:15

Zanima me koliko mesečno zapravite denarja za:
1. hrana + pijača ter kje največkrat kupujete?
350-500€; kupujem pa v Leclercu, Sparu, Tusu in Mercatorju

2. obleke in čevlje? Katera je vaša naj trgovina? Kaj od oblek najraje kupujete? Preveč :( Okoli 300€ mesečno. Kupujem pa tam, kjer mi je kaj všeč. H&M, Bata, Mura,... Bolj kot ne elegantna oblačila in obuvala

3. modne dodatke? Katera je vaša naj trgovina? Kaj najraje kupujete? Kakšne modne dodatke? Niti ne. Zadnji nakup je bila urca Omega Railmaster. Malo manj kot 2000€

4. kozmetiko? Za katero kozmetiko več porabite dekorativno ali negovalno? Kje največkrat kupujete oz. katera je vaša naj trgovina?
Ne kupujem kozmetike. -> 0€

5. žuriranje + alkohol? Ni časa -> 0€

6. cigarete (če kadite)? 0€

7. dnevne pijačke (kavo in podobno)? s kom ponavadi hodite na pijačo? 0€

8. bencin al avtobus, tiste katere se vozite z njim? 0€. Mam službeni avto, letalske karte in vsi stroški prevoza šibajo na firmo :P

9. revija? katera ja vaša naj revija? poleg cosmota, ker predvidevam da večina ga prebira :D če ne pa to omenite :) Ne berem Cosmota :-P Berem pa Delo, Finance, Dnevnik,... vse na firmo. Se pravi spet 0€

10. frizerja? kolikokrat mesečno hodite k njemu? 2xmesečno, 24x letno... cca 400€

11. morje? (letno)[/quote] okoli 1000 - 2000€...

12. Preostalo gre za odplačevanje stanovanjskega kredita in v varčevanje... cca. 3000€
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 30. Sep. 2010 13:22

^^mesečno privarčuješ (+krediti) 3000€? :eek:

kapo dol.... :D

ni mi pa jasno, kako lahko vsak mesec zapraviš 300€ v h&m, ni to bolj easyjet varianta? to moraš pol trgovine pokupiti... :D :D :D

mimogrede, negovalna kozmetika je tudi zobna pasta, deodorant, brivski pripomočki (gel/pena, žiletke, aftershave....) :D
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 30. Sep. 2010 13:34

Jochie napisal/-a:^^mesečno privarčuješ (+krediti) 3000€? :eek:


Z eno besedo: Lastna firma katero zelo dobro vodim... :cool:

Jochie napisal/-a:ni mi pa jasno, kako lahko vsak mesec zapraviš 300€ v h&m, ni to bolj easyjet varianta? to moraš pol trgovine pokupiti... :D :D :D


Pa dobr, kake zokne, pa kake majce pa tako šaro kupujem. Drugače gre pa največ evrov za obleke, srajce, čevlje,...

Jochie napisal/-a:mimogrede, negovalna kozmetika je tudi zobna pasta, deodorant, brivski pripomočki (gel/pena, žiletke, aftershave....) :D

To je zanemarljivo v primerjavi z ostalim... :wink:
Zadnjič spremenil BHawk, dne 30. Sep. 2010 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Sep. 2010 13:35

barbie_girl_85 napisal/-a:Ok, ti pomagam pri matematiki.


Tudi meni se njena matematika ne sezide, zato sem jo vprašala.

Splošno pa ne štekam, ampak to pa ne leti nanjo kako lahko na leto porabi samo 80 eur za obleko in čevlje, ali pa samo 100 eur za hrano. Dobro razumem, če živi doma, ampak če živi na svojem in si sam kupuje hrano.
Zadnjič spremenil sanjaanja, dne 30. Sep. 2010 13:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 30. Sep. 2010 13:41

BHawk napisal/-a:
Jochie napisal/-a:^^mesečno privarčuješ (+krediti) 3000€? :eek:


Z eno besedo: Lastna firma katero zelo dobro vodim... :cool:


z eno besedo ja :lol: :lol: :lol:
:razz: sori mogla sm..
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Sep. 2010 13:46

^^ Podpis. Matematika enih na forumu prav nič ne štima.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 30. Sep. 2010 13:48

BHawk - predvidevam, da boš sedaj dobil kup ženitnih ponudb na zs :D
(s)mej se
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Sep. 2010 13:50

sanjaanja napisal/-a:Splošno pa ne štekam, ampak to pa ne leti nanjo kako lahko na leto porabi samo 80 eur za obleko in čevlje, ali pa samo 100 eur za hrano. Dobro razumem, če živi doma, ampak če živi na svojem in si sam kupuje hrano.


Če tole slučajno leti na moj post (ker je že blo govora o 80€ za oblačila), sem za hrano napisala strošek za mesec in ne leto.
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 30. Sep. 2010 13:53

piškotek* napisal/-a:BHawk - predvidevam, da boš sedaj dobil kup ženitnih ponudb na zs :D


Sem vezan že dlje časa, tako da odpadejo ponudbe :-P

Razen drugačne seveda...
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Sep. 2010 13:58

Tearjerker napisal/-a:Če tole slučajno leti na moj post (ker je že blo govora o 80€ za oblačila), sem za hrano napisala strošek za mesec in ne leto.


Letelo je na vse. Lahko mi pa razložiš kako porabiš samo 80 eur na mesec za hrano, kot si recimo ti napisala?
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 30. Sep. 2010 14:28

^^ja, Tearjerker, pa še napiši svoj meni za celoten mesec, da bo sanjanji matematika štimala :roll:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 30. Sep. 2010 17:43

1. hrana + pijača ter kje največkrat kupujete?
Jst osebno za hrano na mesec mogoče 20€. Živim še doma pri starših, tako da onedva plačujeta hrano.

2. obleke in čevlje? Katera je vaša naj trgovina? Kaj od oblek najraje kupujete?
Na mesec nekje 20€, več mi ne znese, s tem da kakšen mesec ne kupim čisto nič Kupujem pa v c&a, h&m, TW. Sama kupujem stvari, ki jih resnično rabim.

3. modne dodatke? Katera je vaša naj trgovina? Kaj najraje kupujete? Kakšne modne dodatke?
To kupujem zelo malo, mogoče 10€ na leto.

4. kozmetiko? Za katero kozmetiko več porabite dekorativno ali negovalno? Kje največkrat kupujete oz. katera je vaša naj trgovina?
DM ali pa Müller, povadi negovalno, nekje 10€ na mesec, dekorativno nekajkrat na leto, ampak samo takrat, ko mi zmanjka kakšne stvari.

5. žuriranje + alkohol?
Hm, recmo da 15€ na mesec. Žuram bol malo, če pa že, pa prej kupimo pijačo in v lokalu spijemo 2,3 pijače.

6. cigarete (če kadite)?
ne kadim

7. dnevne pijačke (kavo in podobno)? s kom ponavadi hodite na pijačo?
Ene 20 eurov. Ponavadi grem na kavico ali pjačo s kolegicami.

8. bencin al avtobus, tiste katere se vozite z njim?
Zdaj ko so bile počitnice nekje 80€ za bencin, ko je pa faks pa 100€ za avto in nekje 20-30€ za vlak.

9. revija? katera ja vaša naj revija?
Ne kupujem revij. Ponavadi pri fantu doma preberem kakšne trače in Novice, če me pa zanima kakšna modna revija, si jo pa sposodim v knjižnici.

10. frizerja? kolikokrat mesečno hodite k njemu?
Obiščem 2x ali 3x na leto, za en obisk dam 20€.

11. morje? (letno)
Nekje 2x letno (enkrat s fantom in prijatelji, enkrat s fantovo družino). Ponavadi dam zraven kolikor lahko, ostalo financira fant.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov