Kako pripomorete k manjši onesnaženosti narave?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Sep. 2007 17:01

:D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 04. Sep. 2007 17:33

^^Kak ne veš kje je smetnjak za papir? A ga nimate v bližini?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Sep. 2007 17:59

ne
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 04. Sep. 2007 18:05

Hehe, pol si pa u rovtih doma, al pa nima občina dobro to organizirano. Kje pa živiš? V vasi al mestu? Kr js sm doma na vasi, pa mamo po celi vasi te smetnjake za reciklažo.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Sep. 2007 18:12

a!
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 04. Sep. 2007 18:16

Se pa mal sprehodi do teh reciklirnih kant :wink: Sj ni mus, da jih maš pred nosom. Tut js morm en mal it peš, da zmečem papir v svojo kanto, plastiko in pločevino v svojo ter steklo v svojo.


Slika :!:
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 04. Sep. 2007 18:57

Pri nas doma tudi recikliramo! Pa res so skoraj na vsakem vogalu reciklirne kante..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
mitkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mitkica » 06. Sep. 2007 7:14

kaj pa naredite s starimi ponošenimi oblačili, ki niso več dobra za npr. rdeči križ ali kaj podobnega? jaz priznam, da jih zmečem kar v navadno kanto za smeti :oops: ima kdo kakšen boljši predlog?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Sep. 2007 8:15

zakaj pa v kanto? :eek: veš kolk je folka ki rabi za oblečt pa lahko komot tja daš.No, sicer karitasa in rdečga križa SPLOH ne podpiram in ne nosim oblačil tja, jih pa vedno podarim ali od mami kolegici, ker je malo bolj revna, ali pa v Humana zabojnike nesem.
drugače pa mi kr skrbimo za okolje. Vsako stvar vedno v svoj zabojnik (steklo, plastika, oljnate embalaže, strupene snovi...).Tudi papir redno zbiramo in shranjujemo, ampak ga ne nesemo v zabojnike, tenveč damo brezposelnim ki ga vsake toliko časa pobirajo. Tudi gospodinjske živilske odpadke, posujemo na kompost in čez nekej časa dobimo fenonmenalno zemljico za naše rožice :)

br0ken heart napisal/-a:Sej pri nas doma tut tak, samo tam pa sn se na lastne oci prepricala da temu ni tako. Ne vem zakaj bi jaz locevala, oni bi pa meni nic-tebi nic, vse skup v eno kanto vrgli.. Naj se oni najprej zmenijo kak pa kaj.


tole je pa totalno neumno razmišljanje! Si predstavljaš, da če bi vsak tako razmišljal, bi se utopili v smeteh :roll:
Vsak naj sam pri sebi poskrbi, več nas bo, bolje bo.Ampak tole razmišljanje, ne res, tole pa čist ni :x
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 06. Sep. 2007 9:20

~NIA~ napisal/-a:ne nimamo ga.. mamo samo 2 navadna smetnjaka in enga za neke radioaktivne odpadke :roll:
js še zdej nevem kje je sploh kašn za papir..


:rofl: A zivis v Klinicnem centru, da mate smetnake za radioaktvne odpadke? Kje hudica pa bi po tvojem eno gospodinjstvo uspelo pridelat radioaktivne odpadke? Ce ze priznas, da ti je vseeno za locevanje smeti in da pac ne skrbis za okolje, na neki minimalni osebni ravni, o cemer naj bi tekla debata tukaj, se vsaj ne smesi s takimi. Dokazujes, da niti tega ne ves, kaksne smetnjake imate (ali pa pac tega, da nimas blage, kak je znak za radioaktivnost)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
-Albert Einstein


Se pa strinjam z repliko *purple* na post od br0ken heart.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 06. Sep. 2007 14:14

ma še kera občutek, da zganjamo preveč panike glede globalnega segrevanja, osnaževanja ipd.? :roll: ok, jaa..sj pač ločujš papir, plastiko in steklo..samo meni se to že prov prenapihnjeno zdi...preveč nas strašijo..predvsem evropo..a je že kera razmišlala, kam grejo stroji, ki so bili v evropi označeni za neprimerne? uničijo jih ravno ne..jih pa prodajo manj razvitim deželam...pa tm delajo naprej z njimi..isti učinek?? toj tk ko naši bivši avti-odpad ali pa jug..mi se pa vozimo z avti, ki manj kurijo..manj onesnažujejo :? upam, da še kera razmišlja na podoben način..

js mam občutek, da bo zemlja sama popravila škodo (vsaj večino...tk k ozonsko luknjo) in da je tudi za tem problemom stoji DENAR!

p.s: ne se zj name spravlat..moje mnenje pač..pa to tud ne pomen, da mi je zj čist vseeno..
Don''t care what people say, just follow your own way...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Sep. 2007 14:19

js pač neki takega študiram, da mamo ful enih z ekologijo povezanih predmetov vsako leto in sm do zdej o tem res ze precej prebrala, tko da najbrz malcek vec vem o tem kot navadni smrtniki (ne da bi se hvalila, ampak nas pač pitajo s tem na faksu)

In zadeva je taka: NE!NE PRETIRAVAJO


:!: :!: :!: :!:

kvečemu mi manj vemo kolko so stavri res kritične kot dejansko so.denar stoji pa za onesnaževanjem ne pa za varovanjem.

vsi bomo pocrkali. jupijupijaja....
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Sep. 2007 14:52

pocrkala boš tko ali tko, z globalnim segrevanjem ali brez :wink:

Meni se zdi situacija tud preveč napihnjena.Zato, ker se to napihuje da potem določeni vlečejo denar iz tega.
Sicer pa je današnje življenje tko narjeno, da nikakor ne moreš v celoti ravnati ekološko.Se mi pa zdi, če ne druzga da je dost da vsak saj pri sebi poskrbi, da vsaj odpadke ločuje, če že druzga ne more.
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 06. Sep. 2007 16:01

mi doma ločujemo odpadke- papir, plastiko
ne pomagam okolju s tem ko se okoli vozim z avtom :(
varčujem z vodo, ko umivam zobe ne pustim da teče v prazno, električne naprave, luči itd. vedno izklopim, če jih ne potrebujem. probam čim več, kolkor se le da.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 06. Sep. 2007 18:50

recikliram odpadke, to pa je tudi vse. nekaj pa le je.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron