Življenjski standard v Sloveniji

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 24. Maj. 2008 22:16

jullia_ napisal/-a:Ok, prav imaš. V Veliki Britaniji se cedita med in mleko in mi vsi, ki še ne pakiramo kovčkov za selitev, smo navadni bedaki.


Dokazal sem ti, da se ne živi v Sloveniji, tako dobro, kot mislite tisti, ki imate starše, ki so lastniki podjetij oz direktorji ipd. Niti nisem rekel, da so ljudje, ki se ne selijo bedaki(to ti praviš, da sem rekel, kar pomeni da lažeš), ampak pravim, da imamo velike probleme in ni tako lahko živeti v Sloveniji, kot mislite deklice, ki imate bogate strice.

'Ne ocenjuj situacije iz naslonjača'.

p.s. Za mene je debate konec, ker se je bv prepirat z nekom, ki vidi le kar hoče videt.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Maj. 2008 22:28

Pa od kje ti ideja, da sem hčerka enega tajkuna? :D

Po mojih opažanjih je itak trava pri sosedih vedno bolj zelena. Ampak nihče me ne bo prepričal, da je v tujini pa toliko lažje živeti, samo pri nas je vse skupaj en drek. Ker so naši politiki kreteni, drugje pa državo vodijo sposobni ljudje, najbrž.
Je, če si izobražen, sposoben, ambiciozen... če bi pa delavko iz Mure prestavil v neko podobno podjetje v Angliji, se pa verjetno ne bi tako navduševala nad njihovim standardom, ker bi imela zelo podobne probleme kot nas. Ampak takšni se itak ne selijo v tujino, ker niti nimajo možnosti, zato tudi ne morejo povedat, kje so na koncu meseca bolj v minusu.

Jst čisto verjamem, da so tvoje izkušnje z Anglijo pozitivne. Vprašanje pa je, kaj bi ti znali povedat v tradicionalno industrijskih in rudarskih naseljih. Verjetno to, da so njihovi politiki debili :)
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 25. Maj. 2008 8:31

/\/\4t3j napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:To dejstvo ki ga ti zagovarjaš orhideja1 ni dejstvo ampak utopično razmišljanje!!!
Ja orhideja1 lepo in prav vse skupaj...ampak...

Kako naj nekdo ki dela z minusom ker je podjetje že nekaj časa v panogi kjer ni konkurenčno in ne more povečati dodane vrednosti, da zaposlenemu več kot 400€ plače ob tem da ima zaposleni v bistvu plačo 800€+ bruto ampak država in ostale dajatve vzamejo tudi svoj delež.
Ravno o tem govorim...tekstilna industrija je pač v krizi ker druge države kjer je delovna cena cenejša zbijajo ceno.
In še podjetje je v minusu po prihodkih...kako dati človeku plačo večjo od tega če nima od kje vzeti? Podjetje se mora obnašati gospodarno na trgu in noben lastnik podjetja ne bo socijalna ustanova ali da bo ulagal denar da bo potem družbeno koristna dela opravljal...kako vam to ni jasno? :nixweiss: (smo v kapitalizmu in ne v socijalizmu)
Ravno zaradi tega ne odobravam da se podpira podjetja ki so na robu preživetja...oziroma tonejo in tonejo ampak si noben politik ne upa zapreti le te tovarne ker ve da bi potem raja ven padla in bi izgubili glasove. tako raje pustijo ljudi da se preživljajo iz meseca v mesec in to je to. S tem plačajo socijalni mir in ljudje niso na cesti...vlečejo dokler gre...in taki ki razmišljajo tako kakor ti podaljšujejo to do skrajnosti ki niso za nikamor!
Politiki dopuščajo to samo zato da pomirijo ljudi kakršna si ti...ne zaradi sebe ampak zaradi vas! In potem zavijajo seveda vse skupaj v paket in mečejo ljudem pesek v oči in trosijo okoli populistične izjave kot so: Ljudem dati večje plače strinjamo se s tem da si zaslužijo več...čeprav sami producirajo to situacijo ki jo potem skušajo brez hrbtenice zagovarjati in kažejo s prstom drug na drugega...ko boš malo bolj globoko spoznala igrico ki jo igrajo ti bo mnogo več jasno. :wink:
Bistvo je očem skrito in mediji prikažejo samo tisto kar želijo da raja sliši...raja pa tiste informacije ki jih dobi preko medijev sprejme za dejstvo...bull shit :lach:


Erm... to kar je ona rekla ni utopično razmišljanje...Orhideja samo pravi, da bi si vsak moral zaslužiti več kot 400€ na mesec. In to sploh ni utopično razmišljanje ampak je nek minimum. Malo poglej po Evropi pa boš videl, da to kar govori ona ni utopija(Nizozemska ima najnižjo plačo, takšno kot mi 2 povprečni skupaj, da ne govorim o Švedski, Švici, Angliji, Avstriji itd.).

Torej, če lahko druge države v Evropi dajo svojim državljanom 1500€ na mesec minimalno, to pomeni, da bi tudi mi lahko spraskali tistih 700€, da bi ljudje imeli dovolj za preživetje + dopust. Slovenija potrebuje dobre gospodarstvenike in politike, ne pa zaostalih retardirancev, kot so vsi naši politiki.


Točno to. In ryu10kyu ni imel prej v mislih nobenih firm, ki propadajo, ampak stalno zagovarja, da kdor ima izobrazbo in se znajde dobro zasluži, medtem, ko za delavce je čisto normalno, da dobijo 400 eur plače. In kdo je kriv, da pri nas firme propadajo in se prodajajo za majhen denar. Tisti, ki imajo 400 eur plače najbrž ne. Poleg tega si tudi v tistih firmah kjer so plače po 400 eur, nekateri delijo mastne dobičke.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 25. Maj. 2008 8:31

Ups, podvojeno.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 25. Maj. 2008 8:42

/\/\4t3j napisal/-a:
p.s. Politiki pri nas so debili, pa lahko trdiš, kaj hočeš. Naša država ima malo prebivalcev(tudi glede na velikost) in premalo služb.
Seveda, če imajo tvoji starši svoje podjetje, je lahko govorit, da se pri nas odlično živi. Veš, vsi pa nimajo takšne sreče.

Aja pa še to: v Sloveniji se ne živi slabo, ampak najnižji sloj prebivalstva ima velike težave in ravno njim je treba pomagat.


Se strinjam. Nesmiselno se mi zdi gledati povprečje, ker vemo kdo ga dviguje. Za standard je potrebno gledati koliko revežev je v kateri državi,... Poleg tega tukaj razpravlja folk, ki je najbrž v malo boljših službah. Tistih za 400 eur tukaj še nisem zasledil.
In mislim, da je tukaj tekla predvsem debata o stanovanjih, ki so pri nas nenormalno dražja in se nenormalno dražijo.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 25. Maj. 2008 8:55

V Londonu imajo stanovanja/hiše 300% večjo vrednost, kot so jih imela leta 1990. Torej je težko pridt do "svojega".
Sem bral lani, intervju z britanskim nepremičninjarjem.
Shefield, Liverpool....v teh mestih, se mi zdi, da ljudem ne gre glih super.

Tako, da...v Sloveniji se res preveč jamra...po drugi strani, se pa potuje na veliko, da o trgovskih centrih ne govorim kak je.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Maj. 2008 12:39

Jochie napisal/-a:tisti delavec, ki dobiva 400€ na mesec, je podpisal pogodbo o zaposlitvi, v kateri je pisalo, da bo njegova plača 400€ na mesec. Delo ni dolžnost ampak pravica! :wink:


Vsak podpiše pogodbo v kateri je določena bruto osnovna plača + dodatki, ki se v zneskih ne omenjajo. Iz tega običajno ne veš kakšna bo tvoja neto plača v resnici.
Ko sem jaz sklepela pogodbo o zaposlitvi so mi določili osnovno plačo h kateri naj bi se dodala še stimulacija, ki naj bi dosegala do 50% osnovne plače kar ne bi bilo slabo. Lahko povem, da sem v 5 letih dobila stimulacijo izplačano šele 2x v višini 5%. Lahko bi rekli, mogoče si jo ne zaslužim, ampak je isto z ostalimi zaposlenimi. Pač nateg, da te privabijo. Prazna obljuba.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 25. Maj. 2008 12:52

sanjaanja napisal/-a:
Jochie napisal/-a:tisti delavec, ki dobiva 400€ na mesec, je podpisal pogodbo o zaposlitvi, v kateri je pisalo, da bo njegova plača 400€ na mesec. Delo ni dolžnost ampak pravica! :wink:


Vsak podpiše pogodbo v kateri je določena bruto osnovna plača + dodatki, ki se v zneskih ne omenjajo. Iz tega običajno ne veš kakšna bo tvoja neto plača v resnici.
Ko sem jaz sklepela pogodbo o zaposlitvi so mi določili osnovno plačo h kateri naj bi se dodala še stimulacija, ki naj bi dosegala do 50% osnovne plače kar ne bi bilo slabo. Lahko povem, da sem v 5 letih dobila stimulacijo izplačano šele 2x v višini 5%. Lahko bi rekli, mogoče si jo ne zaslužim, ampak je isto z ostalimi zaposlenimi. Pač nateg, da te privabijo. Prazna obljuba.


Verjemi mi, da jochie to vse ve, ve tudi, da delavci nimajo izbire, on ve, da je delo pravica, ve pa tudi, da če imaš na izbiro 5 služb pa te sprejmejo samo v eni, ne boš gledal kolikšna je plača.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 25. Maj. 2008 13:12

Jochie napisal/-a:tisti delavec, ki dobiva 400€ na mesec, je podpisal pogodbo o zaposlitvi, v kateri je pisalo, da bo njegova plača 400€ na mesec. Delo ni dolžnost ampak pravica! :wink:


Hm meni pogodbe delodajalec sploh ni dal podpisati. Ampak ni bil pa toliko pameten, da bi vedel, da se mi zaradi tega potem avtomatično spremeni v nedoločen čas :D
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 25. Maj. 2008 21:41

tor napisal/-a:V Londonu imajo stanovanja/hiše 300% večjo vrednost, kot so jih imela leta 1990. Torej je težko pridt do "svojega".
Sem bral lani, intervju z britanskim nepremičninjarjem.
Shefield, Liverpool....v teh mestih, se mi zdi, da ljudem ne gre glih super.

Tako, da...v Sloveniji se res preveč jamra...po drugi strani, se pa potuje na veliko, da o trgovskih centrih ne govorim kak je.


Potuje? Kdo potuje? Bogataši.
So nenormalne socialne razlike, zato je o povprečju brez veze govoriti.
Bogataši se bohotijo v družbi, reveži pa se skrivajo, ker nočejo priznati svoje revščine.
In navsezadnje, za stanovanje ne bom mogla našparati v celem življenju, torej mi ostane res še samo en fejst avto in pa vredu dopust. To je tisto kar se da privoščiti.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 26. Maj. 2008 7:51

jagoda-malina napisal/-a:In navsezadnje, za stanovanje ne bom mogla našparati v celem življenju, torej mi ostane res še samo en fejst avto in pa vredu dopust.


:? ja, no, če imaš tak način razmišljanja, pa res ne boš nikoli našparala za stanovanje. torej boš z družino (ko/če jo boš imela) raje živela v avtu? zakaj pa ne bi tistih prihrankov za dober avto in dober dopust dala za stanovanje in si zraven najela še nekaj kredita? :?

ravno v tem jaz vidim problem. zate ne vem, ampak poznam ljudi, ki nimajo veliko keša. v javnosti se kažejo z dobrimi avtomibili in cunjami priznanih znamk, otroci z najboljšimi mobiteli, po drugi strani pa ne morejo plačati niti položnic ali najemnine. :? glavna je "javna" podoba, ostalo bo že nekak. in taki ljudje ponavadi tudi jamrajo, da nimajo denarja. kar pa seveda ni res, ker imajo denarja "dovolj", le razporediti ga ne znajo.

seveda ne posplošujem, ker je veliko družin, ki si privoščijo le osnovne potrebščine, da preživijo skozi mesec. in takim bi bilo treba pomagati.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 26. Maj. 2008 9:30

ela85 napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:In navsezadnje, za stanovanje ne bom mogla našparati v celem življenju, torej mi ostane res še samo en fejst avto in pa vredu dopust.


:? ja, no, če imaš tak način razmišljanja, pa res ne boš nikoli našparala za stanovanje. torej boš z družino (ko/če jo boš imela) raje živela v avtu? zakaj pa ne bi tistih prihrankov za dober avto in dober dopust dala za stanovanje in si zraven najela še nekaj kredita? :?

ravno v tem jaz vidim problem. zate ne vem, ampak poznam ljudi, ki nimajo veliko keša. v javnosti se kažejo z dobrimi avtomibili in cunjami priznanih znamk, otroci z najboljšimi mobiteli, po drugi strani pa ne morejo plačati niti položnic ali najemnine. :? glavna je "javna" podoba, ostalo bo že nekak. in taki ljudje ponavadi tudi jamrajo, da nimajo denarja. kar pa seveda ni res, ker imajo denarja "dovolj", le razporediti ga ne znajo.

seveda ne posplošujem, ker je veliko družin, ki si privoščijo le osnovne potrebščine, da preživijo skozi mesec. in takim bi bilo treba pomagati.


Vidim, da nisi še nikoli jemala kredita, oz kupovala stanovanja, glede na to, da bi ti zraven avta in dopusta vzela še malo kredita pa bi bilo za stanovanje. Sploh veš koliko so stanovanja. Kolikšne so obresti, stroški, zavarovanje?
Ne, ne gre se mi za dober avto in ga tudi nimam. Razumem pa tiste, ki tako pravijo.
In jaz ne bom živela v avtu, še vedno sem lahko doma. Nimam pa keša za stanovanje. To je to.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 26. Maj. 2008 9:34

Jah, če imaš kje za živet, tam kar ostani. Priporočam, da počakaš par let, saj bodo cene stanovanj padle in verjetno drastično padle, ker stanovanja dražja, kot so sedaj enostavno ne morejo biti.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 26. Maj. 2008 9:54

jagoda-malina napisal/-a:Vidim, da nisi še nikoli jemala kredita, oz kupovala stanovanja, glede na to, da bi ti zraven avta in dopusta vzela še malo kredita pa bi bilo za stanovanje. Sploh veš koliko so stanovanja. Kolikšne so obresti, stroški, zavarovanje?
Ne, ne gre se mi za dober avto in ga tudi nimam. Razumem pa tiste, ki tako pravijo.
In jaz ne bom živela v avtu, še vedno sem lahko doma. Nimam pa keša za stanovanje. To je to.


:lach: sem v fazi iskanja najboljših rešitev za hiško, ki si jo nameravava s fantom v roku leta/dveh narediti... vem, da kredit preplačaš še pa še in še bolj se zavedam koliko stanovanje/hiša stane :!: ampak, ti si govorila o fejst avtu in vredu dopustu. koliko pa naj bi stal ta fejst avto in v redu dopust? glede na tvoje besede sem razumela, da gre za nekaj dražjega. in ja, če nameravaš biti vse življenje pri starših, potem je tvoje razmišljanje smotrno - ker ne boš privarčevala za stanovanje, boš raje za avto.

kredit sem omenila zato, ker je danes res težko (na)šparati za hišo, sploh, če imaš 500-600€ plače. jaz bom raje najela kredit in se "osamosvojila" pri 24-25, kot pa da do 40ih šparam (in živim pri starših), pa še takrat mi najbrž ne bi zneslo. vsak razmišlja po svoje in tako je moje mnenje...
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 26. Maj. 2008 11:46

/\/\4t3j napisal/-a:Jah, če imaš kje za živet, tam kar ostani. Priporočam, da počakaš par let, saj bodo cene stanovanj padle in verjetno drastično padle, ker stanovanja dražja, kot so sedaj enostavno ne morejo biti.


Upam, da imaš prav. :)
Par let bom pa že še zdržala doma. Saj, če bi zidat začela bi isto mogla, ker ni vse iz danes na jutri.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov