Življenje v Švici

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 04. Okt. 2005 10:32

No bom pa še jaz mal povedala. V Švici živi moja teta, že cca.30 let, pač je dol spoznala moža in to je bilo, to, živi pa v blizu Luzerna. Res je da sem bila jaz nazadnje gor 4 leta nazaj ampak mislim, da se ni veliko spremenilo, je pa res, da je gor življenje dosti drugače kot pri nas.
Recimo če pogledamo šolstvo, tam je pouk skoraj cel dan, vmes maš čas, da greš domov na kosilo. Že v Oš se učijo tri jezike in sicer Nemščino, Italjanščino in Francoščino (ne vem če je po celi švici tako), kar je velik plus. Potem SŠ, vse tehnične in strokovne šole potekaj recimo 2 dni v šoli 3 dni pa v nekem podjetju, kar pomeni ogromno prakse in s tem posredno lažja pridobitev službe, edino gimnazija je izjema, kjer poteka pouk tako kot pri nas.
Kar se tiče obiskov, je tudi malce drugače, vsaj pri starejših ljudeh, tam se vedno pokliče in najavi kdaj prideš na kavo.
Tudi čistoča je močno večja, reimo tam kjer živi moja teta imajo jezero in tam ne vidiš nobenega cigaretnega ogorka ali papirčka na tleh, ker so res velike kazni.
No toliko vem jaz o Švici. LP :razz:
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 14:45

OOO,zaj sm vse strani pregledla da vidm če je ki moja švico in jo tu najdem. :) :) :)

Mene pa zanima tudi nasplošno njihovo življenje,kak živijo,plače približno,pa če splača it menedžment v švico študirat na njihovo univerzo,pa če morš nemščino obvladat da lahk tam živiš,kr jas znam sam english tekoče. :D
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 24. Jan. 2009 0:45

Mislim, da ti bo tam brez znanja nemščine, italijanščine ali francoščine trda predla.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 24. Jan. 2009 12:33

to ni nujno res... švicarji znajo ful jezikov, med drugim tut angleščino. ampak brez osnovnega znanja nemščine in/ali francoščine in/ali italijanščine (odvisno v katerem delu si) vseeno nebi hodila, da imaš potem temelje s katerih v tujem okolju gradiš.
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 01. Feb. 2009 11:18

tassika napisal/-a: Že v Oš se učijo tri jezike in sicer Nemščino, Italjanščino in Francoščino (ne vem če je po celi švici tako), kar je velik plus.


Mislim, da ni čisto povsod tako. Z učenjem angleščine pričnejo kasneje kot mi. Prav tako pa se jim ni nujno učiti vseh treh uradnih jezikov. Večinoma se učijo nemščine in francoščine.

Je pa res tisto, o srednjih šolah. Imajo ogromno prakse že pri 15ih letih. Poznam fanta, ki se je v banki redno zaposlil pri 18ih letih in dela za mastne denarce :) .
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 21. Jul. 2010 18:34

Zgleda, da je tole edina tema o Švici... bom kar sem napisala, da ne bom nove teme odpirala :D



Zanima me, če ste že kaj potovale po Švici oz. če se splača zdajle čez poletje tja hodit (no, vsaj vročina tam ni tko neznosna, upam :P ). Jaz bi šla pogledat za par dni, ampak se še odločam med Zürichom ali pa Montreuxom :nixweiss:

Sam še ne vem, a bi šla tja z letalom / vlakom...

Kakšne izkušnje? :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov