Življenje v bloku in čudoviti sosedje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

xtina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a xtina » 28. Okt. 2009 7:21

Zanima me. če ima mogoče kdo podobne probleme. Sicer ZELO glup, ampak mene spravlja ob živce.
Imam to nemogočo sosedo, spalnice imava eno zraven druge, kako čudovito.
Ženska je nemogoča, VSAKO jutro že navsezgodaj (ob 5h !!) začne noret po stanovanju, razmetava stvari in kar je najboljše....skoraj eno uro hodi po stanovanju v petah. Katera budala, si bo zjutraj takoj ko se zbudi obula štikle in hodila gor in dol po stanovanju ? A si nor al kaj ?!
Soočit se ne nameravam z njo, in to, da bi to počela "ne zanalašč" ne pride v poštev. Ni mogoče, da to ne počne namenoma, zakaj bi me potem na parkirišču ko se srečala bulila kot da sm jst nora.
In ne, nima 12 let, za kakršno starost bi lahko ta primer bil, ima jih kreprko preko 30.
Kaj naj z njo ?!
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 28. Okt. 2009 7:27

Tudi jaz sem bivala v bloku in nad nami je bila družina z 3 otroki. Ko sem jaz šla ob 22 spat, so otroci še noreli po stanovanju in se vozili z kolesom. lahko si predstavljaš kako se to sliši. Saj razumem, da otroci pač rabijo igro, vendar ne ob 22 uri s kolesmo po stanovanju. Imamo zelo urejeno otroško igrišče. En čas sem to prenašala, potem pa mi bilo dovolj in sem šla lepo gor pozvonila in povedala kja me muči. Malo se je stanje izboljšalo.
(s)mej se
xtina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a xtina » 28. Okt. 2009 7:33

Najmanj kar si zelim je da se srecam z njo, in to, da ji tolcem po steni, zavpijem par besed in zaloputnem z vrati ko mi uspe se spravit iz postelje mislim, da ji da vedet, da me moti ?
Ja lahko si predstavljam kako je, verjetno nekaj takega, kot to, da se moras zaradi ene nore sosede zbudit 2 ure prej.
Res ne vem al je problem v meni ali v njej.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 28. Okt. 2009 8:14

Potem pa ji vrži v nabiralnik listek in napiši kaj te muči.
(s)mej se
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Okt. 2009 8:22

V bloku pač živi veliko ljudi z različnimi navadami. Tudi sama sem v bloku in stvari razčiščujem sproti in takoj. Če ne boš nič rekla, se ne bo nič izboljšalo. Tako pač to je.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Okt. 2009 9:25

Ja nebi se pogovorila z njo, ne bi se "maščevala" in ji butala po stenah, kaj bi pa ti nrdila? Pol pa jokaj. Ker bi ubistvu ravno to morala narest, prvo ji potrkat na vrata enkrat in ji mirno rečt, da prosiš če lahko malo preneha s hrupom ali pa vsaj ne hodi s petami zjutraj ob taki uri. Če te nebi poslušala in ignorirala se pa obrneš na(zdj bom dala nasvet tožibabe, kr ok, maščevanje pustmo za zadnje, čeprav bi ga jaz prvega uporabla :D)tisto drekavo stanovanjsko skupnost k majo sestanke(kokr se jaz spomnim, ko sem živela v bloku) sam itak nebodo nič nrdil. Zadnja tvoja naloga pa je ravno to, da žrtvuješ kako uro spanja ob kake štirih, ko ona še sladko spi(in verjami te ure so ji najbolj pomembne) in ji z metlo butaj po stropu. :P
Drugega itak nemoeš kot da se tu pogovarjaš z nami. NIHČE nmore pomagat v takm primeru. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Okt. 2009 11:58

začni trenirat step, treniraj ga v svoji spalnici, treningi pa naj bodo ob štirih zjutraj... :D
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Okt. 2009 11:59

kupi si zamaske za usesa :nixweiss:
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 28. Okt. 2009 12:22

Lej sej nisi edina k ima te probleme. Tudi v našem bloku imamo eno takšno bitje moškega spola, k ga sredi noči ob 3 ali 4-ih zjutraj slišiš izgovarjat vse najmožnejše kletvice, in to po pol ure skup, lih tak dolgo, da pol bloka prebudi. Nekaj časa se je to pogosto dogajal, potem pa je to preklinjanje malce omejil.
Zdej al potrpis pa si tiho, ali pa mu enostavno posljes obvestilo oziroma gres do teh sosedov in poves kako je na stvari, ali pa navsezadnje daš kontra, če se ti da.
Stanovat v bloku pomeni biti pripravljen na marsikaj, tudi na to, da se naučiš kake nove, izpeljanke za kletvice :D
Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, pač pa v tem, da se po padcu vedno znova pobereš!
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 28. Okt. 2009 12:27

js sm tut v bloku, pa nikooli nic ne slisim od sosedov, razn ce mam balkonska vrata odprta in so oni spodaj na balkonu :D je pa cisto nov blok tako da se situacija izboljsuje =))

zvocna izolacija stanovanja :gut: ce je tvoje seveda in si pripravljena vlagat vanj.
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 28. Okt. 2009 12:34

jst sem imela v študentskem domu v sosednji sobi par, ki je non stop seksal. in ženska se je pri tem drla kot žival. in to je blo zjutri, ponoči, čez dan ... skrajno neprijetno. kako sem to rešila? odselila sem se :D
mislim, kaj pa naj bi? potrkala na njuna vrata medtem ko sta bla v akciji, pa rekla, če lahko malo tiše seksata? :oops:
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 28. Okt. 2009 12:54

Roisin napisal/-a:jst sem imela v študentskem domu v sosednji sobi par, ki je non stop seksal. in ženska se je pri tem drla kot žival. in to je blo zjutri, ponoči, čez dan ... skrajno neprijetno. kako sem to rešila? odselila sem se :D
mislim, kaj pa naj bi? potrkala na njuna vrata medtem ko sta bla v akciji, pa rekla, če lahko malo tiše seksata? :oops:


:lach: no odselila se js pač ne bi.. bi rajš sla gor do njiju, vmes k bi mela pavzo :D in povedla kaj me moti (ampak tuki bi potem js izpadla, da sm jima fauš) :D
Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, pač pa v tem, da se po padcu vedno znova pobereš!
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 28. Okt. 2009 15:23

Jst bi ji na tvojem mestu povedala al bod pa tih pa si kup zamaške za ušesa :D Magar ji vrž u kaslc,da se je par sosedov pritožilo čez njeno hojo po stanovanje s štikli in si bo mal zamislila
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 28. Okt. 2009 18:30

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Avg. 2010 12:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
KLEMY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 16. 12. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KLEMY » 29. Okt. 2009 16:53

Ko sem bila jaz še v bloku, smo imeli eno frik žensko točno nad sabo. Vstala se je ob pol petih, prižgala tv ter... imela jutranjo uro aerobike. :D je imela video z aerobiko in vsako jutro skakala... seveda se je slišalo, kot da bi slon norel po bajti. So pa imeli z njo ful probleme njeni direktni sosedi, ko so dobili dojenčka. Baba jim je tolkla po vratih, ko se je mali jokal, da jo moti pri meditaciji. Bemu, kaj pa nej, novorojenčku zaštofa usta, da se ne bo jokal al kaj? A ko pa ona sred noči zbudi pol bloka s svojo aerobiko je pa vse kul?? Pa še enih par for je imela, ja, enkrat je eno žansko nahrulila, ker je tekla v petkah po stopnicah dol. Hvala bogu se je pa preselila in je prišla v stanovanje ena napol gluha nona, nje pa ni motlo nič. :D
Don 't hurry. Don't worry. You're only here for a short visit. So don't forget to stop and smell the roses. Walter Hagen

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov