hišna opravila, delo na vrtu...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 01. Maj. 2008 17:52

hišnih opravil ravno ne obožujem, tako da gotovo ne bom idealna gospodinja. :D razen če bom imela preveč časa.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 01. Maj. 2008 21:03

Js bom idealna gospodinjica, če izvzamemo štedilnik in bližnjo okolico kuhne.

Rada mam red in čistočo, ni mi problem sprot pospraulat, velik dam na estetiko in urejenost, tko da je moje kraljestvo vedno urejeno, dišeče in čisto :freude:.

Komot sesam, brišem prah (čeprou je moja soba obupna, kr mam miljaućnt in eno stvar not, tko da je treba usako najmanšo figurco dvignt, pa spucat spod, pa nazaj postaut ...), glancam kopalnco, fino mi je zlagat kšne zadeušne (mam velik škatlc in škatlic, mapc, lončkou, ...).

Švoh sm pa u likanju in kadar sm sama doma, likam sam čim bol "kvadrataste" cotke, pa še to bl provizoriš, ne daj bože, da morm speglat kšno majčko z miljon štrikci, potiski, za okol vratu, volančkasto, nepravilne oblike in kar je podobnih čudašteu, kr bom al a)zakurla b)zapeglala c)še bl pomečkala :| .

In pa kuhanje. Slaba sm za šporhetom, zlo, to, da moja mami res fino kuha, ne pomaga dost, kr podmladek nima potrplenja stat, mešat, seklat, pečt, obračat, prpraulat, use naenkrat :nein: ... Če kuham dve stvari na enkrat, garanat ena uide, se zakur, zalima, propade. To, s čimer se pa js prehranjujem, pa ne rab posebnih kuharskih veščin, časa in umuzane posode.

Vrta nimamo, mamo pa bujno rastlinje po terasi in use kar je men treba delat, je poletno večerno tuširanje rastlinc. Sobne so za to učas prkrajšane (pozabm), zato največkrat mami rešuje situacijo.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 01. Maj. 2008 21:13

Nič mi ni problem, razen likanja. Ful rada kuham, pečem, sesam, pospravljam, prelagam, brišem, skubim rože, perem avto... Nič mi ni problem. Sam likanje pa res sovražim iz dna srca. :evil:
Uporabniški avatar
Mju
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 1. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mju » 01. Maj. 2008 22:11

jutri, ravno jutri ko sem si naredila že ogromno načrtov, moram pomagat uštimavat okolico. spet bom veselo kosila travo, pobirala plevel, grabla okol bajte, štihala vrt (sej se to zdej dela ane?) in podobno. obožujem te stvari... :roll:
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 01. Maj. 2008 22:44

Jst najraj od vsega kuham in morm rečt, da mi vse, kar se lotm, ful dobr rata. K sm bla še mlajša, sm mogla zmer skuhat kosilo, ko sm mela počitnce, mami je bla pa v službi in takrat sm se začela učit kuhat. Zdj kuham že ful po občutku, kr sama si zamislm kšno novo jed in je ponavad vse dobr, ker že vem, kere začimbe kam pašejo in tko.

S pospravljanjem sm tud mal obsedena, najraj bi mela vse sterilno, kar je pa seveda neizvedljivo, razn če non stop glancaš. In pol mam občasno ful izpade slabe volje, ker ni vse tko, kot bi jst rada, da bi blo. Pa še mačka mava v stanovanju in jst bi najraj kr s sesalcem za njo letala, da ne bi blo nč dlak nikjer :D .Uglavnem ful sm picajzlasta in mor bit vse na svojmu mestu, od zadev v kopalnci, do cunj v omarah.

Likam pa sprot, če je treba, predn oblečem in mi tud ni problem. Drgač bi blo, če bi mela celo goro cunj za speglat, to mam pa ponavad k pakiram za na dopust, takrat me pa kr mau mine.

Zunanja opravila...k sm živela še pr mami v hiši (plus 4 hektare zemlje okol) sm ful sovražla zunanja opravila, ne vem, pomagat na vrtu, pomagat prpravlat drva za centralno, zalit milijon rožc, ki jih mamo okol bajte, pokosit vso travo okol in jo pospravt...uglavnem vse mi je blo odveč. Zdj pa ful rada grem gor in uživam, če lahko kej zuni delam (moj tip pa še bolj), ker tle v bloku nimaš kej, si zaprt med temi stenami. Ful mi je lepo gor in bi šla takoj nazaj gor živet, če ne bi blo tolk daleč in odročno :?
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 02. Maj. 2008 8:43

rada:
*likam
*brišem prah
*kuham
*pospravljam
*pomivam kuhinjo
*obešam perilo
*sadim vrtnine
*obiram češnje

sovražim:
*pomivanje kopalnice
*pospravljanje posode iz stroja
*sesanje
*ribanje tal
*pomivanje ploščic okoli hiše
*štihanje
*pometanje
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 02. Maj. 2008 9:17

+ pospravljanje moje celotne sobe
+ pomivanje oken
+ likanje
+ obešanje perila

- kuhanje (niti najmanjše volje od mene,da bi kuhala kdaj)
- sesanje (ok,sej na začetku je blo vredu,sam zdaj so se kar lepo navadli in je vsak teden to prepuščeno meni)
- pometanje
- delo na vrtu
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 02. Maj. 2008 9:30

Js delam vse stvari z veseljem, če sem sama doma. Takrat mi res ni problem ne pomit posode, ne likat, ne sesat, ne pospravljat omare, ne kuhat, res niiiič. :D Takoj pa ko je kdo doma in se spravim kej delat in letijo kakršne koli pripombe me pa vse zmoti.

Pri nas doma sem js zadolžena za vsakotedensko pomivanje tal. Slika

Najrajši pa kuham rižoto in pečem torte / rolade. :grinsevil:
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 02. Maj. 2008 10:25

Jaz sem tudi ful priden dečko...smetim po stanovanju, da imajo ženske kaj za delati...in da ne jamrajo da jim je dolgčas :P
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 02. Maj. 2008 10:37

ma vse rada delam ko vidim da je na koncu en rezultat.. (čistoča al podobno).. nemaram pa likat na +30 stopinj! aaaa še tko je vroče js pa z unm likalnikom maham okoli :(
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 02. Maj. 2008 10:46

*hox* napisal/-a: Takoj pa ko je kdo doma in se spravim kej delat in letijo kakršne koli pripombe me pa vse zmoti.


pri meni je isto. kadar ni nikogar doma, ponavadi ful pospravim in mi je prav v veselje, če pa kdo hodi sem in tja ter po možnosti kaj komentira, da kaj ne delam prav ali da je nekje še umazano, me pa vse mine in ratam čist nervozna.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Maj. 2008 10:47

Kar se tiče moje sobe naredim več al manj vse sam...pometem, pobrišem prah, očistim okna, zamenjam posteljnino...

Kar se tiče drugih opravil...posodo pospravim v pomivalni stroj(in ga seveda zalaufam), učasih kej pometem po tleh, s pralnim strojem se ne razumeva lih najbol, da bi pa likal bi moral biti pa že velik čudež...ostalo pa postorim ja...

Kar se pa vrta tiče....košenje trave je itak rezervirano zame(če kdo drug zakurbla kosilnico dobim kar popizditis), zalivanje vrta tudi, zalivanje rož pa občasno, ko mati nima časa...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 02. Maj. 2008 12:38

ne maram kuhanja!!! moja mama je kuharica in kuha fenomenalno, ampak name se ni nič preneslo...edino če znam tisto bogo pašto naredit, to je tudi vse...in zraven dam tuno, pri kateri itak samo odprem konzervo in že je kosilo tu :D
če se lotim delat kšne zrezke, ne pridem nikamor, ker se mi vsi zrezki zažgejo in smrdi potem bajta še cel dan samo po zrezkih...

-ne maram likanja, ker me po tem bolijo noge, ker moram skozi stat :)
-ne maram obešanja cunj
-ne maram sesanja, ker me ta prah res živcira..in pa še hrbet me boli po sesanju
-ne maram pucanja kopalnice (dobro...res je, da pri nas pospravi vsak temeljito za sabo, tako da neke generalke nikoli nimamo, ker je kar čisto...)
-ne maram brisanja prahu, ker se itak spet nabere po eni uri
-ne maram dela na vrtu, ker je tam polno mravelj in raznega mrčesa, ki mi leze po nogah in zaplete v lase
-ne maram menjanja posteljnine, ampak to moram naredit (u moji sobi seveda)
-ne maram dat cunj v stroj
---ampak ne morem uiti kar veliko stvarem, ker moram skrbeti, da je moja soba čista in pospravljena...

+všeč pa mi jeee...mogoče pripravljanje solate (lupljenje kumaric, rezanje paradajza, soljenje, kisanje... :) )
+všeč mi je, ko moram it kaj (kar rabimo za domov) kupit v trgovino
+všeč mi je zlaganje cunj, ker se takrat lepo usedem, gledam TV om zlagam :wink:
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 02. Maj. 2008 17:30

+ rada kaj spečem ob zelo redkih priložnostih, letos bo to čez 4 dni, ko bo imela sestra rojstni dan in sem ji obljubila torto.Pečem vedno natanko po receptu(edino čas pečenja mal podaljšam), pa je blo zaenkrat še vse vredu.
+brišem prah v svoji sobi
+likam

-pomivam posodo(jak jak :evil: )
-odnesem smeti
-kakršnokoli delo na vrtu
-umivam okna
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 02. Maj. 2008 19:01

js sm verjetno ena redkih oseb, ki dejansko rada lika -> še najrajši srajce - s tem je še najmanj dela
znam kuhati in tudi zelo dobro, najbolj pa uživam ko pečem pecivo, vendar zadnje čase vse manj zaradi pomanjkanja časa
no ja s čistočo sm rahlo obsedena, tako da o temu škoda razpravljat

no ja, kar se hišnih opravil tiče je v hiši prepuščeno meni, zunej pa... mama in tata sta zakon. imamo dogovor, da js nardim vse po hiši, onadva pa zunej...in smo vsi srečni in veseli

za zalivanje vrta sm ponavadi zadolžena js, drugo pa... če grejo naši na dopust in da je kej nujnega za nardit bom nrdila, če ne pa...prepustim mami in tatu -> je boljše za ratslinje da mene ni blizu
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov