hišna opravila, delo na vrtu...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 02. Sep. 2006 22:19

Najboljš mi je še sesanje in konkretno pospravljanje (zložit časopis, deke na kavču, itd.). Tud brisanje po tleh, brisanje prahu, pucanje oken še gre, s posodo ni večjih težav zarad pomivalnega stroja (ne vem kaj bi brez njega :mrgreen: ).
somebody napisal/-a:sovražm likanje pa kuhanje.

Word.

Aja, pa priznam, da ne znam dat cot v pralni stroj. Je mama za te stvari. :oops:
...
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 03. Sep. 2006 9:30

Jst kr rada

Slika pečem in kuham, vse razen mesa

Slika pomivam posodo, kadar jo je malo, drugač jo pa pomivalni stroj namesto mene

Slika rada tut sesam, ker je pol vse tko lepo, ne maram pa pometanja, ker se full praši, pa še smeti ostanejo!

Slika rada hodim u trgovino in pol napolnim hladilnik s samimi dobrotami

najrajš pa Slika recikliram odpadke! in s tem poskrbim še za mati naravico.. YEY!

Res pa sovražim

Slika ker morm po omarah full stvari odmaknit, da lahk res pobrišem prah..

Slika FULL ne maram, ker mam zmer ogromn kup perila za speglat (pa še nič ni mojga!!!)

in pa Slika ker mam ponavadi smolo in se že čez pet minut ulije dež in sm spet na istem... doooh...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 03. Sep. 2006 10:16

Sovražim vse hišna opravila! Najbolj pa sesanje!!! :evil:
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 03. Sep. 2006 10:20

jaz pa najraje pomivam posodo, pospravljam svojo sobo in kopalnico, pomivam okna, sesam, kaj malega skuham, najraje pa zalivam rože :razz:
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
angkoriata
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 9. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a angkoriata » 03. Sep. 2006 11:29

edino kar res rada delam je kuhanje,ampak samo če mam dovolj časa in me nihče ne moti

brez problema pa še posesam,zamenjam posteljnino,dam prati perilo in ga potem še obesim,zložim umazano posodo v pomivalni stroj in pospravim celo kuhinjo

ne maram likanja,pomivanja kopalnice in na splošno tal,pomivanja posode na roke in brisanja posode,pomivanja oken.Najbolj pa sovražim pospravljanje cunj od mojega fanta,ker vse (umazane in oprane) cunje zmeče na kavč in kako naj jaz vem kaj je oprano in kaj ne(razen zelo očitnih stvari)?no od tega sem že dvignila roke.če bi vsaj ločil oprane in umazane cunje,bi mu oprane še zlikala,čeprav tega ne maram,ampak mu tega ne morem dopovedati.no ja on ma v svojem stanovanju vsaj pomivalni stroj,doma pa moram vse pomivati ročno :evil:
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 03. Sep. 2006 11:53

Jaz tud rada rože zalivam. Pa kuhanje mi tud ni neka muka.

Drugač pa ne maram pomivanja in brisanja posode.
Uporabniški avatar
pinkyica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 13. 6. 2006
Kraj: zagorje ob savi

Neprebrana objavaNapisal/-a pinkyica » 03. Sep. 2006 11:58

sovrzim:
Slika ker se mi pol lak na nohtih okruš
Slika ker zmram kej narobe nardim in se mi obarva perilo
Slika ker mi ne diši kej preveč tist čistil
Slika ker je zmer preveč oblačil za peglat

rada mam pa :

Slika
Slika
Flirting isn't a sin... it's a hobby.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 03. Sep. 2006 12:31

Kuham načeloma rada (težava je v tem, da ne znam veliko skuhati :lach:) posodo pa raje zložim v pomivalca (za kaj ga pa mamo drugače :wink: )
Likat, sesat, prisat prah, pomivat po tleh...ne maram glih - pa vendar tut to nardim, če je potrebno

Sploh pa ne maram zalivat rož (moja mami obožuje rože in posledično jih mamo toooooook velik doma in k sta na dopusti morm seveda jst te rože zalivat grrrrr :evil: ) niti ne maram kar koli v zvezi z vrtom :P



jah očitno bom rabla eno pomočnico, ki bo to vse namest mene nardila :rofl:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 03. Sep. 2006 13:12

Pri meni je tako, da ko se mi da, mi ni nobeno opravilo problem, ko sem pa čist lena, pa se komaj spravim k čemu (takraj najraje odlašam). :D
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 03. Sep. 2006 14:05

Čistit pa pospravljat mi niti ni težko. Kuhanje, vrt, rože in use ostalo.. Ne, ne :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Sep. 2006 14:34

Ohhh, Mimi=antigospodinjski tip človeka, :lol:

Ne, resno - jaz vem, da bom gospodinjila po liniji najmanjšega odpora, kar bo nujno in ne le zato, ker se nekaj pričakuje, da se naredi.

Kuhat ne maram kej preveč, z izjemo hitrih receptov, ko je kosilo skuhano v uri ali še prej (česar moja mati, ki že 20 let kuha eno in isto, enostavno ne šteka :roll: ),
kakšnega generalnega čiščenja ne opravljam, prah pobrišem, ko je že zelooo grdo za pogledat, malo pogosteje sicer posesam svojo sobo, pa še to zaradi osvežilca v sesalcu, hehe..
Rada edino - to pa res uživam - rihtam cunje od pranja do likanja, to pa ja. :P
To je pr nas doma avtomatsko prešlo čisto v mojo domeno, enostavno sem samo jst tista, ki laufa in polni pralni stroj, obeša in pospravlja cunje. Likam pa sam tisto, kar je res nujno.
Drgač pa razna glancanja po bajti in to pa ima mati čez. Tudi delo na vrtu ni zame...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 03. Sep. 2006 15:02

Oh čist odvisno, če sem razpoložena z velikim veseljem pospravljam&pucam, da se vse sveti :razz: Če pa nisem... pa pač samo tist kar je najbolj nujno. SE pravi oprat&prestaviti v sušilca obleke, jih zložiti v omaro, odnesti posodo iz sobe, zaliti rože. Likam skoraj nobene stvari ne.

Z rožami se na splošno precej rada ukvarjam. Kuham tut zadnje čase kar rada, ker bi se rada malo naučila dobro kuhati. Pa mi kar gre :)

Sesam vsake toliko časa. Sobo skoz neki pospravljam, ampak dokončno je pa skor nikoli ne (glih zdele jo spet "kao" pospravljam) :roll: Ko dokončam diplomo, bom imela 3/4 papirjev, ki ležijo po sobi manj.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 03. Sep. 2006 17:55

Jz sem čiz antitalent za gospodinjstvo. kuhat znam zlo mal, pa še tega ne maram, likat ne znam. Znam seveda sesat. prat in obešat perilo, pomiti posodo, ker jo seveda pomivalec :D . In tole mi ni noben problem. Večji problem je ko morem tla pomit :( aja pa svojo sobo mi je tud navadno pospravlat. Rož mi mami ne dovoli zalivat, ker ve, da jih bom zanalašč utopila, ker jih ne maram :)
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 01. Maj. 2008 17:32

Meni pa nič ni problem naredit. Če je treba, še vrta rešim trave in plevela :). Drugače pa zelo rada kuham (edino sovražim vprašanje: Kaj naredit za kosilo?). Vsega se lotim, mi predstavlja izziv. Ostalo pač jemljem kot sestavni del življenja. Da bi kako opravilo sovražila... ga ni. Edino, ko se mi res ne da kaj naredit, takrat pač "sovražim" to opravilo. Drugače pa ne.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 01. Maj. 2008 17:44

če je treba kuham, pospravlam po bajti krkol, ni problema sm d mi kdo zravn ne sitnar.. prejšn tedn sm tut po vrtu neki prčkala okol jagod k me je mami prosila pa rože sadila pa zalivala :D nwem ni stvari k bi jo sovražla počet... ni mi lih najljubše pomivat po tleh ampak ok tut to je treba,ne :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov