Hiša ali stanovanje v bloku?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 06. Nov. 2010 18:17

Jaz si tud ne predstavljam, da ne bi nikoli imela možnosti si načrta za hišo izbrat, fasade, uživat na terasi,... Joj so lepe sanje.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 18. Jul. 2012 16:51

mogoče katera kaj ve o nakupu stanovanja, ki je v stečajnem postopku.
Enkrat mi je en pravnik rekel, da se takrat stanovanja da dobiti izredno poceni.
Don't worry, be happy!!
filipa67
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 29. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a filipa67 » 19. Jul. 2012 11:28

Že mogoče da se jih da dobiti precej ceneje, vendar to je nažalost večinoma že vse vnaprej zmenjeno in ne boš prišla zraven.
Vsak ima svojo dišavo, pa naj bo <a href="http://www.ilike.si/moski-parfumi">moški</a> ali <a href="http://www.ilike.si/zenski-parfumi">ženska</a>.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 26. Avg. 2012 15:44

Mimi_M napisal/-a:Da morm jst zdej v blok, bi se počutila oropano za nekaj izredno pomebnega, česar niti ne znam ubesedit, ampak men res ogromno pomeni, da živimo na odmaknjeni parceli, kjer imamo vso zasebnost na svetu, si ne gledamo na dvorišče ali še huje - skozi okna s sosedi, obkroža nas gozd, poleti je fino hladno, vse poletje jemo zunaj, v naši vrtni hiški, se izležavamo okrog bajte po mili volji :D :lol:
pa bajta je dost velika, da se vsi porazgubimo, če nam ni do družbe in pustimo drug drugega pri miru.

Se mi zdi, da to pride tudi z leti, ko sem bila npr. v OŠ, sem bila včasih fouš ta mestnim prijateljicam, dans sm pa res sam srečna, da ne živim v mestu in še bolj, da imava tuki tudi parcelo, kjer si bova postavla hiško :wink:


Podpis!! :zustimm:
Uporabniški avatar
klavdy33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 11. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdy33 » 31. Jul. 2013 14:19

Definitivno hiša - odraščala sm v hiši z vrtom in si ne predstavljam imet svoje družine v stanovanju v bloku :?
We're young, we're fine... let's do some damage!
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 13. Avg. 2013 9:25

Odraščala sem v bloku in mislim, da bom vsaj še nekaj časa živela v bloku, saj je za hišo oz. vsaj parcelo potreben kar zajeten kupček denarja. Si pa hiše močno želim in mi predstavlja nekakšen življenjski cilj, si omogočiti sebi in svoji družini nekoč svojo hišo, kjer imaš res ves mir in zasebnost na svetu...


sanje sanje :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Avg. 2013 9:58

Od nekdaj živela v hiši. TUdi za svojo družino bi si želela (majhno) hišico, sem pa tudi bila že v par res čudovitih (pritličnih, z vrtkom) stanovanjih, kamor bi se takoj vselila.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 13. Avg. 2013 10:03

Jaz sem do 12ga leta živela v hiši, pol pa v bloku. In me niti mal ne vleče nazaj v hišo - vprašanje, če me sploh kdaj bo. Lani sem izbirala med hišo in stanovanjem, pa sem izbrala slednjega in mi sploh ni žal. Vsaj trenutno mi ful ustreza, da plačam tisti strošek upravlanja in mi ni treba nič rihatat okoli stanovanja; hišo morš pa sam vzdrževat, skos je treba za okolico skrbet itd. Eh, kje se to men lub, mogoče na stara leta :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 13. Avg. 2013 11:15

Definitivno hiša. Odraščala sem v hiši, med študentskimi leti bila tudi v bloku, ampak mi ni niti malo odgovarjalo, sem se kar kmalu preselila nazaj v hišo. Sva trenutno (2 meseca) s fantom v stanovanju v bloku, ampak tudi to je samo še 1 mesec, ker sva se začasno umaknila iz hiše, da si lahko preurediva hiško. In oba komaj čakava da se nazaj preseliva.

Pomoje je veliko odvisno od tega kje odraščaš. Imam kolegico, ki pa je v bloku odraščala in si ne predstavlja življenje drugje kot v bloku.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Avg. 2013 11:34

js sm odraščala v hiši, pa bi vseeno raje imela stanovanje.
večstanovanjske hiše se mi zdijo najboljša opcija ker so obratovalni stroški nižji, kot v bloku. pa še skupni vrt je navadno :) kar je meni čisto dovolj.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 14. Avg. 2013 9:21

izbrala bi hišo, sem že celo življenje v hiši in bi se v stanovanju počutila kar nekako ujeto :D sicer me verjetno čaka življenje v stanovanju v zgornjem nadstropju hiše - tako da še vseeno ne bo isto, ampak ok..bolje kot v mestu v bloku :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Sep. 2013 11:58

Zdaj zivim v bloku, ampak definitivno full pogresam malo terasice ali vrta, da bi se v lepih dneh in vecerih dalo malo posedeti zunaj.
Drugace kar se tice prostora, ga je dovolj - 80 kvadratov.

Bi pa vseeno nekoc rada zivela v hisi. Upam, da rata...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 12. Sep. 2013 15:12

Zame ni enoznačnega odgovora.. Po eni strani preferiram blok, ker je dokaj ceneje, tudi popravila stavbe se porazdelijo, po drugi strani pa si v hiši sam svoj gospodar. Nobeden ti ne bo težil, če boš malo glasnejši, imaš svoj vrt... V bloku dobiš z lahkoto kakega zateženega soseda; npr. nekateri stepajo tepihe čez okno, drugi kadijo in se dim vali v druga stanovanja, imeli smo enega soseda, ki je samovoljno zamenjal ključavnico od kolesarnice..

Za študentska leta tam nekje do 30ih definitivno blok, kasneje s familijo pa vsekakor hiša z ogromnim zagrajenim vrtom.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 17. Sep. 2013 0:50

jaz bi imela 100m2 veliko lepo stanovanje skoraj najraje. eno ze imam samo je mal manjse, ampak za zdaj cisto super.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov