Hiša ali stanovanje v bloku?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 31. Okt. 2010 14:08

Nikoli nisem živela v pravi hiši, rotirala sem med vrstno hišo (94 kvadratov, ko sem bila še čisto majhna, nas je en čas tam živelo 9! :D), 2,5-sobnim stanovanjem in garsonjero v bloku. Ne predstavljam si živeti nekje na samem v ogromni (ali malo manj ogromni) bajti, ne potrebujem tega. Zdaj imam v stanovanju svojo sobo, veliko 21 kvadratov, več kot dovolj. Stanovanje je na super lokaciji, ravno prav od centra, da nisem v nenehnem đumbusu, in dovolj blizu, da sem v petih minutah tam peš. Meni to super ustreza.
As your lover describes you, so you are.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 16:15

McLarnovc napisal/-a:
..Evelyn.. napisal/-a:Hmmm..ja, je kr poštena velikost,...hm, a ni? :D


Je. Ampak nevem zakaj bi bila to njiva. Nič te ne ovira, da imaš vrtiček velik 10m2 ostalo pa travo posejano in nasajene češnje in jabolka. :D


Sam to potem ni njiva ampak parcela na kateri je vrt, sadovnjak in travnik.

Veerle kako veliko stanovanje pa imate?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 31. Okt. 2010 16:22

neznankan napisal/-a:
Sam to potem ni njiva ampak parcela na kateri je vrt, sadovnjak in travnik.



Svašta... :lol:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 17:16

Kar jaz vem je njiva nek večji nasad naj si bo krompirja, koruze,... vrt manjši nasad - običajno gre za razno zelenjavo, ki jo sejemo in sadimo v manjših količinah. Sadovnjak je parcela zasajena s sadjem. Travnik pa tam kjer raste trava. Nikakor pa ni vse to njiva.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 31. Okt. 2010 17:47

neznankan, 70 kvadratov, živiva pa notri 2.
As your lover describes you, so you are.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 19:32

70 kvadratov - 21 kvadratov tvoje sobe = 49 kvadratov. Tvoja soba je res velika, ampak kuhinja, dnevna soba, kopalnica, predsoba in soba tvojega sostanovalca morajo bit zelo majhne.

Saj je super, da ste zadovoljni, ampak meni še v hiši včasih zmanjkuje prostora. Marsičemu se moram še v hiši odreči zarad pomanjkanja prostora.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Okt. 2010 19:42

Ko sem sama v Lj mi sicer stanovanjce čisto odgovarja, nimam potrebe po prostoru.Ampak z primerjavo z našo bajto doma-glasbo poslušam kolikor mi paše na glas, ko mi je se lahko derem kolikor hočem pa ne bom imela problemov.V stanovanju pa mi je npr. sosed težil že samo če sem se šla tuširat po deseti ali kakorkoli-sicer se je to omililo, ko sem povedala svoje.
V glavnem, če že zagotovo hiša zaradi miru pred sosedi, zasebnosti itd, po možnosti v bližini mesta pa je to to.
The world is as you are.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 19:56

Zdaj si me spomnila na enega bivšega. Živi v bloku in ima isto probleme s sosedi zaradi glasbe, tuširanja, psa, parkirnega prostora. Svašta.

Si kar ne morem misliti, da ne bi imela kam parkirati avtomobila, ali pa da bi mogla zjutraj šipe drgniti zaradi ledu ipd.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 31. Okt. 2010 20:45

Jaz nimam problemov s sosedi, vsake toliko se pa kak žurček že prenese. :D
Dnevne nimava, je en velik plac, ki obsega kuhno, dnevno in jedilnico (nekje 30 kvadratov), ena soba ima pa 12 kvadratov, ostalo kopalnica+wc+hodnik+balkon. Nikoli ne bi tega zamenjala za bajto kjerkoli, nimam te potrebe.
As your lover describes you, so you are.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 22:39

Saj men bi bla za začetek, če bi v njej živela sama že garsonjera čist dovolj. Ampak kasneje, če pomislim, da recimo zdaj doma ne bi imela svojega kotička kamor bi se lahko umaknila sama al pa s fantom. No go.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Nov. 2010 19:49

McLarnovc napisal/-a:
..Evelyn.. napisal/-a:Hmmm..ja, je kr poštena velikost,...hm, a ni? :D


Je. Ampak nevem zakaj bi bila to njiva. Nič te ne ovira, da imaš vrtiček velik 10m2 ostalo pa travo posejano in nasajene češnje in jabolka. :D
Dobro, no, se opravičujem za zmedo, nisem mislila dobesedno njive..pač pa, zame to pomeni "ogrooomno preveč prostora, s katerim ne vem kaj bi počela". :)
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 02. Nov. 2010 21:18

V planu mam si dobit tipa s stanovanjem v lj.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Nov. 2010 21:23

neznankan napisal/-a:Zdaj si me spomnila na enega bivšega. Živi v bloku in ima isto probleme s sosedi zaradi glasbe, tuširanja, psa, parkirnega prostora. Svašta.

Si kar ne morem misliti, da ne bi imela kam parkirati avtomobila, ali pa da bi mogla zjutraj šipe drgniti zaradi ledu ipd.


No ja, obstajamo tudi takšni, ki imamo tudi v bloku garažo tako da tudi jaz še nisem drgnila šip zaradi ledu, kidala snega ali pa imela težave s parkiranjem :D
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 02. Nov. 2010 21:45

delusional napisal/-a:V planu mam si dobit tipa s stanovanjem v lj.

:gut: :flehan:
As your lover describes you, so you are.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 04. Nov. 2010 11:28

delusional napisal/-a:V planu mam si dobit tipa s stanovanjem v lj.


:D A ti zbiraš tipa glede na premoženje? Ti jaz odstopim bivšega-ma stanovanje v LJ.

UG84 ma ja to vem, samo takšna stanovanja, ki imajo že garažno hišo in vse to so isto draga kot, če si grem majhno hišo naredit kar mi je absolutno boljše za isti dnar.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov