Generalno čiščenje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 01. Avg. 2006 17:02

...........
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 30. Jul. 2010 10:33, skupaj popravljeno 1 krat.
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 01. Avg. 2006 17:20

Jst med tednom večkrat pobrišem prah, posesam, pomijem, posodo pomivam sproti... vsako soboto pa z lubijem sčistva stanovanje od luči do tal. Če je pa treba, če hočva, da bo dolg novo... vsaj zgledalo :) Omare pospravm tko 1x na mesec, peril perem vsak vikend... mah, dela kolker hočeš!
Uporabniški avatar
Dančy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 393
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: tu in tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Dančy » 01. Avg. 2006 17:30

mah jst morm pa itak vsak dan sesat (zarad psa)...ampak recimo temu generalna, mam pa ponavadi ob petkih...se pravi brisanje prahu, sesanje...tla pomit... :roll: uf sovražim petke :D
Misli pozitivno....
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 01. Avg. 2006 17:37

ponavad vsako soboto pobrišem po hiši prah, pospravim stvari na svoje mesto, likam, brišem tla... generalko svoje sobe nardim 2-3x na leto drgač pa ma mami čez pospravljanje hiše. pr nas itak sprot stran vržemo kr vemo da ne rabmo. razen fotr ma pa to navado da čist usako stvar spravi. pol mamo pa usepovsod staro kramo okrog hiše. če hočemo stran vreč, prav da naj pustimo, da bo še kej prov pršlo. sej pol ko vid da sploh nič ne rabi in da dela samo zgago pri hiši, pol pa stran vrže.
Uporabniški avatar
pinkyica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 13. 6. 2006
Kraj: zagorje ob savi

Neprebrana objavaNapisal/-a pinkyica » 01. Avg. 2006 17:55

*_nincy_* napisal/-a:
allessya napisal/-a:
padalo napisal/-a:mi imamo generalno vsak teden
moja mama je obsedena s čistočo, :?


Podpis...

padalo napisal/-a:mi živimo v ogromni bajti in generalno imamo 1x na teden
ni za verjet ampak je res


...in še enkrat podpis. :D



podpis...



pr ns tut
Flirting isn't a sin... it's a hobby.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 01. Avg. 2006 18:06

Ja jst poskušam vse sproti vsako soboto sesam in brišem prah po sobi...drugače poskušam vse sproti pospravt ampak ornk generalno čiščenje (praznjenje omar in pregledovanje cunjic, umikanje omar,...) je pa dvakrat na leto....

Spomladi in jeseni...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 13. Avg. 2006 13:58

Jz sem mela lih ta teden genaralno svoje sobe. In zj je lepa kot v pravljici in upam, da bo taka tudi ostala. Sam je res dobr tkole genaralno narest, kolk stvari najdeš :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 13. Avg. 2006 14:26

jst sm mela na začetku poitnc generalno, drugač pa vsak petek mormo (mami ukazala) mal pospravt (prah pa posest pa te stvari).

no leto na generalni je šlo vn; ena velka škatla smeti, pa kiča k nej bi bli spominki (čez leto se tega po zaslugi babice pa ostalga folka nabera pol morm pa brez usmiljenja stran zmetat), eno velko škatlo papirja, revij... (cosmota sm spravla na varno), letos so šle iz sobe vse igrače k sm jih mela odkar mam to sobo (se pravi ene 10 let) v knjižnco. pol je pa pršla na vrsto še omara; ena ogromna škatla cujn je šla direktno v smeti, ena pa eni punci k je bla ful hepi. no sej zdle jesen bo pa dobila še eno :P

pa mami je včeri pospravlala po knižnci, tko d sm dons zutri najdla comp čist okol obrnn :evil:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Feb. 2010 8:51

Vsak četrtek (če je možno, siecr pa kteri drugi dan) imava generalko po stanovanju (posesava in pobriševa po tleh, pobriševa prah, kopalnico generalno, zamenjava rjuhe ipd).

Čez teden sicer kdaj še pometem po tleh, vsak dan vsaj dvakrat po tleh spucam balkon (mačji pesek- WC). Stvari dajem nazaj na svoje mesto bolj ali manj sproti, posoda se itak sproti puca in pospravlja, perem čez vikend.

Redkeje - recimo na tri mesece se pa spravim spucat generalno vsa okna, oprat zavese, spucat hladilnik ipd.

Bistvo - ne kompliciram.
Zadnjič spremenil UG84, dne 12. Feb. 2010 11:59, skupaj popravljeno 1 krat.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 12. Feb. 2010 11:53

Čistim ponavadi v sobotah, pobrišem prah, posesam, preoblečem pojstlo vsak drug teden. Pomijem kopalnico, mami pa skoraj vsak teden pomije po tleh in stopnice. Mami bolj rihta cunje in pomivanje tal, js pa ostalo.

Včasih se mi zdi, da skoz samo nekaj pucamo, ampak res ne prenesem umazane hiše. :D
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 13. Feb. 2010 7:44

Jst pa kr ene dvakrat na teden vse posesam,pomijem po tleh,pobrišem prah,pomivam posodo eetaq vsak dan sproti,...uglavnem včasih sm kr obsedena s čistočo....Zdj k sva se pa selila,sm si pa še mal omaro spraznla,odvečne cunje vn vrgla in v vrečke,pa k mami če bo kej mela :D
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 13. Feb. 2010 17:40

Jaz, ko sem še doma živela smo se generalnega čiščenja lotile vse skp pa najmanj 2x letno - vključno z brisanjem balkonske ograje, umikanjem omar od sten in čiščenjem cele omare itd. Odkar živim na svojem sem precej manj pridna, ok cunje že mečem stran oz. jih podarim, isto čevlje in kakšne take reči ampak recmo omar pa nism odmaknla že uf cajta...se bo teba spravit tud to narest - mogoč zdj na pomlad :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2010 17:57

Mi smo svinje in generalnega čiščenja ne prakticiramo :D
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 19:27

*QueenBitch* pri meni je pa ravno obratno :D Ko sem bila doma se mi ponavadi ni dalo skoraj nič, da je morala biti mama včasih že kar huda :P Zdej ko sem na svojem pa ne prenesem da je stanovanje razmetano oz. umazano. Pospravljam sproti pol mam pa še tko vsak vikend al pa vsak drug vikend generalko :) danes sem že opravila, kar me je čakalo :P
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Feb. 2010 19:43

jullia_ napisal/-a:Mi smo svinje in generalnega čiščenja ne prakticiramo :D


:lol:

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov