Družinsko drevo

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Dec. 2005 16:13

Zanima me, če se je že kdo od vas lotil pisanja svojega družinskega drevesa in iskanje "rodovnika".
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 03. Dec. 2005 16:14

joj mpj bi bil ze od par generacij nazaj prevelik... bi pa to ful rada nardila, oz, da mi en strokovnjak to nardi...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 16:17

Ja to sem tudi jaz premišljevala, da bi se posvetila izdelovanju družinskemu drevesu. Ampak sploh nevem kako naj sploh začnem, kje naj iščem???
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 03. Dec. 2005 16:18

Jap :) Enkrat smo se jaz, sestra & starši usedl pa to nardil... tko, ker nas je zanimalo kolk približno nas je :) (bližnjih sorodnikov)....zdele sicer nevem kam smo dali tisto...nas pa je okoli 300 :)
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Dec. 2005 16:19

jst bi ga ful rada naredila pa sploh ne vem kje nej začnem. Zdele mal brskam po netu pa ne najdem nč pametnega, nč pametnih nasvetov ne najdem.
Zato me zanima, če že ima kdo izkušnje s tem.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 16:29

Sej pri nas je tud zelo zakomplicirano. Od mamice predniki so iz Hrvaške od atija:dolenska, Vrba na Gorenjskem. težko delo nas čaka. ;)
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 03. Dec. 2005 16:30

od moje mami oci je tud hrvat- in ga ne pozna ne ona ne jaz... babi je iz celja, tko k prababi...

oci je iz Lj... njegovi so bli neki v cerknici in piranu... itd...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Dec. 2005 16:31

Dorotea napisal/-a:mislim da moraš na občino da izveš podatke ki jih imajo napisane v knjigah..ampak ne vem če moraš to kaj plačat..men se zdi noro ker tebe zanima tvoja družna.Je pa po moje dolg postopek..delaš in iščeš kar dolgo..npr jaz se pišem hlade,moja babica in dedek sta se pliberšek.itd..zakomplicirano :roll:



ja to vem ja, da za to rabiš ful ful velik časa, in letanja sem pa tja......sam mene res zanima iz kje sploh izvira moj priimek itd. itd.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 17:06

Bageera napisal/-a:ja mi doma mamo to narjeno :)


Kaj ste sami raziskali??? Koliko nazaj ste pa šli??? Ste imeli kakega strokovnjaka v pomoč??? Kje vse ste iskali podatke???
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Dec. 2005 17:07

po mamini strani mamo tud mi narejeno, sam po fotrovi manjka.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
MiS[hK]a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: *NeKjE DaLeČ*

Neprebrana objavaNapisal/-a MiS[hK]a » 03. Dec. 2005 17:08

moj dedek je delo družinsko drevo za nas, risal ga je,pa pisno tud...vse skup pa nas je 600 gor,približno tak...pa mamo doma na steni obešeno sliko vlko:)
*°...:::Ł0V€ |§ BŁ|nD:::...°*
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 17:18

Bageera napisal/-a:
Hely_3 napisal/-a:
Bageera napisal/-a:ja mi doma mamo to narjeno :)


Kaj ste sami raziskali??? Koliko nazaj ste pa šli??? Ste imeli kakega strokovnjaka v pomoč??? Kje vse ste iskali podatke???


ne nobenga strokovnjaka... ja moj oči je to naredu, tut po raznih matičnih knjigah je šel gledat pa spraševat ljudi pa tko... ja mislm, da kr velik kolen nazaj, jzt točno ne vem, bi morala vprašat :)


Zato ker me zanima, kok kolenov se gre nazaj?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Dec. 2005 17:34

Mi ga imamo tudi, sicer ne prav dosti za nazaj, ker nes je že zdaj toliko, mislim, smo tako razvejani, da se še mi komaj kdaj vsi vidimo.
Oče ima namreč 12 bratov in sester, pa pol vsi njihovi sinovi in hčere..ma, res nas je ful in to je en stric naredu za 60. obletnico poroke starih staršev, je opremljeno s fotografijo od vsakega, je lepo, no.
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 03. Dec. 2005 18:40

sem ga delala zj junija... pa sem sam po mami zaenkrat...da bi prau končala bi mogla it u lj, kjer je nona doma...pa mi preveč časa uzame. nekje do 4.kolena sm prišla. :cool:
upm da bom enkrat končala :roll:
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 03. Dec. 2005 19:34

Js sem tud to enkrat risala. Ampak samo toliko, kolikor sta dedi in babi vedela za nazaj (pa je že to ogromno). Mogoče me bo nekega dne res pičilo in ga bom naredila tako kot se spodobi. Bi bilo ful lepo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov