cimra =(

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
dying_star
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 24. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a dying_star » 13. Apr. 2011 10:51

Hej

Imam eno (kr veliko) težavo. Sem študentka in stanujem v študentskem domu v dvoposteljni sobi. In seveda imam cimro... No,problem je v tej cimri. Ta ženska se dobesedno samo ENKRAT NA TEDEN tušira!!!! In posledično oddaja neprijetne vonjave. Ko pride domov s faxa se gre našpricat z deodorantom namest da bi se šla tuširat,isto naredi zvečer preden gre spat. Včasih si celo z nekim sprejom za čevlje našprica noge da ji kao nebi smrdele. WTF???:mad: :mad: Tudi glede čiščenja sobe je bolj lena,kar sem ji že na lep način povedala,a ni nič boljše. Kar se tiče njenega hladilnika, sm ga js pucala ker ona ga v enem letu ni niti enkrat in je smrdelo ko kuga!!!
Kako takemu človeku povedat, da mora nekaj naredit glede osebne higiene?res nevem...
Aja,menjat sobe se mi pa ne splača ker bom samo še do konc junija tu.
Hvala za nasvete
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 13. Apr. 2011 11:13

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 13. Apr. 2011 11:53

ej pa najprej ji reči na lep način...če lahko kako poskrbi za to, da ne bo neprijetnih vonjav..če pa ne bo zaleglo, pa se pritoži študentskemu domu...
guj bljak...nesnaga :evil:
Uporabniški avatar
sarchika09
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 275
Na forumu od: 1. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sarchika09 » 13. Apr. 2011 12:02

Blah, to me spomni na mojo bivšo cimro v stanovanju: ženska si sploh ni umivala rok (niti, ko je šla na wc; niti pred obrokom; niti, ko je prišla s faksa....malo je manjkalo pa bi jaz hodla v medicinskih rokavicah po stanovanju), s čiščenjem je tudi bila skregana, kadar se je stuširala je bila kabina polna njenih las in dlak....ogabno. Ne razumem kako je lahko človek tako nehigienski :roll:

Jaz ti svetujem, da ji probaš še enkrat rečit, al pa da se konkretno z njo pogovoriš; če ne bo zaleglo se pa pritoži študentskemu domu...če pa še to ne bo obrodilo sadov pa ti ne preostane drugega, kot da do konc junija potrpiš. Je pa ful zoprna situacija, to pa vrjamem.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 13. Apr. 2011 13:02

Reci ji, da smrdi in da te to moti. Dvomim, da bi kdo ostal neprizadet, ko bi mu odkrito povedali o tem problemu.
Because I can.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 13. Apr. 2011 13:29

A ne moreš z nikomer zamenjat sobe? Preglej tukaj in na podobnih študentskih straneh glede sob, ali pa pojdi na par ogledov sob v privat stanovanjih, ker imaš tudi pri tej možnosti marsikje možnost subvencioniranega bivanja, poleg tega dvoposteljna ali enoposteljna soba ni tako draga, sploh če je malo m2.

Dvomim namreč, da bo šla spreminjat svoje higienske navade. Kvečjemu bi ti utegnila še zameriti, če bi se o tem problemu iskreno pogovorila z njo. Če te to tako zelo moti, pojdi v lov za drugo sobo. A si zadnji letnik na faksu, ali si pač do junija tam še zaradi študijskih obveznosti, potem pa šele oktobra nazaj? Če še nisi zadnji letnik, se da z lastnikom stanovanja oz. sobe zmenit, da boš do junija noter, poleti pa je lahko tam kdo drug ta čas, v kolikor se boš odločila za to opcijo. :wink:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Apr. 2011 15:45

Tananda napisal/-a:Reci ji, da smrdi in da te to moti. Dvomim, da bi kdo ostal neprizadet, ko bi mu odkrito povedali o tem problemu.

Jap..Lahk smrdi dalje in si dela bruke ali pa se začne umivat. V vsakem primeru..nimaš kej za zgubit z odkritostjo(tud kolegici nista kokr vidm, drgač bi ona že zdavnaj vedla, da smrdi). :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
dying_star
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 24. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a dying_star » 13. Apr. 2011 20:27

ja zadnji letnik sm,tak da samo še do junija in je to to - glede bivanja v študentu :) čeprav po drugi strani se mi pa zdi cela večnost ko pomislim na to s kom sm celi tedn v sobi :?
hm, bom probala na lep način ji povedat, čeprav dvomim da bo kaj zaleglo...
sam največja fora je pa v tem da doma imajo kao čistilni servis, tu pa je tak nehigienska...vem, za popizdit :evil:
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 13. Apr. 2011 22:43

Zmeni se z eno 'pogumno' kolegico, da naj kao pride na obisk in naj ona reče ob vstopu v sobo.. 'fak, kak tu po švicu smrdi. se vidve ne umivata?' potem pa idita ven.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 14. Apr. 2011 10:42

flesherka_ napisal/-a:Zmeni se z eno 'pogumno' kolegico, da naj kao pride na obisk in naj ona reče ob vstopu v sobo.. 'fak, kak tu po švicu smrdi. se vidve ne umivata?' potem pa idita ven.


tudi ena izmed fajnih vatjant ja :D pa naj pride mogoče 2x, 3x, če ne bo zaleglo, pa naj isto skoz tolče :D
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 14. Apr. 2011 11:38

Kako dolgo pa že živita skupaj? A te je to začelo šele nedolgo nazaj tako zelo motit? Najbrž je že od začetka vajinega skupnega bivanja skregana s higieno, tako da kakor hitro si opazila, da s tako cimro ne moreš živet, bi po hitrem postopku spokala kam drugam ali že takrat zaprosila za drugo sobo. Zdaj je kar je, ker če si zadnji letnik in v tem stanovanju samo še do junija, nimaš druge kot ji povedat da te moti, čeprav lahko to sproži zamero z njene strani in bo še težje shajat ta dva meseca in pol ... Je pa to nekako edina možnost. :?
Uporabniški avatar
dying_star
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 24. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a dying_star » 14. Apr. 2011 12:13

mi je všeč predlog od flesherke :D na to sm že tud sama pomisla...
nevem,se bo treba pogovorit pa potrpet do konc junija :?
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 14. Apr. 2011 15:27

Če si iz MB, lahko mene pokličeš, da pridem na obisk.. ne šalim se...

vem kako je nekomu povedat kaj takega, še posebej, če boš s to osebo prisiljena funkcionirati še do junija.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 14. Apr. 2011 21:01

Pa junija bo še bl smrdela :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Apr. 2011 14:26

Meni ni jasno kako se ženska sama ne zavoha, pa da ji ne kapne, da bi se blo fajn več kot enkrat na teden stuširat...

Jaz bi ji na tvojem mestu kar direkt povedala.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov