Podpora s strani partnerja

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Mar. 2008 19:28

Ne Jochie, ni res. Na splošno imaš zelo malo stvari pravico od partnerja zahtevat. In ta, da se ne druži s tebi antipatičnimi ljudmi definitivno ni ena od njih. Kaj bi ti naredil, če bi ti punca prepovedala druženje z najboljšim prijateljem, ker ji pač ni všeč?
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 12. Mar. 2008 19:32

jaz "zahtevam" veliko mero podpore in pa predvsem odkritost...kljub temu da sem pri prejšnjem svašta doživela, ga nikoli nisem dobila na laži in še zdaj sem 1000% prepričana da ni lagal
tega sicer nihče ne razume, ampak lažje sem prenesla klofuto (pa itak je nisem, ker sem ga nekam poslala), kot pa da partner nekaj dela za mojim hrbtom, laže in prikriva
kar pa se podpore tiče, pričakujem da bo stopil na mojo stran, ko v družbi zagovarjam kak argument, oziroma vsaj da ne bo stopil na nasprotno, potem pa se lahko sama pogovoriva o zadevi (ne pa pred celo družbo)...prav tako ga ne bi prosila, naj se neha družiti s svojimi prijatelji, kolegi...če mi ne bi ustrezali, bi se pač distancirala od njih, ne bi hodila z njimi skupaj ven...kar pa se tiče primarno mojih kolegov, pa res zahtevam da je na moji strani

btw, ta prijateljica je svojemu fantu, ki je bil moj sošolec še iz oš, naročila, da me zbriše iz msnja, facebooka...skratka da ne vzdržuje nobenih kontaktov z mano (pa sva bila sošolca še preden sta se ona dva sploh spoznala)
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Mar. 2008 19:42

jullia_ napisal/-a:Ne Jochie, ni res. Na splošno imaš zelo malo stvari pravico od partnerja zahtevat. In ta, da se ne druži s tebi antipatičnimi ljudmi definitivno ni ena od njih. Kaj bi ti naredil, če bi ti punca prepovedala druženje z najboljšim prijateljem, ker ji pač ni všeč?


če bi mi postavila ultimat, bi se pač moral odločati....

mi je pa že "prepovedala" stike z žensko, kateri sem všeč in je (bila) zaljubljena vame! in sem stike z njo tudi prekinil stike...
vse se da, če se hoče, le pretehtati je potrebno, kaj ti je najpomembneje...:D
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 12. Mar. 2008 19:42

Jochie napisal/-a:
MsN napisal/-a:Ok, punce - kako lahko zahtevate od svojih fantov, da dolocene ljudi izlocijo iz svojega zivljenja samo zato, ker VAM niso po godu?



zato, ker s partnerjem deliš svoje življenje, tudi svoje telo! tebi tudi ne bi bilo prav, da se ti fant drogira, zapija, se kurba, itd. torej imaš tudi vso pravico zahtevati od njega, da se ne druži z ljudmi, ki ti niso všeč...ali so kriminalci ali pa preprosto tvoji bivši prijatelji, s katerimi si se skregala...

je razumljivo?


Pa je moj fant star 12 let in ga prijatelji silijo v drogiranje, kurbanje in zapijanje? Menda ima svojo glavo in svojo voljo. S fantom, ki tega nima, ze tako ali tako ne bi vztrajala, torej lahko zgolj presodim in zaupam, da je sam dovolj pameten in zrel, da si izbira sebi primerno druzbo, to pa se ne pomeni, da je primerna tudi zame, ker jaz nisem on :wink:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Mar. 2008 19:47

veliko odraslih moških in žensk se drogira, popiva in vara svoje partnerje...
upam si trditi, da v vsaki vezi pride do situacije, ko partnerja neka zadeva (upravičeno ali neupravičeno) tako moti, da partnerju postavi ultimat.

zakaj torej tole druženje allyjinega fanta ne bi smelo biti za ally tako moteče?
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 12. Mar. 2008 19:52

***Ally*** napisal/-a:potem mi na msn napiše: "joj, xx me kliče, ful se mi zdaj ne da z njim/njo ubadati...ne bom dvignil" (in potem navadno jaz rečem: "kak si grd...kaj pa če bi ti njega/njo rabil...")
Ah....tipicna zenska fora...svojega tipa silis v dejanja preko vzbujanja obcutka krivde. Jst bi kr veselo popenil.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 12. Mar. 2008 19:54

Jochie napisal/-a:veliko odraslih moških in žensk se drogira, popiva in vara svoje partnerje...
upam si trditi, da v vsaki vezi pride do situacije, ko partnerja neka zadeva (upravičeno ali neupravičeno) tako moti, da partnerju postavi ultimat.

zakaj torej tole druženje allyjinega fanta ne bi smelo biti za ally tako moteče?


Lej, jaz sem povedala svoje zakaj.

In enostavno nocem partnerja, ki me bo silil k ultimatom, niti si ne upam tega poceti sama. Mislim, da sva oba dovolj zdrava, da znava sama presoditi, zakaj bi se z nekom druzila oz. zakaj ne in tukaj ni nujen pogoj, da se strinjava.

Ce pa koga moti taka zadeva (ce ne upostevam tega, da ji itak laze - to bi bil seveda zadosten razlog za premislek o fantu), kot je ta, da tip pac ne sledi muhi svoje punce, ki se skrega s kolegico, potem pa se bojim, kaj bo takega cloveka v zvezi zmotilo v prihodnosti ... Verjetno veliko zadev. Mene bi najprej to, da tip ne stoji na lastnih nogah, ampak sledi moji volji.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 13. Mar. 2008 19:28

Jochie napisal/-a:zato, ker s partnerjem deliš svoje življenje, tudi svoje telo! tebi tudi ne bi bilo prav, da se ti fant drogira, zapija, se kurba, itd. torej imaš tudi vso pravico zahtevati od njega, da se ne druži z ljudmi, ki ti niso všeč...ali so kriminalci ali pa preprosto tvoji bivši prijatelji, s katerimi si se skregala...

je razumljivo?


Pa kaj ti misliš, da ljudje podpišejo uradno pogodbo, ko se spravijo skupaj v zvezo, da imajo kasneje pravico zahtevat stvari? Prosim ne tako institucionalno in egoistično razmišljat. Škodi dobrobitu družbe.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 13. Mar. 2008 19:49

^^ ne zahtevat, majo pravico da povejo kaj pričakujejo, če tega ne dobijo, imajo pravico oditi oziroma tako zvezo zaključiti
če jaz nekaj prosim/želim/zahtevam in mi partner tega ni pripravljen izpolnit, lahko mirno odidem, če se mi zdi to bistvenega pomena za nadaljnji obstoj zveze...pri tem sploh ni pomembno, če so moje želje upravičene ali ne (jaz konkretno sem postavila sem vprašanje, da vidim kaj drugi menijo o tem)
nihče ne podpiše pogodbe in ravno zato so "vrata vedno odprta"
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 13. Mar. 2008 20:21

ah men je take stvari neumno zahtevat.. sploh zarad take stvari k sm se pač js skregala z eno osebo.. je tut moj fant ne sme marat?
ne vem take stvari smo mi počeli v 4. razredu :) resno.. ko smo kolegice naštimval dej bot skregana z njo..
že tole skregat se z nekom do te mere, da se tut gledat ne moreš.. mi ni jasno kako do tega prpelje? se ne morta pogovorit, glede na to da sta ble včasih kolegice? (oprosti, ampak sm pozabila kaj točno je že bilo okoli tiste seminarske)
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 13. Mar. 2008 20:32

tista seminarska je bila že posledica, ne povod...

tako se skregat je relativno...po prepiru se je ona pač prenehala pogovarjat (kljub temu da smo bili v istem avtu ali za isto mizo), kot da ne obstajam več...za tem sem poskušala stvari pomiriti (čestitala sem za novo leto, jo nagovorila, se zaradi ljubega miru opravičila), ampak po 3 mesecih neuspelega poskušanja, je meni že pošteno preveč, za mene je tako obnašanje nerazumno, zato sem tudi jaz prenehala z nekim iskanjem rešitve...če hoče tako, pač naj bo

nočem da se on skrega, ker, še enkrat-sploh nimata nobenega odnosa, ki bi ga bilo treba razdret...predvsem pričakujem, da se za mojim hrbtom ne pogovarja z njo
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 13. Mar. 2008 20:44

aha no zdej mi je mal bolj jasno.. pol maš oz. si mela otročjo kolegico :)

najbolš pa da njemu poveš, da ti to ne paše.. pa ti bo še on povedal njegove razloge zakaj je z njo v kontaktu za tvojim hrbtom.. pa mu pač povej tko ko si nam.. povedat da te moti sigurno ni prepovedano
tisto z ultimati je pa pretirano za moje mnenje..
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 13. Mar. 2008 21:03

meni se zdi normalno, d mojemu fantu povem, kdo od njegovih frendu mi ni ušeč...on nej zdej to razume kukr ve in zna...js sm svoje mnenje povedla...
1x se je družu z eno punco, k je bla res kokoš...in punce, take kot smo (prepoznamo dobro in slabo osebo :wink: ), sm mu povedla kej si o njej mislim in d vem kšni so njeni nameni...pa je začel malo bolj distanco držat do nje...ni se več tolko družil z njo...in še hvaležen mi je bil pole, ko je končno opazil kšna je...sam mi je rekel, d on osebe ne "prebere" takoj...zato je bil zelo vesel, ko sm mu pri tem pomagala...

in ne-meni se to ne zdi neka otroška fora (fora 4.razreda)...mislim, d mam pravico povedt svoje mnenje...in to ne iz sebičnih razlogov (ker sm si js tko zadala u glavo), ampak zato, ker hočem za njega le najboljše...in tuki se mi ne zdi nč narobe
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 13. Mar. 2008 21:43

MilkyWay napisal/-a:in ne-meni se to ne zdi neka otroška fora (fora 4.razreda)...mislim, d mam pravico povedt svoje mnenje...in to ne iz sebičnih razlogov (ker sm si js tko zadala u glavo), ampak zato, ker hočem za njega le najboljše...in tuki se mi ne zdi nč narobe

govorila sem o tem, da mu kar prepoveš da bi se družu z osebo s katero maš ti probleme ne on.. ne o tem da ne smeš povedat mnenja ;)
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 13. Mar. 2008 21:47

MilkyWay napisal/-a:mislim, d mam pravico povedt svoje mnenje..


Mislim, da nekatere malo preveč cenite svoje mnenje. Mnenje je mnenje, ne gre ga enačit z zahtevo, ki jo namenite partnerju.

Lahko poveste kaj vas moti, ampak zahtevat stvari, po možnosti še popolnoma absurdne (češ, ne druži se z njo, ker se tudi jaz ne), pa je zgrešeno. Spoštovat je potrebno integriteto partnerja, saj vaši sovražniki niso njegovi sovražniki. In ne razmišljat po principu "Če nisi z mano, si proti meni". Svet ni črno-bel.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron